PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3 Tekerlekli Scooter

Emrehan
30.Mart.2012, 11:37
Arkadaşlar saygılar,
Bir arkadaşın annesi için 3 tekerlekli bir scooter yapmayı planlıyoruz.
Bunun için 80cc gibi ucuz yollu bir scooter alıp sanayide Allah ne verdiyse girişeceğiz. Basitçe şasiye parça kaynatarak arka tarafı genişletip kısa bir dingil marifetiyle çözmeyi düşünüyoruz. Tabii dingilin üzerine dişli yerleştirip zinciri geçireceğiz. Hatta abartıp geri vites bile ilave edebiliriz.
Tabii bunlar şimdilik sadece fikir aşamasında. Açıkçası alet edevat bakımından sıkıntımız yok; sıfırdan şanzıman yaptırma veya yapma imkanımız bile var. Fakat planlama konusunda; teknik konularda çok yeterli değiliz.
Bu tür bir konuda bilgisi, tecrübesi, tavsiyesi olan varsa minnettar kalırım kendisine.

Esen kalınız. 8)

CELİL
30.Mart.2012, 13:00
Kolay bir iş değil ama imkanlar müsait olunca çok keyifli olacagı kesin şimdiden kolay gelsin 8)

AHRAZ
15.Mayıs.2013, 00:12
kardeşim biraz geç oldu kusura bakma artık :D

şu siteyi bi incele istersen;

http://www.motorsikletyansepet.com/urunler.htm

Emrehan
15.Mayıs.2013, 01:00
Fırat çok teşekkür ederim. Aklımızdan geçen tam olarak buydu ama bir türlü girişememiştik işe. Sonunda da "biz bu tembellikle bi halt yapamayız" deyip ATV araştırmaya başlamıştık. :mrgreen:

Hemen yarın arayacağım firmayı. 8)

leon
15.Mayıs.2013, 02:36
bizim oraya gel hallederiz sedat yapıyor üç tekerlekli motoru.

Emrehan
15.Mayıs.2013, 09:57
bizim oraya gel hallederiz sedat yapıyor üç tekerlekli motoru.

Tamam abi yarın veya Cuma ordayım zaten. 8)

AHRAZ
15.Mayıs.2013, 11:22
İşe yaramasına sevindim kardeşim. Haydi kolay gelsin.

ozguralic
15.Mayıs.2013, 11:35
Kuzen kolay gelsin. Haftasonu bi hacı dayıda gördüm 3 tekerlekli scooter, elektrikliydi sanırım ve geri vitesi vardı. 8)

Emrehan
15.Mayıs.2013, 11:41
Kuzen kolay gelsin. Haftasonu bi hacı dayıda gördüm 3 tekerlekli scooter, elektrikliydi sanırım ve geri vitesi vardı. 8)

Sağol kuzencim. Bursa'da ben de görmüştüm bi tane; Çiçek Izgara'nın oralarda. Bakıcaz artık, dediğim gibi, rafa kalkmıştı proje ama tekrar araştırıcaz şimdi. Fiyatlar önemli. :mrgreen:

bedo
21.Temmuz.2013, 03:21
mıllet fıyatları olması gerekenden cok pahalı 50 cc 2 zamanlı kanuni ler (rabbıt 50)3000 tl gıbı fıyatlarda ama daha ucuzu varmı arastırmak lazım...

mrtckrt
21.Temmuz.2013, 04:06
mıllet fıyatları olması gerekenden cok pahalı 50 cc 2 zamanlı kanuni ler (rabbıt 50)3000 tl gıbı fıyatlarda ama daha ucuzu varmı arastırmak lazım...

Bedo kardeşim niyetin bizden biri olmaksa eğer yanlış yapıyorsun böyle çok itici oluyor biraz daha yavaş ol acele etme gördüğün her konuya yazma , zaten çoğu kapanmış konular boşuna yoğunluk yaratıyorsun

bedo
17.Ağustos.2013, 22:30
Bedo kardeşim niyetin bizden biri olmaksa eğer yanlış yapıyorsun böyle çok itici oluyor biraz daha yavaş ol acele etme gördüğün her konuya yazma , zaten çoğu kapanmış konular boşuna yoğunluk yaratıyorsun

yanlış anlaşıldıysam özürdilerım meraklı bı adamım napim....