PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni başlayan ve yeni başlayacak olan arkadaşlar

Rona
11.Nisan.2012, 21:33
http://www.izlesene.com/kanal/altinelbiseliadam/video_6022861

Motorsiklet sevdasına başlayan ve başlayacak olan arkadaşlarımızın.Hatta tabakhaneye yetiştirir gibi CC büyütme çabasında olan arkadaşlarımızın izlemesini rica ederim.

Emrehan
12.Nisan.2012, 10:15
Abi iyi hoş da; şu "sukuter" işi pek kafama yatmadı benim.:mrgreen: Otomatik vites araba kullanıp da manuel vitese geçince çuvallayan abilerimizi ablalarımızı görüyoruz sürekli. "Aman ne güzelmiş basıyosun gidiyo, basıyosun duruyo" dersin, ondan sonra işin içine debriyajı vitesi girince afallarsın gibi geliyor.
Mesela araba kullanmayı otomatik viteste öğrenin diye bir tavsiye duymadım ben şimdiye kadar. :mrgreen:
600cc konusunda tamamen katılıyorum abiye; zaptedemem ben mesela onu. Ama "sukuter"den de bizim makinalara geçerken aynı zorluk yaşanacaktır bence.
Bence işin özü trafiğe çıkmadan mümkün olduğu kadar fazla pratik yapmak. 8)
Saygılar.

Rona
12.Nisan.2012, 10:21
Abi iyi hoş da; şu "sukuter" işi pek kafama yatmadı benim.:mrgreen: Otomatik vites araba kullanıp da manuel vitese geçince çuvallayan abilerimizi ablalarımızı görüyoruz sürekli. "Aman ne güzelmiş basıyosun gidiyo, basıyosun duruyo" dersin, ondan sonra işin içine debriyajı vitesi girince afallarsın gibi geliyor.
Mesela araba kullanmayı otomatik viteste öğrenin diye bir tavsiye duymadım ben şimdiye kadar. :mrgreen:
600cc konusunda tamamen katılıyorum abiye; zaptedemem ben mesela onu. Ama "sukuter"den de bizim makinalara geçerken aynı zorluk yaşanacaktır bence.
Bence işin özü trafiğe çıkmadan mümkün olduğu kadar fazla pratik yapmak. 8)
Saygılar.
Adamın anlatmak istediği önce yola odaklanıp sürmeyi öğrenmek.Gerisi zaten geliyor.Biz be bu işi mobilyette de öğrendik o zamanlar scooterlar yoktu

telkarinn
12.Nisan.2012, 13:22
Hakkaten çok güzel anlatmış...Yeni başlayıp artislik niyetinde olan arkadaşlarımıza altın gibi tavsiyeler....

MaRCoS
12.Nisan.2012, 14:43
bu adamın bütün videolarını izledim, herkesin izlemesini tavsiye ederim,

turq
12.Nisan.2012, 15:09
Youtube linki var mi?

MaRCoS
12.Nisan.2012, 15:25
Youtube linki var mi?

youtube com a gir arama kısmına "altın elbiseli adam" yaz 8)

Emrehan
12.Nisan.2012, 15:56
Adamın anlatmak istediği önce yola odaklanıp sürmeyi öğrenmek.Gerisi zaten geliyor.Biz be bu işi mobilyette de öğrendik o zamanlar scooterlar yoktu

Abi demek ki kişiden kişiye değişiyor. Ben de "sukuter"e çok bindim. Ama şu anda benim motoru kontrol edemiyorum. Sudan çıkmış balığa döndüm. Anlatmak istediğim o. Çok farklı şeyler geliyo bana ikisi. Yani nasıl ki "bisiklete binebiliyosan motoru da kullanırsın" diyene gülüp geçiyoruz; aynı şekilde scooter da vitesi debriyajı olan cüsseli motorlar için temel teşkil etmiyor benim gözümde.

CELİL
12.Nisan.2012, 16:01
Abi demek ki kişiden kişiye değişiyor. Ben de "sukuter"e çok bindim. Ama şu anda benim motoru kontrol edemiyorum. Sudan çıkmış balığa döndüm. Anlatmak istediğim o. Çok farklı şeyler geliyo bana ikisi. Yani nasıl ki "bisiklete binebiliyosan motoru da kullanırsın" diyene gülüp geçiyoruz; aynı şekilde scooter da vitesi debriyajı olan cüsseli motorlar için temel teşkil etmiyor benim gözümde.
aynen katılıyorum bisiklet kullanmayı bilen için vitessiz bir makina hiçbirşey ifade etmez vitesli makina kullanması lazım 8)

falldown
12.Nisan.2012, 16:06
arkadaşlar abinin ismi barkın geçtiğimiz sene yanlış hatırlamıyosam skytürk te programı vardı önce günü değiştirildi sonra yayın saati en sonundada programdan kaldırıldı ama barkın abi nin kendisine ait bi sitesi var butun arşive ordan ulaşabilirsiniz (tv de yayınlanan bölümlerede)

http://www.altinelbiseliadam.com/

AHRAZ
11.Mayıs.2013, 18:36
aynen katılıyorum bisiklet kullanmayı bilen için vitessiz bir makina hiçbirşey ifade etmez vitesli makina kullanması lazım 8)

Peki buna ne dersiniz?

Ben scooter kullanamıyorum, ciddiyim, kullanamıyorum.

Ama vitesli motor kullanabiliyorum???

CELİL
11.Mayıs.2013, 20:38
Peki buna ne dersiniz?

Ben scooter kullanamıyorum, ciddiyim, kullanamıyorum.

Ama vitesli motor kullanabiliyorum???
demekki sen vitesli motor için doğmuşsun :mrgreen::mrgreen::mrgreen:8)

cihan54
11.Mayıs.2013, 20:51
Ben de sıkıdur kullanamıyorum ne tesadüf :? (Erkan_28'e atıfımdır)

Uğur Yalçın
12.Mayıs.2013, 00:38
Barkın namı değer Altın elbiseli adam bizim RR lerden hiç tanıtımını yapmışmı ?

Rona
12.Mayıs.2013, 00:44
Barkın namı değer Altın elbiseli adam bizim RR lerden hiç tanıtımını yapmışmı ?
Ben geçen sene konuyla ilgili mail göndermiştimde kibarca RR mı? s....tir hade lennnn... gibisinden cevap geldi.Barkın kardeşimiz pek iplemedi açıkçası.