PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bayiden motoru teslim alırken nelere dikkat etmeliyiz

MEHMETONUR
20.Mayıs.2007, 11:56
Değerli ve tecrübeli forum üyeleri;
İnşallah RR motorumu çarşamba günü bayiden teslim alacağım. Neleri kontrol etmem gerek?
Aslında ilk başta aklımıza gelmeyen ancak daha sonra ''kullanım kılavuzunu vermediler,Şurayı imzalamadılar,şu vidası eksikmiş,çamurluk vs. çizikmiş, Çantalarım yok,alet takımı var mıydı'' gibi sorulara karşı ilk gün kontrol etmek istiyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum. teşekkür ederim..

madend
20.Mayıs.2007, 12:03
Bence öncelikle motorun gerçekten 2007 model mi olduğuna bakılmalı çünki 2007lerde karbüratör farklı.
2007 model olduğunu anlamak için;
1)Karbüratör 2005 ve 2006 larda marka kehin 2007 lerin ki aklıma gelmiyo ama farklı bir marka
2)Egzostlar kesik ve ara bağlantı yok
3)Deponun üzerinde dadyw değilde yellowrock yazıyor.

inci
20.Mayıs.2007, 12:03
Hayırlı olsun Mehmet, kazasız sürüşler dilerim .....
valla çok tavsiye edecek bişey yok sanırım,kılavuzunu veririyorlar zati,zeten forumlarda da tartışıp duruyoruz bu konuları ,mesela bir tanesini yazayım sana .... aslında çantalar veriliyormuş motosikletle beraber,fakeeeeet buraya gelince makinalar çantalar satılmak üzere motordan alınıyormuş...

MEHMETONUR
20.Mayıs.2007, 12:11
Teşekkürler madend ve inci çok faydalı oldu.çantaları soracağım modelini de kontrol edeceğim.
Biraz şüpeci gözükebilirim ama malum istanbul şartları. Ruhsat için ikametgah istemediler adresi sen söyle biz hallederiz dediler doğru mudur sizce?

inci
20.Mayıs.2007, 12:13
yok ya ben alırken,çok ayrıntılı bilgiler vermiştim . :?

madend
20.Mayıs.2007, 12:13
doğru ikametgah gerekmez.Faturaya yazılan adres ruhsatta çıkar.

MEHMETONUR
20.Mayıs.2007, 12:15
ikametgah verirsem vekalet gibi birşey vermem gerekiyormuş ekstradan ruhsat işlerinde 35-40 ytl gibi fiyat gerektirirmiş yanlış anlamadıysam? neyse göreceğiz bakalım.tesekkurler

madend
20.Mayıs.2007, 12:20
Ruhsatınızı gidip kendiniz çıkarmayacaksanız vekalet vermeniz gerekiyor diye biliyorum ben.1 haftalık 10 günlük bir vekalet verirsiniz ruhsat ve plakanız çıkar.

MEHMETONUR
20.Mayıs.2007, 12:23
Sanırım anladım şimdi.evet kendim çıkartamayacağım işim nedeniyle vaktim yok. O yüzden vekalet istediler. Teşekkür ederim rahatladım biraz.