PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : X-Fighters 16 haziranda istanbulda

CELİL
16.Mayıs.2012, 09:43
http://www.motosiklet.net/forum/attachments/forum91/8168d1337091114-redbullxfigtersistanbul2012.jpg

Red Bull X-Fighters 16 Haziran'da İstanbul'da

Tüm dünyanın ilgiyle izlediği Red Bull X-Fighters bu yıl Red Bull ve Swatch işbirliğinde Türkiye'de gerçekleşiyor.

Tüm dünyada, yalnızca motosiklet tutkunlarının değil; sporu, eğlenceyi ve mücadeleyi seven herkesin ilgisini çeken Red Bull X-Fighters macerası 2012 sezonu Dubai'de başladı ve 6 durakta tamamlanacak. Bu muhteşem organizasyon, 16 Haziran'da, 2012 Spor Başkenti İstanbul'da Yedikule Zindanları'nda düzenlenecek. Dünyanın en iyi serbest stil motokros sürücüleri bir kere daha efsanevi mekânlarda devasa seyirci kitlelerinin önünde havalanacaklar.

Takipçilerinin her sene merakla beklediği Red Bull X-Fighters daha önce Mısır Piramitleri; Moskova'daki ünlü Kızıl Meydan ve Madrid'deki Plaza de les Toros arenası gibi ikonik yerlerde düzenlenmişti. Türkiye'de ilk kez düzenlenecek olan uluslar arası organizasyonla 12 seçkin sürücü İstanbul'un güzelliklerini yüz milyonlarca insana ulaştıracak.

Swatch'un bireysel olarak sponsor olduğu dünyaca ünlü sporcular Mat Rebaud ve Levi Sherwood da nefes kesen gösterileri ile organizasyondaki yerlerini alacaklar.

Red Bull X Fighters takipçileri sezonun en etkileyici durağı olarak ön plana çıkan İstanbul Yedikule Zindanları'nda 12 cesur sürücünün birbirine meydan okuduğu heyecan ve adrenalini İstanbul'un tarihi havasında yaşama şansını yakalayacak, organizasyon sonrası gerçekleşecek after-party ile coşacaklar.

Kaynak: haberler.com

CELİL
30.Mayıs.2012, 11:17
BİLET FİYATLARI :

Red Zone - 249.00 TL
Zone 1 - 129.00 TL
Zone 2 - 79.00 TL

Umut can
12.Haziran.2012, 22:50
Red Bull X-Fighters İstanbul Etkinliği İptal Edildi.

Dünyanın en etkileyici ve en çok takip edilen serbest stil motokros gösterisi olan ve bu yıl tarihi Yedikule Zindanları’nda yapılması planlanan Red Bull X-Fighters gösterisi ‘tarihi mekâna zarar vereceği’ gerekçesiyle iptal edildi. Bilet satışları devam eden etkinlik için organizasyon ekibi şaşkın.

Daha önce Mısır’da Piramitlerin önü, Moskova’da Kızıl Meydan ve Madrid’de Plaza de Toros gibi efsanevi mekânlarda düzenlenen Red Bull X-Fighters, 16 Haziran’da Yedikule Zindanları’nda yapılacaktı. Ancak Başbakanlık İletişim Merkezi’ne etkinliğin mekâna zarar vereceği yönünde bir şikâyet geldi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, şikâyeti işleme koydu. 2 No’lu Yenileme Alanları Koruma Kurulu, izin başvurusu yapılmadığını bildirdi ve 8 Haziran’da şu kararı aldı: ‘‘Red Bull X-Fighters akarobasi yarışması ve öncesindeki hazırlık çalışmalarının gerek kültür varlığına olacak olumsuz etkileri gerekse ziyaretçi ve kullanıcılar açısından can ve mal güvenliği tehdidi yaratacağından gerçekleştirilmesinin uygun olmadığına, bu yönde gerekli önlemlerin ilgili kurumlarca alınmasına karar verildi .”

Bakanlıkla davalık

Maliye Bakanlığı’na bağlı Yedikule Zindanları, 2004’te STİ Uluslararası İç ve Dış Ticaret Ltd Şirketi’ne 30 yıllığına kiraya verilmişti. 1 No’lu Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu, bu kiralamanın uygun olmadığını bildirince, bakanlık, sözleşmeyi iptal etmişti. Şirket de dava açmıştı. Dava hâlâ sürüyor.

Ömer Erbil / Radikal

Umut can
13.Haziran.2012, 13:02
Redbull'dan İstanbul etkinliği hakkında açıklama

Bugüne kadar Rusya Kızıl Meydan, Mısır Piramitleri, İspanya Plaza De Les Toros gibi dünyanın önemli tarihi mekanlarında titizlikle ve profesyonelce gerçekleştirilen Red Bull X-Fighters Dünya Turu’nun Yedikule Zindanları’nda yapılmasına dair mevcut izinleri yetkililer tarafından iptal edilmiştir.

Yedikule Zindanları ile ilgili olarak yetkililerce alınan karara istinaden organizasyonun aynı gün ve saatte ( 16 Haziran 2012, 20:30) başka bir alana taşınmasıyla ilgili çalışmalar devam etmektedir.

Yeni organizasyon alanıyla ilgili bilgilendirme 13 Haziran 2012, Çarşamba günü yapılacaktır.

Saygılarımızla,

Red Bull Türkiye

Umut can
14.Haziran.2012, 12:16
Red Bull X-Fighters Zeytinburnu Kazlıçeşme Meydanı'nda

Mekan değişti, heyecan değişmedi! Red Bull X-Fighters Yedikule Zindanları’ndan Kazlıçeşme Meydanı’na alındı! Dünyanın en heyecanlı serbest stil motokros yarışması Red Bull X-Fighters Dünya Turu’nun İstanbul ayağı daha önce ilan edildiği gün ve saatte, 16 Haziran Cumartesi, 20:30’da, yeni mekanı Kazlıçeşme Meydanı’nda yapılacaktır.

2001’den bu yana Rusya Kızıl Meydan, Mısır Piramitleri, İspanya Plaza De Les Toros gibi dünyanın önemli tarihi mekanlarında gerçekleştirilen ve tüm dünyada bir milyardan fazla kişinin takip ettiği Red Bull X-Fighters, yeni haliyle İstanbul’da daha da büyük bir seyirci kitlesinin izleyebilmesi için halka açık ve ücretsiz gerçekleştirilecektir.

Üstelik Türkiye’de ilk defa yapılacak organizasyonda seyircilere unutulmaz bir deneyim yaşatmak için planlanandan daha da büyük bir parkur inşa edilmektedir. Red Bull X-Fighters Dünya Turu spor direktörü Tes Sewell, “Birkaç günde yeni bir yarış parkuru tasarlayıp inşa etmek bizim için kolay olmadı, ama pist yapımcılarımız dünyanın en iyileridir. Genişletilmiş haliyle yeni parkur dünyanın en iyi sporcularının kıran kırana yarışmasına daha da fazla olanak tanıyacak” dedi.

2011 Şampiyonu İspanyol sporcu Dany Torres ise "Motivasyonum çok yüksek ve genel pozisyonumu korumak için İstanbul'da podyuma çıkmak en büyük hedefim. İstanbul'a gelip hayranlarımla buluşmak ve onlara unutulmaz bir gece yaşatmak için sabırsızlanıyorum" dedi.

13 Nisan’da Dubai’de (BAE) başlayan ve 12 Mayıs’ta Glen Helen (ABD)’da devam eden Red Bull X-Fighters Dünya Turu, 20 Temmuz’da Madrid (İspanya), 11 Ağustos’da Münih (Almanya) ve 6 Ekim’de Sidney’de (Avustralya) gerçekleştirilecektir.
İstanbul ayağı için önceden satılmış olan biletlerin para iadesi Biletix üzerinden yapılacaktır.

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan heyecan fırtınasında yerini almak isteyen herkesi 16 Haziran 2012 Cumartesi 20:30’da Kazlıçeşme Meydanı’na bekliyoruz.

Emix
15.Haziran.2012, 17:25
Ek bir açıklama.

Kazlıçeşmedeki Gösteri ücretsiz olmuştur gideceklere duyurulur.

önceden para veren dostarım. biletix'den paranızı tahsil edebilirsiniz.

CELİL
15.Haziran.2012, 17:31
halka açık ücretsiz bunu kaçırmamak lazım cumatesi programı ayarlayabilirsek ben orada olmaya çalışacagım 8)

burak_332
16.Haziran.2012, 02:34
halka açık ücretsiz bunu kaçırmamak lazım cumatesi programı ayarlayabilirsek ben orada olmaya çalışacagım 8)

Celil abi sabah kilyos geziniz var, ben gelemiyorum kazasız belasız yi bir gün geçirmenizi dilerim ama akşam ki motosiklt gösterisine gidebilirimde siz gidecekmisiniz geziden sonra?

ağfndrdm
16.Haziran.2012, 19:36
Celil abi sabah kilyos geziniz var, ben gelemiyorum kazasız belasız yi bir gün geçirmenizi dilerim ama akşam ki motosiklt gösterisine gidebilirimde siz gidecekmisiniz geziden sonra?

gidiyoruz abi bekleriz

CELİL
17.Haziran.2012, 11:04
burak dışarıda oldugumdan mesajı yeni gördüm ama geç oldu :mrgreen:
gittik 2 ssatten fazla rüzgarın kesilmesini bekledik ama rüzgar kesilmeyince makinalar pistte çıkıp 5 dakkika gönül alma ufak bir kaç hareket yaptılar ve bitirdiler 8)
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/283652_468073756553581_1269287838_n.jpg

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/540648_468073736553583_1333950138_n.jpg