PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RR Yedek Parça

Emix
19.Haziran.2012, 16:55
merhabalar arkadaşlar

kafama takılan bir soru var Bu bizim motorların Touring Modelleri varya MR 250 Destro vs Mondial'in getirttiği.

motor ve şanzuman yapıları aynı ise

www.mondialyp.com 'da mevcut parçaları ve fiyatları genel olarak gayet uygun.

şimdi şöyle birşey fark ettim.

MCT 250'ye girdim misal mondial bi güzellik yapmış A Modeli 1. Dişli 50 Lira( Uyumlu Modeller diye sıralamış ) ve bazı parçalar MR250 ile uyumlu MR250 'de 250cc raptorlarınız ile uyumlu ise bazı mekanik parçaları uygun fiyata temin edebilirsiniz :)

ÖRNEK Resim.

http://g1206.hizliresim.com/y/m/88dxt.jpg

Örnek 2 ( Plastik Arka çantalar RR'da ne kadardı hatırlamıyorum ama uyuyor ise uyduruluyor ise gayet uygun fiyatı RR'a göre bi ara gördüğüm kadarıyla )

http://g1206.hizliresim.com/y/m/88f5d.jpg

belki çoğunuz biliyordurda bende yeni fark ettim bilmeyenler için eklemek istedim.

CELİL
19.Haziran.2012, 17:32
Teşekkürler emil ben daha önce hiç mondial in sitesini incelememiştim adamlar harika prof. bir site yapmış herşey tüm detaylarına kadar resimlenip fiatlandırılmış çok takdir ettim
özelliklle şanzuman dişlileri çok avanyajlı görünüyor fakat uyup uymadıgını ancak bir usta söylebilir yada eski parçayı eline alıp işi bilen bir mondial ustasına gidip mondial le karşılaşıracaksın uyarsa harika olur 8)

cengaver
19.Haziran.2012, 17:49
celil abi mevzu açılmışken bende rr9/b mi sattım.şehir içinde işe gelip giderken daha rahat edeceğimi düşündüğüm mondial mr 150 cc aldım.1 aydır kullanıyorum gayet de iyi.tabii regalin yerini tutamaz zaten farklı klasmanlar ama regalin bir çok parçası mondial mct lerle uyumlu servisteki arkadaşım benim eski bir tanıdığım(avcılarda'ki)son biriki bakımını orada yaptırmıştım.

CELİL
19.Haziran.2012, 17:59
celil abi mevzu açılmışken bende rr9/b mi sattım.şehir içinde işe gelip giderken daha rahat edeceğimi düşündüğüm mondial mr 150 cc aldım.1 aydır kullanıyorum gayet de iyi.tabii regalin yerini tutamaz zaten farklı klasmanlar ama regalin bir çok parçası mondial mct lerle uyumlu servisteki arkadaşım benim eski bir tanıdığım(avcılarda'ki)son biriki bakımını orada yaptırmıştım.
yeni makinan hayırlı olsun allah kazasız belasız binmek nasip etsin nazar8)
mondial de tanıdık usta olması çok iyi senin aracılığınla bizim makinalara neleri uyuyor bir öğrenebilsek güzel olurdu 8)

Emix
19.Haziran.2012, 18:07
Teşekkürler emil ben daha önce hiç mondial in sitesini incelememiştim adamlar harika prof. bir site yapmış herşey tüm detaylarına kadar resimlenip fiatlandırılmış çok takdir ettim
özelliklle şanzuman dişlileri çok avanyajlı görünüyor fakat uyup uymadıgını ancak bir usta söylebilir yada eski parçayı eline alıp işi bilen bir mondial ustasına gidip mondial le karşılaşıracaksın uyarsa harika olur 8)

abi ali ustayla görüşülebilir yada rr servisleriyle

bu MR 250 350 Aynı motor ve şanzuman yapısı ise bir çok açıdan avantajı olacaktır hiç olmazsa alternatif olacaktır.

bakım zincir muhafaze 15 lira zincir 30 lira vsvs bir çok ufak tefek çerez şeyler uygun fiyatlı

cengaver
20.Haziran.2012, 00:16
mondial de tanıdık usta olması çok iyi senin aracılığınla bizim makinalara neleri uyuyor bir öğrenebilsek güzel olurdu 8)

elimden geleni yaparım celil abi.sorup öğreniriz.fiyat alma ve buna benzer soruları telefonla da halledebilirim.sıkıntı olmaz

D e m i r
03.Ekim.2016, 01:03

celil abi mct şanzımanını alsak bu şanzıman sorununu halledemez miyiz? size geri dönüş yapıldı mı ?

CELİL
03.Ekim.2016, 09:41
celil abi mct şanzımanını alsak bu şanzıman sorununu halledemez miyiz? size geri dönüş yapıldı mı ?

Merhaba Demir bana geri dönüş olmadı malesef fakat malzeme kalitesi aynı diye biliyorum pek faydası olmaz ayrıca dişliler sadece eski kasa balansörsüz modellere uyuyor 8)

e.erbaş
03.Ekim.2016, 14:00
Mondial mr balansörlü ise dişlileri uyar ayrıca fiyat olarak çok iyi.Şöyle bi baktım da 150 lira fiyat çekilen radyatör su kabı 14 lira ve aynısı rr ile.

D e m i r
03.Ekim.2016, 15:18
Merhaba Demir bana geri dönüş olmadı malesef fakat malzeme kalitesi aynı diye biliyorum pek faydası olmaz ayrıca dişliler sadece eski kasa balansörsüz modellere uyuyor 8)

Benim 2006 eski kasa, uyar o zaman. Celil abi balansorlu hangi modeller yurt dışındaki siteden alacam, baya hesaplı

Aybars
03.Ekim.2016, 15:30
merhabalar arkadaşlar

kafama takılan bir soru var Bu bizim motorların Touring Modelleri varya MR 250 Destro vs Mondial'in getirttiği.

motor ve şanzuman yapıları aynı ise

www.mondialyp.com (http://www.mondialyp.com) 'da mevcut parçaları ve fiyatları genel olarak gayet uygun.

şimdi şöyle birşey fark ettim.

MCT 250'ye girdim misal mondial bi güzellik yapmış A Modeli 1. Dişli 50 Lira( Uyumlu Modeller diye sıralamış ) ve bazı parçalar MR250 ile uyumlu MR250 'de 250cc raptorlarınız ile uyumlu ise bazı mekanik parçaları uygun fiyata temin edebilirsiniz :)

ÖRNEK Resim.

http://g1206.hizliresim.com/y/m/88dxt.jpg

Örnek 2 ( Plastik Arka çantalar RR'da ne kadardı hatırlamıyorum ama uyuyor ise uyduruluyor ise gayet uygun fiyatı RR'a göre bi ara gördüğüm kadarıyla )

http://g1206.hizliresim.com/y/m/88f5d.jpg

belki çoğunuz biliyordurda bende yeni fark ettim bilmeyenler için eklemek istedim.

Ellerıne sağlık bılenlerde var tabı bılmeyenler ıcın cok yararlı oldun teşekkürler ;)