PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Özgür'ün garajı (zincir ölçüleri)

ozguralic
05.Ağustos.2012, 01:30
Bugün zinciri komple ön dişliyle birlikte söküp mazota yatırıp temizledim.

Bakla sayısı : 520H 108L yani 108 bakla

KMC marka ve üzerinde 025H gibi bir yazı vardı.Alacak arkadaşlara belki faydası olur.

Bakla eksilten varsa tarifini bekliyorum.

bahadir
05.Ağustos.2012, 02:44
benimdeaynı seyi yapmam gerekiyor ama tabiri caizse yemiyor

Emix
05.Ağustos.2012, 22:01
bakla eksiltmeyi yaptırmıştım usta spiral makinasıyla baklalara hasar vermeden pulları incelterecek çıkartmıştı.. tarif et desen zor.. mobilden giriyorum. sıkıntı oluyor

ozguralic
05.Ağustos.2012, 23:52
nasıl yaptığını anladım. bakladaki pimin başını taşlayıp çıkartmış.ben daha pratik yolu var mı diye sormuştum demek ki yokmuş.

Emix
05.Ağustos.2012, 23:57
nasıl yaptığını anladım. bakladaki pimin başını taşlayıp çıkartmış.ben daha pratik yolu var mı diye sormuştum demek ki yokmuş.

evet dediğiniz gibi taşlama yapmıştı şimdi hatırladım

ve pratik yolu yok demişti bilemiyorum belkide vardır ancak neden pratiği varken taşlamayla uğraşsın adam..

CELİL
06.Ağustos.2012, 09:49
Merhaba Özgür verdiğin bilgi çok işe yarayacak kimse zinciri açıp bakla sayısını saymamıştı zincir alamaya gidincede satıcının ilk sorduğu kaç bakla zincir istiyorsun oluyor bizde bilmiyoruz diyorduk :mrgreen:
Bakla çıkarma işlemi zorda kalmadıkça yapmayın çünki zincir bakla çıkarıcak kadar uzadıysa kullanım ömrünüde bitirmiştir ama
zamanında bende bu işlemi yapmıştım taş motorum olmadıgından ben baklanın pul olan tarafının araya düz tornavidayı sokup çekiçi tepesine patlatarak pulu yerinden çıkarmıştım çekiçlemek zincire zarar vermiyor çok sağlam bir yapısı var 8)
Edit:
Spyder Ve Daytona Zincir Ebatı :
124 bakla
530 kalınlık

Eray Aksoy
08.Mart.2019, 01:00
Merhaba Özgür verdiğin bilgi çok işe yarayacak kimse zinciri açıp bakla sayısını saymamıştı zincir alamaya gidincede satıcının ilk sorduğu kaç bakla zincir istiyorsun oluyor bizde bilmiyoruz diyorduk :mrgreen:
Bakla çıkarma işlemi zorda kalmadıkça yapmayın çünki zincir bakla çıkarıcak kadar uzadıysa kullanım ömrünüde bitirmiştir ama
zamanında bende bu işlemi yapmıştım taş motorum olmadıgından ben baklanın pul olan tarafının araya düz tornavidayı sokup çekiçi tepesine patlatarak pulu yerinden çıkarmıştım çekiçlemek zincire zarar vermiyor çok sağlam bir yapısı var 8)
Edit:
Spyder Ve Daytona Zincir Ebatı :
124 bakla
530 kalınlık

Başkanım,250cc ve 350cc de farklılık var mı yoksa ikisinin de bakla sayısı ve kalınlığı aynı mı ?

Zafer
12.Mart.2019, 00:21
Fena hortlatmissin abi :) fark yok ayni

CELİL
12.Mart.2019, 00:26
Başkanım,250cc ve 350cc de farklılık var mı yoksa ikisinin de bakla sayısı ve kalınlığı aynı mı ?

İkiside aynı 8)

Eray Aksoy
12.Mart.2019, 00:26
Fena hortlatmissin abi :) fark yok ayni

Bazen konuları hortlatmak iyidir :) Mesela ben bir konu hakkında arama yaparken sayfaların içinde boğulup gidiyorum.Arama ile arattığımda çok fazla veri çıkıyor.Oradan baksam daha da çok uğraşacağım.Şimdi benim gibi yeni gelen biri bu gibi konuları daha üstlerde görüp okuyabilir.Yani maksat yeni gelenlere kolaylık olsun :p