PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sizin km sayaçlarınızda mil mi arkadaşlar??

ykonu
27.Mayıs.2007, 18:33
hayırlısıyla bugün ilk doğru düzgün gezimi yapmaya çıktım,dökülen vidalar,balansı bozuk lastikleri :shock: bir şekilde alt ettikten sonra :frown: km sayacımı diğer mototrlarla kontrol ederken resmen mil saydığını farkettim. sizinkilerdede böyle bir durum varmıdır arkadaşlar kontrol ettinizmi ?? polat kardeşimle inci hanım dada bu modelden var acep sadece bizim modelleremi özgü :?

doğan
27.Mayıs.2007, 22:16
ben de sitede soracaktım unuttum. iyi hatırlattın ykonu. benim göstergede de mile / h yazıyor.

okan
27.Mayıs.2007, 22:23
valla benim bildiim ikiside yazıyor... iç kısımda mil dış kısımda km yazıyor..hatta mil 80 e kadar km 140 a kadar ...

bahsettiğiniz model hangisi 100 lük mü ...250 likmi?

doğan
27.Mayıs.2007, 22:25
benim 250 cc..

okan
27.Mayıs.2007, 22:27
sadece mil mi yazıyor.. alla allaa.. peki kaç mil son hız..?

doğan
27.Mayıs.2007, 22:29
:) hatırlamıyorum valla. 2 ay önce emre ltd bayisinden aldım acaba yıl farkı falan etkiliyor olabilirmi.

RızaHoşgör
27.Mayıs.2007, 23:23
okan ın dediği gibi benim gördüğüm tüm 250 lerde mil ve km saatı iç içe.doğan bişi ögrenirsen bizide haberdar ett

okan
27.Mayıs.2007, 23:31
doğan senin motor amerikanya versiyonu heralde :roll: :mrgreen: bizimkiler gibi çindistandan gelmemiş :P .. hehehe.. ne kadar şanslısın... :wink:

yenikoylu_ua
27.Mayıs.2007, 23:33
Dogan kardeş bende alalı daha 25 gün oldu ama benimkindede içte mil dışta kmh gösteriyo sayacıda kmh cinsinden saydırıyo bence aldığın yere bi göster belki mil kullanan başka bir ülkeye gidecek motora takılması gereken saat yanlışlıkla senin motora takılmış olabilir.Ücretsiz değiştirtebilirsin

ykonu
27.Mayıs.2007, 23:37
benimki 100 lük aynı sizinki gibi mil içte km dışta diğer kullandığım makinalardada genelde böyleydi fakat bunun saaycı resmen mil ya :lol: şimdi servise gidicem dicek senin daha 500 olmamış 1 saat adama laf anlatıcam iyimi artık birde hesap makinası ile giderim adama izah ederim. yaw bu arada bunu illa yetkili yeremi götürecez sinir oldum ben şunu garanti dışı bırakıpta düzgünce istediğim yeremi yaptırsam diyorum hiç memnun değilim servisten :(

okan
27.Mayıs.2007, 23:39
kardeşş en bi tane gidona monteli hesap makinesi al en iyisi.. şöle nikelajlı kromaşlı bi model olsun.. yolda giderkenede hesap kitap yaparsın... :lol: :lol:

doğan
28.Mayıs.2007, 00:15
yaa arkadaşlar motor kuzenimde olmasa inip bakıcam yani. ama ona da sorarım genede. mile/h bölümü güneşten parlamış ama emin olamadım bende şimdi. içte mile/h yazdığına eminim ve 80 sınır. dıştaki de 140 ama km/h varmı bilemiyorum. foto üzerine zoom yapınca biraz belli oluyor.

http://upload8.postimage.org/541715/S6000995.jpg (http://upload8.postimage.org/541715/photo_hosting.html)

RızaHoşgör
28.Mayıs.2007, 00:20
yada orjinal American Cruiser dersin.baak hız saatı bilem mil heesabı :)
saka bir yana arzu edersen bu yanlışlıgı garantiden düzeldirler diye düşünmekteyim

okan
28.Mayıs.2007, 00:25
aynı aynı.. deişik bi durum yok..80 yazan yerin bitiminde mil yazar küçük sayacın altındada km yazar .. boşuna strese girdik yavvv... :scared:

doğan
28.Mayıs.2007, 00:29
galiba ykonu da benim gibi km/h yi farketmedi kanımca :)

ykonu
28.Mayıs.2007, 11:57
yok arkadaşlar benim demek istediğim sadece sayaç. km/h ve mil/h ayrı ayrı yazıyor biliyorum tabiki daha önceki motorlarımdada böyle idi arabamdada böyle. fakat derdim sadece sayaç, yanımdaki motorlar ve bir arabayla karşılaştırdım onlarınki 7 km ye gelince benimki 4.2 km ilerliyor ve bu km nin mil karşılığı + değiştirme gibi bir seçenekte yok ne ayar yeri ne başka bir özelliği var. zannediyorum bu motoru adalara falan yolluyorlar ve benimki adalara gidenler ile karıştı :| peki polat kardeşimle inci hanımdan ses çıkmadı acep onlarıdada varmı bu durum dikakt etmişlermi belki sadece bizim modellere özgüdür bu ilginçlik. ya da sizlerde diğer motorlarla yanyana ölçüm yaptınızmı bakın bakalım farklı markalarla sizinkilerde aynı mesafeyi göstereceki sayaçta :?

polat
30.Mayıs.2007, 18:09
arkadaşla beraber bir geziye çıkıyım ölçüçem bende merak etme ama dediğinin doğru olma olasılığı yüksekk :)

olsun bizimkide mil olsun canım

iakyurek
30.Mayıs.2007, 18:13
ben de sitede soracaktım unuttum. iyi hatırlattın ykonu. benim göstergede de mile / h yazıyor.

doğan kardeş bende emre den aldım motoru. fakat dostların dediği gibi hem mil / hem km bi arada.

polat
30.Mayıs.2007, 18:15
o tabiki bir arada ama ben arkadaşla geziyorum onun motor 50 km ilerliyorsa benimki 30 Km ilerliyor Ykonu arkaşım bundan bahsetmek istemiş aslında

iakyurek
30.Mayıs.2007, 18:16
o tabiki bir arada ama ben arkadaşla geziyorum onun motor 50 km ilerliyorsa benimki 30 Km ilerliyor Ykonu arkaşım bundan bahsetmek istemiş aslında

baba en güsseli yavv, daha yepisyeni dersin cümle aleme.. :D :lol: :lol:

polat
30.Mayıs.2007, 18:19

baba en güsseli yavv, daha yepisyeni dersin cümle aleme.. :D :lol: :lol:

evet satarsam Km de %40 karım olucakk :cheesy: :cheesy:
az kullanılmışş