PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : +0155 Dolandırıcılık

MaRCoS
16.Ağustos.2012, 13:04
az önce bir mobil telefon numarasından arandım. kendini asayiş şubeden başkomiser xx xx olarak tanıtan kişide ad soyad, baba adı, doğum tarihi bilgilerim bulunmakta idi. yakın tarihte kimliğimi kaybedip kaybetmediğimi, alışverişlerimi hangi bankanın kredi kartıyla yaptığımı sordu. ardından tahsil derecemi öğrendi ve beni kendi cebinden değil 155'ten arayacağını, beklememi söyledi. sanırım olaya inandırıcılık katmaya çalışıyordu.

o zaman zarfında ben hemen 155'i arayarak yaşadığım bu olayı aktardım. kendileri, son zamanlarda sık olarak böyle durumlarla karşılaştıklarını ve dolandırılmaya çalışıldığımı, telefondaki kişiye kesinlikle inanmamam gerektiğini söylediler. beni arayan telefon numarası ile savcılığa başvurabileceğimi aktardılar.

sonra bu "başkomiser" şahıs "0155" numarasıyla beni tekrar cep telefonumdan arayarak telefonumun neden meşgul olduğunu, o esnada kiminle konuştuğumu sorunca 155'i aradığımı ve bu gibi durumlar karşısında karakola davet edileceğimi söylediklerini iletince "sen bana inanmıyor musun?" cümlesinden girerek ardı arkasına küfürler etmeye başladı. "hemen 1. şubeye geliyorsun yoksa..." şeklindeki tehditkar konuşmalarının ardından kapattık telefonu.

diyeceğim odur ki aranan cep telefonu ekranında "0155" numarası çıkmasını sağlayacak "alt yapı" var dolandırıcılarda. dikkatli olmak lazım.

not: bu olay yaşanırken arkadan gelen "telsiz sesleri" ile "karakol ambiyansı" oluşturulduğunu belirteyim.

dikkatli olun.

Umut can
16.Ağustos.2012, 13:17
Geçmiş olsun.. Bu tür olaylar çok fazla yaşanıyor, dikkat etmek gerekli.

CELİL
16.Ağustos.2012, 15:04
GEÇMİŞ OLSUN APO ADAMLAR TÜM KİMLİK BİLĞİLERİNE KADAR ULAŞMIŞ TABİ HER YERDE TC NOSUNU ZORUNLU ALIRLARSA OLACAGI BU :x:x:x