PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankamall buluşması

Umut can
20.Ağustos.2012, 21:42
Yarın 12:00 de ankamallde buluşuyoruz. duyan duymayana haber versin motorunu kapan gelsin :mrgreen:8)

CrimsonLove
21.Ağustos.2012, 01:43
benim tıkırtıyı çözün uleyn o kadar motorcusunuz arkadaş yaaaaaa :(

snopy413
21.Ağustos.2012, 11:20
ne tıkırtısı zencirmii????

CrimsonLove
21.Ağustos.2012, 20:55
ya anlamadımki fana yakın bölmeden veya zincirlerden geliyor, seri ve metal sürtüyormuş gibi bir ses sürekli tık tık, özellikle yokuş çıkarken artıyor...

Emrehan
21.Ağustos.2012, 22:44
ya anlamadımki fana yakın bölmeden veya zincirlerden geliyor, seri ve metal sürtüyormuş gibi bir ses sürekli tık tık, özellikle yokuş çıkarken artıyor...

Çocuk senin tıkırtı zincirden geliyor; ön dişliden. Zincir fazla gerilmiş, arka tekeri soldan öne çekmiş, çap yapmış. Ön dişliye bazı noktalarda tam oturmuyor, hele ki artçı olursa daha fazla gerildiği için ses artıyor. Zincir ayarı olayı çözer. 8)

Öpüyorum yanaklarından.:mrgreen:

CrimsonLove
22.Ağustos.2012, 11:48
Çocuk senin tıkırtı zincirden geliyor; ön dişliden. Zincir fazla gerilmiş, arka tekeri soldan öne çekmiş, çap yapmış. Ön dişliye bazı noktalarda tam oturmuyor, hele ki artçı olursa daha fazla gerildiği için ses artıyor. Zincir ayarı olayı çözer. 8)

Öpüyorum yanaklarından.:mrgreen:

öyle kuru kuru öpmek olmuyor 10 gün sonra ankaradayım halledelim şu işi tecrübeli bayım :D

Emrehan
22.Ağustos.2012, 12:18
öyle kuru kuru öpmek olmuyor 10 gün sonra ankaradayım halledelim şu işi tecrübeli bayım :D

Ne tecrübesi çocuğum ustaya sorduk. :p Sen gel hallederiz. 8)

DAYTONA
22.Ağustos.2012, 13:38

Ayı sorunu bende Daytona'da yaşadım. Kendim söktüm ve tamir ettim.Muhtemelen senin ki de aynıdır.

Zincir tarafında ike tane muhafaza olması gerek. Birisi arka dişliyi kapatır diğeri de ön tarafta şanzuman ile birleşir. Her ikisinide söküp fabrika çıkışında konulmuş ve zamanla aşınmış plastik parçaları bulmalısın.Bu parçaların yerine yenilerini koyduğunda sorunun bir süreliğine çözülür. Ancak 2500 km sonra tekrarlayacağı için bunu her defasında yenilemen gerek. Plastik aşındığı için metale sürtüyor ve adamı gıcık ediyor.

Kolay gelsin,