PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2. el 250cc mi Sıfır 150 mi Çok arada kaldım yardım lütfen..

Snuff
04.Eylül.2012, 23:36
Öncelikle tüm RR ailesine selamlar..
Yıllardır chopperlara büyük ilgi duyuyorum ve sonunda bir chopper alabilmek için gerekli maddiyatı biriktirebildim(öğrenciyim). boy 1.67 kilo 63 boy böyle olunca haliyle bir çok araştırma yaptım ve en sonunda ıspartada motor mağazasında görüp üzerine oturup denedim regalde boyla ilgili problem yaşamayacağım kanısına vardım. Regal raptorların fiyatına göre görünümü ve performansı da gerçekten etkileyici geldi birkaç chopper kullanıcısı arkadaşıma da sordum ve başlangıç için çok önerdiler. İlk motorum olacağı için sabırsızlığım yüzünden yanlış karar vermekten korkuyorum..

Asıl soruya gelirsek 4-4.5 bin lira arası bütçem var ve bu fiyata DD150 sıfır alabiliyorum. Ancak arkadaşlarım hava soğutmalı olduğunu öğrenince beni caydırdılar, uzun yolda çok büyük sıkıntılar yaratabileceğini söylediler. DD250 ler de su soğutma var haliyle onu önerdiler ve param 2. ellerine yetiyor. 2. el 250 alsam sorun yaşarmıyım yaşarsam ne gibi konularda yaşarım tecrübeleriniz ile beni aydınlatırsanız çok minnettar kalırım. Şimdiden çok teşekkür ediyorum iyi sürüşler diliyorum..

CELİL
04.Eylül.2012, 23:51
Merhaba Onur aramıza hoş geldin 8)

Ben temiz az km li modeli yüksek olan bir 250 cc makinayı tercih ederim
150 cc alırsan kısa sürede makinayı yükseltmek istersin karar senin kolay gelsin 8)

Snuff
05.Eylül.2012, 00:03
Teşekkür ederim tavsiye için :) Peki hava soğutmalı motorlar o kadar sıkıntı oluyor mu uzun yolda kaç km den sonra sıkıntı yaratır? Bir de ilk motorum olacağı için 2. el alırsam nelere iyice dikkat etmeliyim? Bu konularda da beni aydınlatırsanız çok memnun olurum çok teşekkür ediyorum tekrardan

mrtglc
05.Eylül.2012, 00:48
Bende hava soğutmalı 125cc kullanıyorum. güneşin etklli olduğu saatlerde uzun yolda en fazla 80-100 km yaparsın oda motoru zorlamadan 80 km hızla gidersen.(25-30 dakika motoru dinlendirip devam edersin) ama serin havada (ben genelde akşam üstü yolculuk yapıyorum) hiç sıkıntı yaratmaz. senin bahsettiğin 150cc bir makine. Ki adamlar 950 cc hava soğutmalı motor yapıyorlar. yani kullanım şartlarına göre değişir olay. eğer kurye gibi bütün gün üstünde kalıcaksan ozaman su soğutmalı derim ben. Mesela İstanbul gibi trafiği sıkıntılı olan bir yerde motoru kullanmayacaksan senin için 150 cc sıkıntı yaratmaz. Trafik sorunu varsa ve gün içinde sürekli kullanıcaksan o zaman su soğutmalı derim.

Snuff
05.Eylül.2012, 00:54
Sanırım 2.el 250cc su soğutmalı alıcam izmirliyim ıspartada okuyorum 6 saatlik yol ister istemez sıkıntım olucak gibi duruyor.Hepinize çok teşekkür ediyorum bi hayli kafam rahatladı :|

cihan54
05.Eylül.2012, 09:00
düşük CC ile de uzun yol daha zor olacaktır.250CC'den şaşma... 8)

Snuff
04.Kasım.2012, 17:29
tekrardan selamlar gene ben :D Motoru hala alamadım. Sorunsa sorunlu bir arkadaşımın 1.67 boyla o DD250 yi kullanamassın ayrıca üstünde duruşun biraz komik olur falan gibisinden söylemleri. Büyük ihtimal geyik yapıyordu ancak ciddiye aldım biraz ve tekrar size döneyim dedim :( 250 kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi acaba çok zorlanır mıyım 1.67 ile ?

CELİL
04.Kasım.2012, 17:38
tekrardan selamlar gene ben :D Motoru hala alamadım. Sorunsa sorunlu bir arkadaşımın 1.67 boyla o DD250 yi kullanamassın ayrıca üstünde duruşun biraz komik olur falan gibisinden söylemleri. Büyük ihtimal geyik yapıyordu ancak ciddiye aldım biraz ve tekrar size döneyim dedim :( 250 kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi acaba çok zorlanır mıyım 1.67 ile ?
benim boyumda 1.68 6 senedir RR 250 cc pek çok modelini kullandım hiçbir sıkıntı yaşamadım

ama spyder den bahsediyorsan 2012 modelden öncekilere ayaklarımız kısa kalıyor sorun oluyor 2012 spyder de ayaklar geri çekildi ve bize çok uygun duruma geldi 8)

Snuff
04.Kasım.2012, 17:45
çok teşekkür ederim Celil abi :) gerçekten içim içimi yedi oturup denedim nebioğlu motor da ayaklarım falan hiç skıntı yaratmıyodu. Ancak kollar kısa kalırmı gidonu kontrol edebilir miyim diye canım skılmıştı bir hayli.. Tekrar çok sağol sen sorun yok diyosan yoktur zaten :)

turq
04.Kasım.2012, 22:27
Ben bu ise biraz farkli acidan bakiyorum. Bizim motorlar sifirda olsa malesef buyuk bolumu problemli oluyor. Bu yuzden motor konusunda deneyimli olmadigini da hesaba katarsak rodaji duzgun yapilmis, sorunlari halledilmis temiz bir 250 cc aldiginda bir tasla 2 kus vurmus olursun.

Arkadasina da kafayi takma, bir hafta sonra bisiklet gibi kullanirsin. Ne adamlar var boyu 1,5 metre 1300 cc Royal e biniyorlar

bahadir
04.Kasım.2012, 22:45
sanırım arkadaşın seni biğraz kıskanmış benim boyumda 1.71 2010 spyder kullanıyorum ayaklar ileride olandan ve hiç bir problemim olmadı rahat rahat kullanırsın yeni bir makine alacakken araba yada motorsiklet farketmez b.k atanlar çok olucaktır sen üstüne oturup rahat edebildiysen seni görüp yorum yuapanlara aldanma sonuçta sen kullanıcaksın onlar değil.

ozguralic
04.Kasım.2012, 23:37
temiz ikinci el bi 250'lik makine al. Spyder alma 250 9-b ile yada daytona ile başla bence. Spyder acemilik döneminde bu boyda biraz zorluk yaşatabilir.. bence

Snuff
05.Kasım.2012, 03:38
Tekrardan hepinize çok teşekkürler. Sıkıntılarım geçti gitti :)