PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ben geldim hoş geldim

oakgun68
29.Mayıs.2007, 23:30
Merhaba arkadaşlar.

Eskişehir/Çifteler' de ikamet ediyorum.Eğitimciyim.Sinop 68 doğumlu, ilk,orta,lise ve üni. yi ist da okudum.Rumeli Hisarı'nda çocukluğum ve gençliğim geçti. İnci hanım dolayısıyla verilen çay partisinde orda olmak isterdim bir Hisarlı olarak.

Görev yerlerim Kayseri/Develi-Sinop/Merkez-Eskişehir/Çifteler şimdilik son durak.

Halı yıkama makinası almak için dükkanları dolaşırken birden RR aşığı arkadaşımın gazı ile (ilk taksiti de geri alınmak üzere onun tarafından verilen) alıverdiğim ilk motorum Regal-Raptor 250-9B .Kendisi 125 lik KEEWAY sahibi.(izin verirse kendisini ifşa edebilirim.)

Rodaj konusunda kafam çok karışık desteklerinizi bekliyorum.

Selamlar.

okan
29.Mayıs.2007, 23:35
arkadaşım aramıza hoş geldin....

rodaj konusunda kafanı karıştıran şeyleri yazmamışsın .. yazarsan yardımcı olmaya çalışırıss...

oakgun68
29.Mayıs.2007, 23:39
Motorsiklet sahibi arkadaşım her viteste motoru bağırt(zorla) diyor).

Servisi Rodaj süresince hiç zorlama diyor.

Bir diğer arkadaş 200 km non-stop motoru sür diyor.

okan
29.Mayıs.2007, 23:41
eskiden bizde öyle biliyorduk.. sonuna kadar bağırt felan diyolardı...ama bunun teorik olarak yanlış olduğunu birçok motosiklet le ilgili konular okuyarak bizzat öğrendim...bence ilk 500 de zorlama parçalar birbirine alışsın.. soora ne istersen yaparsın...ben 2. viteste 85 yapıp 3. viteste 110 a kadar çıkıyorum şu anda .. hiç bi sorun yok...

handojoe
29.Mayıs.2007, 23:43
hoşgeldin dostum sen servisi dinle

yenikoylu_ua
29.Mayıs.2007, 23:46
Aramıza hoşgeldin arkadaşım allah kaza bela vermesin.Rodaj için fazla bişi söyliyemiyorum.Bende yeni aldım gerçirodajı bitti ama nasıl oldu bilmiyorum.İstanbul trafiği bilirsin horhor hörhör börbör bitti

aslanburclu
30.Mayıs.2007, 01:16
ne rodajı güzel kardeşim sık sık yağını değiştir bas git içindeki canavarı öldür kendini geliştir mıcırlı yollardan uzakdur yeter sağını solunuda fazla dinleme garanti kapsamında canını çıkar korkma bişey olmazzzzzzz nasıl olsa es este ustasıda var biniciside

agresus
30.Mayıs.2007, 02:12
abicim hoş gelmişsin aramıza ve hayırlı olsun makinen... Allah kaza bela vermesin... rodajda sen servisi dinle... okanın deiği gibi ilk 500 km de çok zorlama ki alışsın makinen sona kademeli kademeli yüksel devrini... arada bi köklersin 500 den sonra... ilk zamanlar vibrasyon olur yüksek devirlerde ama parçalar alıştıkça keser... gomtanıma bakma sen... ondaki makina ALBİNAT model... :mrgreen:

ilkerkoparal
30.Mayıs.2007, 10:31
abicim hoş geldin sefa geldin. umarım acemiliğin kısa sürer ve en kısa zamanda senide aramızda görürüz. Rodaj için 500 km sabret ve zorlama. Sonrasında her vitesi sonuna kadara bağırta bağırta kullan. Hız önemli değil. Önemli olan viteslere asılman. Eğer zorlamazsan açılmayan makina sağır olur ve sonucu hoş olmaz

oakgun68
30.Mayıs.2007, 12:55
teşekkürler

okan

handojoe

yenikoylu_ua

arslanburclu

agresus

ilkerkoparal

yakın ilginize ...........

okan
30.Mayıs.2007, 13:51
ne rodajı güzel kardeşim sık sık yağını değiştir bas git içindeki canavarı öldür kendini geliştir mıcırlı yollardan uzakdur yeter sağını solunuda fazla dinleme garanti kapsamında canını çıkar korkma bişey olmazzzzzzz nasıl olsa es este ustasıda var binicisideyaşar baba elin tornavida tutuyo diye hiç bişiden korkmuyon.....biz naapçass nerde trak orda bırak....sen kaldığın yerde rektefe bilem yapar devam edersin maaşallah... :lol: :lol: :cheesy:

aidikurt
30.Mayıs.2007, 14:45
kardeşim aramıza hoşgeldin 22-23 haziranda bizde geleneksel regalraptor buluşması için Eskişehire geliyoruz aramızda görmek isteriz

FATİH
30.Mayıs.2007, 15:35
Hoşgeldiniz :D , bir örtmenimiz daha oldu :cheesy:
Rodaj konusunda bütün arkadaşlar cevap vermişler sağolsunlar.. :cheesy: Üstüne dicek yok :roll:

oakgun68
31.Mayıs.2007, 12:37
teşekkürler

aidikurt

FATİH

Musaözü buluşmasına gelmek isterim.Kendime güvenim olursa.Naaparsın acemilik işte.... :cheesy:

MotoJunior
31.Mayıs.2007, 12:39
hoşgeldin arkadasım

iakyurek
31.Mayıs.2007, 12:42
hoşgeldin oakgun. valla yenikoylu nün dediği gibi , istanbulda hor hor bitti alimallah rodajı.
ne yaptın dersen ? bindim bastım gaza ve gittim abicim .
motoru aldığım yer mecidiyeköydü. ordan ikinci köprüye çıktım köprü sonrası 130 km hıza çıktım. 8-10 km olmamıştı henüz..

Kino
31.Mayıs.2007, 13:12
oakgün68 dostum hoşgeldin RR ye

musaözünede hoşgeleceksin daha var kendine güvenecen merak etme sen.

hayırlı ugurlu olsun zaman buludukça açılan başlıkları oku oralarda ufak tefek de olsa senin için sana uygun bilgiler mevcuttur.

şimdi yeni geldin diye seslenmiyorlar rodaj dedin aslında bu konu yazılı başlıklarda mevcuttur ileri ki zamanlarda hemen şırlarız haaa okusana burada başlık var filan diye şimdilik kibar ve nazik davranıyorlar haberin olsun benden söylemesiiii :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

yok yok şaka canım her zaman bu forumdaki dostlar nazik ve kibardır ama musaözüne mutlaka gel derim millet nerelerden gelecek .

haydi görüşürüz dostum

oakgun68
01.Haziran.2007, 17:50
teşekkürler

MotoJunior

iakyürek

Kino

görüşmek dileğiyle...

RızaHoşgör
02.Haziran.2007, 07:53
hoşgeldin
musaözünde mutlaka senide görmek isteriz.rodaj için bende kafanı karıştırmayayım bunca yazılandan bir fikir edinmis(mi)sindir:)
tekerine taş değmesin

MEHMETONUR
02.Haziran.2007, 12:40
hoşgeldin oakgun abi (ben 80 doğumluyum).Motorun hayırlı uğurlu olsun.kazasız belasız iyi günlerde kullanmanı dilerim.Benim motor da yeni servis çok zorlama dedi ilk 500km. zaten yeniyim hızlı da gidemem ya da gitmem şimdilik.bu arada vidalar civatalar acayip gevşiyor.devamlı kontrol edip sıkmanı tavsiye ederim. bana da forumdakiler bahsetmişti bir kontrol ettim sadece üstünde duruyordu vallahi hemen sıktım.

afaydin
23.Haziran.2007, 23:53
Biraz gecikmeli de olsa aramıza hoşgeldiniz.

Rodaj konusunda sanırım ikimizde aynı kaderi paylaşacağız bir müddet.
Benimkide 350 km ye yeni geldi ve pek zorlamıyorum.
Biraz vibrasyon var ve ilk çalıştırma problemim giderek azalıyor.
Tabi havalarda çok sıcak düzelme ondan da olabilir.

Kazasız belasız keyifli gunler diliyorum.

Ali Fuat HOCA

Jedaykin
24.Haziran.2007, 02:46
hoşgeldin hocam. yeni motorun hayırlı olsun, güle güle kullan. :cheesy:

hosemario
24.Haziran.2007, 03:55
hoş geldin dostum. burada aeadığın sorularının cavaplarını bulabileceğin biryer hatta fazlasını bile!... :cheesy:

KIZILELMA
24.Haziran.2007, 18:51
Hoşgeldin

ToMCaT
25.Haziran.2007, 01:10
hoş geldin aramıza arkadaş hayırlı olsun bakalım...