PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BENZIN MUSLUGU BENZIN KACIRIYOR

MEHMETONUR
31.Mayıs.2007, 17:25
Daha motoru gecen cuma teslim aldım ve zaten fazla da kullanamadım. Salı akşam işten gelince binmek için benzin musluğunu açtım o an birşey yoktu 2 metre yürütüp park yerine taş koyacakken musluktan ciddi bir benzin kaçağı olduğunu fark ettim. Yedek depoya alınca da kaçak vardı kapattım durdu. Daha sonra filitreyi filan biraz sıkıstırmaya çalıştım biraz kesildi. şimdi de sızıntı şeklinde. Vaktim olunca tamire götüreceğim. daha 70-80 km yaptım sizce normal mi? :? Bu arada düşme,itme,kakma,hızlı kullanma yok yanii :cry:

MotoJunior
31.Mayıs.2007, 17:27
normal değil ama kontrol etmende fayda var filitreyi sıkınca geçmişse filitrenin gevşek oldugu anlasılıyo. başka bi sorun olacagını sanmıyorum güle güle kullan

MEHMETONUR
31.Mayıs.2007, 17:32
tesekkurler motojunior bu sitedeki varlığın inan ki bana güven veriyor...

infinitedreams
31.Mayıs.2007, 17:40
Tabii ki normal değil. Benim motor da musluktan değil de, musluğu depoya sabitleyen kaynak yerinde sızıntı yapmaya başlamıştı. Servise götürdüm, 3-4 gün içinde sıfır depo getirttiler. Tabii bu işlem garantiden halledildi.

Sızan benzinin yarım saatlik bir sürüşte bile alev alacakmış gibi ısınan egsozun üstüne damlayabileceğini unutma... çok tehlikeli.
Hemen servise gitmelisin. İhmal etmeyiver.

MEHMETONUR
31.Mayıs.2007, 17:43
Haklısın infinitedreams aslında o nu da soracaktım. servis 15-20 dk. kullanmıyorum motoru zaten vaktim olunca inşallah kazasız belasız götürmeye çalışacağım.

okan
31.Mayıs.2007, 18:11
bence servise git.. komple bi gözden geçirt başka gevşek yerlerde olacaktır muhakkak....geçmiş olsun mehmet kardeşş....benzin işi şakaya gelmes ihmal etme...

emrahkucukgirgin
31.Mayıs.2007, 18:31
yahu depo musluğunun kapalı pozisyonu nasıl ben bilmiyorum... Bir rezerve bir de depoya almayı biliyorum

MotoJunior
31.Mayıs.2007, 18:32
ortada bırakmayı dene

okan
31.Mayıs.2007, 18:35
yahu depo musluğunun kapalı pozisyonu nasıl ben bilmiyorum... Bir rezerve bir de depoya almayı biliyorumyere paralel olunca kapalı oluyor...aşşagı doğru çevirince depo...yukarı çevirince yedek depo....

emrahkucukgirgin
31.Mayıs.2007, 18:35
Abi MOTOGP günü sabah kalktım motoru yıkadım temiz temiz gideyim diye... tam silerken bir de ne göreyim. Beyin çıkmış yerinden motor bloğu üzerinde... Yerine takabilmek için far koltuklar depo sökülmek zorunda biliyorsun... O gün resmen benzin banyosu yapmıştım, akarken muslukla oynayıp kesmeye çalışmış kesememiştim...

okan
31.Mayıs.2007, 18:37
effeerrriiimmmmm...... :alkis: ...seni seyretmeyi isterdim o halde....ehehhehe....soorada işin bitince musluğu kapamayı gösterirdim...huhahahaha... :P

emrahkucukgirgin
31.Mayıs.2007, 18:39
Okanım valla görecektn.. içimden de diyorum.. şimdi bir alev alırmış.. anında tutuşurdum valla... Bok yoluna Niyazi... Bütün gün dirseğime kadar benzin koktum... Yıkasanda çıkmıyor.. ama 35 dk da operasyonu tamamlayıp jilet gibi buluşma noktasındaydım...

aslanburclu
31.Mayıs.2007, 19:11
Daha motoru gecen cuma teslim aldım ve zaten fazla da kullanamadım. Salı akşam işten gelince binmek için benzin musluğunu açtım o an birşey yoktu 2 metre yürütüp park yerine taş koyacakken musluktan ciddi bir benzin kaçağı olduğunu fark ettim. Yedek depoya alınca da kaçak vardı kapattım durdu. Daha sonra filitreyi filan biraz sıkıstırmaya çalıştım biraz kesildi. şimdi de sızıntı şeklinde. Vaktim olunca tamire götüreceğim. daha 70-80 km yaptım sizce normal mi? :? Bu arada düşme,itme,kakma,hızlı kullanma yok yanii :cry:

sana aldığın firmanın servisi hakkında gerekli bilgiyi vermiştim bu muydu 3 gün süren motorunun toplanması

yenikoylu_ua
31.Mayıs.2007, 20:16
Evet kardeşim pek ihmale gelecek bişi değil bencede hemen servise git allah korusun infinitedreams inde dediği gibi çok tehlikeli olabilir

MEHMETONUR
01.Haziran.2007, 00:36
Evet abilerim 3 gunde toplanan motor bu motor. servise götürdüm benzin filtresi contasındanmış.yerçekimi biraz daha kuvvetli olsa yere düşecek neredeyse. musluk sağlam allahtan.aynı zamanda ayaklığın vidası da aynı şekilde üstünde sadece duruyordu. servis çıkışı baktım ve sıktım. arka fren pedal ayar vidası da oldukça gevşekti o nu da sıktım. bu arada bir tane de nereden düştüğünü bilmediğim plastik bir siyah yuvarlak kontra vida gibi parçam var. fabrika fazladan koymuş herhalde :D ilginiz için tesekkur ederim.

HONEY
14.Haziran.2007, 09:26
Günaydın Arkadaşlar,

Bu sabah motorla işe gelmek istiyordum. Otoparka girdiğimde motoru görmeden birşeyler olduğunu anladım koca otopark benzin kokuyordu. Motorun yanına gittiğimde benzin musluğunun ordan tam yerini anlayamadım benzin damlıyordu ve epey bir benzin akmış olduğunu gördüm. Musluğun sağındaki siyah hortumu biraz sıkıştırdım fakat sorun düzelmedi. Musluk sürekli açık durumda bırakıyordum musluğu kapalı duruma getirip taksiye atlayıp işe geldim.

Bu problemi kendim çözebilirmiyim yoksa servis yolumu gözüküyor

alper_tim
14.Haziran.2007, 09:39
dostum servis yolu gözüküyor
çünkü kaçırdığı yer tam benzin deposuna giren yer yani dişli olan yer
daha önce sorun yaşayanlar ordan yaşadı sanırım seninde öyle
şimdiden kolay gelsin

HONEY
14.Haziran.2007, 09:53
şimdiden kolay gelsin

alper_tim dostum,

Şimdi 5 günlük regalimi sökecekler mi yani :(

alper_tim
14.Haziran.2007, 10:47
sanırım öle gözüküyor
ama merak etme eskisinden sağlam yapıyorlar ;)

polat
14.Haziran.2007, 10:51
şimdiden kolay gelsin

Şimdi 5 günlük regalimi sökecekler mi yani :(

dostum başta bu regaller birazz sökülüyor sonra kendine geliyorrr :cheesy:

MEHMETONUR
14.Haziran.2007, 11:02
öncelikle geçmiş olsun HONEY. benim motor filtreden kaçırıyordu. 1 kere daha tekrarladı sonra iyice sıkıştırdık sorun yok. Ben de bugün servise gideceğim zırıltılar başladı özellikle yüksek devirde.Ayrıca cumadan beri kornam bir çalıyor bir çalmıyordu. arada tokatlıyordum :cheesy:artık çalmıyor. :oops:

HONEY
14.Haziran.2007, 11:09
öncelikle geçmiş olsun HONEY. benim motor filtreden kaçırıyordu. 1 kere daha tekrarladı sonra iyice sıkıştırdık sorun yok. Ben de bugün servise gideceğim zırıltılar başladı özellikle yüksek devirde.Ayrıca cumadan beri kornam bir çalıyor bir çalmıyordu. arada tokatlıyordum :cheesy:artık çalmıyor. :oops:

sağol dostum bugun bende servise götürcem sen kaçta hangi servise götüreceksin

handojoe
14.Haziran.2007, 11:34
senin at PROSTAT PROSTAT

HANDO teşhisi koydu

HONEY
14.Haziran.2007, 11:51
senin at PROSTAT PROSTAT

HANDO teşhisi koydu

teşhis super hando :)

MEHMETONUR
14.Haziran.2007, 11:54
HONEY ben Anadolu yakasında Bostancı Gazi Motor'a gideceğim akşam 19:00 sularında herhalde. Ben de acemiyim şimdilik ancak oraya kadar gidebilirim malesef. :?

HONEY
14.Haziran.2007, 12:01
HONEY ben Anadolu yakasında Bostancı Gazi Motor'a gideceğim akşam 19:00 sularında herhalde. Ben de acemiyim şimdilik ancak oraya kadar gidebilirim malesef. :?

ok dostum bende sanırım bana çok yakın olduğu için Ali ustaya gidicem

HONEY
15.Haziran.2007, 10:01
Benim mustuktan benzin akıtma sorununu Ali usta sağolsun 1 dakikada halletti :)

Musluk açık ve yedek durumda iken damlatıyor, musluk kapalı durumdayken hiç bir sorun çıkartmıyordu.

Filtreyi tamamen söküp tekrar takıp iyice sıkıştırarak sorunu giderdi :)

5 günlük motor sökülecek diye canım sıkılıyordu bu kadar basit bir işlem olduğunu görünce mutlu oldum

alper_tim
15.Haziran.2007, 13:34
geçmiş olsun kardeş
ali usta her derde deva:))

siyahus
21.Haziran.2007, 13:41
Yav beminkide akıtıyor ama akıtırken görmedim. Uğraştım salladım , bekledim , Yok . Ama biraz biniyorum sonra dönüp bi bakıyorum akmış. Hatta muslugun üzrinde benzin lekesi var bayaa . Musluk mu değişecek nedir ??

MEHMETONUR
21.Haziran.2007, 15:10
Yav beminkide akıtıyor ama akıtırken görmedim. Uğraştım salladım , bekledim , Yok . Ama biraz biniyorum sonra dönüp bi bakıyorum akmış. Hatta muslugun üzrinde benzin lekesi var bayaa . Musluk mu değişecek nedir ??

Geçmiş olsun arkadaşım. Merak etme HONEY'de de bende de filitreden kaynaklanıyormuş. Bence orayı kontrol et. Biraz sıkıştır. Contasıyla ilgili küçük bir sorun olduğunu düşünüyorum ben. Hem titredikçe biraz gevşiyor ve diş atıyor herhalde.

KIZILELMA
22.Haziran.2007, 16:05
Yanımızda bir adet molfix bebek bezi bulundurucaz.Benzini hızla orta tabakaya geçirsin.:)

Topuz
01.Ağustos.2007, 18:17
benim de başıma geldi.

mehmetonur'un yazdığı gibi oluyor. motor titreşimden ve de musluğun açılıp kapanmasından, bir zaman sonra musluk üzerindeki iki vidada gevşeme ve hatta diş atması oluyor.

3 gün önce motoru çalıştırmak için musluğu açtım. musluk çok gevşek bir şekilde açıldı. daha önceleri böyle gevşek değildi. tabi motorun üzerine binmeden musluğu açtığım için anında benzin kaçırma olayını görmüş oldum. halbuki genelde motorun üzerine oturup, musluğu açardım. sonra dedimki, ya motoru çalıştırıp, gitmeye kalksa idim. Allah korusun, yanma ihtimalimiz de vardı.

baktımki, musluk üzerindeki alt vida gevşemiş. onu yıldız tornavida ile sıkayım dedim. ama biraz sıkılıyor ve daha sıkılmıyor, boşa dönüyor gibi oluyordu. anlayacağınız, hafif bir diş atma olayı olmuş, yani "yalama" dediğimiz hadise. bu sorunun olabileceğini bilse idim, ara ara o vidaları kontrol ederdim. böyle bir durum da olmazdı. aslında bu sorun, geliyorum demiş ve ben anlamamıştım. çünkü, yukarıda yazdığım gibi, musluğu motorun üzerine bidikten sonra açtığım için, önceleri biraz sert açılan musluk gittikçe gevşek açılmaya başlamıştı. ben bunu hissediyor ama nedenini anlayamıyordum. arıza ortaya çıkınca, anlamış olduk.

arızayı nasıl giderdim. vidayı sıkılabildiği kadar sıktıktan sonra, izole bant ile vidalı yerleri iyice sardım. işe motor ile gittim. hemen sarıkayaları aradım. musluk kaç para diye.. bu arada aradığım tarih 28.07.2007. sarıkayalar musluk için: 22 tl dedi. emre ltd. aradım. onlar da 25 tl dedi. şimdi bir vidaya sebeb musluk değişmek zorunda mıyım diye sanayiye gittim. orada torna işlerinden iyi anlayan bir ustaya nasıl bir çözüm üretebiliriz diye sordum. bildiğim kadarı ile, vida dişlerinin girdiği yuva içine bir madde sürüyorsunuz.. sonra vidayı sıkıyorsunuz.. bu vida bozulan yuva içine madde üzerinde dişlerini oluşturuyor. bu madde hava ile temas ettikçe sertleşiyor ve işinizi görmüş oluyorsunuz. böyle bir şey vardı. ama tabi bulunduğumuz yerde böyle bir maddeyi nerden bulacaz. usta bana dedi ki, ordaki vidadan azıcık daha kalın bir vidayı takarsak.. sorun çözülür. çünkü, vidanın takıldığı parça, alüminyum alaşım. vida adımı açılması sorun olmaz dedi. ben de ona, bu işi yaparken dikkatli olmalıyız, parçayı çatlatmayalım dedim. neticede, oraya uyacak bir sac vidası taktık. sorunumuz çözüldü. orjinal olmasa da, şimdilik 20 küsür tl + kargo parasını vermekten kurtulmuş olduk.

arkadaşlar, bu arıza ile birlikte benzin musluğu üzerindeki vidaları ara ara gevşemiş mi diye kontrol etmemiz gerektiğini de öğrenmiş olduk.

bu arada musluk fiyatı hiç de ucuz gelmedi bana.

http://www.regalraptor.net/forum/viewtopic.php?t=1143-parca-fiyatlari-neden-bu-kadar-artti.html