PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tren ile motor taşımaaaa!

thoraman
31.Mayıs.2007, 23:06
Abiler, ablalar vede kardeşler haftasonu motorumunan ankara yollarına düşmeyi planlamaktayım fekaat motoru süre süre gitmek yerine trenle götürmek aklıma geliverdi demincek netten baktım ettim pek bi bilgi bulamadım motorunu trenle herhangi bi yere götüren bu işi deneyen varmı? var ise istanbuldan ankaraya kaça gider? güvenilirmidir raptorcuğuma bişey olurmu? yada trenden vazgeçelim benlen beraber cumartesi sabah ankaraya gelen varmı :D

lunatic
01.Haziran.2007, 00:23
Kapıdağdan sonra Pazar dönerdik acelen niye?

thoraman
01.Haziran.2007, 00:25
lunatic pazartesi günü kardeşim ameliyat olacak bide ona yetişmem gerek o yüzden kapıdağada gelemiyorum zaten direk cumartesi ankaraya geçicem sen gelirken bende gidiyo olucam yolda karşılaşırız belki:)

RızaHoşgör
01.Haziran.2007, 00:42
tren motorla gider gitmesine am aindisi bindisi bayagı zahmetli.zamannında ben motorumu antalya ya götürmek için bu yolu düşünmüştüm.sonunda topkapı ambarlarda antalya ya giden yarı boş bir kamyon buldum attım arkasına hatta antalya ya kamyonla gittimdi .ilginç bir deneyim oluyor.antalya 20 saat sürüyor tek söför kamyonla

okan
01.Haziran.2007, 16:38
istanbuldan ankaraya trene gerek yokki melih kardeşim.. sabah çık öğlende ankaradasın.....cillop gibi yol.....

biz samsundan eskişehire gelecess senin kadar endişe duymuyom valla...sabitle 90 a dünyayı gez...

Kino
01.Haziran.2007, 17:29
thoraman dostum

vagonla taşıman tabii ki mümkün ancak bunları bagaj olarak alıyorlar TCDD onuda furgon denen vagonlara yüklüyorlar ancak bu vagondan indirmek bindirmek külfeti sana ait oluyor nerede olursa olsun

bagaj olarak aldıkları için yolcu olarak sende beraberinde gitmen gerekiyor ancak

ayrıca yüklerken benzinini de boşaltıyorsun

Engin
01.Haziran.2007, 17:35
Kardeş, ben motoru İstanbuldan almıştım ve Denizli ye getirmek için treni araştırdım. Denizli ye yük taşımacılığı yapılmadığını söylemişlerdi ve taşıma için kasa yaptırman lazım dediler. Zahmetli bir iş ama sen nasıl getirdin Denizli ye dersen. Ben ambar kullandım yani kargo gibi ama genelde büyük yük taşıyorlar.
Ankara dan ambar firmaları ile görüşürsen İstanbula götürürler heralde.

Ben 75 YTL ye hiç birşey olmadan Denizli den almıştım motorumu. Ama 2 gün beklemiştim. Hergün araç çıkmadığı için 1 gün, 1 günde yolda geçti.

okan
01.Haziran.2007, 17:58
yavvvv.. melihim kardeşim... pin üzerine git ... hasta etme adamı.... :lol:

infinitedreams
01.Haziran.2007, 18:18
Kino Baba'nın dediği gibi benzinini boşalttırıyorlar, o yüzden sırt çantana pet şişeyle 1 lt kadar benzin almalısın.

İndirme-Bindirme işinde aslında yalnızsın ama zorlanacağı için işi mecburen ağırdan alıyorsun. Gecikmeden dolayı da görevliler ister istemez yardım ediyorlar. Ediyorlar etmesine de, keşke etmeseler de dedirtiyorlar. Sağ grenajda bir çizik ve elde kalan bir sinyal lambasıyla trenden inen biri anlatmıştı bunları. Motoru nereden tutacaklarını bilmiyorlar.

İlle de gideceksen ineceğin yer ve ondan bir kaç istasyon öncesine kadar bilgi edin. Kimi istasyonlarda zeminle tren arasında mesafe oluyor, kimilerinde de aynı hizada olabiliyormuş. Gerekirse bir-iki istasyon önce inip motorunla devam edebilirsin.

lunatic
01.Haziran.2007, 19:52
Öncelikle geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum. Artık ozaman bildiğin gibi yap. Benim motorculuk hayatım henüz 2000km de ve hiç uzun yol yapmadım. Bandırma ilk olacak inşallah ama bu hafta sonu Ankara paso yağmurlu görünüyor. Bu gün öğleden sonra iyi yağdı. Ankarayı bi çıkabilirsek gerisi hep güneşli görünüyor. Tabii pazar günü geri dönüşü var. Sen de bu durumda bildiğin gibi yapacaksın artık. Yalnız biri bir otobüşün altına tam sığdırdığını mı söylemişti yanlış hatırlamıyorsam ama aynaları çıkarmıştı yanılmıyorsam. Araştırmaya değer gibi. Artı Otobüsler bayağı yüksek ve kargo kısmı oldukça geniş ve yüksek.

xerline
08.Haziran.2007, 15:29
kardesim uzun zamandır girmediğim için yeni gordum bu topiği oncelikle ben kıs oldugu afyon tarafında buzlanma olabileceginden otobuse sokmustum :D tabi birdew ambar maceram var getirirken hiç tavsiye etmiiyorum o yarım kamyon ve ambarları
cunku trevego ların bagajın bir tanesine aynaları cıkardıgın taktırde giriyor altta tahta ızgara olgugu için tekerlerden ve yanda ki bagaj baglamalarıyla sıkıca bagladıgında hiç bir sorun kalmıyor

ugurcuk
08.Haziran.2007, 21:00
zeytinburnunda ambarlara git orarada 1.blokta hekimoğlu nakliyat var no 108 onlara ver motoru ertesi gun ankaardan al. motoruna hiç bişeycik olmaz olasada sigortadan karsılarlar ambarlarda ambar vasıtası ile taşınan her mal sigortalı taşınır. bknz. 25 senelik ambarcının oğlu :D