PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R.Raptor DD150E-2

Nonchalance
15.Kasım.2012, 02:55
Arkadaşlar choppera merak saldım ve bu konuda daha yeniyim.Motorlar hakkında çok fazla bilgim yok netten araştırdığım kadarıyla çok az bir bilgim var.Burada sizlerin de görüşünü almak istedim.

Almayı düşündüğüm Raptor DD150E-2 var.Motoru henüz yakından görüp test etme şansım olmadı.8 aylık bir motor ve 3600Km yol yapmış.Fiyat olarak da sahibi 2500-2700 aralığında bişeyler istiyor.
Biliyorum buradan,motoru görmeden birşey söylemek zor.Ama aklıma takılan bazı şeyler var.Onları sormak istedim.Öncelikle

Piyasası nedir? yaptığı yola ve modeline göre fiyatı için ne dersiniz?
Bu motora sahip veya bu motoru test eden arkadaşlar motorun avantajları ve dejavantajları hakkında neler söyleyebilir? (yakıt-sürüş-arıza..vs..)

şimdiden çok teşekkür ederim

Burakçalık
15.Kasım.2012, 04:23
Oncelikle merhaba aramiza hosgeldin.Sorularina gelecek olursak ben dd-150e 2 kullanicisiyim memnunum.Tabi bu senin motoru hangi yonde kullanacagina gore degisiklik gosterir. Soyle ki eger sehirlerarasi yolda kullanacaksan ust cc deki modellere gore seni daha cok yorabilir veya surekli yogun trafikte kullanacaksan ozellikse sicak havalarda seni zorlayabilir hava sogutmali olmasindan dolayi.Onun disinda fiyat olarak su anda piyasa durumunu bilmiyorum bilen arkadaslar daha iyi yonlendirecektir fakat fiyat fazla uygun gozuktu bana.Umarim istedigin motora kavusursun kolay gelsin

Nonchalance
15.Kasım.2012, 04:40
teşekkür ederim Burak hoş buldum.Hatta genel anlamda da bu forum,paylaşımlar çok hoş.Bilgi paylaşımı,yardımlaşma,dayanışma son derece güzel.

şuan şehir içi keyfi kullanım tercihim ama müsait zamanlarda 150-200 km'lik şehirler arası yolculuk düşünüyorum (motor şişer mi? ).Alacağım motoru hızdan ziyade (şehirler arası da) keyif için kullanmak istiyorum.
Bütçeme göre şuan uygun olduğunu düşündüğüm motor 150lik o yüzden soruyorum

hıza göre titreşim durumu nasıldır? yani 70-90 arası çok sarsıyor mu?

hiç sürekli 150-200km yol gittin mi?

Malum kışa giriyoruz şuan motor almak için ne dersiniz? fiyatlar daha düşer mi? yada en uygun zamanlar ne zamanlar oluyor?

ilgin ve yardımın için ayrıca teşekkür ederim. (Osman)

Burakçalık
15.Kasım.2012, 04:59
Motorun sisme durumunu o anki hava durumu etkiliyor.Uygun sartlarda 150-200 km surebilirsin.Ama keyif icin surecegim diyorsun madem mola vererek daha rahat gidersin.Benim motorum blansorsuz bahsettigin motorda blansor var mi bilmiyorum.Varsa cok sikinti yaratacagini sanmiyorum yoksa da uzun yolda titresim biraz yoruyor sadece

Anilgardiyan
15.Kasım.2012, 06:14
yedek parça fiyatları , scooter gibi , hatta scoteer lardan sanki biraz daha düşük , sadece yedek parçalarda yan nikelajları kromları , biraz daha fiyatları yüksek , hiç bir sıkıntı yaşamadan binebilirsin , V motor değil bu beni senelerce idare etmez deme sakın , ki istedigin motor 150'lik ve bu motorlarla İnternetten de araştırabilirsin , 45 50 bin km , bakımlarını zamanında yaparak sıkıntısız sekilde yol katedenler var , o yüzden sadece üzerine bin , yan ayaklığı kapat , şöyle üzerine güzel bi seril sonra kararını ver :) sonra da yap bakımlarını istedigin yeri keyifle turla , İnsallah gönlüne göre bir makine alırsın :)

Nonchalance
15.Kasım.2012, 06:26
aklıma yatmaya başladı :) inşallah almayı düşündüğüm motorda bi sıkıntı çıkmaz