PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YARDIM

asener
01.Haziran.2007, 18:16
Arkadaşlar bildiğiniz gibi yeni regal kullanıcısıyım, aklıma takılan bazı soruları sizinle paylaşmak istedim.

1. Ümraniye de oturuyorum şu anda motorum 400 km. de, 500 km bakımı için istanbulda bir iki servis var birisi dikilitaşda, birisi kartal da, malum yeni kullanıcı olduğum için şu anda bu mesafeler bana biraz uzak geliyor.

2. Motor kapalı mekanda olmasına rağmen çok çabuk kirleniyor (tozlanıyor), motoru aldığım arkadaş cilalı yıkamaya götürmemi tavsiye etmişti, cilalı yıkama yapmayan yerlere götürmemde bir sakınca olabilirmi.

3. Malum yaz ayındayız, havalar sıcak, iş yerim Perpa da her akşam arabayla giderken gözüm bütün motor kullanıcılarında, yarısına yakını koruma olarak mont kullanmadıklarını gözlemledim, yaz aylarında sizinde kullandığınız mont tavsiyesinde bulunabilirmisiniz.

infinitedreams
01.Haziran.2007, 18:31
a) Kartal uzak gelebilir sana, henüz 400 kilometrede olmanın çekincesini anlayabilirim ama cumartesi uygun bir saatte kendini bir şekilde sahil yoluna atıp ağır ağır Kartal'a gidebilirsin bence. 400 km'lik tecrübe, dikkati elden bırakmamak kaydıyla Kartal'a gitmek için hiç de az sayılmaz. Hatta çok büyük ihtimal ben yarın gideceğim. Denk getirip beraber gidebiliriz istersen. (online olamama ihtimaline karşılık numaram fanclub listesinde var)

b) Yıkama konusunda hiç bir şey bilmiyorum. Gittiğim bir yer var arada. Temiz yıkıyorlar ama cilalı mı cilasız mı bilmiyorum.

c) Black marka bir montum var benim. Kış için bir içliği var. Soğuğa karşı gayet etkili. Yaz aylarında içliği çıkartınca yan taraflardan güzel hava alıyor. Direk karşıdan (göğüse) gelen rüzgarı gesen süngerimsi maddeler var ön tarafında. Dirsek ve omuz korumaları, hafif de olsa sırt koruması var. Ciddi sıcak havalarda hareket etmezken terletiyor -ki bunu tişört bile yapıyor- ama en ufak bir harekette içine rahat hava aldığı için hemen rahatlıyorsun. 200 Liralık (geöen yaz ki fiyatı) bir mont için iyi diyebilirim.
Anladığım kadarıyla o gördüğün diğerleri gibi montsuz kullanmayı düşünmüyorsun. Destekliyorum. Mont yaz-kış giyilmelidir... çünkü montun tek amacı soğuktan ya da rüzgardan korumak değildir.

EDIT: Bu arada ben de Perpa'nın hemen yanındayım. Genelde Cuma günleri Perpa'ya geliyorum. Kaçıncı katta, hangi işyerindesin? Ayaküstü 5 dakka muhabbet edecek fırsatın oluyor mu? :)

oakgun68
01.Haziran.2007, 18:51
Arkadaşlar kaliteli mont, kask,pantolon vb. markalarını ,fiyatlarını ve satıldığı mağazaları araştıran varsa yararlanmak isteriz.

Selamlar...

asener
02.Haziran.2007, 11:15
infinitedreams ilgine tşk. ederim, ben motoru ikinci el aldım anlayacağın 400 km lik tecrübem yok, ehliyet işini hallettim, önümüzdeki hafta ehliyeti alacağım, perpaya geldiğinde her zaman beklerim, her zaman müsaitim, perpa adres yönünden karışık bir yer sana telefonumu vereyim perpa ya geldiğin zaman ararsan görüşürüz, 0536 602 04 79 , görüşmek üzere

MEHMETONUR
02.Haziran.2007, 12:30
Sevgili asener ben de yeniyim ve ehliyeti haftaya alacağım.anadolu yakasındayım.sadece evime yakın olsun diye bostancıdan Gazi motor dan aldım motoru.Aynı zamanda yetkili servisi gözüküyor. 3. günde benzin filtresinde küçük bir sorun çıktı bir tanıdığa rica ettim beraber gittik. Ancak forumdaki tecrübeli üyeler Gazi motoru pek tavsiye etmiyorlar. Hem bostancıya giden kartal a da gider. Aklında bulunsun diye yazdım. Bu arada ehliyetin de hayırlı olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun.

asener
02.Haziran.2007, 13:55
Bilgi için tşk. ler mehmetonur arkadaşım, seninde ehliyetin hayırlı olsun

okan
02.Haziran.2007, 15:05
asener kardeşim.. motorunu yıkaman gerekmezki toz için... gün aşırı bezle sileceksin....sağına soluna su kaçırıpta arıza yaptırırsın soora...

Macgyver
04.Haziran.2007, 23:39
motorumu defalarca 10 larca kez tazikli tabancayla kendim yıkadım en ufak sorun olmuyor. Ancak çıkartmalarına yakından tutmamak kaydıyla onları biraz hırpalıyor :)