PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorun rengi değişirse , ruhsat değişimi hakkındaı

Deli çerkes
02.Haziran.2007, 13:41
Dün kendime bir Air Brush kalemi ve kompresörü aldım. bunlarla denemeler yanılmalar yaparak biraz ustalaşınca ilerde Pistole tabancası ve kompresörü almak gibi bir niyetimde var.İlk önce sadece basit Alev deseni yapayım derken şimdi komple rengi değiştirip böyle alev deseni yapma fikrine kapıldım. deyim yerindeyse ve becerebilirsem depoyu ve çamurlukları cayır cayır yakacağımı

Sizlere sorum şu : ( soru size biraz garip gelebiir, umarım bana kızmazsınız)

İlerde alacağım RR'nin Kırmızı veya siyah haricinde bir renk olmasını istersem ,( Mesela sarı ) satın alırken alacağım Faturaya bu istediğim rengi mi yazdırmam lazım ?

Yoksa Ruhsat çıkartırken mi bunu belirtmem lazım ya da ruhsatıda çıkartıp sonramı renk bilgisini yeni bir ruhsat çıkartarak değiştirmek gerekir ?
Cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.

emrahkucukgirgin
02.Haziran.2007, 13:54
Bildiğim kadarıyla saşi numarası ile renk arasında ilişki varmış. İstesende ilk ruhsat çıkartılırken değiştiremiyormuşsun.(Aklım almıyor ya neyse) Ne derece doğru bilmem... Ama daha sonra istedğin renge değiştirirsin. tek sayfa değişir. 26 milyon masrafı var...

ozzymania
02.Haziran.2007, 14:12
bende bildiğim bir şeyi söylemek isterim;
eğer konu airbrush amaçlı bir renk değişimi ise burada yapılabilecek bir cinlik var.Airbrushı uygularken model ve renk nasol olursa olsun ruhsatta yazan rengin background olarak kullanılması.Eğer arka fon kırmızı ise üzerine hangi renk işlenirse işlensin kırmızı arkada durduğu ve görünür olduğu sürece ruhsatta sorun çıkmaz.ama siyah bir depoyu oldugu gibi kırmızıya boyayıp deseni işlerseniz ozaman ruhsatı değiştirmeniz gerekmektedir.

Deli çerkes
02.Haziran.2007, 14:41
zaten topu topu iki çamurluk bir depo,ama dediğiniz gibi fon rengi olarak asıl rengi bırakmak mantıklıca

Bilgisayarımda nereye attığımı hatırlamıyorum bulabilirsem yayınlarım. sele'de kedi patisi izi gibi bir boyama stili gördüm ,sanki ayakları boyaya bulaşmış bir kedi yürümüş gibi hakikaten değişik geldi.

okan
02.Haziran.2007, 15:02
Boya gitsin be kardeşim... bişi olmazz..alev desenli yazdır ruhsata gitsin...noolçakki...burası türkiye...safran rengi.. abant yeşili...buz grisi renklerin yazdığı ruhsatlar var....seninkide arada kaynasın...

ozzymania
02.Haziran.2007, 16:40
Ufak tefek resimler problem çıkarmaz.Zaten onu içinde airbrush yapmak yada boyatmak akıllıca bir iş değil.Airbrush yapmak zaten herkesin yapıcağı bir iş değil.Gidin bir reklamcıya tabelacıya verin resminizi kessin biçsin yapıstırın hem dayanıklı hemde istenildiği zaman çıkarılabılıyor.Ha ben bi giger yaptırmak istiyorum derseniz o sizin bileceğiniz iş.Tabi motorun fiyatı kadar bir para vermek istemezsenız.Ayrıca türkiyede adam gibi airbrush yapan çok fazla değil hiç kimse yok neredeyse.Benim bildiğim Antalyada doğru düzgün airbrush yapan biri var okadar.

Topuz
09.Haziran.2007, 04:44
motoru sıfır alırken onun ile ilgili fabrika çıkışı renk bilgileri ne ise, buna müdahale edilemez diye biliyorum. çünkü fatura ve tescil belgeleri o ana kadar hazırlanmıştır zaten. siz sonradan renk değiştirebilirsiniz. bunun için de ruhsat değişir. bu nedenle önce kayıtlı olduğunuz trafik tescil şubesine başvuruyorsunuz. onlar size gerekli evrakı veriyorlar. sonra muayeneye giriyor motosiklet. muayeneden sonra ruhsat yazılıyor. bu işleri takipçiler iyi bilir.

arkadaşlar, ruhsata uymayan motosiklet renginin cezası var. en ciddi ceza, motosikletiniz bağlanır. onu ordan almak için cezayı ödersiniz. bu arada yeni ruhsatı da size derhal çıkarttırmış olurlar.