PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : spyder arka teker gicirtisi çok ama çok kötü :(

mrtckrt
27.Aralık.2012, 21:50
Arkadaşlar spyderım son iki gündür arka tekerinden öyle iğrenç bi gicirdama sesi geliyor ki anlatamam her engebeden geçerken gicirdama artı bide motordan inince yaklaşık 1 dakika gicirdamasi kendi kendine devam ediyor sanki bir metal başka bir metale surterek ilerliyor gibi arkadaşlar gerçekten sinir bozucu bugün heryerini yolladım ama bulamadım acaba başına böyle bişey gelen var mi çaresiz cumartesi servise gidicem

CELİL
27.Aralık.2012, 22:09
ben neden oldugunu ve çözümünü biliyorum :mrgreen:

mrtckrt
27.Aralık.2012, 22:15
Celil abi büyûksün abi Lutfen bekliyorum :)

CELİL
27.Aralık.2012, 22:31
işlem kolay tarifi zor
makina esnedikçe ses arka tekerlek çatalının (salıncağın) şaseye bağlandığı ana büyük vidanın dibinden geliyor wd40 ı vidanın iç tarafına iyice sık sesi kesecektir 8)

mrtckrt
27.Aralık.2012, 22:52
Abi çok çok sağol vidanin tekere bakan yüzüne mi sikayim bide zincir spreyi olur mu acaba wd 40 yok elimde

CELİL
27.Aralık.2012, 23:01
Abi çok çok sağol vidanin tekere bakan yüzüne mi sikayim bide zincir spreyi olur mu acaba wd 40 yok elimde
evet içe bakan yüze amaç hareketli olan vida dibini yağlayıp sesi kesmek zincir yağıda iş görür 8)

marlox
28.Aralık.2012, 01:16
wd-40 her derde deva bir ilaç abi her konuda işe yaradığından stok yapmak şart...

DR.ALP
28.Aralık.2012, 01:52
özellikle elektrik aksamı..nemden korur..iyi icat.

marlox
28.Aralık.2012, 10:13
bende birkaç araba için kullandığım malzeme var mesela

1-lastik silikonu (parlatıcısı) : lastiklerin durdukları yerde aşınmamasını engelliyor

2-jant koruyucu ve leke çıkartıcı = güzel icat jantınız ilk günkü temizliğine ve parlaklığına geri dönüyor bu kimyasal ile egsoz ve diğer krom bölgeleri de parlatıp koruyabilirsiniz

3- motor koruyucu = çok değişik bir spreydi motor kapakları ( plastik olan yerler ) hem koruyor hem temizliyor hem parlatıyordu

4- wd-40 = ben bunun az yağlı olanını kullanıyordum hem fiyat olarak daha ucuz hemde az yağlı olduğundan toz toplayıp kısa sürede tekrar temizliğe ihtiyaç bırakmıyordu marka tavsiyesi WÜRTH

5- deri ve göğüslük palatıcı silikon - deri olan yerlerde sıktığınızda adeta derinin üzerinde bir silikon kaplama şeklini alıyor ve deri deforme olmuyor

6- balata spreyi - çoğu kişi temizlik amaçlı kullanıyor ama balata spreyinin tek amacı ismindende anlaşıldığı üzere balataları temizlemek Yağ oranı =0 başka yerlerde işe yaramıyor

aklıma gelenler şimdilik bunlar sanayiden çok ucuz fiyatlara sahip olabilirsiniz gidipte sakın aksesuarcılardan almayın mesela bir balata spreyi dışarda 10 tl sanayide 3.5 tl ;) :)

mrtckrt
29.Aralık.2012, 01:15
evet içe bakan yüze amaç hareketli olan vida dibini yağlayıp sesi kesmek zincir yağıda iş görür 8)

Celil abi tavsiyene uydum ve sonuç süper :-) abi çok sağol harikasın