PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor soğukken alta yağ sızdırıyor...

Ultragore
28.Aralık.2012, 11:46
merhaba arkadaşlar benim sorum şu .Motorla gün içinde 1-2 saat gezdikten sonra garajıma çekiyorum ertesi gün geldiğimde motorun ayaklık hizasından biraz geride çizgi halinde alta yağ sızdırdığını gördüm .(6-7 damla kadar) motorun herşeyi yeni yapıldı . conta monta ne warsa değişti bende onun sormak istedim .İşin ilginç tarafıysa yağı kontrol ediyorum çubuğun yarısından yukarıda ..Acil yardım motoru benzin döküp yakmam an meselesi :D

Erkan 28
28.Aralık.2012, 11:52
Bahsettin nokta yağ boşaltma tıpasının olduğu nokta, büyük ihtimalle tıpa gevşemiş olabilir 17- veya 19 anahtarla kontrol et

marlox
28.Aralık.2012, 11:54
yağ sızıntısı olmasına rağmen yağ seviyesi normal :S bu baya bi acayip durum o eksiliyordur bence...

ozguralic
28.Aralık.2012, 12:21
diğer başlık altına yazdım buraya da yazayım. belki sızıntı yağ değil antifreez'li su olabilir.

CELİL
28.Aralık.2012, 12:27
enes valla bu kadar para harcadın ama hala sıkıntılar var bana göre tek sorumlu işlemi yapan servis senin şansızlığın motordan değil işi yapan ustadan :x
yağ kaçırma olayı ihtimalleri
içindeki yağ fazlasını atıyor olabilir bir süre takip et kesmezse
vites kolunun motor bloğuna giren milde yağ sızdırmaması için keçe var o kaçırabilir
veya motor blok contalarından birinden kaçak olabilir kolay gelsin 8)

marlox
28.Aralık.2012, 13:04
celil abi bana da fazla yağı atıyor gibi geldi çünkü eksiltme yapmıyor

ağfndrdm
28.Aralık.2012, 14:29
Abicim benim teorim ise keçelerin aşinmistir yada vidsya tam tuturamamislardir.eger ysği yeni değistiryden bi sure daha akmaya devam eder. Kirlwndikçe azalir

marlox
28.Aralık.2012, 14:47
keçeler değişmiştir heralde makina servisten yeni çıktı ... ama değişmediyse senin dediğinde doğru olabilir...

Ultragore
28.Aralık.2012, 19:02
an itibariyle motorumum yakıtını hesapladım :D arkadaşlar motorum şuanda km de 35 krş yakıyor normal mi ? eğer değilse ne yapmam gerekir ve ne kadar tutar ortalama ? yok eğer çok pahalı bişey ise kalan paramla benzin alıp yakmayı düşünüyorum motoru bu ne ya işi gücü bıraktım 1 aydır bu motorla uğraşıorm ..saygılar ..

DR.ALP
28.Aralık.2012, 19:11
an itibariyle motorumum yakıtını hesapladım :D arkadaşlar motorum şuanda km de 35 krş yakıyor normal mi ? eğer değilse ne yapmam gerekir ve ne kadar tutar ortalama ? yok eğer çok pahalı bişey ise kalan paramla benzin alıp yakmayı düşünüyorum motoru bu ne ya işi gücü bıraktım 1 aydır bu motorla uğraşıorm ..saygılar ..
araba gibi yakıyorsun..25 liraya 170 km yol yapıyorum.alet 28000 km de.bence acil müdahale hocam..ustanı değiştir bence.

Ultragore
28.Aralık.2012, 19:15
yok abi ben uğraşamıcam daha fazla cidden

CELİL
28.Aralık.2012, 19:15

bu cevapta seni üzücek ama normali km de 20 krş ama senin motor yeni olduğundan 25krş kadar normal üstü fazla fakat bir kaç testden sonra kesin kararı ver yine fazla çıkarsa karbiratör ve sibop ayarlarını kontrol etmek lazım bunların ayarı bozuk olursa çok yakar bunların yanında senin makinada yeni oldugunu üşündüğüm buji ve hava filitreside fazla yakışa etkendir 8)

Ultragore
28.Aralık.2012, 19:42
celil abi yardımların için teşekkürler ben motoru fırlattım attım garaja :D teşekkürler

marlox
28.Aralık.2012, 20:53
yapma yaaa hani içindeki maceracı ruh nerede olan var olmayan var atılırmı garaja git özür dile motorundan :(

ağfndrdm
28.Aralık.2012, 20:59
celil abi yardımların için teşekkürler ben motoru fırlattım attım garaja :D teşekkürler

benim vstrom 30 kuruş yakıyor
eski daytonamda 25 kuruş yakardı

Ultragore
28.Aralık.2012, 21:29
bende 2006 kia sorento war 4x4 araç 45 krş yakıyor sanırım zewkimi aldım ben motordan 3500 tl harcayınca :D bendeki şans işte motora bir şerefsiz ve o şerefsizin yalancı ustasıyla başlayınca böyle oluyor olan war olmayan war demişsin :D isteyene 2200 tl ye anında satarım tamam belki karbüratör ayarı filtre değişimi falan çok kolay bir iş ama gerçekten kabak tadı verdi işim gücüm war soğuttular beni belki sezona güzel bi scooter alırım sym ler güzel 8 bin liraya falan kralı war walla bas marşa git

CELİL
28.Aralık.2012, 21:51
enes ilk başladığında bu şekilde olması çok kötü oldu bizim makinalar böyle sorunlu değildir senin şansına bencede bu makinayla yeterince uğraştın elden çıkar kafanı toparladıktan sonra yeni model bir makina al keyfini çıkar 8)

marlox
28.Aralık.2012, 22:43
yani bence de kötü başlangıç olmuş sen acilen elden çıkar onu sana daha iyi bir makina alalım