PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bursa dan tüm RR ailesine !

Aykut Aktaş
30.Aralık.2012, 19:39
mrb. arkadaşlar aranıza yeni katılanlardan biriyim herkese selamlar.
devir göstergesi olmadığından spyderların rölanti ayarları tam olarak nasıl tutturulur kulak kararı ile mi ? orantısız benzin hava karışımı motora ne gbi zararlar verir ?ve arka lastiğe 0 çamurluk istiyorum daha önce böyle bişey yapan arkadaşlar var mı varsa çamurluğu nasıl temin edebiliriz ?

marlox
30.Aralık.2012, 20:16
Kardeşim ailemize hoş geldin öncelikle seni biraz tanısak iyi olur

http://www.regalraptor.net/forums/newthread.php?do=newthread&f=27

bu link ten kendini tanıtabilirsin

konuyu gören kişiler illaki sana ir cevap yazacaktır

bende senin soruna ek olarak şunu ekleyeyim

motora extra dan devir saati ve hava yakıt karışım göstergesi takabilirmiyiz acaba?

Aykut Aktaş
30.Aralık.2012, 21:22
hoşbulduk hocam daha önce arora ks 200 deneyimim oldu 2 yıl bezdim diyebilirim 1.5 sene motosiklete ara verdikten sonra spyder almaya karar verdim ve aldım bir tekstil firmasında vardiya amiriyim ve açıköğretim adalet öğrencisiyim bursa merkezde ikamet etmekteyim yeterli mi sizce bu kadar :)

DR.ALP
30.Aralık.2012, 21:35
hoşgeldin aramıza..

turq
30.Aralık.2012, 22:22
Hosgeldin hemserim. 20 ser km hizlara bolerek vites degisimi yapabilirsin, zamanla oturur alisirsin, motoru sifir aldiysan rodajdan dolayi biraz daha dusuk araliklarda vites degistirebilirsin. Orantisiz karisim fazla yakit sarfiyati, cekisten dusme gibi olaylara sebebiyet verebilir, nispeten vibrasyonu etkiler.

CELİL
31.Aralık.2012, 00:35
Merhaba Aykut aramıza hoş geldin :D
yeni spyder in hayırlı olsun allah kazasız belasız keyifle binmeyi nasip etsin nazar8)
rolanti ayarını motor sıcakken motor titremeyecek kadar en düşük seviyeye ayarlamak uygun
hava benzin karışımı karbiratör sekron ayarlarından yapılıyor çift boğaz karbiratör oldugundan ikisi ayrı ayrı ama birbirine uyumlu ayarlanması gerek o zordur servis yapar ayar bozuk olursa makina fazla yakar ve çekişi düşük olur
devir saati ekstradan servislerde uydurabiliyorlar
sıfır çamurluk yaptıran olmadı ama bizim makinaların BOBER modelinin çamurlugunu bir incele o işine yarabilir 8)

marlox
31.Aralık.2012, 01:10
Merhaba Aykut aramıza hoş geldin :D
yeni spyder in hayırlı olsun allah kazasız belasız keyifle binmeyi nasip etsin nazar8)
rolanti ayarını motor sıcakken motor titremeyecek kadar en düşük seviyeye ayarlamak uygun
hava benzin karışımı karbiratör sekron ayarlarından yapılıyor çift boğaz karbiratör oldugundan ikisi ayrı ayrı ama birbirine uyumlu ayarlanması gerek o zordur servis yapar ayar bozuk olursa makina fazla yakar ve çekişi düşük olur
sıfır çamurluk yaptıran olmadı ama bizim makinaların BOBER modelinin çamurlugunu bir incele o işine yarabilir 8)

abi peki motora extra olarak ufak bir devir saati takmak mümkünmü???

turq
31.Aralık.2012, 01:20
abi peki motora extra olarak ufak bir devir saati takmak mümkünmü???

ve çekişi düşük olur
sıfır çamurlu

DR.ALP
31.Aralık.2012, 02:31
tps sensörü varmı ki..hiç ihtiyacım olmadığından düşünmemiştim..bilen var mı??

marlox
31.Aralık.2012, 10:09
tps nedir abi ???

DR.ALP
31.Aralık.2012, 11:45
günaydın.throttle position sensör..gaz kelebeği sensörü de denir..yamaha r1 lerde var..tabi arabalarda da..devir göstergesi için bu sensör şart..buradan çıkan grup kablo sistemi ile ayrı bir panelden devir göstergesine bağlantı yapılır..ustama soracam bakalım..gaz kelebeği milinden çalışma prensibi vardı hatırladığım kadarıyla.ama yanıltmıyım yine de..araştırıcam bu gün hastam biterse tabi..

marlox
31.Aralık.2012, 11:51
hocam ben bunları arabalara bağlıyordum :D

ama gaz kelebeği sensörü ayrı
devir sensörü ayrı çünkü en son
bir subaru da bir saat takmıştık saat gaz kelebeğinin %kaç açık olduğunu gösteriyordu devirle alakası yoktu

ÖR: viteste yokuş aşağı inerken gaz kelebeği kapalıdır ama devir çalışır...

DR.ALP
31.Aralık.2012, 12:17
dedim ya yanıltmayayım..araştırmak lazım..

marlox
31.Aralık.2012, 12:23
dedim ya yanıltmayayım..araştırmak lazım..

yok abi estağfurullah yanılttığın bir nokta yok
ama devir sensörü olması gerek...
gaz kelebeği başka...

Aykut Aktaş
31.Aralık.2012, 15:39
cevaplarınız için çok teşekkürler.

ozguralic
02.Ocak.2013, 14:06
Hoşgeldin keyifli sürüşler.

mesutdikmen
03.Ocak.2013, 19:14
hoşgeldin aramıza...Bursa buluşmalarında görüşmek üzere....

av. Cevdet Yılmaz
03.Ocak.2013, 20:36
mrb. arkadaşlar aranıza yeni katılanlardan biriyim herkese selamlar.
devir göstergesi olmadığından spyderların rölanti ayarları tam olarak nasıl tutturulur kulak kararı ile mi ? orantısız benzin hava karışımı motora ne gbi zararlar verir ?ve arka lastiğe 0 çamurluk istiyorum daha önce böyle bişey yapan arkadaşlar var mı varsa çamurluğu nasıl temin edebiliriz ?

Bursa +1
Aykut hosgeldin aramiza,forumda daimi olman dilegiyle:)