PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu ürünü ebaydan nasıl alacam

kartezyenx
13.Ocak.2013, 21:38
http://www.ebay.com/itm/Case-Bike-Bicycle-Motorcycle-Mount-for-Samsung-Galaxy-S-III-S3-Note-HTC-One-X-/170907268110?pt=PDA_Accessories&hash=item27caddf40e ingilizcem yok gümrük işlerindende anlamam nokia telefona olurmu, kargo gümrük vs toplam kaça patlar bide yahu bu ürüne gümrük verecekmiyizki ingilizcesi olan bi baksın su geçiriyomu turkiyede kaç para

kartezyenx
13.Ocak.2013, 22:00
aldım sanırım 32 tl ye maloldu gümrük alınacakmı daha

cihan54
13.Ocak.2013, 23:21
Gümrük veya kargo ücreti ödemeyeceksin hocam. direkman orada yazılı olan ücretten (13.69$) eline geçecek.
Samsung Galaxy S III S3 Note HTC One X modellerine uyumluymuş..

ağfndrdm
13.Ocak.2013, 23:42
Bir paypal hesabı açacaksın abi
direk sana gelecek
yalnız
adresini yazarken türkçe karakterler kullanmamya dikkat et
bana 10. gün de geldi
çokta kullanışlı
aynı ürün motoplasta 150 tl

özellikleride buymuş

Müzayede bisiklet / motosiklet montaj ile yepyeni su geçirmez kılıf içindir. (GPS ve Şarj dahil değildir)

Yüklemek ve bisiklet / motosiklet kaldırmak kolay.

Durumda fermuar kapalı ve hava koşullarına dayanıklı bir conta tutar.

Sizin dokunmatik ekran hala durumda sorunsuz çalışır. Dahili port istenirse yoluyla kabloları çalıştırmak için kullanılabilir.

Dahil yastık küçük bir birim yardımcı ve etrafında hareket etmez böylece onları filmin karşı rahat almak için köpük ekler bir dizi.

Siyah renk.

Gidon Çapı: 20mm-28mm.

Ağırlık: 4.8oz/140g

İç Boyut: 5.8 * 3.4 * 1.2inch (148 * 85 * 3 mm)

kartezyenx
13.Ocak.2013, 23:47
Bir paypal hesabı açacaksın abi
direk sana gelecek
yalnız
adresini yazarken türkçe karakterler kullanmamya dikkat et
bana 10. gün de geldi
çokta kullanışlı
aynı ürün motoplasta 150 tl

özellikleride buymuş

Müzayede bisiklet / motosiklet montaj ile yepyeni su geçirmez kılıf içindir. (GPS ve Şarj dahil değildir)

Yüklemek ve bisiklet / motosiklet kaldırmak kolay.

Durumda fermuar kapalı ve hava koşullarına dayanıklı bir conta tutar.

Sizin dokunmatik ekran hala durumda sorunsuz çalışır. Dahili port istenirse yoluyla kabloları çalıştırmak için kullanılabilir.

Dahil yastık küçük bir birim yardımcı ve etrafında hareket etmez böylece onları filmin karşı rahat almak için köpük ekler bir dizi.

Siyah renk.

Gidon Çapı: 20mm-28mm.

Ağırlık: 4.8oz/140g

İç Boyut: 5.8 * 3.4 * 1.2inch (148 * 85 * 3 mm)

türkçe karakter kullandım nolacak şimdi,,,,bu ürün su geçiriyormu

ağfndrdm
13.Ocak.2013, 23:55
abi su geçirmez olduğu açıkmamda yazıyor

türkçe karkteler
ı,ç,ü,ş,ö,ğ

bunları kullanma

eğer türkeçe karakter kullandıysan

hemen ebay hesabından adres kısmına gir ve

türevi(benzeri )harflerle düzelt

örneğin
ç yerine c
ü yerine u
ş yerine s
ğ yerine u
ı rerine i

işkur yerine iskur

kartezyenx
13.Ocak.2013, 23:56

türkçe karkteler
ı,ç,ü,ş,ö,ğ

bunları kullanma

1 saat oldu siparişi vereli ve kullandım işkur yazarken kullandım

kartezyenx
14.Ocak.2013, 00:04
Gümrük veya kargo ücreti ödemeyeceksin hocam. direkman orada yazılı olan ücretten (13.69$) eline geçecek.
Samsung Galaxy S III S3 Note HTC One X modellerine uyumluymuş..

elektronik cihazlarda varmı peki gümrük

kartezyenx
14.Ocak.2013, 00:06

türkçe karkteler
ı,ç,ü,ş,ö,ğ

bunları kullanma

eğer türkeçe karakter kullandıysan

hemen ebay hesabından adres kısmına gir ve

türevi(benzeri )harflerle düzelt

örneğin
ç yerine c
ü yerine u
ş yerine s
ğ yerine u
ı rerine i

işkur yerine iskur

işkur yazarken kullandım çok geç siparişi verdim bile gelmezmi para boşamı gitti, nokiaya vs uyarmı acaba yoksa sadece ilanda yazan telefonlaramı uyar

cihan54
14.Ocak.2013, 00:06
elektronik cihazlarda varmı peki gümrük

Ürünle alakası yok hocam belli ücretin üzeri gümrük vergisine giriyor. 75$ sanırım sınır..

ağfndrdm
14.Ocak.2013, 00:14
hocam dert etme bulur seni o ürün
hemen bütün tellere de olur

kartezyenx
14.Ocak.2013, 00:18
Ürünle alakası yok hocam belli ücretin üzeri gümrük vergisine giriyor. 75$ sanırım sınır..

kesin nasıl öğreniriz kaç tl de kaç tl gümrük yer gümrüğü nere öederiz

cihan54
14.Ocak.2013, 00:25
kesin nasıl öğreniriz kaç tl de kaç tl gümrük yer gümrüğü nere öederiz

75$'ın üzeri %20 gümrük vergisi biniyor. Bir yere ayrı ödemiyorsun, ürünü alırken senden kesiliyor zaten, yani ürün ödemesi yaparken senden vergi eklenmiş halini talep ediyor.

Senin aldığın üründe sıkıntı yok, 14 dolar verdin, bundan sonrası oturup evinde beklemek 8)

kartezyenx
14.Ocak.2013, 00:27
75$'ın üzeri %20 gümrük vergisi biniyor. Bir yere ayrı ödemiyorsun, ürünü alırken senden kesiliyor zaten, yani ürün ödemesi yaparken senden vergi eklenmiş halini talep ediyor.

Senin aldığın üründe sıkıntı yok, 14 dolar verdin, bundan sonrası oturup evinde beklemek 8)

peki yüzde 20 den yüksek vergiler hangi sınır için kesilir örneğin bin dolara bi telefon alsak yüzde kaç kesilir

cihan54
14.Ocak.2013, 00:42
peki yüzde 20 den yüksek vergiler hangi sınır için kesilir örneğin bin dolara bi telefon alsak yüzde kaç kesilir

Yüksek meblağlarda nasıl oluyor bilmiyorum ama gümrükte takılıyor onlar hocam :p yani bi telefon getiremiyorsun malesef o şekilde... Bazen şanslıysan pahalı olsa da bazı ürünler şansa piyangoya geçiyor. Mesela bi performans egsozu ebay'den alıp getirmek çok zordur, gümrükte takılma ihtimali 10'da 9'dur.. 10'da 1'lik dilime denk gelirsen o egsoz eline ulaşır yoksa gümrükte takılır ve alabilmen imkansızdır..