PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara-Antalya Güzergah tavsiyesii!!!!

yetokilic
05.Haziran.2007, 02:20
selam arkadaşlar ,bu hafta içinde ankaradan antalyaya (olimpos) gitmeyi planlıyorum fakat en uygun yolu bulamadım. Ankara-Konya-seydişehir Manavgat-Antalya şeklinde düşündüm, Ankara-Afyon-Isparta- Antalya
gibi bir seçenekte var ama hangisi daha rahat bir sürüş için uygundur?
ankara-konya yolu biraz korkutuyor ama konyadan sonra düzeliyormuş ,afyon üzeri yol ne durumda hiç bilgim yok bilgilendiriseniz(tek şerit çift şerit asfalt durumu vb..) çok sevinirim teşekkürler ha bide ilk uzunyolum olacak küçük tavsiyelere püf noktalara ihtiyacım var :? tekrar teşşekkürller

Aksu
05.Haziran.2007, 09:41
Ankara-Polatlı, Polatlı merkezden sola Yunak yönüne Yunak dan Akşehir, Akşehir den Gelendost Egirdir gölünü sağına alıp devam edeceksin direk Antalya ya doğru. Kovada gölü ve Milli parkının içinden geçeceksin direk Kurşunlu şelalesinden Aksu ya Alanya-Antalya yoluna ineceksin.
Uzun yol sürüşü için ne diyeyim. Yağmurluk kesin olarak almalısın. Sıkı giyinmelisin, tabii kask dizlik eldiven vs. tam koruma. Güneşe dikkat et, eldiven ve mont arası boşluk kalırsa güneşden yanar dikkat et, ensene dikkat et güneşden yanmasın. Motor bakımına ve yedek malzeme bulundurmaya dikkat et. Ankara dan çıkışda deponu doldur, birde Akşehir de benzin alırsın seni Antalya ya kadar götürür. Her 100 km. de veya 1,5 saatte bir en az 15 dk. dinlenme molası ver, veya canın nerde isterse dur. Keyfiyet sana kalmış, hayırlı yolculuklar

okan
05.Haziran.2007, 09:46
aksu baba bisede bi güzergah çiziver ... :lol: samsun eskişehir.....ne güssel anlatmışın valla benimde yola çıkasım geldi ahan şimçik..... :oops:

Aksu
05.Haziran.2007, 10:13
Okan kardeşim senin için en güzel yol Samsun-Ankara-Eskişehir. Samsun Ankara 420 Ankara Eskişehir 230 toplam 650 km. Ara yollara girecem diye hiç boşa uğraşma.

okan
05.Haziran.2007, 10:16
saol aksu baba.. zatti başka bi yolda bilmiyom....her yol ankara......

baba sana günaydın demeyi unuttuk yafff.....

günaydınlar aksu baba en güssel günler senin olsun.....

siyahus
05.Haziran.2007, 12:05
En rahat yol Ankara-Afyon-Isparta- Antalya güzergahı olacaktır. Ama en güzel yol dersen Aksu hocama katılıyorum özellikle eğirdir ve kovada civarlarında cok güzel manzaralar eşliğinde yol alabilirsin.
Korumalarını tam olarak giy , mayonu , havlunu al :) güzel gördüğün heryerde konaklaya konaklaya kendini yormadan ilgini dağıtmadan git. Farın hep açık olsun , Allah yolunu açık etsin.

Kino
05.Haziran.2007, 12:29
birde giderken dikkat et kamyon ve otobüslerin arkasından girdaplara düşme..

otobüs ve kamyonların sollamalarında rüzgar girdapları tehlikeli olur aman dikkat temkinli ol

adamlar THY pilotları gibi gerçi o yollarda otobüs olurmu bilmem

ama kulak - küpe meselesi..

haa pardon lastik patlakları için sprey almayı da unutma!!! bulunsun

hayırlı yolculuklar

yetokilic
05.Haziran.2007, 16:05
aksu hocam ayrıntılı bilgi için teşekkürler siyahus kino sizlerede tekrar tekrar teşekkürler ... güzergah tamamdır artık en geç perşembe sabahı çıkıcam
tabi ilk ankaraya gitmem lazım istanbuldayım ankara istanbul yapmıştım(otomobil ile) ama ankaradan ileri gitmedim ,ankarada bi gece kalıp eşi dostu görücem sonra verelini antalya, yol macerasının fotoğraflarını siteye eklemeyi düşünüyorum dimi eklemeden olmaz tabi :cheesy:
görüşmek üzere... herkese selamlar

carvalho
05.Haziran.2007, 16:32
Dostum, motorla mı seyahat edeceksin, arabayla mı???

yetokilic
05.Haziran.2007, 17:11
tabii ki regal raptorumla 8) arabayla tadı çıkmaz ...

iakyurek
05.Haziran.2007, 17:15
hayde hayırlı yolculuklar dostum. kazasız belasız yolculuklar dilerim.

yenikoylu_ua
05.Haziran.2007, 18:41
Öncelikle aramıza hoşgeldin diyerek başlıyım.Yoculugun uzun ve zorlu inşallah kazasız belasız eğlenceli bir gezi olur.Tekerine taş değmesin.

Bide tanışma topigi açsaydın adını işini nelerle uğraştığını kısacası seni biraz daha tanısaydık çok daha sevinirdik

DONDES
05.Haziran.2007, 18:48
Dostum Aksu Üstadımı dinle bence.Harika bir yol çizmiş.Eğridir'e mutlaka uğra.Levrek ve istakoz mutlaka ye,bayılacaksın.Birde Mustan ustanın damla sakızlı dondurmasını ye bayılacaksın.Biz orda 7 sene kaldık.Harika bir manzara vardır.Hele Sivri dağı ve Eğirdir gölü muhteşem bir kombinasyondur.Göle mutlaka gir.
Çok temiz olup,serindir.Ama sakın açılma dibi balçık olup,çok tehlikelidir.Herkezin girdiği kayalık yerlerde girmeye çalış.
Hayırlı Yolculuklar!!!

siyahus
05.Haziran.2007, 19:09
Olurmu abicim kayalık mayalık , eğirdire gitmişken gireceksin altınkumda missler gibi . Aslında eğirdir gölünün solundan değilde sağından gidebilsen daha güzel. Barlaya gelmeden bide yarımadavarki boyalıda , eşi yoktur ama dibi çamurdur. Dedem ve Ninem orada köydek uzak tek evde yaşıyorlarki manzarasını nası koyarım sayfaya bilemiyorum :) Eğirdire gidince kesin istakoz(kerevit) ye . Böyle bir lezzet yok. Oradan kovada gölüne çık . Tabiat parkıdır , dağın tepesinde bir göl. Hatta vaktin olsa Ispartaya gidip Gölcüğe dünyadaki bir kaçtane krater gölünden biridir. Yusyuvarlak bi göl. Ahhh memleketim ahhhh. sonra kovadadan antalyaya doğru devam eden bir yol var oradan devam edince bir baraj gölünün üzerinden geçeceksin. üzerinde dur barajın ve sağ tarafına bak. Acaip bir kanyon göreceksin . sonra Antalyaya girmeden kurşunlu şelalesine gir mutlaka . Kenan Evrenin çakma evi dışında tabiatı korunmuş çok güzel bir yer ve gidebildiğin kadar git .
Çok özendim yaw. Evli barklı olmasam (kılıbık) sırf yol için gelirdim ,antalyadanda direkt aynı yoldan dönerdim valla.

yetokilic
05.Haziran.2007, 20:05
herkese tekrardan selam, tanışma olayını harbiden unuttum :D kusura bakmayın,ben Yetiş 1 hafta öncesine kadar İTÜ de öğrenciydim
şimdi diploma bekliyorum genç bir mühendis diyebiliriz :roll: ,ben motorumu geçensene mayısta almıştım camiaya pekte uzak değilim aslında ama genelde okuyordum yazdıklarınızı... çok güzel tavsiyeler var elimden geldiğince değerlendireceğim ,şaşırdım wallahi bu kadar destek fikir beklemiyordum göl balık dondurma hiç aklımda yoktu :D hepsini tadıcam artık resimlerle paylaşırız .. tekrar teşekkürler ...