PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Daha kalın arka lastik

hosemario
05.Haziran.2007, 03:18
arkadaşlar bende bir regal raptor 250 cc sürücüsü olmaya karar verdim. inşallah en yakın sürede regal raptorüme kavuşmak istiyorum. fakat şöyle bir düşüncem var motoru biraz daha kaslı bir görüntü kazandırmak için arka tekerleği kalınlaştırmayı düşünüyorum.

1. bu mümkün müdür?

2. münkün ise zararlı yönleri olurmu olursa da nelerdir?

3. ne şekilde yapılabilir?

4. hangi parçaların değişmesi gerekebilir?

5. tahmini olarak ne kadara mal olur?

Tayfun
05.Haziran.2007, 03:24
Arka tekerleği eğer kalınlaştırırsan çamurluğun içinden geçen kabloları dışarı çıkarıp başka yerden geçirmen gerekir, aksi takdirde her çukur ve tümsekte yaylanan arka lastik kablolarını aşındırıp koparacaktır, bu olay sevgili adminim alperin başına standart lastikle geldi, daha kalınını sen düşün artık.

aslanburclu
05.Haziran.2007, 06:50
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

önce bi regalini alda sonra lastiğini değiştirmeyi düşün güzel kardeşim daha lastiğe kadar neler var neler..... :mrgreen: :mrgreen:

hosemario
05.Haziran.2007, 06:55
evet bende isterim hemen sahip olmayı fakat alana kadar gerekli bilgileri ve yapmak istediklerim konusundaki bilgileri baştan toplayayımda sonradan birdaha uğraşmadan sahip olduğumda biran önce bilgilerimle motoru istediğim hale getirebileyim değilmi? ( aslanburcu ) 3-5 günde halledebilecğim şeyleri 2-3 ay uzatmayı sevmem. ben plancı biriyimdir. hayatın el verdiği kadarıyla!....

okan
05.Haziran.2007, 09:27
tekerleği taban olarak kalınlaştırmayı düşünüyosan eğer bu çok zor.. çünkü yer yok...ama büyütmeyi düşünüyosan mesela viregoların arka lastiği gibi.. onun içinde performans kaybına uğratırsın motoru.. bence bu tip olaylarda orjinalin dışına çıkmamak gerekir....

agresus
05.Haziran.2007, 09:44
tekerleği taban olarak kalınlaştırmayı düşünüyosan eğer bu çok zor.. çünkü yer yok...ama büyütmeyi düşünüyosan mesela viregoların arka lastiği gibi.. onun içinde performans kaybına uğratırsın motoru.. bence bu tip olaylarda orjinalin dışına çıkmamak gerekir....

kalınlaştırınca zincir koruma demirine sürtüyor... ama daha oval 130'luk bi asfalt lastiğiyle değiştirebilirsin...ama 140'lık bi lastik olmuyor..

okan
05.Haziran.2007, 09:49
agresusum canım kardeşim... günaydınlar en güsel günler senin olsun....

oval lastikte görüntü olarak hoş durmuyo.. taban dar gibi göründüğü için....biliyosun ben baya bi niyetlenmiştim.. metzeller için ....sırf görüntüsü hoşuma gitmediği için soğuk kaldım...

agresus
05.Haziran.2007, 10:10
günaydın gardaşım... aslında ben metzeler tadında bi asfalt lastiğinden bahsetmemeiştim... hatta görüntü anlamında üstünde ki kandalar daha şık duruyo bile diyebilirim metzellerden... ben yanakları daha geniş, oval lastiklerden bahsetmiştim.. racing lastiği gibin olanlardan... müslüm babada olan lastiklerden...

okan
05.Haziran.2007, 10:13
o lastikler oluyomu çamurluğun içine... zincir muhafazasına sürtme yapmıyormu...

agresus
05.Haziran.2007, 10:16
müslüm babada olmuş... ama limitlerde... 130'luk olduktan sonra her lastik oluyo anladığım kadarıyla...

okan
05.Haziran.2007, 10:17
tamam anladım agresusum imparatorum.....ilgin ve sevgin için teşekkürler..... :love:

agresus
05.Haziran.2007, 12:14
tamam anladım agresusum imparatorum.....ilgin ve sevgin için teşekkürler..... :love:

canım benim... ne demek... aylardır bi lastik alıpda gönderemedik sana ona yanarım... bu arada arkadaşlar konuşuyolardı aralarında... dunlopun bi modeli varmış... züppermiş.. ama biraz tuzluymuş... lastiğin tanesi 200 civarına geliyomuş... araştriim istersen...

okan
05.Haziran.2007, 15:21

canım benim... ne demek... aylardır bi lastik alıpda gönderemedik sana ona yanarım... bu arada arkadaşlar konuşuyolardı aralarında... dunlopun bi modeli varmış... züppermiş.. ama biraz tuzluymuş... lastiğin tanesi 200 civarına geliyomuş... araştriim istersen...vışşşşşşş.. tanesi 200 çokmuş beaaa....değmeski... :?

aslanburclu
05.Haziran.2007, 21:55
ya ne uğraşıp duruyonuz ne demişler eşşeğe altın semer taksan eşşek yine eşşek ... en fazla ne olur altın semerli eşşek :mrgreen: :mrgreen: :P :P :P :P

Tayfun
05.Haziran.2007, 22:33
Sizin eşşek full modifiye komtanım :P

hosemario
05.Haziran.2007, 23:41
sizce avartarımdaki lastiği regal e yerleştirmek mümkünmü?

aidikurt
05.Haziran.2007, 23:43
heşey mümkündür kardeşim ama sorun nasıl durdugu değil motora ne kadar uyucagıdır denemeden görülmez

hosemario
05.Haziran.2007, 23:44
şu ana kadar yapan hiç olmamışmı yada yapmaya yeltenen?

aidikurt
05.Haziran.2007, 23:46
su ana kadar yeltenen yok sen ilk olucan herhade cunku yapılan saglıklı bir olay değil motorun cokta orjinalliğini bozmamak gerekir.

hosemario
06.Haziran.2007, 00:06
hade yavs hiç bu yada benzer çılgınlıklar yapan olmadımı yani? varsa neler yapıldığını merak ediyorum doğrusu:)

KIZILELMA
06.Haziran.2007, 16:55
hade yavs hiç bu yada benzer çılgınlıklar yapan olmadımı yani? varsa neler yapıldığını merak ediyorum doğrusu:)

sen yapıcaksın biz görücez.Bu forumda hep bu böyle oldu.Herkez modifiyesini yapar görücüye çıkarır sonrada yorumları takip eder.Burada maksat hayal gücü yarışı değil.

hosemario
06.Haziran.2007, 22:45
hangi başlıklarda var fotolarını yüklüyorlarmı bari?

aslanburclu
07.Haziran.2007, 00:15
hangi başlıklarda var fotolarını yüklüyorlarmı bari?

hey es es li kardeşim sendalga geçiyon her halde her neyse madem bu kadar bilmem nelisin gelirsin musa özüne ne takıp takmayacağını orda takanlardan görür notlarını alır motorunuda alınca yaptırırsın

handojoe
07.Haziran.2007, 00:19
arkadaşlar bende bir regal raptor 250 cc sürücüsü olmaya karar verdim. inşallah en yakın sürede regal raptorüme kavuşmak istiyorum. fakat şöyle bir düşüncem var motoru biraz daha kaslı bir görüntü kazandırmak için arka tekerleği kalınlaştırmayı düşünüyorum.

1. bu mümkün müdür?

2. münkün ise zararlı yönleri olurmu olursa da nelerdir?

3. ne şekilde yapılabilir?

4. hangi parçaların değişmesi gerekebilir?

5. tahmini olarak ne kadara mal olur? EĞER LASTİĞİ KALINLAŞTIRISAN ÇEKİŞTE DÜŞER HIZDA MOTORUDA ZORLARSIN CANIM BENİM ÇÜNKÜ SÜRTÜNME FAZLA OLACAK AĞIRLIKTA ANLADIN MI KOVBOYU DİNLE SEN

hosemario
07.Haziran.2007, 00:26
hey es es li kardeşim sendalga geçiyon her halde her neyse madem bu kadar bilmem nelisin gelirsin musa özüne ne takıp takmayacağını orda takanlardan görür notlarını alır motorunuda alınca yaptırırsın

dalga geçecek kadar saygısız değilim. musa özü neresi? sende yardımcı olacaksan bişeyler yaz olmayacaksan başka foumlarla uğraşş

handojoe
07.Haziran.2007, 00:40

dalga geçecek kadar saygısız değilim. musa özü neresi? sende yardımcı olacaksan bişeyler yaz olmayacaksan başka foumlarla uğraşş aslan abini yanlış anladın dostum musaözü eskişehir de bir gölet sitenin gezisi orda yapılacak haberin yok mu :idea:

agresus
07.Haziran.2007, 01:58

dalga geçecek kadar saygısız değilim. musa özü neresi? sende yardımcı olacaksan bişeyler yaz olmayacaksan başka foumlarla uğraşş

güzel kardeşim hiddetlenme... biraz forum oku önce istersen... burda bi sürü modifiye mevzuu yapıldı... forumlarda bu çok açık... bu arada forumları okursan diklendiğin kişinin ne kadar yardım sever ve dahi en çok kullanışlı modifiyeleri yapmış olduğunu görürsün... hemde hava civa için diil... işe yarasın diye... biraz takip.... birazda saygı...

handojoe
07.Haziran.2007, 02:06
hade yavs hiç bu yada benzer çılgınlıklar yapan olmadımı yani? varsa neler yapıldığını merak ediyorum doğrusu:) dostum ne bulursan tak motora piknik sepeti haa beslenme çantanıda unutma yahu ben motoru hafifletmek için bulsam kendimden bile parça kesicem yahu bu 250cc lik motor yapmayın biraz daha hafiflik için açık sarı ONA kullanın yahu dengeli yükleyin motoları yoksa... dörtnaldan tırısa düşersiniz :lol: :lol: :lol: :lol:

hosemario
07.Haziran.2007, 02:24
hiddetlenme diyorsunuzda başlığıma 2 tane mesaj yazdı 2 side alakasız şeyler ve pekte düzgün yazılar olduğu sölenemez. ben burda yeniyim ve aklımdaki şeyler konusunda sizlerden birşeler öğrenmek , bilgi paylaşımında bulunmak isterim. herkes ne güzel bildiklerini ve tahmani olabilecek şeyler konusunda yrdımcı oluyor o 2 mesaj hariç!... forumların amacı bilgi alışverişi değilde dalga geçmek içinse ben yanlış yere gelmişim.

handojoe
07.Haziran.2007, 02:27
hiddetlenme diyorsunuzda başlığıma 2 tane mesaj yazdı 2 side alakasız şeyler ve pekte düzgün yazılar olduğu sölenemez. ben burda yeniyim ve aklımdaki şeyler konusunda sizlerden birşeler öğrenmek , bilgi paylaşımında bulunmak isterim. herkes ne güzel bildiklerini ve tahmani olabilecek şeyler konusunda yrdımcı oluyor o 2 mesaj hariç!... forumların amacı bilgi alışverişi değilde dalga geçmek içinse ben yanlış yere gelmişim. doğru yerdesin dostum sen hayatı hep takım elbise ciddiyetinde yaşarsan regale binince pantolonun sökülür.
bu kadar alıngan olma o aslanburçlu bişey biliyoda söylüyo yoksa susardı eskişehirlim rokçu diyarlım

hosemario
07.Haziran.2007, 02:30
eyvallah handojoe usta bide motoruma bi kavuşabilsem tam olacak. valla bu tür gazlar artarsa motor almak için önümdeki engelleri yok sayar hemen alırım :):):)

handojoe
07.Haziran.2007, 02:33
eyvallah handojoe usta bide motoruma bi kavuşabilsem tam olacak. valla bu tür gazlar artarsa motor almak için önümdeki engelleri yok sayar hemen alırım :):):) o motru aldığında motorun için en uygun beslenme menüsünü sana aslanburclu verecektir sen yaz büyük abilerin seni bulup yönlendirecektir

hosemario
07.Haziran.2007, 02:36
aslan burcunu bırakda bu beslenme menüsüde ne oluyor? yoksa ayağımız yerden devamlı kesileceği için çokmu kilo alacağız bunun içinmi?

handojoe
07.Haziran.2007, 02:44
aslan burcunu bırakda bu beslenme menüsüde ne oluyor? yoksa ayağımız yerden devamlı kesileceği için çokmu kilo alacağız bunun içinmi? ha ha ha ha hayı dostum motorun için kafana bir sürü şey takılacak hep soru soracaksın işte onlar seni bulacak kim mi AKSU ABİ, ASLANBURCLU, OKAN ABİ,MÜSLÜM BABA bu ismler ve benzeri

agresus
07.Haziran.2007, 02:54
sen iiysimi hosemario önce bi forumlara gir... raptorunuzun resmi bölümünü, anayer rr bölümü falan bi araştır... yapılan şekilsel modikasyonları bi incele... oraları bi oku... bu kadar kolaya kaçma... kalın lastik olayna gelince... yapmaya çalıştığın şey şu haliyle fiziki olarak mümkün olmayan bi şey... önce sen makinayı bi al.. sonra modifiye et... 250'lik bi makina için yeterince kalın lastikler bunlar... tek sorunları lastik hamuru... hamur çok sert olduğu için bazı arkadaşlarımızda- ki bende dahilim- yol tutmama sorunuyla karşılaşıldı... bu sebeple ilerde canın isterse metzeler ve ya muadili başka bi marka lastikle değiştirebilirsin... ama önce bi rr sahibi olmanda yarar var... sen bekle bizi orda 21 haziran perşembeden itibaren küçük guruplar halinde eskişehire gelicez... hatta beklemem dersen emrahss dan da bilgi alabilirsin... kendiside eskşehirde ikamet etmektedir...

hosemario
07.Haziran.2007, 03:04
ahhhh aahhhh inşalah o tarihte eskişehirde olurum. çünkü dizi çekimlerimiz bu hafta bitiyor sezon tatiline giriyoruz bende antalyaya kaçmayı düşünüyordum. eğer bi aksilik olmaz ve benide aranıza kabul ederseniz ( motorum olmadığından ) aranızda olmaktan çok büyük mutluluk duyarım. agresus bende şimdi boş zamanımda olduğumdan forumları geziyordum. başlığıma msj geldiğini görünce hamen döndüm forum gezime kaldığım yerden devam ediyorum şimdi. hazırcılığı sevdiğimi pek söleyemem , çünkü çaba olmazsa sonucunda olmayacağının farkında olan biriyim.saygılar

handojoe
07.Haziran.2007, 03:08
dizi çekimimi oyuncumusun yönetmen mi yoksa teknik eleman yada kameraman ve diğer hangi şık kı işaretleyeceksin bakalım

agresus
07.Haziran.2007, 03:10
eywallah... saygıda sevgide bizden... antalyaya gitmedn emrahssla irtibata geç derim... madem dizi çekimi diyosun jandarmaya illaki işin düşmüştür... neyse sen emrahssla irtibata geç...

hosemario
07.Haziran.2007, 03:15
oyuncusu baba figüran olarak başladım ilk çekimlerden itibaren yönetmenimiz tarafından keşfedilince oyunculuk basamaklarına adımımı attım :) eskişehirde bu dizi yüzünden diziye giren her figüran oyuncuyum dediği için eskişehir sınırları içersinde herkes kendini oyuncu olarak görüyor buda işimizi sıradanlaştırıyor. halbuki dizi bitiminde bu kadar kişi arasında sadece benim ismim geçer castta. işte böle şimdi istanbulda 2 dizi ile görüşüyorum. inşallah olur tek sorun dizilerin hengi semtlerde çekildiğini bilmediğimden konaklama durumu. eskişehirdeki gibi dizi oyuncularını misafir edilecek otel olayı olmuyor. neyse benim hikayem böyle işte!...

handojoe
07.Haziran.2007, 03:22
oyuncusu baba figüran olarak başladım ilk çekimlerden itibaren yönetmenimiz tarafından keşfedilince oyunculuk basamaklarına adımımı attım :) eskişehirde bu dizi yüzünden diziye giren her figüran oyuncuyum dediği için eskişehir sınırları içersinde herkes kendini oyuncu olarak görüyor buda işimizi sıradanlaştırıyor. halbuki dizi bitiminde bu kadar kişi arasında sadece benim ismim geçer castta. işte böle şimdi istanbulda 2 dizi ile görüşüyorum. inşallah olur tek sorun dizilerin hengi semtlerde çekildiğini bilmediğimden konaklama durumu. eskişehirdeki gibi dizi oyuncularını misafir edilecek otel olayı olmuyor. neyse benim hikayem böyle işte!... vay anasını sayın seyirciler... bende müzisyenim müzikleri yapayım barii ekmek parası senin için sevindim dostum başarılar oyuncu dostlarım vardı benimde hepsi kafadan tırlak avrpa yakasından burhan, yabancı damat tan ruhşen ve bir anadolu ateşinden dost elver(olacak o kadar da da oynadı) ama şimdi pek görüşmüyoruz şöhret sarhoşluğu şarap sarhoşluğuna benzemiyor. küçük dağları yeniden yaratiyor adama neyse... :(

hosemario
07.Haziran.2007, 03:29
hade yavs burhan altıntop benim adamım ya onunla görüşmek için neler yapmazdım. onunla sıkca görüşürmüsünüz? kafadan tırlak olmasan oyunculuk yapamassın herlde diye düşünüyorum. bende özel hayatımda burhanın dizideki o deli saçma hareketleri tutar tabii muhabbetimin sıkı olduğu insanlar arasında. bu yüzden her karaktere uyum sağlayabiliyorum. onun dışında ağır başlı gözüküyorum tabii :):):) aslında küçük dağları baştan yaratma demiyelim usta ona onu şöle anlatabilirim.neyse istersen sana özel msjla yazarım burda uzun sürer. AHHH BURHAN ABİİİ AAHHH. müzik konusunda başarılar dilerim usta kaset çıkartabildinmi bari?

Tayfun
13.Haziran.2007, 14:08
Yapıcaz ona kaset, Trakya senfoni orkestrası ve yandaşları diye :P

hosemario
13.Haziran.2007, 14:10
sözleri çooook merak ediyorum hele hele o bestelerin okunuşunu allaaaa :):):):)

Tayfun
13.Haziran.2007, 14:25
Hemen küçük örnek bi beste yapıyım şefim yaaaa :D

Abe kapçık naparsın beaaa
Regalini boşa zorlarsın beaaa
İbren 140'a yaslanmış
Contaları yakarsın beaaaaaaaa

hahahahahahahaahha :D :cheesy:

hosemario
13.Haziran.2007, 14:31
ehuehuheuhue süper olmuş beaaa canlısını dinlesem yatarım heralde yerlere :):):):)

handojoe
13.Haziran.2007, 14:31
hah hah hah... burhan la 2,5 ay bir beraberliğim oldu ist da çalışırken yabancı damattaki ruhşen rolündeki arkadaşımla bir yıldır görüşmüyoruz numarayı değiştirmiş. anadolu ateşindeki dost elver ile askerde beraberdik onunla sivil hayatta pek takılmadım

tayfun kardeş iyi gidiyon ha biraz daha gayret olacak beya

hosemario
13.Haziran.2007, 14:34
aahhh o burhanla bi karşılaşsam bacaklarına sarılır bi daha bırakmam heralde oyunculuk konusunda tiyolar almayı bırakır beni eğitmesini isterdim

handojoe
13.Haziran.2007, 14:50
aahhh o burhanla bi karşılaşsam bacaklarına sarılır bi daha bırakmam heralde oyunculuk konusunda tiyolar almayı bırakır beni eğitmesini isterdim

bir sanatçının tek gıdası sokaklardır, insanlar binlerce karakteri içinde barındırır sadece gözlemle onları izle hareketlerini konuşmalarını mimik ve jestlerini takip et sonra aynanın karşısına geç ve ne öğrendin bir bakbakalım.

kaldera
13.Haziran.2007, 15:03
hah hah hah... burhan la 2,5 ay bir beraberliğim oldu ist da çalışırken yabancı damattaki ruhşen rolündeki arkadaşımla bir yıldır görüşmüyoruz numarayı değiştirmiş. anadolu ateşindeki dost elver ile askerde beraberdik

tekrar sahnedesin bakıyorum..
demek eskiden bunların çadırında soluklandın.. içtiğin barış çubuğunun etkisi kısa sürmüş.
bunlar sana fayda getirmeyecek..
kuyruğuna teneke bağladığım zaman
yanındakiler diyecekki;
biz onu hiç görmedik. sesini hiç duymadık... :mrgreen:

hosemario
13.Haziran.2007, 22:02

bir sanatçının tek gıdası sokaklardır, insanlar binlerce karakteri içinde barındırır sadece gözlemle onları izle hareketlerini konuşmalarını mimik ve jestlerini takip et sonra aynanın karşısına geç ve ne öğrendin bir bakbakalım.

allaha şükür o konularda sorunum yok onu küçüklüğümden beri yaparım. ama piyasamız henüz yeterince yogg. beni bozan bu. birazcık muhabbet ve inceden ufak tefek tüyolar yeterli bana

polo
17.Haziran.2007, 12:25
eskişehirli kardeşime selam bende sıramı bekliyorum en kısa zamanda rr ımı alacagım arkadaşlarıma katılacagım girişimlerim devam ediyor sende inşallah alırsın selamlar aslanburclu ve agresu sa da ayrıca selam.

hosemario
17.Haziran.2007, 18:03
eyvallah polo kardeş bende temenni ediyorum seninde benimde RR sahibi olmamızı. fakat benim önümdeki engeller biraz daha uzun vadeli ama inşallah sen biran önce kavuşursun RR ına. bugüns emrahss ın RR ünü gördüm ve içim gitti. ahhhh RR ahhh :):):):)

Tayfun
17.Haziran.2007, 20:56
Maşşallah de adamı düz yolda uçuracan bea :P

hosemario
17.Haziran.2007, 22:43
ne düz yolda uçurması duz duvara tırmandırırım RR le beaaa :):):)

acayüp
17.Haziran.2007, 23:54
Daha kalın arka lastik olurmu?Tabiki olur ama yaparsan uğraşırsan neden olmasın.sonucu ne olur nasıl olur bilinmez ama olurmu olur.Buyrun adamlar bisiklete yapıyor 1 beygir daha ne olsun keyif olunca gidermi gitmezmiyi fazla takmıyorlar herhalde. http://img159.imageshack.us/img159/536/chopperbikeskv1.jpg (http://imageshack.us) http://img47.imageshack.us/img47/6666/overkilltnfv2.jpg (http://imageshack.us)

handojoe
18.Haziran.2007, 00:32
adamlar yapmış doğru...

sanada çevirmek düşer sen kaç beygir gücü çekiyon :D

HANDO konuştu... :x

BÜLENT DAYI
02.Şubat.2008, 00:58
dostlar....
size birşey sormam gerekiyor : belki soracağım size garip gelebilir ama yinede sormalıymışım gibi geliyor !...

ben bir AS 125 T kullanıcısıyım , bir gün (motorun gücünü hiç hesaba katmadığım ve küçümsediğim bir sırada) viraj içerisinde hızlanmam gerekiyordu ve gaza bastım (başkası yapsa kızarım) bir anda motorun arkası atıverdi..nasıl oldu bilemiyorum nasıl düşmedim , Allah korudu işte en az 7 - 8 metre drift pozisyonunda gittim , süratimde fazla değildi , sanıyorum 50 Km civarında idi..motor düzeldi düzelmesine ama köşeden döndüm.. gelelim soruya :
Motorun arka tekerlerini inceledim , sizde bilirsiniz bu tip motorların arka jantı tek bijon ve arka lastiği çok ince....acaba diyorum bu motorun arkasına AS 150 T1 (yada o tip motorların) jantlarından kullanabilirmiyim ? kalın lastik kullanım bakımından daha emniyetli olacağı kanısındayım....

Ne dersiniz ?
Saygılar

Tayfun
02.Şubat.2008, 02:35
Lastiğin kalınlığı yol tutuşu bakımından yazın iyi kışın kötüdür, yazın asfalta yapışan geniş lastik hem yol tutuş hemde frenajda + puan sağlar ama kışın yağmurda adeta kızak vazifesi görür. Daha kalın değilde mevsime ve hava şarlarına göre uyumlu bir lastik seçmek daha mantıklı olacaktır.