PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hararet Lambası

Shadow_Gallery
01.Şubat.2013, 22:26
Daha öncede söylemiştim bende bi RR 250cc var motorumu servisten çıkardıktan yaklaşık 4-5 saat sonra motorumun hararet lambası yandı.su eklemeyi düşündüm fakat radyatörün korumalığı olduğu için ekleme şansım olmadı.Sonrada tekrar servise gidemedim.Acaba bunun yüzünden motorumda çok problem olurmu?Bu tip durumlarda ne yapılmalı?

cihan54
01.Şubat.2013, 22:34
hararet ışığı yandığı sırada veya hemen önce yağmur yğıyor muydu veya motoru yıkattın mı..

Shadow_Gallery
01.Şubat.2013, 22:50
Tam hatırlayamıyorum yağmıyordu sanırım.Fakat çok dur kalk yapmak zorunda kalmıştım.

cihan54
01.Şubat.2013, 23:07
Fan müşiri bozulmuş olabilir. Veya dediğin gibi suyu eksilmiş olabilir. ama şöyle de birşey var. eğer müşir ıslandıysa bir şekilde, bazen ışığı yakıyo kendi kendine..

Shadow_Gallery
01.Şubat.2013, 23:09
Zaten kısa süre sonrada sönmüştü ışık.Peki suyu ne zamandan ne zamana eklemek gerek varmı bunun bi kriteri filan?

cihan54
01.Şubat.2013, 23:28
Valla bi kere ekledin mi çook uzun süre götüreceği kesin de. ben motoru aldım 6000km yaptım sattım. hiç suyu eklemedim :mrgreen:

Shadow_Gallery
01.Şubat.2013, 23:45
eyw. :cheesy:

Umut can
01.Şubat.2013, 23:53
Radyatörün altında bir kutu var. Orada radyatör suyunun yedeği var. Onun yarı-yarıdan biraz fazla olması gerekiyor. Serviste o suyu boşaltmış olabilirler. İlk ona bak, azsa üstünü eklersin. Sonra yine düzelmezse müşirden şüphelenebilirsin.

CELİL
02.Şubat.2013, 00:33
Daha öncede söylemiştim bende bi RR 250cc var motorumu servisten çıkardıktan yaklaşık 4-5 saat sonra motorumun hararet lambası yandı.su eklemeyi düşündüm fakat radyatörün korumalığı olduğu için ekleme şansım olmadı.Sonrada tekrar servise gidemedim.Acaba bunun yüzünden motorumda çok problem olurmu?Bu tip durumlarda ne yapılmalı?

merhaba mustafa bazen hararet lanbası cihanın dediği gibi ıslanırsa yanar kuruyunca söner normale döner söndüyse sorun yok ama kontağı ilk açtığında yanıyorsa hararet müşürü bozulmuştur yanmıyorsa motor ısınınca yanıyorsa fan motorunun devreye girip girmediğini kontrol et makina hararet yapmasın eğer motor hararet yapıyorsa öyle kullanma stop et motoru soğut devam edersen motor contalarını yakabilirisn buda büyük masraf demek kolay gelsin 8)

Shadow_Gallery
02.Şubat.2013, 14:35
Abi çok teşekkürler bi bakıp sonucu burda söylerim yine.