PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : elektrik arızası

sonerman
16.Şubat.2013, 21:38
arkadaslar selam. bi problemim var.250-10e spider sürüyorum.hiç bir sıkıntı yoktu.sinyal flaşörü arızalandı.yenisi ni bugün taktım.önce calıştı sinyaller.sonra stop ettim..tekrar calıştırmak istedim motoru elektrik hiç gelmedi.akünün ordaki sigortaların bir tanesi yanmıştı yedegi ile degiştim fakat hala elektrik yok.hiç bir sorunda yok gb.yardımcı olursanız sevinirim arkadaslar.:cry:

CELİL
16.Şubat.2013, 21:53
arkadaslar selam. bi problemim var.250-10e spider sürüyorum.hiç bir sıkıntı yoktu.sinyal flaşörü arızalandı.yenisi ni bugün taktım.önce calıştı sinyaller.sonra stop ettim motoru elektrik hiç gelmedi.akünün ordaki sigortaların bir tanesi yanmıştı yedegi ile degiştim fakat hala elektrik yok.hiç bir sorunda yok gb.yardımcı olursanız sevinirim arkadaslar.:cry:
merhaba soner aramıza hoş geldin :D
geçmiş olsun aynı yerde 2 ayrı siğorta var diğerini bul oda atmış olabilir veya siğortanın ayağı temassızlık yapabilir takdığın siğorta bozuk olabilir veya
sinyal flaşöründe yanmasına sebep olan bir kısa devre olabilir siğortayı attıyordur 8)

NOT:kendini tanışma başlığında tanıtırsan seviniriz :)
http://www.regalraptor.net/forums/ne...newthread&f=27 (http://www.regalraptor.net/forums/newthread.php?do=newthread&f=27)

sonerman
16.Şubat.2013, 22:01
celil abi ikisinide degiştim yedekleriyle.flaşörüde geri çıkarttım tekrar.allahım elektrik baska neden gider ki yaaa.

CELİL
16.Şubat.2013, 22:09
celil abi ikisinide degiştim yedekleriyle.flaşörüde geri çıkarttım tekrar.allahım elektrik baska neden gider ki yaaa.
aküde elektirik olduğundan eminmisin şarzı kesip aküyü boşaltmış olmasın aküde ceriyan oldugunda tek elektrik kesilmesi siğortadan olur deminde dediğim siğorta ayakları temassızlık yapıp ceriyanı geçirmiyor olabilir veya takdğın siğorta bozuk olabilir
birde akü bağlantı vidalarını kabloları kontrol et gevşemiş elektrik geçirmiyor olabilir

sonerman
17.Şubat.2013, 13:03
tamamdır şimdi bide onları deneyim.8)