PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : radyotör

osmankzlkaya
20.Şubat.2013, 00:13
çok saygıdeğer regal raptor dostları
bizim motorlarda radyotör suyunun bulundugu bir hazne mevcutmudur?:?

DR.ALP
20.Şubat.2013, 00:18
karışım direk radyatörün içinde bulunur diyorum soruyu yanlış anlamadıysam:?

Emrehan
20.Şubat.2013, 00:37
çok saygıdeğer regal raptor dostları
bizim motorlarda radyotör suyunun bulundugu bir hazne mevcutmudur?:?

Sağ kromaj kapağı çıkardığında akünün hemen yanında kapaklı bir hortum var. O radyatörün yedek haznesine gidiyor. Yedek hazne motorun daha altına doğru beyaz su bidonu görünümünde bir kap. Su/antifiriz ilavesini o hortumun kapağını açıp yavaş yavaş içine dökerek yapıyoruz. 8)

osmankzlkaya
20.Şubat.2013, 00:50
radyotörde su full durumda. o hazneyi gördüm onun dolu olup olmadıgını nasıl anlıyoruz

esadRG
20.Şubat.2013, 01:24
radyotörde su full durumda. o hazneyi gördüm onun dolu olup olmadıgını nasıl anlıyoruz

merabalar suyu akünün yanındaki doldurma yerinden doldurmya başlayın dolduğunda motorun altından su akıcaktır ayrıca çok koydum az koydum diye endişelenmeyin siz full doldurun motor kendisi atar tahliyden8)

Emrehan
20.Şubat.2013, 01:34

Aydınlık bir ortamda dikkatlice bakarsan haznede suyun üst seviyesini belli belirsiz görürsün. Ben motoru şöyle bir salladıktan sora bakıyorum; o şekilde daha net görülüyor seviye. :)

Çok doldurursan fazlası tahliyeden atılır Esad'ın dediği gibi ama ideali haznenin yarıdan bir parmak falan fazla olmasıdır. :cheesy: