PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : korkutmayın beni!...

hosemario
07.Haziran.2007, 22:25
arkadaşlar konu bölümlerine baktımda ençok konu başlığı RR sorun ve problemleri başlığı adı altında açılmış. tabiki hertürlü motorda sorun yaşanırda daha hali hazırda RR kafasına koymuş biri için bu durum gayet korkutucu birşey. çin motorları arasında en iyisi diyip te aklımıza koyduğumuz RR ne kadar çok sorun çıkartıyormuş yavs :cry: :cry: :oops:

moonchild
07.Haziran.2007, 22:42
Biz korkuturuz, RR sevindirir!! Sahipleri ve RR'ler olarak olayımız budur!! Biz sayımız artsın istiyoruz tabi ama elimine ediyoruz! Her aklına esen gidip zart diye alsın istemiyoruz! O yüzden bu forumda yazılı olanlar bir tür psikolojik test! Regal Raptor'a olan bağlılığını ölçüyo!

Çok gizli bilgidir, admin bunları burda yazdığımı duyarsa beni oyar! O yüzden sen yine kimseye söyleme ama git hemen al!!! Şşşşşşş ;)

acayüp
07.Haziran.2007, 23:13
Slm.Bende fıldır fıldır aranıp duruyorum aylardır.hem zarar etmim hem fazla para vermim hemde en iyisini alim diye(yani herkesin arayıp bulamaığını arıyorum)yuzlerce sayfa forum okudum onlarca model hakkında ve en kalitelisinden en ucuzuna sorunsuz motor yok.Sorunlar ucuza ve baş ağrıtmadan halledilebilsin yeter.Bence buda RR de var.Hiç halledilemeyenleri saymıyorum.Daha alamadım ama ya hyo gv250 ya rr dd250 hatta sorunların cözülebilirliği RRde daha yüksek.Bunlar benim gözlemlerim.Saygılar.

hosemario
07.Haziran.2007, 23:18
bende yeterince araştırma yaptığımı düşünüyorum.fakat araştırmayı ağrızallar ve sorunlar üzerine yapmamıştım. bunu sadece RR de gördüm. fakat diğer markalarında farklı olabileceğini zannetmiyorum. bir ara hyo benimde aklıma yatar gibi oldu ama tuzlu geldi doğrusu

moonchild
07.Haziran.2007, 23:20
Arkadaşlar biraz geyik bir cevap yazdım ama ciddiye bağlamak istiyorum: Bütçeniz çok farklıysa bilemem! Ama bu bütçeye uyacak en sorunsuz makina bence kesinlikle Regal Raptor'dır! Unutmayın! "İyi motor-kötü motor yoktur..Pahalı motor-ucuz motor vardır!!"

Bir başka forumda aynı sizler gibi hangi motoru alsam diye dolanırken okuduğum bir cümle motosiklet sahibi olmanın getirdiği sorumluluğu ve motosikletin ne olduğunu çok basit bir şekilde anlatıyordu.. Cümle hemen hemen şöyleydi: Motosiklet asla bir araba gibi değildir. Koydum benzini, bastım marşa anahtar vurmadan 50bin kilometre yaptım diyebileceğiniz bir cihaz kesinlikle değildir. Dolayısıyla motosiklet sahibi arızaya, arıza yoksa bakıma yatkın adam olacak; eli az biraz anahtar tutacak!!!

handojoe
07.Haziran.2007, 23:31
arkadaşlar konu bölümlerine baktımda ençok konu başlığı RR sorun ve problemleri başlığı adı altında açılmış. tabiki hertürlü motorda sorun yaşanırda daha hali hazırda RR kafasına koymuş biri için bu durum gayet korkutucu birşey. çin motorları arasında en iyisi diyip te aklımıza koyduğumuz RR ne kadar çok sorun çıkartıyormuş yavs :cry: :cry: :oops: hey dostum yeni bir kullanıcısın galiba ben rr kullanıcısı değilim fakat o paraya o görünümde alacağın tek bir motor var oda rr eğer motor aldığında arıza yaparsa parçalarını kaliteli parçalarla değiştir o zaman taş gibi olur motorun unutma harley alsanda bu sorunları yaşayacaksın sen kullanma klavuzunu iyi oku ve aynen uygula 100 km hız diyosa 100 km hızla git sen yazılanlara uy zaten biz türkler zahmet edipte böyle şeyleri pek okumayız zaten bir şeyi kullanmamız gerektiği gibi kullanmayız. kuruiser motordan hız bekleriz 140=150 km yapsın isteriz olmaz. maksimum 100 km anladın canım benim

acayüp
07.Haziran.2007, 23:33
İstirham ederim handjoe en azından arıza yaptığı yada biz biryerini bozduğumuz zaman mutlaka okuruz klavuzu.Ama hep sonradan :D

yenikoylu_ua
07.Haziran.2007, 23:33
Evet arkadaşım moonchild ve acayüp haklı ben alalı 1 ay oldu çok önemli bi sorun yaşamadım şu anda 2000 km deyim motoru race zannedip çok hırpalamazsan endru zannedip kaldırım üstlerine zıplamazsan bi sorun yaşamazsın bu perayadabundan iyisi şamda kayısı

hosemario
08.Haziran.2007, 04:41
hey dostum yeni bir kullanıcısın galiba ben rr kullanıcısı değilim fakat o paraya o görünümde alacağın tek bir motor var oda rr eğer motor aldığında arıza yaparsa parçalarını kaliteli parçalarla değiştir o zaman taş gibi olur motorun unutma harley alsanda bu sorunları yaşayacaksın sen kullanma klavuzunu iyi oku ve aynen uygula 100 km hız diyosa 100 km hızla git sen yazılanlara uy zaten biz türkler zahmet edipte böyle şeyleri pek okumayız zaten bir şeyi kullanmamız gerektiği gibi kullanmayız. kuruiser motordan hız bekleriz 140=150 km yapsın isteriz olmaz. maksimum 100 km anladın canım benim
yok be hanojoe ben eşyalarıma gözü gibi bakanlardanım. hız amaçlı değil keyif amaçlı alanlardanım. zaten chopperın amacıda o değilmi? ben şu haftanın 3-4 günü motorunu yıkayan , acaba bir yerinde bişeyi varmıdır diye devamlı motorunu ve diğer parçalarını kontrol eden görgüsüzlerdenim. hani derler ya bi adamın oğlu olmuş tutmuş ...... koparmış benimkide o hesap. ama diğer yandanda çin malı ürünlerede böyle ilgi gerekmiyor mu ? biraz çıt kırıldımlar anlaşılan.:) yeterki bu kadar bakıma karşılık versinaraç. mutlaka aramızda başka kullanıcılarda vardır bu şekilde. onlarında yinde sorun yaşadıklarına zannediyorum. araç bana ayda bir sevistekilere selam vermemi sağlamasın yeter. ha arada bir çaylarını içmeye gideyim yeter :) tabi sadece çay

Arkadaşlar biraz geyik bir cevap yazdım ama ciddiye bağlamak istiyorum: Bütçeniz çok farklıysa bilemem! Ama bu bütçeye uyacak en sorunsuz makina bence kesinlikle Regal Raptor'dır! Unutmayın! "İyi motor-kötü motor yoktur..Pahalı motor-ucuz motor vardır!!"
Bir başka forumda aynı sizler gibi hangi motoru alsam diye dolanırken okuduğum bir cümle motosiklet sahibi olmanın getirdiği sorumluluğu ve motosikletin ne olduğunu çok basit bir şekilde anlatıyordu.. Cümle hemen hemen şöyleydi: Motosiklet asla bir araba gibi değildir. Koydum benzini, bastım marşa anahtar vurmadan 50bin kilometre yaptım diyebileceğiniz bir cihaz kesinlikle değildir. Dolayısıyla motosiklet sahibi arızaya, arıza yoksa bakıma yatkın adam olacak; eli az biraz anahtar tutacak!!!
ayıp ettin moonchild anahtar tutmak bizim için bir zevktir. yeterki bizi uzun yolda iken yarıda yolda bırakmasın. malum her arıza bizim kendi anahtarımızla yapılacak bir ağrıza olmuyor. hele hele arkanda kız arkadaşın varken şehir içindede olsa ağrıza yaptımı allaaaa karizma sıfırın altında bile olursa sevin :)

okan
08.Haziran.2007, 09:47
sorunların hepsini birden görünce sana çokmuş gibi geliyo...ben 10,000 km deyim sadece zincir değiştim....o kadar sorunlu motor diil .....

mesela radyatörleri sorunlu . ama onunda çaresi var radyatörcüye gidiyosun...ona bi operasyon yapıyo ve bi daha patlarsa gel yenisini ben verecem diyo.....

operasyonun maliyeti 20 ytl .. bide bana ne yapıldığını sorma(ücretli) 10 ytl :evil: başkada bi derdin kalmadı...şimdi bas gaza git kardeşim... :cheesy:

emrahkucukgirgin
08.Haziran.2007, 10:07
Okanım ne etmiş bu adam? Valla merak ettim ya...

okan
08.Haziran.2007, 10:45
Okanım ne etmiş bu adam? Valla merak ettim ya...sen hesap numaramı biliyon...ehehehehe... :evil: :lol: :lol: :lol:

emrahkucukgirgin
08.Haziran.2007, 11:49
Vay beah... Okanımız civanımız samsunlu dostumuz artık okanımız kapitalistimiz oldu heeee :-):-)

okan
08.Haziran.2007, 12:15
Vay beah... Okanımız civanımız samsunlu dostumuz artık okanımız kapitalistimiz oldu heeee :-):-)eeeee.. hala gelmemiş mangırlar...

neyse kardeşlerime ağadan beleş ossun....

şimdi şölle oluyo.....benim radyatör 1 kere delindi içine tıkayıcı sıvı attım 2 ay gezdim hiç bişi olmadı...ama soora garanti hakkım olduğu için bi tane istedim gönderdiler....onu da kulllanmaya başladım 2 ay geçmeden delindi.....bi radyatörcüye gittim.. ben dedi ona öyle bi işlem yapacağım ki bi daha delinirse kendim karşılarım dedi masrafını.. ii dedim yap bakalım...

önce radyatörü söktük ve içine hava bastık.. gözlerime inanamadım....balon gibi şişti esnedi....zaten bu sebepten çatlama yapıyor dedi usta... eee. dedim...şimdi ne olacak.. ben dedi bunun esnemesini kesecem....radyatörü birkaç yerinden telle sımsıkı sardı ...soora yerine monte etti.. şimdi tüm çabalarıma rağmen :evil: halen daha delebilmiş değilim... :cheesy: :cheesy:

emrahkucukgirgin
08.Haziran.2007, 12:26
agam büyüksün... :-)

allah razı olsun... tuttuğun altın olsun...

Benim radyatör henüz delinmedi ama bu yöntem kulağa basit ama zekice bir çözüm gibi geliyor... Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi...

okan
08.Haziran.2007, 12:28
agam büyüksün... :-)

allah razı olsun... tuttuğun altın olsun...

Benim radyatör henüz delinmedi ama bu yöntem kulağa basit ama zekice bir çözüm gibi geliyor... Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi...neyse.... sen yine bi ara gönlünden kopanı atarsın hesabıma....ehehehehee...

emrahkucukgirgin
08.Haziran.2007, 12:31
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

En değerli şeyi atıyorum: Sevgi...

okan
08.Haziran.2007, 12:32
bağlamammıııınn telllleeriii.... :P :P :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

emrahkucukgirgin
08.Haziran.2007, 12:42
Bak yahu... şu hikayeyi duydun mu hiç?

Bir gün kadının biri çöp atarken bir bakmış karşı kaldırımda 3 ihtiyar.
Sormuş bir şeye ihtiyaçları olup olmadığını, yemek demişler...
Buyur etmiş içeri, kocasının evde olup olmadığını sormuşlar yok deyince girmemişler...

Akşam olmuş kocası eve gelmiş. anlatmış kadın durumu e demiş ordalarsa çağır bari...

Kadın çıkmış bakmış hala ordalar. Buyrun demiş kocam geldi sizi misafir etmek isteriz...

Adamlardan biri demişki; hangimizi? bir aynı anda gelemeyiz. Birimizi seçmek zorundasınız.
Benim adım zenginlik, onun adı sağlık, onun adı da sevgi...

Kadın dönmüş kocasına anlatmış olanları kocası hemen demiş sağlığı çağır, çocuklar zenginliği istemiş.
Bir süre tartıştıktan sonra sevgiyi çağırmaya karar vermişler...

Kadın çıkmış sevgi gelsin demiş... Yaşlı adam yerinden kalmış yürümeye başlamış, ardından da diğerleri...

Hepsi içeri girip oturmuşlar sofraya...

e hani demiş adam ancak biriniz gelebiliyordunuz.

Yaşlı adam cevaplamış... Bir eve sevgi girerse; sağlık da, zenginlik de peşinden gelir...

Yaaaaaaaaaaaa....

okan
08.Haziran.2007, 12:46
sende inandın yanii....yavv emrahım küçükgirginim...sen bari yapma beaaa....şimdi o adamlaı evine çağırsan kafana bi değnekle vurup soyup soğana cevirirler evde ne var ne yoksa..... :lol: :lol: :lol:

emrahkucukgirgin
08.Haziran.2007, 12:48
Yaşlı abicim bunlar bir sıkımlık canları kalmış :-) İki ayak birden çukura grmek üzere :-)

okan
08.Haziran.2007, 12:49
olsuunnn.. onnar şebekedir ... peşinde sağlam adamlar vardır.....tihkat ettt..... :lol: :lol:

emrahkucukgirgin
08.Haziran.2007, 12:51
Yoktuuuuuur... Kedidir oooooooo...

okan
08.Haziran.2007, 12:52
Yoktuuuuuur... Kedidir oooooooo...ulaaaaa.. bi 10 ytl göndermedin .. yok hikaye yok kedi unutturmaya çalışıyon bise olayı.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

emrahkucukgirgin
08.Haziran.2007, 12:55
:roll: Eee Hanım falan nasıl? annen banan? Afiyettedirler inşallah... Motor nasıl gidiyor motor? :roll:

okan
08.Haziran.2007, 12:58
:roll: Eee Hanım falan nasıl? annen banan? Afiyettedirler inşallah... Motor nasıl gidiyor motor? :roll:huhuahauahuahhaaauahuahaaa...... :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:
temam temam unuttum.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

emrahkucukgirgin
08.Haziran.2007, 12:59
Hele şükür beeeeeeeeeeeee....:-)

okan
08.Haziran.2007, 13:00
yavv 5 ytl bari gönderseydin... :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :oops:

emrahkucukgirgin
08.Haziran.2007, 13:01
Atatürk 19 Mayıs'da Samsun'a çıkmıştı di mi?

Gelirken kullandığı geminin adı neydi? :roll: :roll: :roll:

okan
08.Haziran.2007, 13:03
yavv temam.....istemiyooommmm....ula ne zormuş para kazanmak yavvv...ben gidiyom kardeşim müşterileri bi gezimmm...onlardan fayda var bize burdan bişi çıkacaayok... :lol: :lol: :lol: :lol:

emrahkucukgirgin
08.Haziran.2007, 13:05
Heh sonunda buldun doğru yolu... :-)

infinitedreams
08.Haziran.2007, 13:27
Emrah, Okan... arkadaş Regal almaktan korkuyordu, sayenizde artık Regal alıp bizlerle tanışmaktan korkmaya başladı :)

Başlığı açan arkadaşım, inan iyidir bu motor. 13ooo km'deyim. Allah nazardan saklasın. Basit bir-iki şey harici (akü, radyatör, buji gibi) hiçbir sorun çıkartmadı.

emrahkucukgirgin
08.Haziran.2007, 13:28
Harbiden geyiğin dibine vurduk resmen :-)

Kino
08.Haziran.2007, 15:37
vallaaa yaa geyik mi kaldı

dur bari yeni bir başlık patlatayım bende bari şu son durumları öğrenmek için..

hosemario
12.Haziran.2007, 06:13
geyikler yüzünden sizlere ne cevap yazacağımı şaşırdım. ama almak konusunda korkularım yok değil. başka su soğutmalı motor bulamadım. otomotiv mezunu olduğumdan su soğutmaın önemini bilirim.tabi sırf bu soğutma nedeni ile seçmedim rr ü. duruşu ,tarzı, dizaynı, havası, asaleti ,uygun fiyatı daha ne olsun? zaten bi elime geçse o motor bakın neler yapacam motora benden çekeceği var ortalama 1 sene sonra güzellik yarışmasına bile sokarım onu ben be :):):):):)

aslanburclu
12.Haziran.2007, 07:37
geyikler yüzünden sizlere ne cevap yazacağımı şaşırdım. ama almak konusunda korkularım yok değil. başka su soğutmalı motor bulamadım. otomotiv mezunu olduğumdan su soğutmaın önemini bilirim.tabi sırf bu soğutma nedeni ile seçmedim rr ü. duruşu ,tarzı, dizaynı, havası, asaleti ,uygun fiyatı daha ne olsun? zaten bi elime geçse o motor bakın neler yapacam motora benden çekeceği var ortalama 1 sene sonra güzellik yarışmasına bile sokarım onu ben be :):):):):)

kusura bakma ama yok devenin nalı diyecem ne buya bulunmadık bursa kumasımı altı üstü bir çinli hepsi birbirine benziyor bu makinaların tek fazlalığı önündeki radyatörü büyütme o kadar

hosemario
12.Haziran.2007, 17:24
aslan sana katılmak isterdim ama hepsi birbirine benzemiyor en çok choopera benzeyen çinli RR bence ve radyatörde seçim konusunda çok önemli bir fark sıcak havalarda yavas giderek keyif yapan arkadaşlarında düştüğü durumları biliyorum. ne meltem ne rüzgar bi süre sonra çamura saplanmış gibi kalanlarda oldu. ama yinede yorumun için sağol

okan
12.Haziran.2007, 17:40
Emrahım küçükgirginim ne oldu benim 5 ytl...alla alllaa.....ödesene kardeşim borcunu... :P :P unuttum sanma.....eskişehire gelirken 2 ytl lik davul tozu.. 3 ytl lik te minare gölgesi al baari de ödeşelim..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: