PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yardim

achil06
22.Şubat.2013, 23:10
i arklar yeni spyder aldm henuz dort gundur moto rkullanabiliyorum acemiyim anltiyrm durumu simdi motorla ikinci vitesle giderken kirmizi isikta durdugum zaman vitesi 1 e atarken motor bos vitese geciyor ama bazi zamanlar birinci vitese gecmiyor iki uc defa tekrarlasamda bunun sebebi nedir

Emrehan
22.Şubat.2013, 23:18
i arklar yeni spyder aldm henuz dort gundur moto rkullanabiliyorum acemiyim anltiyrm durumu simdi motorla ikinci vitesle giderken kirmizi isikta durdugum zaman vitesi 1 e atarken motor bos vitese geciyor ama bazi zamanlar birinci vitese gecmiyor iki uc defa tekrarlasamda bunun sebebi nedir

Normal bir durum Mehmet. Durmadan önce vites düşürmelisin. Motor dururken vitesler geçmez. Boşa aldıktan sonra debriyaj tazelersen (debriyajı bırakıp tekrar sıkarsan) bire geçirebilirsin. :cheesy:

achil06
22.Şubat.2013, 23:22
eyvallah sora sora ogrenecez işte:)

rr250e9kırmızı
22.Şubat.2013, 23:22

kardeş merhaba aynı şeyi bende yaşamıştım sağolsun celil abi ve diğer abiler koştu yardımıma ben de sandım ki debriyaj balatasından falan sandım meğerse durmadan yavaşladığında vitesler çokta kolay geçiyor kazasız keyifli sürüşler

Emrehan
22.Şubat.2013, 23:24
eyvallah sora sora ogrenecez işte:)

Tabii ki kardeşim. Soru sormaktan sakın çekinme; çoğumuz forumda sorarak öğrendik zaten bildiklerimizi. 8)

marlox
23.Şubat.2013, 00:05
soru sormadan cevap bulamazsın kardeşim ende sora sora öğrendim çoğu şeyi :D

ozguralic
23.Şubat.2013, 04:23
Ayrıca diyelim ki aniden durmak zorunda kaldın ve vites 3 de. Olduğun yerde vitesi bir'e getirmek istersen, biraz gaz verip bırakıyorsun debriyajı hafifçe gevşetiyorsun ve vites pedalına basıyorsun vites şık diye bi alta geçiyor.

mrtckrt
23.Şubat.2013, 08:55
Yada motoru 5/10 cm ayağın la hareket ettir motor hemen vitese geçecektir :) iyi sürüşler

marlox
23.Şubat.2013, 09:51
kardeşim arkadaşlar burada ne derlerse desinler kullandıkça anlayacaksın kulllandıkça öğreneceksin... ama bak bende iilk aldığımda kırmızı ışıkta boşa atmış yeşil yandığında bir türlü 1 e atamamıştım o gibi durumlarda motoru biraz ileri itiyorsun vites geçiyor :D
faydalı bilgi no: 146

:D:D:D:D:D

Balkan Ayisi
28.Şubat.2013, 23:15
Arkadaslar bende 2nci viteste bir sikinti var galiba 40km/h dan daha yuksek bir hizla 3ten 2ye gecirirken dislilerden garc diye bir ses geliyor. Neden olabilir aceba?

CELİL
01.Mart.2013, 00:13
Arkadaslar bende 2nci viteste bir sikinti var galiba 40km/h dan daha yuksek bir hizla 3ten 2ye gecirirken dislilerden garc diye bir ses geliyor. Neden olabilir aceba?

debriyaj ayarından ayırmıyordur debriyaj manetinin tel girişinde ayar vidası var oradan ayarlayabilirsin veya servise ugra iki dakikada ayarlarlar para bile istemez 8)

Balkan Ayisi
01.Mart.2013, 00:34
Eyvalla Celil yarin bi kurcalayayim bi.