PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2. El alırken kriterler nelerdir.

ozzymania
08.Haziran.2007, 14:44
uzun süredir 2.el ilanları incelerken farkettim.Nedir 2. elin kriteri fiyatımı km'simi akessuarımı?karşıma çıkan ilanlar okadar çeşitliki, kiminin km'si yüksek modeli yeniyken fiyatı 3500 YTL.Diğerinin km'si düşük modelide düşükken fiyatı 3600 YTL.bazı ilanlardada hem km düşük hem model yüksek ama fiyat çok ucuz.Tabi serbest piyasa koşulları sonuçta herkes istediği fiyata satabilir 10000 ytl isteyende olabilir kimse bir şey diyemez ama nelere dikkat edeyim etmeliyim yada etmeliyiz.

handojoe
08.Haziran.2007, 14:52
uzun süredir 2.el ilanları incelerken farkettim.Nedir 2. elin kriteri fiyatımı km'simi akessuarımı?karşıma çıkan ilanlar okadar çeşitliki, kiminin km'si yüksek modeli yeniyken fiyatı 3500 YTL.Diğerinin km'si düşük modelide düşükken fiyatı 3600 YTL.bazı ilanlardada hem km düşük hem model yüksek ama fiyat çok ucuz.Tabi serbest piyasa koşulları sonuçta herkes istediği fiyata satabilir 10000 ytl isteyende olabilir kimse bir şey diyemez ama nelere dikkat edeyim etmeliyim yada etmeliyiz.

modele ve km ye aldanma motoru didik didik incele bin üzerine sür aksesuarı seni ilgilendirir model yenidir km azdır ama adam motorun ömrünü yemştir .
model düşüktür km fazladır ama adam motora bakmıştır saat gibi çalışır. yani motordan anlaman lazım. yada anlayan birini götürmen

ozzymania
08.Haziran.2007, 15:11
peki ya distribütör seçimi.Emremi Sarıkayalarmı, gördüğüm kadarı ile emre'nin servisinden memnun olmayan kadar sarıkayalardan'da memnun olmayan varmı.Genelde 2.ellerin garantisi hala devam ettiği için distribütör seçimide iyi olmalı diye düşünüyorum.Yoksa yanlışmı düşünüom.

MaRaNtZz
18.Şubat.2008, 00:29
"ozzymania" Hocam konu benimde ilgimi çekti bende izlinle takip ediyorum...

Birkan
18.Şubat.2008, 00:36
peki ya distribütör seçimi.Emremi Sarıkayalarmı, gördüğüm kadarı ile emre'nin servisinden memnun olmayan kadar sarıkayalardan'da memnun olmayan varmı.Genelde 2.ellerin garantisi hala devam ettiği için distribütör seçimide iyi olmalı diye düşünüyorum.Yoksa yanlışmı düşünüom.

garanti muhabbeti bilindiği üzere yalan. ben olsam hangisi ucuz veriyosa ondan alırdım.

Birkan
18.Şubat.2008, 00:41

kilometre göstergesi değişmiş olmasın. Bu önemli 15000 km yi adam 4500 diye yutturmasın. Motoru bi servise götürüp göstermekte fayda var. Az kilometre gidip 2005 model olmasıda bence iyi değil. Ne yapıyo bu adamlar motoru kışın 6 ay yatırıyolarmı. Bu iyi bişey değil. bakımalarının yapılıp yapılmadığına da bakmak gerek. Bu önemli bi konu. Parçalar zamanında değişmişmi. Yağı suyu konmuşmu bakmak gerek. Aslında 2. el birazda şans işi, ne olacağı belli olmaz. Serviste anlamayabilir her sorunu. 500 km gidersin bişey patlak verir.

dinyeper
18.Şubat.2008, 12:20
Hocam motoru çok incelediğinde hiç alamıyosun.ikinci el olduğundan mutlaka bişeylerde kusur çıkıyo.Oyüzden duruşuna bakacaksın önce uzaktan beğeneceksin , çalıştırıp sesini dinleyeceksin , ardından çıkıp biraz sürecek ya da bilen birine sürdüreceksin.Ama ikinci el motor aldığın için mutlaka bi bakımdan geçecek o motor Allahın emri o.
Yani önce senin kafana yatması.Memlekette scoterdan shadow yapan ustalar var.Hehehehe

Tayfun
18.Şubat.2008, 15:30
Motorda 2 çeşit kriter vardır, ya elindeki paraya göre alabileceğin en iyi motoru alırsın yada en iyi motoru alır parasını verirsin olay bu kadar basit :P

VENOM
18.Şubat.2008, 15:40
egzosu kapatıp motoru dinle faklı sesler geliyorsa motorun selası okunmuştur çoktan :)

Tayfun
18.Şubat.2008, 15:59
egzosu kapatıp motoru dinle faklı sesler geliyorsa motorun selası okunmuştur çoktan :)

Peki bunu giderken yapmayı nasıl düşünüyorsun peki, hadi durduk yerde baktın tamam, hareketli parçaların sesini giderken anlayabilirsin ancak, demekki bide ardçı almak lazım bu iş için giderken egzostu tıkasın diye :P

VENOM
18.Şubat.2008, 16:22
motorun sahibine rica edersin :mrgreen: