PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dik yokuşta 2 kişi zorlandıysa

kartezyenx
05.Mart.2013, 21:55
daha önceleri rahat çıktığım dik bir yokuşta bu kez zorlandı, debriyaj balatalarım değişmesi gerekiyo neden balatalar olabilirmi

ağfndrdm
05.Mart.2013, 22:04
belkide sorun sizde
kilo filan aldınızmı son zamanlarda

CELİL
05.Mart.2013, 22:19
daha önceleri rahat çıktığım dik bir yokuşta bu kez zorlandı, debriyaj balatalarım değişmesi gerekiyo neden balatalar olabilirmi

izzet debriyaj balatası değişme zamanı gelmiş kaçırıyorsa yokuşta çekişten düşmesi normaldir 8)

RACER35
06.Mart.2013, 10:24
eğer devir yapıpta(bağırıyorsa) çıkmıyorsa balatanız kaydırıyordur,şayet motor gaz verdiğin halde yemiyor ise(boğuk şekilde) buji, hava filtresi, zincir gerginliğini kontrol et,frenlerinde kasma yapıyor olabilir. arkadaşımın söylediği gibi kilo farkıda etken olabilir.

kartezyenx
06.Mart.2013, 13:23
eğer devir yapıpta(bağırıyorsa) çıkmıyorsa balatanız kaydırıyordur,şayet motor gaz verdiğin halde yemiyor ise(boğuk şekilde) buji, hava filtresi, zincir gerginliğini kontrol et,frenlerinde kasma yapıyor olabilir. arkadaşımın söylediği gibi kilo farkıda etken olabilir.
devir yapamıyo devirden düşüyo bende vites küçültmek zorunda kalıyorum 1. vitese düştüm 2 ile çıktığım yeri

Fatih
06.Mart.2013, 13:26
devir yapamıyo devirden düşüyo bende vites küçültmek zorunda kalıyorum 1. vitese düştüm 2 ile çıktığım yeri

Güzel bir bakım zamanı gelmiş olabilir motorunuzun.

RACER35
06.Mart.2013, 15:03

debriyaj balatanızla ilgili bir sorun yoktur.

motorunuzun içindeki benzin eski ise oktan sayısı düşüktür buda bir sebeptir,

arıza bundanda değil ise bir servise götürün hava filtresi, yağını, suyunu,bujisini değiştirip,karbüratörlerinizi temizletin(karbüratör haznesinin taliye vidasını açıp pepo pisliklerini akıtın) zincirinizin gerginliğini ayarlatıp yağlayın...yaz bakımını tamamlamış olacaksınız...lastik havalarını unutmayın...8)

DR.ALP
06.Mart.2013, 15:43
İzzet patch sayfasına gelsene güney temsilcisi olarak8)nazar

korhan_751
06.Mart.2013, 16:27
baskı balatayı değiştirin baskı balata dişlisi denen bir şey var sanırım onuda kontrol ettirin.