PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beraber yol yaptığın adamı anlat

ağfndrdm
07.Mart.2013, 22:26
Nerden başlasam nasıl anlatsam tam olarak taşları yerine oturtamadığım bir konu ,halbuki yemek yerken her şey o kadar açık ve netti ki.
Yanlış anlaşılmasın konuyu açmak yemek yerken aklıma gelmedi .bir süredir düşündüğüm bunu nasıl yaparım dediğim bu vuku

Neyse şöyle anlatayım o zaman
Bu konu beraber yok yaptığın kişiyi iyi yönlü ve özellikle kötü yönlerini eleştirmek
ayrıca :
tavsiye,
öz eleştiri,
tebrik,
uyarı,
telkin de
vsvs.. bulunmak. Ve bunu yaparken bir gruba değil kişinin şahsına yapmak

Efendim daha geniş açıklamak istiyorum ki soru işaretleri kalmasının kimsede.Bu başlık nedir, ne değildir.
bu başlık ;eleştiridir ,tartışmadır. olurmu öyle birbirimizle neden bu gibi girişimlerde bulunalım,
diyecek arkadaşlara tavsiyem bu iki ana maddenin neden var olduğu ,nasıl yapıldığı,neyin amaçlandığını anlamaları için
http://beta.eksisozluk.com/elestiri--73838
http://beta.eksisozluk.com/elestiri--73838
ilgili başlıklardan kendilerine bir sentez yapmalarıdır.

Devam edelim.
Bu başlık; kişiseldir,fikirdir ,kişisel düşüncedir, bencilliktir,açıksözlülüktür,cesarettir.
sonuçta sürücünün kendi güvenliği dahil diğer sürücelerin güvenliği açısından
çıkarımda bulunma ,fikir edinme,kendini savunma,çıkarımdır.
Hakkında yazılan sürücüyle yol yapma potansiyeli olan diğer sürücülerin ,sürücü hakkında ön bilgiye sahip olmalarıdır.
En nihayetinde amacına uygun kullanılırsa fevkalade faydalı bir başlıktır.

Bu başlık;Aşağılama ,hakarete varan söylemlerde bulunma, darılmaca gücenmece ,küsme değildir,gruplaşma hiç değildir. Şayet böyle bir durum söz konusu olursa yönetici arkadaşlardan ricam tereddütte düşmeden derhal konunun kilitlenmesidir.

Konunu kimlerin hakkında olacağı konusu genişletmek istiyorum
en başta,
-forumda sürekli aktif olan yada olmayan tüm eski ve yeni üyeler.
-artçılarınız veya bir başkasının arçtısı
-KENDİNİZ,
Aklıma gelenler bunlar sizlerde bu ilgide eksik kalanları dahil edebilirsiniz ayrıca.

Madem konuyu ben açtım ilk kurban olmak bana düşer.

Sürekli yol yaptığım arkadaşların söylediği ayrıca kendim inde farkında olduğum eksikliklerim ve hatalarımdan bahsetmek istiyorum. ama sanmayınki bu eksikliklerimle barışığım düzeltme yolunda garyetlerim var.
Peki nedir bunlar
İlki: kalabalık grup sürüşlerinde bazen bencil davranıp grubun arkasından yada önünden giderek gözden kaybolmaK.
buna savunmam ise yok. eğer neden yaptığıma dair bir fikriniz varsa belirtin çok sevinirim
diğer eleştirilerde sizden duymak isterim

İkinci kurban ise Murat(mrtglc)
önce kötü sonra iyi eleştiri
arkadaş bu adam öyle tedirgin oluyor ki motor üstünde (ben öyle hissediyor olabilirm) ben korkuyorum acaba heyecan yapıp üstüme sürermi diye ve bunu sezdiğim zamanlardan takip mesafesini yarı biliçsizce uzattıca uzatıyorum.sollarken filan acaba hakimiyetini kaybederde düşermi,üstüme sürermi diye tırsıyorum vazgeçiyorum ve bunları düşünürken anlık düşünüyorum ve 5 10 sn sonrasında unutuyorum umursamıyorum
ayrıca buluşmaya saatinde gelemebeliyir ve benzini olmayabilir.
bu döngü her 5 10 dk oluyor.
iyi olarak ise
tedirgin olmasının yanında çok temkinli , yolu nasıl kullacağını bilen
sağ sola dönüş sollama ve kurallarına aynalarına çok hakim eksiksiz ve sırasıyla uyguluyor.asla beraber çıktığı adamı yolsa bırakmaz
o sahur vakti arıza verdiğim de salih abiyle evime kadar eşlik ettiğin günü unutmadım.
son olarak muratla gözüm kapalı düşünmeden her yola giderim bildiğim tanıdığım, iyi sürücülerden.

Salih
08.Mart.2013, 00:20
Murat'ınki tedirginlikten ziyade sanırım çok dikkatli olmanın yol açtığı bir durum.
Toplu sürüş konusunda ben de
1-sabırsızım 2- Grupta tanımadığım sürücü varsa gergin oluyorum.
Senin de gruptan kopup gitmenin nedeni bu olabilir8)

ağfndrdm
08.Mart.2013, 00:45
Salih abi senin eleştirmek için
biraz düşündüm ama
yeminle aklıma olumsuz birşey gelmedi bunu yazarken hala zorluyorum kendimi acaba bişey çıkarmı diye ama yok

senle giderken arkamda yada önümdeyken sürekli bi gözün bizde oluyor ve kafamız rahat bu bizi farkediyor diyorum istediğimdi solluyorum ,yol veriyorum
biliyorum sende tedirgin kullanıyorsun ama bunu sürüşte bize yansıtmıyorsun.
şu ana kadar anbiyane tabirle hiç apaciliğini görmedem .zamanında buluşmaya gelmediğini ve benzinsin geldğini hatırlamıyorum
şimdi düşündümde seni formun en delikanlı sürücüsü diyebilrim.
buldum
:;P
abi fazlayısla cruser bağımlısısın özde bir endro kullanıcı olduğunu çoğu kez söylüyorum ama
bir gün sende bu potansiyelinin farkına varacaksın:)

DR.ALP
08.Mart.2013, 00:50
uzun sürüşlerde yola çıkmadan önce brifing verilir..katılım zorunludur..liderler belirlenir..artçılar oluşturulur..haritalar belirlenir..intercomcuların yerleri ayarlanır......

bunlar yapılmazsa sorun her an karşınıza çıkabilir..

bunlar yapılsada sorunlar olabilir...ama en azından tolere etme ve hakim olma şansınız olur..

antalya g.antep güzergahında hiç sorun yaşamamıştık...birazda şans tabii..

inşallah hep beraber büyük sürüşler nasip olsun:cheesy: nazar

cihan54
08.Mart.2013, 00:52
Motordayken tek kalmayı hiç istemiyorum. yalnızlık veya canım sıkıldığından değil.. İpin ucunu kaçırabiliyorum. Dengesizleşiyorum. Dikkatsiz ve aşırı davranabiliyorum. Grup sürüşünü seviyorum. Çünkü Kendimi dizginlemiş oluyorum. Fazer'la, 8-9 beygirlik bi scooter'ın arkasında iki motor, grup sürüşü yapmışlığım bile vardır. Hiç dokunmaz, aksine çok keyif alırım. Kendimi rahat ve güvende hissederim.

Sinir olduğum bir durumsa, grup sürüşünde fermuar düzenindeyken yanımda birinin gittiğini gördüğümde ifrit oluyorum. Üzerine süresim geliyor. O derece :x e be adam, ne bozarsın düzeni. Herkes uslu mutlu mesut sürerken, senin zıpçıktılığın neden.. Neden ikimizi de tehlikeye atarsın. Ya kör noktama denk gelsen, seni farketmesem de yoldaki bi çukurdan üzerine doğru kaçsam? :? :x

Son olarak. Motorum soğukken, yeni çalıştırmasında veya kişinin kendi çalıştırdığı gibi yok yere gaz vermesi gaza yüklenmesi motoru bağırtması falan... Allahım o ne büyük bir sabır örneğidir bendeki.. İçimden çok güzel şeyler geçiyor da hadi diyorum kol çıkartırsa, o kolu alıp..... :?

Salih
08.Mart.2013, 00:53
Salih abi senin eleştirmek için
biraz düşündüm ama
yeminle aklıma olumsuz birşey gelmedi bunu yazarken hala zorluyorum kendimi acaba bişey çıkarmı diye ama yok

senle giderken arkamda yada önümdeyken sürekli bi gözün bizde oluyor ve kafamız rahat bu bizi farkediyor diyorum istediğimdi solluyorum ,yol veriyorum
biliyorum sende tedirgin kullanıyorsun ama bunu sürüşte bize yansıtmıyorsun.
şu ana kadar anbiyane tabirle hiç apaciliğini görmedem .zamanında buluşmaya gelmediğini ve benzinsin geldğini hatırlamıyorum
şimdi düşündümde seni formun en delikanlı sürücüsü diyebilrim.
buldum
:;P
abi fazlayısla cruser bağımlısısın özde bir endro kullanıcı olduğunu çoğu kez söylüyorum ama
bir gün sende bu potansiyelinin farkına varacaksın:)

Teşekkür ederim Ağa'cığım, geçen gün seninle ''Dışarıdan nasıl görünüyoruz''u tartışmıştık ya hani.. Eğer dışarıdan böyle görünüyorsam ne mutlu bana. Bu arada ben de seninle sürüşte emniyette hissediyorum..8)8)8)
Ama..
Enduro beni bozar :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Yine ama..
Belki bir gün bozarım kendimi hiç belli olmaz :mrgreen:

mrtglc
08.Mart.2013, 01:00
ağacım teşekkür ederim eleştirilerin için. bunlardan hem fikir olduklarımız ile ilgili kendime öz eleştiri yapacağım. ama geç kalma konusunda katılmıyorum :D bu konuda çok hassasımdır. hee bide benzin bu doluyken doldurulmaz. bitincede sana denk geliyo :D

bu arada bende senle her yola gelirim :)

ağfndrdm
08.Mart.2013, 01:05
Motordayken tek kalmayı hiç istemiyorum. yalnızlık veya canım sıkıldığından değil.. İpin ucunu kaçırabiliyorum. Dengesizleşiyorum. Dikkatsiz ve aşırı davranabiliyorum. Grup sürüşünü seviyorum. Çünkü Kendimi dizginlemiş oluyorum. Fazer'la, 8-9 beygirlik bi scooter'ın arkasında iki motor, grup sürüşü yapmışlığım bile vardır. Hiç dokunmaz, aksine çok keyif alırım. Kendimi rahat ve güvende hissederim.

Sinir olduğum bir durumsa, grup sürüşünde fermuar düzenindeyken yanımda birinin gittiğini gördüğümde ifrit oluyorum. Üzerine süresim geliyor. O derece :x e be adam, ne bozarsın düzeni. Herkes uslu mutlu mesut sürerken, senin zıpçıktılığın neden.. Neden ikimizi de tehlikeye atarsın. Ya kör noktama denk gelsen, seni farketmesem de yoldaki bi çukurdan üzerine doğru kaçsam? :? :x

Son olarak. Motorum soğukken, yeni çalıştırmasında veya kişinin kendi çalıştırdığı gibi yok yere gaz vermesi gaza yüklenmesi motoru bağırtması falan... Allahım o ne büyük bir sabır örneğidir bendeki.. İçimden çok güzel şeyler geçiyor da hadi diyorum kol çıkartırsa, o kolu alıp..... :?

kardeşim senle fazla yol almasamda beraber sürdüğümüz zamanlara dair bir kaç tespitim var
ilk sizin festival zamnı buluştuğumuzda spyderin varken önü çekerken poyrazlara doğru yer yer 110 120 kmlere çıkmıştık o zaman dedkimki
aha bitane daha gazcı
bu konuda halen öyle düşünüyorum formda fazerle ilgli bir yazınnda 180 kmler farkına varmadan çıktığını yazmıştın bu da bir tespit
fakat benim sürüşümü tehlikeye düşürdünmü
Hayır. o yüzden grubun diğer sürücülerini düşündüğünden yarı temkinli sürücüsün
o zaman içindeki hız tutkusu seni hep korusun diyorum:mrgreen:
ayrıca
birde göt atma olayın vardı ama
onda senin bir günahın yoktu sanırım
tamamiyle yolun ve motorunun yola uygunluğu ile alakalıydı sanırım.8)

DR.ALP
08.Mart.2013, 01:23
''ilk sizin festival zamnı buluştuğumuzda spyderin varken önü çekerken poyrazlara doğru yer yer 110 120 kmlere çıkmıştık o zaman dedkimki''

bu tip süratlerde sürüş güvenliği riske girer..heleki tecrübesi az olan sürücüler için tehlikeli olur..bi de poyraz var..sebebini anlamadım:?

ağfndrdm
08.Mart.2013, 01:24
''ilk sizin festival zamnı buluştuğumuzda spyderin varken önü çekerken poyrazlara doğru yer yer 110 120 kmlere çıkmıştık o zaman dedkimki''

bu tip süratlerde sürüş güvenliği riske girer..heleki tecrübesi az olan sürücüler için tehlikeli olur..bi de poyraz var..sebebini anlamadım:?

poyrazlar yer ismi doktorum yalnışa mahal vermeyelim durduk yere

ibanez_one
08.Mart.2013, 02:34
Evet Bende Grup Sürüşlerini Sevenlerdenim...Sürüşlerde Sorumluluk Üstlenmeyi, İşleri Kolaylaştırmayı Severim...Çevremdekileri Korurum Belki Ama Kendime Karşı Çok Saygısızım Açıkçası...Kendi Güvenliğim Pek Önemli Değildir Nedense...Korumalarımı Çıkarmamamın Sebebi Soğuktan Korunmak Sadece :mrgreen:

Murat Benim Kardeşimdir...Onunla Çıktığım Her Yol Keyifli Oluyor...Liderlik Ruhum Olmadığı İçin Her Zaman Önden Onun Gitmesini İsterim...Çünkü O Adamdır Ben İse Serseri...O Yüzden O Beni Hep Dizginler...Ne Şekilde Gideceğimize Dair Kuralları Ona Bırakırım...Bir Çok Konuda Bilgilidir Ve En Önemlisi Sadece Motor İçin Değil Muhabbetini De Sevdiğim İçin Bir Topluluğa Giderken Onun Gelmesini Ayrıca İsterim...Ayrıca Hiç Bir Buluşmaya Gecikmez Aksine En Erken O Gider...

Eleştiri Niteliği Taşıyacaksa Ben Ağanın Gereksiz Önden Ve Ya Arkadan Gitme Olayına Sadece Şunu Söyleyebilirim...Adam Özünü Bulmuş Bildiğin Endurocu...Bilindiği Gibi Enduro Grupları Da Yaparlar Telsiz Bağlantılarını Bireysel Olarak Vururlar Yola Kendilerini...Zaten Nereye Gidileceği Nerede Mola Verileceği Bellidir...Ağa' Da Bu Mantıkta İşlediği İçin Gruptan Ayrı Takılmayı Sever...

Benim Bu Sayfada Kötü Bir Eleştiri Yapacağım Tek Kişi Var Burak :mrgreen:
Burak Deyince Akan Sular Duruyor...Her Buluşmaya Kesinlikle Geç Gelmelidir İçi Rahat Etmez :mrgreen:
Yolda Gereğinden Fazla Agresiftir Ama Tamamen İyi Niyetlidir...Yani Sizi Biri Sıkıştırıyosa Sizin Yerinize Gider O Bağırır :mrgreen:
Motor Sürüşüne Gelince Bana Mı Öyle Geliyor Bilmiyorum Ama Çok Allah' a Emanet Gidiyor Açıkçası pek Yakınında Olmamaya Gayret Ediyorum :mrgreen:
Ama Nedir...Grubun Neşesidir...Muhabbeti Eğlenceli Hatta Gülmekten Karnımıza Kramplar Girmesine Sebeptir...8)

Her Ne Olursa Olsun Hepiniz İyi Ki Varsınız nazarnazarnazarnazar

Rona
08.Mart.2013, 02:54
He heeee gelelim banaaa

Benim sürüş stilim,şeklim tamamen o anlık psikolojime bağlıdır.Ne yapacağım belli olmaz.:twisted:
Grup sürüşü de yaparım tek de sürerim hiç farketmez.Motorum gelmeye görsün bir kere..............:mrgreen::mrgreen:

Grup sürüşlerinde yeni başlayan arkadaşları kollarım.Yardım elim daima açıktır.Sürüş stili olarak Celil'le aynıyız diyebilirim.

cihan54
08.Mart.2013, 10:15
ayrıca
birde göt atma olayın vardı ama
onda senin bir günahın yoktu sanırım
tamamiyle yolun ve motorunun yola uygunluğu ile alakalıydı sanırım.8)

Aslında onda da bir günahım vardı :mrgreen: bilerek yapmıştım. Hoşgeldiniz mahiyetindeydi :mrgreen:

Tabi o da sürekli yaptığım bişey değil. Lastiklerimi seviyorum çünkü. O olay canına okuyo lastiklerin :|

mrtglc
08.Mart.2013, 12:58
Bende bu güne kadar en çok görkem ile birlikte sürdüğüm için ondan bahsedeceğim. Birbirimize ayrı bir güvenimiz var karakter olarakta uyum sağlamamız sürüşümüze yansıyor.
Ayrıca önde ben olmama rağmen çok iyi fren yapabiliyor. :)
Ben sizlerle sürmekten muhabbet etmekten zevk alıyorum. Varsın kimse kimseyi tehlikeye atmadan istediği gibi sürsün.
Bu arada toplu suruslerden çok zevk aldığım söylenemez arkadaki veya ondekinin tehlikeye atma korkusu ile tedirginlik yaşıyorum. Bu kedine güvenle alakalı bişey değil. Bu sadece kendimden çok etrafındakileri onemsedigimden kaynaklanıyor. Birde özgür surme isteği bendeki toplu sürüş sevgisini azaltıyor.
Ama sonunda sizlerle muhabbet olduktan sonra ömür boyu toplu surerim.

ağfndrdm
08.Mart.2013, 20:46
Aslında ilk burağı eleştirmek istemiştim ama böyle bir sürücüden başlamak çok ağır olurdu

Şimdilik ben burağı erteliyorum
Bakıyorum aticim gelmiş kendi kendini eleştirmiş diyecem ama değil övmüş bildiğin kendini
yazdıklarında bir tek buna katılıyorum :)

He heeee gelelim banaaa

Benim sürüş stilim,şeklim tamamen o anlık psikolojime bağlıdır.Ne yapacağım belli olmaz.:twisted:

ilk tanıştığımızda bildiğin araba sürücüyle yol alma verme sürtüşmesi vardı epey gülmüştüm.
Dedğin gibi sağın solun belli değil
bi bakmışsın sessiz uysal korumacı grubun en acemisi eziğini çeken oluyorsun
bi bakıyorsun motorun üstüne 2 80 yatmışın motorunun ulaşamıyacağı hızlara ulaşmak istiyorusun.
bizle takılmadan önce takıldığın arkadaşlarınla ayakta motor sürmelerinide izlemiştik hatırlarsan sonrasında trafik ekiplerinin çevirmesiyle biten mutlu sonlu olan hani:p

birde olur olmaz zigzag çizmelerin var normal seyir halindeyken,bunu hiç sormamıştım neden yapıyorsun ?
son yerme olarak ise
geçen cumartesi beraber eve dönerken aninde 2 80 moduna geçip gazlaman ve bir ondan 1 km kadar önündeki tırların yolun ortasından durması seninde panik fren yapman neticede kılpayı atlatmış olduğun olay hepimizi cok korkutmuştu.
ayrıca celille aynıyız diyerek kendine haksızlık ediyorsun.:P
öpüyorum seni:))

iyi olarak ise
sesiz uysal korumacı olduğun yani gazın çıktığında :D
on numara sürüş yapıyorsun salih abi tadında olan :)

inancalio
08.Mart.2013, 22:45
Sevgili yol arkadaşlarım,
biliyorum sizlerle henüz çook çok uzun yollar yapmadım; ama yine de şu ana kadar buraya yazan herkesle de az çok bir yol yapmışım. Dışardan nasıl göründüğümü bilmeyi çok isterim. hadi iki kelam da benim için yapında sürüşümüzde düzeltmemiz gerekenler varsa gözden geçirelim.
Bu arada ben kendi sürüşümden de bahsedeyim: Gruplarda en arkadan gelmeyi genellikle tercih ederim. 2 sebepten; 1.si motorumun hızı ve akselerasyonu 2.si ise grubun tamamını görüp olası bir müdahale durumuna hazır olmak. bu birazda dalış camiasının içinden gelen bir alışkanlık. Orada da (su altında) ya grubun en önünden ya da en arkasından giderek grubu toparlardım.
hazır konu açılmışken küçük bir ricam olacak; Raptor Rider grup sürüşlerinde maalesef gözlemlediğim bir düzensiz gitme hali var (fermuar düzeninde uzun süre gidemiyoruz :) ) onun dışında çok çok acayip sürüşler yapan arkadaşlara rastlamadım. Şu düzeni de oturtsak fena olmayacak gibi...

DR.ALP
08.Mart.2013, 23:06
Sevgili yol arkadaşlarım,
biliyorum sizlerle henüz çook çok uzun yollar yapmadım; ama yine de şu ana kadar buraya yazan herkesle de az çok bir yol yapmışım. Dışardan nasıl göründüğümü bilmeyi çok isterim. hadi iki kelam da benim için yapında sürüşümüzde düzeltmemiz gerekenler varsa gözden geçirelim.
Bu arada ben kendi sürüşümden de bahsedeyim: Gruplarda en arkadan gelmeyi genellikle tercih ederim. 2 sebepten; 1.si motorumun hızı ve akselerasyonu 2.si ise grubun tamamını görüp olası bir müdahale durumuna hazır olmak. bu birazda dalış camiasının içinden gelen bir alışkanlık. Orada da (su altında) ya grubun en önünden ya da en arkasından giderek grubu toparlardım.
hazır konu açılmışken küçük bir ricam olacak; Raptor Rider grup sürüşlerinde maalesef gözlemlediğim bir düzensiz gitme hali var (fermuar düzeninde uzun süre gidemiyoruz :) ) onun dışında çok çok acayip sürüşler yapan arkadaşlara rastlamadım. Şu düzeni de oturtsak fena olmayacak gibi...
biz kendi aramızda antrenman sürüşleri yapıyoruz..şu an 4 arkadaşıma bu konuda teorik eğitim veriyorum..vakit buldukça da pratikler yapılıyor..virajlar,araç sollama.road captain işaretleri,tail gunner uyumu,hız dengesi,kalabalık trafik sürüşü v.s..bence bölgenizde 3 veya 4 lü mümkünse daha fazla gruplar halinde belli günler antrenman yapabilirsiniz:cheesy:

inancalio
08.Mart.2013, 23:37
biz kendi aramızda antrenman sürüşleri yapıyoruz..şu an 4 arkadaşıma bu konuda teorik eğitim veriyorum..vakit buldukça da pratikler yapılıyor..virajlar,araç sollama.road captain işaretleri,tail gunner uyumu,hız dengesi,kalabalık trafik sürüşü v.s..bence bölgenizde 3 veya 4 lü mümkünse daha fazla gruplar halinde belli günler antrenman yapabilirsiniz:cheesy:

Ben zaten sistemli ve doğru sürüşten yanayım, bu anlamda kendi üzerime düşeni yapmaya her zaman hazırım. Bilgilerimi paylaşmayı da yeni birşeyler öğrenmeyi de severim.

Rona
08.Mart.2013, 23:59
Aslında ilk burağı eleştirmek istemiştim ama böyle bir sürücüden başlamak çok ağır olurdu

Şimdilik ben burağı erteliyorum
Bakıyorum aticim gelmiş kendi kendini eleştirmiş diyecem ama değil övmüş bildiğin kendini
yazdıklarında bir tek buna katılıyorum :)

ilk tanıştığımızda bildiğin araba sürücüyle yol alma verme sürtüşmesi vardı epey gülmüştüm.
Dedğin gibi sağın solun belli değil
bi bakmışsın sessiz uysal korumacı grubun en acemisi eziğini çeken oluyorsun
bi bakıyorsun motorun üstüne 2 80 yatmışın motorunun ulaşamıyacağı hızlara ulaşmak istiyorusun.
bizle takılmadan önce takıldığın arkadaşlarınla ayakta motor sürmelerinide izlemiştik hatırlarsan sonrasında trafik ekiplerinin çevirmesiyle biten mutlu sonlu olan hani:p

birde olur olmaz zigzag çizmelerin var normal seyir halindeyken,bunu hiç sormamıştım neden yapıyorsun ?
son yerme olarak ise
geçen cumartesi beraber eve dönerken aninde 2 80 moduna geçip gazlaman ve bir ondan 1 km kadar önündeki tırların yolun ortasından durması seninde panik fren yapman neticede kılpayı atlatmış olduğun olay hepimizi cok korkutmuştu.
ayrıca celille aynıyız diyerek kendine haksızlık ediyorsun.:P
öpüyorum seni:))

iyi olarak ise
sesiz uysal korumacı olduğun yani gazın çıktığında :D
on numara sürüş yapıyorsun salih abi tadında olan :)

Ağa'cığım tebrik koyuyorum.İyi tespitlerde bulunmuşsun.8)
Yorumun için sağol.

Öncelikle yol müsaitken zigzag çizmeyi daha ufaklığımdan yani bisiklet sürdüğüm yıllardan bu yana yaparım.Bir sağa bir sola yatmak ,g kuvvettinin verdiği his hoşuma giderdi ve hala çok hoşuma gidiyor.Bunun dışında bu hareketi yapmamın hiç bir nedeni yok.Ayrıca bunu bana soracağına bir deneseydin ya, belki senin de hoşuna gidebilir.:mrgreen::mrgreen:

İkinci olarak ta geçen cumartesi günkü olay bana göre hiç te kılpayı atlatılan bir olay gibi gelmedi .Daha da beterlerini atlattığım olmuştu.Paniklemeyin o kadar da. Boşuna mı 3 adet diski olan bir motor aldım.Ani oluşan bu gibi pozisyonlardan daha kolay sıyrılmak için.:mrgreen:
Yolun en sağındaki boşluk olmasaydı ve o panik fren bir kaç metre daha devam etseydi motoru yatırıp salıvercektim altımdan nereye giderse gitsin.Benden değerli mi ? 8)

İyi Sürüşler

ağfndrdm
09.Mart.2013, 00:49
Ben zaten sistemli ve doğru sürüşten yanayım, bu anlamda kendi üzerime düşeni yapmaya her zaman hazırım. Bilgilerimi paylaşmayı da yeni birşeyler öğrenmeyi de severim.

inanç, abi madem sende forumda yazmaya başladın kaçırmadan ince tespit belirteyim

kartepeye giderken biz bir bir tırları sollarken sen bir iki tanesi emliyet şeridinden sağlamıştın:)
sonrasında atillada keyifli olduğunumu düşündü ne yaptı o da emliyet şerididinden sağlamaya başladı:)
not hızımız ortalama 100 110:)

inancalio
09.Mart.2013, 13:48
inanç, abi madem sende forumda yazmaya başladın kaçırmadan ince tespit belirteyim

kartepeye giderken biz bir bir tırları sollarken sen bir iki tanesi emliyet şeridinden sağlamıştın:)
sonrasında atillada keyifli olduğunumu düşündü ne yaptı o da emliyet şerididinden sağlamaya başladı:)
not hızımız ortalama 100 110:)

Ya haklısın, doğru tespit. Emniyet şeridine girmeyi genellikle tercih etmemekle beraber ogün bir iki sefer oldu. Mazeret olarak değil ama neden yaptığımı şöyle açıklayabilirim; Malum hızını aldıktan sonra giden bir makineye sahibim. Önümde bu hızlarda giden bir tır olduğunda 2 alternatifim oluyor: 1.si hızı kesip uygun zamanı beklemek (önden giden grupla aramın daha da açılması). 2. geniş ve güvenli (ne kadar güvenli olabilirse artık) gördüğüm emniyet şeridinden sağlamak. Tekrar söylüyorum mazeret değil yapılan yanlış bir şeydi.

Oh suçumu itiraf etmiş insan rahatlaması oldu bir an :)

mrtglc
09.Mart.2013, 20:03
Abi senin hakkında yazmak isterdim ama dikiz aynasından gördüğüm kadarı ile sağ salim varış noktasına geliyosun. hee unutmadan sinyalini çok açık unutuyorsun abi. :D

Fatih
09.Mart.2013, 20:54
Bende murat ve görkemden bahsedeceğim.Bu zamana kadar hiç motor grubuna katılmadım.Zaten öyle uzun bir motor geçmişim yok.Ama gün boyunca İstanbul trafiğinde olduğum için aracımla motorla pek sıkıntı çekmiyorum.
Şimdi yeni kapı daki buluşma sonrası murat ve görkem boğaz içi köprüsüne kadar sahilden eşlik ettiler,sağolsunlar.
Tam olarak onlarla grup halinde sürüşün zevkini çıkardım.İkisinin ortasında yol aldım.En arkadan sol şeride geçiliyor öne sellektör yapılıyor ve diğerleri geçiyor. Arkada kaldığımda sürekli kontrol ediliyorum. Ben gayet murat ve görken arkadaşlarımın sürüşünden memnunum.Nice nice daha fazla kişilerle grup sürüşlerine diyorum.

ağfndrdm
10.Mart.2013, 04:06
Bende murat ve görkemden bahsedeceğim.Bu zamana kadar hiç motor grubuna katılmadım.Zaten öyle uzun bir motor geçmişim yok.Ama gün boyunca İstanbul trafiğinde olduğum için aracımla motorla pek sıkıntı çekmiyorum.
Şimdi yeni kapı daki buluşma sonrası murat ve görkem boğaz içi köprüsüne kadar sahilden eşlik ettiler,sağolsunlar.
Tam olarak onlarla grup halinde sürüşün zevkini çıkardım.İkisinin ortasında yol aldım.En arkadan sol şeride geçiliyor öne sellektör yapılıyor ve diğerleri geçiyor. Arkada kaldığımda sürekli kontrol ediliyorum. Ben gayet murat ve görken arkadaşlarımın sürüşünden memnunum.Nice nice daha fazla kişilerle grup sürüşlerine diyorum.

görkem önündemiydi arkandamı
eğer önündeyse tehlike
"aynasız" dır.
aklıma gelmişken
murat fuarda yeni ayna almıştı hemen çıkışta eskileriyle değiştik
bende görkem gelmeden eskilerini onun motoruna taktım

sonrasında görkem fark edecekmi acaba diye pusuya yattık

neyse geldi paşam
kaskını aynaya astı.
aynaya baktı burnundaki sivilcesini sıktı yok ağa farketmiyor ya sanki ayna önceden varmış gibi davranıyor mubarek başta çok güldük ama
sonrasından komik olmadığı anladık
abi adam çözemedi bir türlü
neyse sonrasında biri söyledi böly bölye diye

Fatih
10.Mart.2013, 17:46
görkem önündemiydi arkandamı
eğer önündeyse tehlike
"aynanız" dır.
aklıma gelmişken
murat fuarda yeni ayna almıştı hemen çıkışta eskileriyle değiştik
bende görkem gelmeden eskilerini onun motoruna taktım

sonrasında görkem fark edecekmi acaba diye pusuya yattık

neyse geldi paşam
kaskını aynaya astı.
aynaya baktı burnundaki sivilcesini sıktı yok ağa farketmiyor ya sanki ayna önceden varmış gibi davranıyor mubarek başta çok güldük ama
sonrasından komik olmadığı anladık
abi adam çözemedi bir türlü
neyse sonrasında biri söyledi böly bölye diye
O zaman yeni olduğum için çözemedim hangisi önde hangisi arkada ama anlaşılan murat abi arkada idi :)