PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kıyafet seçimi?

Flying_Dutchman
09.Mart.2013, 00:58
Selamlar arkadaşlar. Önümüzdeki ay üstüme başıma pantolon mont falan almayı düşünüyorum. Malum motoru alana kadar ufak tefek aksesuarları aradan çıkartayım dedim. Öncelikle motora uygun aynı zamanda günlükte kullanabileceğim kıyafet almayı istiyorum. Deri ceket olarak bi mağazada(marka hatırlamıyorum)güzel bi deri mont görmüştüm. Normal kışlık bir deri mont ancak bu tarz montlar motor üzerinde giyilir mi? İlla korumalı kalın bir mont mu almalıyım? Beğendiğim deri mont ta gayet güzel kalın deriliydi. İlla korumalı bir şey olması gerekiyorsa nerelerden temin edebilirim? Aynı şey kot pantolon içinde geçerli. Kot alırken nelere dikkat etmeliyim? Ne kadar bol olmalı paça boyları vs. Aynı şekilde herhangi bir mağazadan alınan kot pantolonlar motor üzerinde yeterli koruma sağlarmı? Ve tabiki kask! Aslında kask almama henüz var ancak yinede bir fikir danışmış olayım konusu açılmışken. DD250-E10 modeli alacağım için tabiki üstüme giyeceğim giyisinin motor ile estetik bir görünüm yaratmasını istiyorum :D. Ancak bu durumda full face kasklar hiç ilgimi geçmiyor. Önü kapanabilen vizörlü kasklar şuan birinci önceliğim bu konuda hangi markaları tavsiye edersiniz? Şunun gibi;
http://www.apachecycles.com/imgx/uploads/o/626.jpg
Kask için 200-300tl ayırmayı düşünüyorum sizce uygunmudur bu fiyat aralığındaki kasklar güvenilebilir mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar. :p:Dnazar

CELİL
09.Mart.2013, 01:09
motor için üretilen korumalı kıyafetlerden başkası olmaz alttaki link motor üzerine bir mağaza :)

http://www.hudsonderi.com/?kategori-1-Bay-Deri.html

turq
09.Mart.2013, 12:10
Aynı şekilde herhangi bir mağazadan alınan kot pantolonlar motor üzerinde yeterli koruma sağlarmı?

Motosiklet için üretilmemiş hiçbir kıyafet yeterli koruma sağlamaz.

Celil abinin verdiği linkten bizim tarzımıza uygun tüm ekipmanı bulabilirsin

Flying_Dutchman
09.Mart.2013, 21:10
Teşekkürler arkadaşlar. Adamların mağazası dibimdeymiş bende eski londra asfaltında oturuyorum. :D