PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rüzgarlı havada motor sürüşü

SİYAH İNCİ
14.Mart.2013, 23:21
Arkadaslar bana gözünü sevim biri rüzgarlı havada sürmeyi öğretsin :mrgreen: bugün cevreyolunda, emniyet seridinden 30-40la geldm herhalde..Özellikle İzmir Tayfa sizden yardımlarınızı bekliyorum :p

ağfndrdm
14.Mart.2013, 23:23
Madem izmir demişsin dostum
Açıklamayıda izmirli arkadaşlara bırakıyorum şahsim adına:)

SİYAH İNCİ
14.Mart.2013, 23:26
özellikle dedim kardeşim sende cevap verebilirsin :D hatta sevinirim :)

ağfndrdm
14.Mart.2013, 23:27
Ben kolaya kaçıyım hemen
sözü Cem Tekiner'e bırakıyorum:)
http://www.uzmantv.com/ruzgarda-motosiklet-kullanmanin-puf-noktalari-nelerdir

SİYAH İNCİ
14.Mart.2013, 23:33
Eyv kardeşim, bn bunu okumustum forumda ama rüzgarın vurdugu yöndeki gidonu niye itiyoruz, o bana düşününüce saçma geliyo :S sanki tam tersinden itmem gerekmiş gibi geliyor :S

Özlemkayra
14.Mart.2013, 23:47
Eyv kardeşim, bn bunu okumustum forumda ama rüzgarın vurdugu yöndeki gidonu niye itiyoruz, o bana düşününüce saçma geliyo :S sanki tam tersinden itmem gerekmiş gibi geliyor :S

Sanırım dönerken kullanılan kontra tekniğimh denek istiyor... linkteki yazıyı okumadan tahminde bulundum sadece...

SİYAH İNCİ
14.Mart.2013, 23:48
Sanırım dönerken kullanılan kontra tekniğimh denek istiyor... linkteki yazıyı okumadan tahminde bulundum sadece...

aynen onu diyorum :)

ağfndrdm
14.Mart.2013, 23:50
Banada saçma "gelen ise baktığın yere gidersin" kuralı ama nitekim doğru.
benim fazla rüzgar tecrubem yok ama eskişehirden ist ye dönerken çok şiddetli rüzgarla geldim
orda biraz tecrube kaptım
bahsedeyim biraz.
il başta zorlanıyorsun fakat rüzgara alışınca çok keyifli bir hal alıyor(seni öldürmeyen şey güçlendirir)
gidonu çok sıkmıyorum rüzgarın kollarımı oynatmasına izin veriryorum ve rüzgarın üzerimde olan dirençini kırmasını sağlıyor
bi yandanda kuala gibi motora saırlıyorum belimi 50 derecelik açıyla öne eğiyorum bacaklarımı granaja aradan rüzgar geçmeyecek şekilde birşeltiriyorum. aşırı hızla gitmiyorum otobanda 100 ,120 arası hızımı koruyorum
mümkün olduğunca uzun araçları sollamıyorum ,beni sollamalarına izin vermiyorum ,çünkü rüzgar yandan estiği zamanlarda uzun araç yanından ayrılınca bir anda rüzgarın ve uzun araçın oluşturduğu girdaba yakalanıyorsun alla emanet gidiyorsun:)
kaskın içinde çok fazla ses yapıyor kulak tıpası takmakta yarar var
ama alışınca gayet keyifli ...

senin bahsettiğin gidon itme ise kontra ,ben kontradan kaçınıyorum.

SİYAH İNCİ
14.Mart.2013, 23:55
Senin gibi bende yapıyorum ama düzensiz rüzgarda 100le felan gitmem imkansız..Yüzündeki gülümsemeyi kaybetme diyorlar ama kesinlikle kayboluyor :S ama sunu iyi biliyorum kendini gidonu sıkarken buluyorsan ve kitleniyorsan direk yol kenarındaki demirlere dogru gidiyorsun, bariyer mi deniyor ne deniyorsa :D

Özlemkayra
14.Mart.2013, 23:58
Virajı alırken örneğin sola dönüyorsun, sol taraftan gidonu hafif itiyorsun ve hafifçe sola yatarak dönüyorsun böylece rüzgarda soldan geliyorsa hem rüzgara yaslanmış oluyorsun hemde düşmüyorsun... desem doğrumu demiş olurum!

ağfndrdm
14.Mart.2013, 23:59
Senin gibi bende yapıyorum ama düzensiz rüzgarda 100le felan gitmem imkansız..Yüzündeki gülümsemeyi kaybetme diyorlar ama kesinlikle kayboluyor :S ama sunu iyi biliyorum kendini gidonu sıkarken buluyorsan ve kitleniyorsan direk yol kenarındaki demirlere dogru gidiyorsun, bariyer mi deniyor ne deniyorsa :D

düzenli düzensiz farketmiyor çok ani git geller olmadıktan sonra
100 km yi fiziksel açıdan düşündüğün zaman ruzgardan etkilenme riski daha az yapıyor(fırtına hariç)
söyle örneklendireyim ki taşlar tam anlamıyla otursun:)
http://www.youtube.com/watch?v=1AHuARqY2dw
http://www.youtube.com/watch?v=irNGkdLe9Qw

mrtglc
15.Mart.2013, 00:11
Virajı alırken örneğin sola dönüyorsun, sol taraftan gidonu hafif itiyorsun ve hafifçe sola yatarak dönüyorsun böylece rüzgarda soldan geliyorsa hem rüzgara yaslanmış oluyorsun hemde düşmüyorsun... desem doğrumu demiş olurum!

aynen öyle

mavi
15.Mart.2013, 02:55
:)1oole gıtme 60la yolal sende ...pıtır pıtır ınceden..guvenle sur keyfını sur:)

RACER35
15.Mart.2013, 10:28
rüzgar ne taraftan esiyorsa yani seni ne tarafa atmak istiyorsa motorunu rüzgar esen yöne doğru yasla,

döneceğin yön rüzgar yönü ise biraz daha güç uygulayıp yatırman gerekir,

bende çantalar olmasına rağmen bu kadar sıkıntı yaşamıyorum, alışkanlık sanırım ben bu cem tekineri de ilk defa izledim avuc içi ile basma taktiğini bende reflex olarak uyguluyorum.