PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kilometre Teli Bozulması-Kopması Hakkında

rafethasal
11.Haziran.2007, 18:36
Arkadaşlar Kilometre telim koptu hemde jant merkezinde bağlantı noktası varya orda içten uç kısmı telin kırılmış. Üstelik öyle zorlamadan filan değil. Bariz kendiliğinden koptu. Bursa'da Servisi Kalender Motor'a sordum telefon edip. Ellerinde yokmuş. Fiyatını bilen Varsa yazabilirmi.

1. Kilometre teli neden bozulur?
2.Garanti dahilinde değişmesi gerekmez mi?
3.Daha önce böyle bişey yaşayan varmı içinizde?

Sevgi Selam ...

Rafet HAŞAL

RızaHoşgör
11.Haziran.2007, 23:35
neden bozulur bilmem ama bunun garantiden değişmesi gerekli.her türlü hakkını ara derim

MotoJunior
11.Haziran.2007, 23:37
resvisin bunu bukadar uzatacagını sanmam eğer tel koptuysa zaten mühim bi ücreti yok en fazla 3 yada 5 ytl. eğer janttaki milden dolayı bi kopma olmuşsa ki sanmam kesinlikle garantiden değişmesi lazım

RızaHoşgör
11.Haziran.2007, 23:48
resvisin bunu bukadar uzatacagını sanmam eğer tel koptuysa zaten mühim bi ücreti yok en fazla 3 yada 5 ytl. eğer janttaki milden dolayı bi kopma olmuşsa ki sanmam kesinlikle garantiden değişmesi lazımSEVGİLİ MEHMET USTA
açıkça servis garanatiyi çalıştırmalı dediğin için teşekkürler.Bu arada sen yedek parça liste fiyatı sarıkayaların sitesinde var demiştin ama ben göremedim.yardım edermisin lütfen.
birde neler servis garantisindedir net olarak yazabilirmisin
saygılarımla

MotoJunior
11.Haziran.2007, 23:56
rıza abi kısaca söyle özetlemek lazım motor aksamı garanti kapsamına giriyo.ayrıca yüzeysel olarakda kullanıcı hatası olamayacak arızalar. ama işin özetini görecek olursak bu birazxda servisin işleyişi ve zihniyetine bağlı bir durum. karsılasılan bir durum oldugu için söylüyorum garantiden değişmesi gereken vites dişlisi verilen garanti ücretinin azlığı neticesinde servis tarafından kullanıcı hatası olarak değerlendirilmeye alına biliyo. yani garanti olarak yapılsa servis 50 ytl alacak işi bitirecek öbürtütlu siz kulklanıcı arkadaşlardan ortalama garanti dısı olursa yaklasık 150 ytl ile 250 ytl artasında değisen bi fiat polıtıkası uygulanacak. takdir sizlerin. sadece sunu diye bilirim biz işimizi severk yapıyoruz ve sarıkayalar oldugu surece bende varım. hakkı neyse o uygulanması lazım diye düsünüyorum.

RızaHoşgör
12.Haziran.2007, 00:03
rıza abi kısaca söyle özetlemek lazım motor aksamı garanti kapsamına giriyo.ayrıca yüzeysel olarakda kullanıcı hatası olamayacak arızalar. ama işin özetini görecek olursak bu birazxda servisin işleyişi ve zihniyetine bağlı bir durum. karsılasılan bir durum oldugu için söylüyorum garantiden değişmesi gereken vites dişlisi verilen garanti ücretinin azlığı neticesinde servis tarafından kullanıcı hatası olarak değerlendirilmeye alına biliyo. yani garanti olarak yapılsa servis 50 ytl alacak işi bitirecek öbürtütlu siz kulklanıcı arkadaşlardan ortalama garanti dısı olursa yaklasık 150 ytl ile 250 ytl artasında değisen bi fiat polıtıkası uygulanacak. takdir sizlerin. sadece sunu diye bilirim biz işimizi severk yapıyoruz ve sarıkayalar oldugu surece bende varım. hakkı neyse o uygulanması lazım diye düsünüyorum.teşekkürler mehmet usta
zaten sıkıntıda burda başlıyor.özellikle avrupalı motorlarda servis kuralları çok net.senini dediğin gibi bazı servislerin haksız kazan sağlamaya çalışması söz konusu olamaz.oldurmak isteyen servisi distributor e şikayet ettinmi ilk seferde uyarı ikincide servisini elinden alıyorlar.ama bu makinanın distributor u birşeylere karışmak istemiyor.en azından burdan öyle görünüyor.
bizler sana güven duymaya başladık.umarım güvenimiz dogru duygulardır.
dotlulumuzun baki kalması dileğiyle
teşekkürler

emrahkucukgirgin
12.Haziran.2007, 00:19
hocam "kopuk km teli ailesine" hoş geldin... benimki aylardır kopuk. classın km teli ne yazık ki yok. uygun tel piyasada da yok... Sarıkayalara göre mal gümrük te... herhalde 6 aya çekerler malı :-)

MotoJunior
12.Haziran.2007, 00:21
emrah kardeş tam olarak emin değilim ama bende olması lazım yarın bi ararsan yardımcı olayım. ayrıca mal gercekten gümrükte. fakat devletin yapmış oldugu birkaç küçük prosedür işi biraz uzattı ama hafta sonuna kadar cözülür. altı aya kalmaz merak etme :)

RızaHoşgör
12.Haziran.2007, 00:24
hocam "kopuk km teli ailesine" hoş geldin... benimki aylardır kopuk. classın km teli ne yazık ki yok. uygun tel piyasada da yok... Sarıkayalara göre mal gümrük te... herhalde 6 aya çekerler malı :-)tüketici haklarını kullansana arkadaşım.tüketici koruma yasaları büyüklerimiz mutlu olmasada AB uyum yasaları içinde yurdumuzda etkin kullanılmaya başlandı.birçok başlıkta aynı konuyu tekrar tekrar yazıyorumbiz gücüz arkadaşlar ama bunun farkında değiliz.
başka bir başlıkta nakkımızı aramak için ingilizce bir mektup yazımı söz konusu oldu ama birileri birbirine girdi :(

yenikoylu_ua
12.Haziran.2007, 00:28
Class larla bizimkilerin kmtelleri farklımı ya benimki koptu dikilitaşta taktırdım.Garantidenmidir diyede sormadım.

MotoJunior
12.Haziran.2007, 00:31
kubilay abicim clasların ki daha uzun ve farklı

yenikoylu_ua
12.Haziran.2007, 00:32
Eyvallah ustam aklımızda olsun

Cumartesine hazırız dimi koltuktanhaber varmı ismail memnunmuymuş

MotoJunior
12.Haziran.2007, 00:35
beni aramadı ama okeyse seri imalata gecelim

yenikoylu_ua
12.Haziran.2007, 00:37
Evet iyi olur yoksa işi garantiye alıp önkoltuğun genişliğine çekip ugraşmasakmı

MotoJunior
12.Haziran.2007, 00:45
valla abi ikişer parmak fark vardı ama biraz daha genişletelim zorluk olmasın

yenikoylu_ua
12.Haziran.2007, 00:46
evet evet garanti olsun vakit daralıyo eskişehir öncesi bitiremezsek yandığımızın delilidir sen anladın beni

siyahus
12.Haziran.2007, 10:56
@MotoJunior , Anaa arka koltukmu yapıyosunuz ? ön koltuk genişliğinde hanımın rahat edeceği birşey yapıyorsanız masrafını bildirin bana perşembe yada cuma geliyorum almaya :) 2 tanede sisy bar uzatma aparatlarınızdan alacam. Hemen seri üretim olsa süper olur . :cheesy:

emrahkucukgirgin
12.Haziran.2007, 16:18
Sevgili motojunior şimdi elinizde class km teli var mı yok mu?

Ayrıca arka koltuk modifiyesi görseliniz var mı?

Teşekkürler

MotoJunior
12.Haziran.2007, 17:00
emrah kardeş var bi çayımızı içmeğe bekleriz

siyahus
12.Haziran.2007, 17:45
MotoJunior , Keşke benide kaale alsan bi cevap yazsan. Arka koltuk yaptıracağım sisy barı yükselteceğim diyorum (sisybara cevap vermiştin aslında) . Şu koltuk olayını açıklığa kavuştursak. İyi bir şey yapıyorsanız fiyatta makul ise bende yaptıracağım diyorum özelden en azından fiyatını (oradanda sormuştum ama ) ve boyutlarını bana bir söylersen bende paramı alıp gelicem koltuğumu taktıracağım. Bu koltuk işini çözmem lazım acilen. Lütfen bir cevap...

MotoJunior
12.Haziran.2007, 17:57
malzemeyi dısardan yaptırdığımız için elime gelmeden net bişey soylemek istemıyorum.

siyahus
12.Haziran.2007, 18:20
Peki... Koltuk elinize geçtiğinde resimleriyle ve sipariş verildiğinde ne kadar sürede teslim edilebileceğiyle ilgili bilgi dönermisiniz.

rafethasal
13.Haziran.2007, 18:27
Herkese ilgisi için teşekkür ederim....

nurettin_
22.Temmuz.2007, 17:44
Arkadaşlar Kilometre telim koptu hemde jant merkezinde bağlantı noktası varya orda içten uç kısmı telin kırılmış. Üstelik öyle zorlamadan filan değil. Bariz kendiliğinden koptu. Bursa'da Servisi Kalender Motor'a sordum telefon edip. Ellerinde yokmuş. Fiyatını bilen Varsa yazabilirmi.

1. Kilometre teli neden bozulur?
2.Garanti dahilinde değişmesi gerekmez mi?
3.Daha önce böyle bişey yaşayan varmı içinizde?

Sevgi Selam ...

Rafet HAŞAL

Arkadaşım benimde kilometre telim koptu hemde kilometre saatinin hemen altından.Motojuniorda Burhan usta değiştirdi ama garantiden değil. 20 YTL ödedim.

sancezz
22.Temmuz.2007, 17:59
dostum oncekı motorumun telı koptu ve garantıde degıstırdım sakın para verme hakkını ara garantıde yaptır