PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gördüğüm İlk Motor Kazası ve Verdiğim Tepki...

HannibALGan
01.Nisan.2013, 16:23
Yıl 1998-99 olması lazım. Lise 1'e gidiyorum. O zamana kadar çok kaza görmüştüm ama öylesi hbir daha olmadı. Babamın mobilet motoru vardı. Süper 51 dediklerinden, pek kullanmazdı. Kilitli dururdu hep. Bende de araba merakı vardı. Direksiyonuna geçtiğim zaman sevinçten çıldırıyordum. Neyse. O zamanlar Buca Evka-1'de oturuyorduk. Aydın otobanından çıkıp 9 Çeşmeler'den minibüs caddesine doğru ilerliyorduk. Önümüzde 200 metre kadar düz bir yol vardı. Bindiğimiz Murat 131'in yanından Race bir motor ışık hızıyla geçti ve gözden kayboldu.

Peder markete uğradı sigara aldı kendine, arabaya döndü yola devam ettik. Köşeyi döndüğümüzde o ışık hızıyla geçen motorun kaza yaptığını gördük. Kontrolünü kaybetmiş ve eski demir elektrik direğine çarpmıştı. Elemanın başında ki kask bile ikiye ayrılmıştı. O görüntüyü görmemem için annem filan çok uğraçtılar ama elemanın karpuz gibi ikiye ayrılmış kafasını gördüğümde çok geçirmiştim.

Asıl şoku ise ailem yaşadı. Hemen ertesi gün pederin kullanmadığı mobiletini kaçırmış ve benzinini bitirene kadar dolaşmıştım...

Ters etki yaptı galiba :)

Besim
01.Nisan.2013, 16:30
Eleman ?? Karpuz ?? Bu tip bir kaza herhangi birimiz yaşayabiliriz unutma.. Kimse arkasından eleman kafası için de karpuz benzetmelerinden hoşlanmaz sanırım...

cihan54
01.Nisan.2013, 16:54
Ben de okuduğumda aynı şeyleri düşündüm. Kullanılan tabirler fazla absürt olmuş...

Konuya gelirsek de, ironizm bu olsa gerek...

HannibALGan
01.Nisan.2013, 18:25
Hocam biz İzmir'de biraz argo konuşuruz. Kaldı ki bende bu durum bi hayli ilerlemiş durumda. Kimseyi kırmak istemem ama kırılan varsa özür dilerim...

rr250e9kırmızı
01.Nisan.2013, 19:05
hacı bu mesajı yazmandaki amacını harbiden merak ettim korktuğun unutamadığın bir anı paylaşmak istedinsede kaza yapanla dalga geçilmeyeceğini kafayada karpuz denmeyeceğini bir yere not alıver

Besim
01.Nisan.2013, 20:38
Hocam biz İzmir'de biraz argo konuşuruz. Kaldı ki bende bu durum bi hayli ilerlemiş durumda. Kimseyi kırmak istemem ama kırılan varsa özür dilerim...

Yok bizimki kırılmak degil, hani hepimiz motora bindiğimiz için istemeden empati kurdum. Herhangi bir sorun yok yani.

REALİST
01.Nisan.2013, 21:37
Yok bizimki kırılmak degil, hani hepimiz motora bindiğimiz için istemeden empati kurdum. Herhangi bir sorun yok yani.

Burası tutkumuz olan seyleri paylaştığımız günün stresinden uzaklastığımız bi yer olduğu için hergün haberlerde yada 2.sayfa gazete yazılarında bunları dinlemekten yeterince sıkılıyoruz.Uyarı önemli zaten tecrübeli abiler var bu isi iyi yapan Celil abi gibi diger türlü dehset anların paylasımı pek keyif vermiyor kisisel görüşüm.

DR.ALP
01.Nisan.2013, 23:34
moral bozucu bir olay ve anlatım tarzı..başlığın silinmesi talebi ve ricasıyla..zira dışarıdan gelip okuyan arkadaşlarda var..

CELİL
01.Nisan.2013, 23:43
moral bozucu bir olay ve anlatım tarzı..başlığın silinmesi talebi ve ricasıyla..zira dışarıdan gelip okuyan arkadaşlarda var..
alp yazıyı yazan arkadaş kötü niyetli değil ifade tarzının yanlış olduğunu oda anladı , öğrendi bu yazı tarzı ve kişilerin düşünceleri konuyu okuyan herkese örnek olucak 8)

marlox
02.Nisan.2013, 09:48
biz izmirliler nasıl olur da argo konuşuruz :D istirham ederim fatih... :D başından geçen olayı paylaşman gerçekten güzel hatta buradaki diğer arkadaşlarımında paylaşım konusundaki düşüncesi aynı fakat kullanılan hitap tarzı bence de biraz içimizi acıttı sonuçta orada kazada can veren kişi Allah göstermesin bizden biride olabilir yada tanıdığımız biride olabilirdi gerçi sende zaten burada kalbini istemeyerek kırdığın kişilerden özürünü diledin bu konuyu daha fazla uzatmadan yönetimin bana verdiği yetkilere dayanarak konuyu kapatıyorum... umarım böyle dil sürçmeleri kelime hataları yada yanlış telafuz ve yanlış anlaşılmalar bizim gibi güzel bir aile içinde bir daha kullanılmaz... herkese sevgiler saygılar kazasız belasız cezasız sürüşler.... :D