PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi Kask, Hangi Gözlük?

HannibALGan
04.Nisan.2013, 00:20
Merhabalar,

Haziran'a kadar motorumla sadece tali yollarda direksiyon kabiliyetimi kazanmak istiyorum. Ancak Haziran'ın 15'inden sonra adam gibi trafiğe çıkacak yetenekte görüyorum kendimi. Neyse konu bu değil. Ben hızlı araç kullanmayı hiç sevmiyorum. Öyle ki; bisiklet kullanırken bile aylak aylak gezdiğim için (astım hastası olduğumdan pek de kuvvetli pedal atamıyordum zaten) arkadaşlarım beni ekerdi, bende genelde bilmediğim bir şehirin sokaklarında kaybolurdum. Geze geze tekrar evin yolunu bulmak eğlenceli oluyordu. Şu ana kadar ki motor tecrübelerimde de oldukça yavaş ve sakin bir sürüş sergiledim.

Bu durumun RR motorumda da devam edeceğini söylemek müneccimlik olmaz. Güvenlik kaygısını, ucuzluk beklentisini, işlevselliği hangi kask giderir. Kaska göre gözlük belirlemeliyim. Nazi kaskı ve Subay gözlüğü iyi gibi duruyor ama bu beklentileri karşılar mı?

burak_332
04.Nisan.2013, 01:34
nazi kaskından uzat dur hiç bir koruma özelliği yok al bitane LS2 çeneden açılır gözlüklü en iyisi :D

marlox
04.Nisan.2013, 10:47
fatih kask konusu daha önceden bir konuda konuşulmuştu

sana özel konuşmak gerekirse

bende ilk başlarda nazi kaskı tercih ediyordum
bende de astım var bu nedenle kapalı kask kullanırken nefes almakta zorlanıyordum
klostrofobiye sarıyordum işi :D

kask konusunu buradan takip edebilirsin...
http://www.regalraptor.net/forums/showthread.php?t=7051&highlight=kask