PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Özel Sürüş Eğitimi?

HannibALGan
15.Nisan.2013, 14:32
Selamlar,

Daha önce ki konularımda da yazdım. Motoruma yabancıyım biraz. Çünkü vitesli motor kullanmadım. Cup ve scooter tarzı motorlardı kullandıklarım. Hatta motora binmeyeli o kdar uzun zaman oldu ki..

Neyse bana özel ders verecek birilerini arıyorum. Bu işi hatır gönül kapsamında yapan olursa da yazsın, ücret karşılığında yapan da.

Belirteyim plakamız 35, İzmirliyiz bilader :) aynı şehirde olmak önemli...

ozguralic
15.Nisan.2013, 18:39
bir kaç gün youtube videolarını izle çok yardımcı olur, motor araba gibi yanına oturup öğretilemez. Bilmeyen adamın arkasında da kimse oturmaz.Tek başına 5 dk.'da öğrenirsin.

Dümdüz uzun tenha bir yol bul ve gazla başta biraz zıplatırsın, kısa zamanda kaparsın olayı. Panik anında iki elindeki kolları sık. Fren ve debriyajı aynı anda sıktın mı zaten motor duracaktır.

ilicio
15.Nisan.2013, 21:47
ben ilk defa motosikleti ortaokulda iken okul çevresinde parayla tur attrıan bi takım admalardan kiralayıp küçük bir kaç daire çizerek kullanmıştım. aradan yaklaşık 35 yıl geçti ve yaklaşık 3 yıl önce ehliyetimi aldım. ve 35 yıl sonra ilk defa ehliyet sınavında motosiklet kullandım. son 11 aydırda kendi motosikletimi kullanıyorum. olur yani, acele etme , göreceksinki tahmininden çabuk gelişecek her şey.

ilicio
15.Nisan.2013, 21:50
tabi bide motosikleti aldıktan sonra ders aldım :)

marlox
16.Nisan.2013, 01:41
bende yeni öğrendim kardeşim ama elimden gelen ne ise yaparım çünkü izlediğim teorik videolar bana çok şey kattı onları da tavsiye ederim...

HannibALGan
16.Nisan.2013, 17:25
bende yeni öğrendim kardeşim ama elimden gelen ne ise yaparım çünkü izlediğim teorik videolar bana çok şey kattı onları da tavsiye ederim...

Çok sağolasın dostum. Eğer göndereceğin videolar yutup gibi sitelerdense direkt link ekle de benim gibi kör cahallar faydalansın :) :)

kuzguni
27.Şubat.2016, 18:31
Çok sağolasın dostum. Eğer göndereceğin videolar yutup gibi sitelerdense direkt link ekle de benim gibi kör cahallar faydalansın :) :)

merhaba; ben de çok yeniyim ve benzer kaynakları araştırıyordum. şu seriyi buldum, sağda serinin diğer videolarını da bulabilirsiniz:
https://www.youtube.com/watch?v=Fxw8U8bIhY8

ayrıca buradaki tüm videoları torrent olarak da https://kat.cr/adventure-riding-courses-for-motorcycle-riders-t11428724.html sayfasından indirebilirsiniz.

CELİL
27.Şubat.2016, 18:41
merhaba; ben de çok yeniyim ve benzer kaynakları araştırıyordum.

Merhaba Kuzguni aramıza hoş geldin 8)
Önce tanışma başlığında motor geçmişini ve kendini tanıtırsan seviniriz kiminle muhatap olduğumuzu bilmek isteriz :) ayrıca üye kayıt bilgilerindeki isim ve telefon bölümlerini düzeltemeni rica ediyorum 8)

detailer
27.Şubat.2016, 19:39
Sürücü kursları sadece motoru veriyor kontak şu gaz bu debriyaj o firen bu vs en temel şeyleri dahi göstermiyor. Ben bu yaşa kadar hiç motor surmeyip şimdi ise sadece youtube dan motor kullanmayi ogrenenlerdenim.

HTC One M8s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Draven
27.Şubat.2016, 21:01
Selamlar,

Daha önce ki konularımda da yazdım. Motoruma yabancıyım biraz. Çünkü vitesli motor kullanmadım. Cup ve scooter tarzı motorlardı kullandıklarım. Hatta motora binmeyeli o kdar uzun zaman oldu ki..

Neyse bana özel ders verecek birilerini arıyorum. Bu işi hatır gönül kapsamında yapan olursa da yazsın, ücret karşılığında yapan da.

Belirteyim plakamız 35, İzmirliyiz bilader :) aynı şehirde olmak önemli...

Fatih aramıza hoşgeldin kardeşim. Aslında bu işi profesyonel olarak yapan birinden eğitim almak en güzeli, ancak yerine göre biraz masraflı olabiliyor. Forumu takip et kardeşim, haftalık buluşmalarımız oluyor, motorlu gel...motorsuz gel...nasıl istersen gel.

Oturalım sohbet edelim, hem de bu konuda sana nasıl yardımcı olabiliriz hep birlikte kafa patlatmış oluruz.

İzmir buluşmalarıyla ilgili detaylar İzmir Buluşma başlıklarında, il sorumlumuz Tuğrul. Nerede ne zaman gibisinden onu telefonla arayak da destek alabilirsin. Yine aynı şekilde bana da mesaj atabilirsin, telefon numaralarımızı alıp verip haberleşiriz 8)

CELİL
27.Şubat.2016, 21:07
Fatih aramıza hoşgeldin kardeşim. Aslında bu işi profesyonel olarak yapan birinden eğitim almak en güzeli, ancak yerine göre biraz masraflı olabiliyor. Forumu takip et kardeşim, haftalık buluşmalarımız oluyor, motorlu gel...motorsuz gel...nasıl istersen gel.

Oturalım sohbet edelim, hem de bu konuda sana nasıl yardımcı olabiliriz hep birlikte kafa patlatmış oluruz.

İzmir buluşmalarıyla ilgili detaylar İzmir Buluşma başlıklarında, il sorumlumuz Tuğrul. Nerede ne zaman gibisinden onu telefonla arayak da destek alabilirsin. Yine aynı şekilde bana da mesaj atabilirsin, telefon numaralarımızı alıp verip haberleşiriz 8)

Barış izmir deki arkadaş HannibALGan aktif değil başlık 2013 den tekrar canlandı :)8)

Draven
28.Şubat.2016, 00:32
Abi çok pardon ben taze başlık sandım fark etmemişim :) :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BLUEBORAN
28.Şubat.2016, 23:40
Merhaba,

İzmirde motorsiklet sürüşü için eğitim veren yerler vardır. Eğitime gidemem, zaman ve imkan ayıramam diye düşünürseniz Youtube'daki videolar bazı fikirler verebiliyor. Daha da olmadı İzmir Teşkilatındaki arkadaşlar yardımcı olabilirler diye düşünüyorum. Bu yüzden şanslısınız.

penguennoktanet
29.Şubat.2016, 12:29
Bireysel eğitimleri bilemiyorum ama OMM'nin (http://www.ommriders.com) eğitimlerini "hararetle" tavsiye ederim. Teorik eğitimleri ücretsiz oluyor. Mesela 4 Mart'ta İzmir'de varmış bir eğitimleri.

2_rock
01.Mart.2016, 03:07
kardeşim izmir ekibi sana hertürlü bu konuda yardım edecektim ders olayınıda çözerler sen rahat ol