PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyet Problemi Olanlara Güvenilir Bir Öneri...

HannibALGan
07.Mayıs.2013, 13:20
Merhabalar,

Benim gibi A2 ehliyetini yeni alan veya alacaklar için yazıyorum. Bizzat tarafımca kullanılmış ve resmi makamlarından gerekli OLUR alınmıştır.

Henüz A2 ehliyetinizi cebinize sokmadıysanız ve motorsikletinizi kullanarak öğrenmek istiyorsanız yapacaklarınızı aktarıyorum. Ama önce malzemeler.

- Motorunuzun ruhsat fotokopisi,
- Kimlik fotokopiniz,
- Ehliyet kursundan alacağınız ''kurs öğrenci belgesi'',
- İkametgah,
- Dilekçe.

Bu belgeleri hazırlayıp ikamet ettiğiniz bölgede ki Polis Karakoluna gidiyorsunuz. ''ehliyet alma arefesinde olduğunuzu, motorunuzu kullanabildiğinizi ancak pratik yapmak istediğinizi, tali yolları kullanacağınızı taahhüt edip, motoru kullanacağınız saat aralığını belirten ayrıntılı dilekçeyi ve diğer evrakları verip ''Gezici Asayiş Ekipleri Bilgilendirme Formu''na veya Dilekçeli Başvurulara kaydınızı mutlaka yaptırıyorsunuz.

Bu sayede ilgili polis ekiplerinin görev mıntıkasında, belirttiğiniz gün ve saat aralıklarında motorunuzu trafiğin az olduğu yollarda kullanabilirsiniz.

A2 ehliyetinizi aldığınızda ehliyetinizi karakola gösterip, teşekkür etmeyi unutmayınız.

HannibALGan
07.Mayıs.2013, 13:28
Dilekçe örneği;,

Tc:
Adı:
Soyadı:
Baba adı:
Doğum Yeri:
Doğum Tarihi:

________________________'nda ikamet etmekteyim. Şahsıma kayıtlı _____ şase numaralı, ____ marka, ______ model, ______ plakalı motorsiklet mevcuttur. ____________ Sürücü kursunun, ___ dönem, _____ işlem numaralı A2 ehliyet adayıyım. Ehliyetimi alacağım tarih olan ___/____/______'e kadar _____ günü/günleri ______saatleri arasında _________________ sokak ve ___________sokak arasında ki tali yolda motorsiklet sürüş denemeleri yapacağımı bildirir, kendimin ve başka kişilerin can-mal kaybını önlemek adına belirttiğim gün ve saatler haricinde aracımı kullamayacağımı taahhüt eder, ilgili durumu bilgilerinize sunarım.

Fatih Aktaş

Dilekçe tarihi ve imza

daytona250
07.Mayıs.2013, 13:29
ne kadar ilginç ilk defa duyuyorum

CELİL
07.Mayıs.2013, 13:45
yeni başlıyan arkadaşlar için çok güzel bir paylaşım böyle bir işlemin varlığını hiç bilmiyordum tşk. :cheesy:

REWOLT
07.Mayıs.2013, 14:19
ohoooo kim uğrasıcak bunlarla =)

serhatsezer
07.Mayıs.2013, 14:38
Çok iyi bir uygulamaymış. Benim de hiç haberim yoktu. Ehliyet perşembe günü geliyor, o yüzden benim için gerek kalmadı.
Karakoldaki polislerin bu uygulamadan haberi var mıdır çok merak ettim :)

HannibALGan
07.Mayıs.2013, 15:26
Bende bilmiyordum, taa ki otobüste bir trafik polisi ile uzun uzun sohbet edene kadar. Yalnız şöyle bir ayrıntı var. Söylemezsem yanlış anlaşılabilir. Burda ki amaç emniyete ''kardeş ben motoru sadece belirttiğim yer ve zamanlarda, görev yetki ve sorumluluklarınızın sınırı içerisinde kullanacağım'' taahhüdüdür. İmtiyaz kullanmak istemeyen polisler yokuş yapabilir. Ayrıca küçük mahallelerde çok daha etkili olur diye düşünüyorum.

marlox
07.Mayıs.2013, 22:52
kaçak göçek sürmenin tadı da kalmadı :D

mustanq
09.Mayıs.2013, 13:18
kaçak göçek sürmenin tadı da kalmadı :D

aynen abi ben 10 yaşımda başladım motor kullanmaya pejo panterle sonra traker100 sonra pejo cobra biyonik süper52 mondial 150 zat seyhan 250c 8 sene kaçak kaçak bindim ehliyeti alalı 1 sene oldu hala normal yollardan gitmiyorum alışkanlık olmuş ara sokaklar :)

ruschen
23.Temmuz.2013, 23:58
Teşekkür ederim Aydınlandım....

pegasus
24.Temmuz.2013, 00:42
Polis gorunce, adrenalin tavan yapiyo. Heleki birde polisin onunden gecmek. Offf adranalin patlamasi..

Uzunyolda cevirme ve radara girmeden ekiplere bakarak gecmeside cok keyifli...

Ama bunlarin hepsi 18 agustosta bitecek, ehliyet gelecek...

Ama bizim sucumuz degil. Motor isi genc isi. Gencletde nerde o kadar sabir. 3-4 ay bekleyecek kadar....

Emix
24.Temmuz.2013, 10:38
bu uygulamadan haberim olsaydi belki ceza yemecektim yillar once :)))

cok guzel ve mantikli bir uygulama

kacak kucak kucek surmenin tadi harbiden kalmadi ehliyeti aldim yahu suruyorum motosikleti ama hep icimde bir durtu var polis gorunce kipranma kacma durtusu olusuyordu ama artik gecti o :)