PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : b ehliyetle motor kullanmaya kalkısmayın yanarsınız

125t_first
15.Haziran.2007, 23:45
ben yandım
709 milyon cezası var(mahkeme tarafından)+220 milyon (ruhsata işleniomus galiba) toplam 900 milyon motorumu satıcam odemek için arkadaslar cidden asya motor as 125 t almak isteyen varsa (su klasik gorunumlu olanlardan) 900 milyona vericem (2006 model 8000 km de siyah hiç bi sorunu yok sagında solunda ufak tefek çizikler var farkedilmio bile motoru canavar gibi ) bu bir satıs ilanı diildir yanlıs anlamayın.
yetersiz ehliyetle motor kullananları uyarmak için bole bi konu actım.

Jedaykin
16.Haziran.2007, 02:08
çok geçmiş olsun. doğrusu A2 almadan motoru kullanmamak lazım gerçekten ama ehliyeti almak da hemen olan bir olay değil. 40 dereden su getiriyorlar olayı uzatabildikleri kadar uzatıyorlar ehliyeti verinceye kadar. durum böyle olunca da insanın başka çaresi kalmaya biliyor.

ben A2 için kursa kaydımı yaptırdım ancak yazılı sınav temmuzda, direksiyon ağustosta. yani ehliyetimi elime almam ağustos ortasını bulacak. ancak yakında motoruma kavuşmuş olucam. peki ne yapayım bu sürede evde yatacak mı motor? bir ehliyet sınavını bu kadar büyük merasimle yapmanın ne gereği var? eskisi gibi başvursak trafiğe, ayda 2-3 kez adam gibi zor bir sınav yapsalar çok daha mantıklı olur. ama adamların derdi ehliyet vermek değil birilerine bu işten para kazandırmak.

okan
16.Haziran.2007, 10:20
arkadaşlar bu işin şakası yok... ben 20 sene ehliyetsiz kullandım...ama artık şakası yok.. kanunlar hiç affetmiyor...eskiden trafik durdurunca ne var ne yok nereye gidiyosun muhabbeti yapılıyodu....motorunda güzelmiş felan...şimdi artık kasksız bile görseler hiç üşenmeden peşinize düşüyorlar...2 yıldır ehliyetliyim hiç soranda olmadı .. bu da bi handikap....

müslüm baba
16.Haziran.2007, 10:23
Geçmiş olsun kardeşim sitelerde söylemekten dilimizde tüy bitti ehliyetsiz yola çıkmayın diye, ahanda olacağı buydu, şimdi ayıkla pirincin taşını, ALLAH YARDIMCIN OLSUN yapabileceğimiz birşey varsa söyle yardımcı olalım.

Aksu
16.Haziran.2007, 12:29
Geçmiş olsun kardeşim sitelerde söylemekten dilimizde tüy bitti ehliyetsiz yola çıkmayın diye, ahanda olacağı buydu, şimdi ayıkla pirincin taşını, ALLAH YARDIMCIN OLSUN yapabileceğimiz birşey varsa söyle yardımcı olalım.
Müslüm Baba var yapabileceğin bir şey. O da cezayı ödemen, başka da bir şey yok.

okan
16.Haziran.2007, 13:19
EHEHEHHEEE.....iyi fikir...en güsel iyilik bu olurdu....

müslüm baba
16.Haziran.2007, 13:35
Eeeeeee şey benim biraz işim var sonra görüşürüz.

hızlıTAZ
17.Haziran.2007, 01:09
a2 elit
http://upload8.postimage.org/864192/115118923346388b8d2419e.jpg (http://upload8.postimage.org/864192/photo_hosting.html)

ozzymania
17.Haziran.2007, 01:12
arkadas yine şanslı aslında farkında değil.para cezası ile kurtulmuş.
eğer allah korusun yaralanmalı bir kazadya karışıp ehliyetsiz olsaydı direk adam yaralamaya teşebbüsten hapishane yoluna düşerdi.İşte ehliyet bu yüzden önemli.Her ne olursa EHLİYET - EĞİTİM ŞART diyoruz.Yollarda 15-16 yaşında motorlara binen cocukları görünce ne kadar kızıyorum anlatamam.Bazen durdurup yaptıklarının ne kadar yanlış olduğunu söylemeyi düşünüyorum ama dinlemeyeceklerini bildiğimden başlarına birşey gelmeden evlerine gitsinler diye içimden geçiriyorum.
Geçen ay böyle ehliyetsiz bi cocuk (14-15 yaslarında) lahmacun servisi yaparken geldi arabamın önüne çarptı.ön tamponu kırdı.çocuğa bağırsam ne fayda edicekti.bende gittim hıncımı çocuğa ehliyetsiz araç kullandıran patronundan çıkardım.artık o günden sonrada a2 ehliyeti olmadığı belli olan kişilerede müsamaha göstermiyorum.

MEHMETONUR
22.Haziran.2007, 17:47
Ben 2 hafta önce sertifikamı aldım. 3 kere şubeye gittim evrakları teslim edemedim.en az 360 kişi sıradaydı. 2, gidişimde çok yaklaşmıştım ama sıra numarası bitti. Karakolun karşısında bir dükkan var dosyanı oaraya düzenletmezsen,elinde mavi dosya olmazsa 40 yıl gelmez o sıra. Geceden bir sira listesi yapıyor dükkan sahipleri. Sabah erken gelenleri de sonradan ekleyip karakol sırasına sokuyor.
10-15 gün daha alamayacağım ehliyeti.
SERTİFİKA ile kullanmak ne kadar illegal bilemiyorum ama ömür biter kuyruk bitmez herhalde.

KIZILELMA
22.Haziran.2007, 18:11
Arkadaşım durumuna çok üzüldüm.Allah yardımcın olsun.

carvalho
22.Haziran.2007, 18:58
Hocam, geçmiş olsun hakikaten. Bir musibet bin nasihatten yeğdir derler ama bu musibet oldukça ağır olmuş...

cellat
22.Haziran.2007, 19:33
sertifika ile kullanmanında cezası varmı yaw
bilen duyan varmı bu konuyu

Gökhan
22.Haziran.2007, 22:29
.............

iakyurek
23.Haziran.2007, 00:36
yav bende sertifikayla geziyorum bi türlü fırsatım olmadı. ancak önümüzdeki haftaya. artık rica minnet yaparız çevirirlerse..

emrahss
23.Haziran.2007, 10:25
Arkadaşlar sertifika ile kullanmanın hiçbir anlamı yok, işlem yapmaya kararlı bir trafikçi ile tesadüf ettiğinizde kesinlikle ceza yersiniz, ısrar etmeyin. Sertifika sizin sadece bir kurs bitirdiğiniz ve başkaca bir engel olmadığı taktirde ehliyet alabileceğinizi gösterir. Ancak ehliyet kontrolünde maksat ehliyetiniizin numarasının sistemde kayıtlı olup olmadığına bakmak ve herhangi bir kısıtlamasının olup olmadığını görmektir. Sertifikaya güvenmeyin derim, uzman görüşüdür.

ugurcuk
23.Haziran.2007, 12:17
aman arkadaşlar sertifikayla kullanmayın kıl birine denk gelirseniz yırtar o sertifikayı sonra ugraşırsınız yenisi içinçünkü sertifikanın bi geçerliliği yok polisin gözünde ehliyet olması şart.bende yok ama :D