PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MOTORSİKLETİNİZİ NASIL MUHAFAZA EDİYORSUNUZ?

hosemario
18.Haziran.2007, 23:55
arkadaşlar motorunuzu nerede muhafaza ediyorsunuz? ( garajı olmayanlar için ) gerçi aslen kışın soğuk havalarda nerde muhafaza ettiğinizi soruyorum ama belkide aklıma gelmeyen yazlık bi çareye de denk gelebilirim :) garajı olanlar içinizde belki sizinde güzel çözümleriniz vardır???

yenikoylu_ua
19.Haziran.2007, 01:12
Merhabalar ben motoru ilk aldığımda motoru apartmanın önüne bırakıyordum saat 12 civarı yatmaya yakın apartmanı içine alıyordum sabah kalkıncada hemen dışarı alıyordum koridor birazdarda böylece kimsede rahatsız olmuyodu.evsahibi motorunu satınca onun yerine kondum apartmanın içinde merdiven altına koyuyorum günlerce çıkmasam bile kimse rahatsız olmuyo gerçi hiç öle günlerceyattıgı olmadı kar yağmadıgı sürecede yatmaz herhalde

Aksu
19.Haziran.2007, 09:43
Benim park sorunum olmadığı için apartmanda otursam ne yapardım diye düşündüğüm çok oldu. Şimdi sitede oturuyor olsam sitenin otoparkının bir köşesine profilden kutu gibi bir iskelet yaptırır, tam motorun ölçülerinde, sonra da üzerini branda veya çadır ile kapatırdım. Tekerin altına da ahşap koyar iyi kötü yağmur çamur beton veya asfalt ile ilişkisini keserdim. Aynı sistemi normal sokak arası binalarda da uygulamaya çalışırdım. Tabii karşı çıkan olacak, kıl tüy insanlar olacak, onları da karşılıklı dostane ilişkilerle ikna yoluna gideceksiniz. Hatta profil kafesi bir iki yerinden yere sabitleyebilirsiniz, hatta yere demir ile motoru da zincirle güven altına alabilirisiniz. Profil üzeri çadır da fermuarlı açılır kapanır olduğun da yaz kış motor için iyi olur. Ayrıca birde şu var. Sabah akşam motoru binanın dibinde zır zır çalıştırırsanız yukarıda yazdığım toleransı kimse göstermez. benim ev müstakil olduğu halde diğer evleri rahatsız etmeyim diye motoru bahçeden çıkarıp, yaya yolundan caddeye vardığımda çalıştırıyorum. Adam olana siz bir adım giderseniz onlar size iki adım gelir. Adam olmayana koşsanızda fayda etmez.

ToMCaT
19.Haziran.2007, 16:22
ben araç park sahasını kullanıyorum güzel sağlam ışık ve su geçirmeyen birde kılıf diktirdim komple kapatıp bağlıyorum o kadar...

carvalho
19.Haziran.2007, 16:55
Bence güzel bir topik.

Ben sitenin güvenlik kulübesinin yanına park ediyorum, üzerini brandayla örterek. Disk kilidi ve gidon kilidini atlamıyorum.

Eğer brandayla örtmezsem sitenin çocukları atlı karıncaya biner gibi sırayla biniyorlarmış, güvenlikçi arkadaş söyledi. Kovmakla başa çıkamıyorum diyor :)

okan
19.Haziran.2007, 18:08
bende 75 ytl veriyom kapalı depo tuttum....ama önüne park eden hıyarlarla başedemiyom.... :lol:

Aksu
19.Haziran.2007, 18:32
bende 75 ytl veriyom kapalı depo tuttum....ama önüne park eden hıyarlarla başedemiyom.... :lol:
Okan sende deponun önüne tabela as, dikkat hıyar tarlası önüne park etmeyin, yoksa çekici ile çekilecektir. Ayrıca motoru Honda Goldwing gibi yapmasaydın belki aralardan sıyırır geçerdin.

okan
19.Haziran.2007, 18:39
aynen dediğin gibi Aksu baba.....yazıyıda asdım ama kimse tınlamıyor.... gece geliyorum bi dert sabah kalkıyorum ayrı dert...motorda heryerden geçmiyo...sıkıntı işte..

RızaHoşgör
19.Haziran.2007, 23:40
arkadaşlar otoparka aylık 30ytl den fazla vermeyin derim.ben 25ytl veriyorum çok bile

KIZILELMA
20.Haziran.2007, 00:00
En iyisi kasko yaptırdıktan sonra sağlam kazığa bağlamak.

hosemario
21.Haziran.2007, 20:52
arkadaşlar sağolunda diğer arkadaşlar nasıl muhafaza ediyo?

ozzymania
21.Haziran.2007, 21:48
ben otoparkla anlastım 30 YTL istiyor.Ayrıca üzerinidfe branda ile örtmeyi düşünüyorum ama motoru kullandıktan sonra egsozlar cok ısınıyormu.Eriyip kromaja yapışmasını istemem.Ne kadar sürede soğuyor motor ve egsozlar.

MEHMETONUR
21.Haziran.2007, 23:38
Ben 1 araba ile bina arasında kaldırıma bırakıyorum. Gerçi kimse oradan geçemiyor yaya olarak ama zaten pek kullanılan bir kaldırım değil.
Disk kilidi,halat kilit ve direksiyon kilidi.ayrıca alarm da var. Brandayı da örtüyorum tam bir KEDİ yuvası oluyor.
Bir tanesi doğurmuş kıyamıyorum da. Yavrular inanın tekeri tırmanıp çamurluğun içine giriyor. Çalıştırmadan önce heryerine tık tıklıyorum vallahi. :D

hosemario
22.Haziran.2007, 01:20
Ben 1 araba ile bina arasında kaldırıma bırakıyorum. Gerçi kimse oradan geçemiyor yaya olarak ama zaten pek kullanılan bir kaldırım değil.
Disk kilidi,halat kilit ve direksiyon kilidi.ayrıca alarm da var. Brandayı da örtüyorum tam bir KEDİ yuvası oluyor.
Bir tanesi doğurmuş kıyamıyorum da. Yavrular inanın tekeri tırmanıp çamurluğun içine giriyor. Çalıştırmadan önce heryerine tık tıklıyorum vallahi. :D

baba maşallah sende morotu merkez bankası kasası gibi yapmışsın helal sana. yetmezmiş gibi kedi esirgeme kurumunada dönmüş. alemsin he :):):):) :cheesy: :cheesy:

OturanBull
22.Haziran.2007, 01:55
Bu sorun benim içinde ciddiyet teşkil eden bir konu arkadaşlar.. Hep düşünüyorum ama bulamıyorum formül.. Biraz daha irdelesek bu konuyu sevinirim..

ugurcuk
22.Haziran.2007, 09:48
walla ben şuanda kaş ta çalışıyorum burada gunduzleri otelin otoparkına koyuyorum geceleride kaldıgım pansiyonun onune bırakıyorum direksiyon kilidini kilitliiyorum sadece istanbulda da ecde kapalı otopark var yada açık otoparkda güvenlik var onun onune bırakıom sitenin cocukları ne kadar lanet bi adam oldugumu bildikleri için yaklaşamıyor :D

sancezz
03.Ağustos.2007, 23:47
SANIRIM EN RAHAT BENIM BIR TAMIRHANEDE KALIYOR MOTORUM DUKYANIN UCUNDA KIMSENIN KULLANMADIG BOLUMDE HEM BAKIMLARIMIDA ORDA YAPIYORUM ALET ISTEMEDIGIM KADAR VE 30 YTL
AYLIK VERIYOM HELAL HOS OLSUN BENIMKI GARAJ COCUGU DISARDAKI MOTORLARDA SOKAK COCUGU OLSA GEREK :lol: :lol: :lol:

talkie
04.Ağustos.2007, 20:08
Muhim bir başlık.Dikkatli olanlarınız farkına varmıştır,koyacak yerim kalmadığı için motorumu satılığa çıkardığımın.Yeni fikirler bekleriz :) :)

ÇeLeBi MuRaT
04.Ağustos.2007, 23:57
Benim garaj vardı.tekerlerden yinede halatlı kilitlerim vardı bağlıyordum.
Eşşeği sağlam kazığa bağlamak lazım...

gidikurt
05.Ağustos.2007, 01:57
Valla bizim motor binanın önünde duruyo bazen anahtarı bile üstünde unuttuğumuz oluyo yani anlıycanız allaha emanet sakınan göze çöp batar rahat olun :)