PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmit'de Regal Satan Yer Bulamadım...

yasers
21.Haziran.2007, 02:01
Öncelikle hepinize merhaba Arkadaşlar....

Benim henüz bir motorum yok. İnşallah bir gün alıcam. Şimdilik modelleri inceliyorum ve karşılaştırıyorum. Maddi durum iyileşince ehliyete A2 yazdıracağım ve motor alacağım. İzmit'de oturuyorum ve bugün Regal satan bir yer aradım ama bulamadım. Hatta sorduğum dükkanlardakiler Regal'in adını bile duymamışlar. İzmit'den kimseler var mı siteye üye?

İlk bakışta Regal, Jinlun ve Kanuni Tiger hoşuma gitti. Tabiiki en çok Regal. Sonrada Tiger güzel. Fakat Tiger tek silindirli. Tek silindir ve çift silindir arasında pratikde ne gibi bir fark olur?

İlginiz için şimdiden teşekkürler...

carvalho
21.Haziran.2007, 10:30
Sevgili Yasers, hoşgeldin öncelikle. İstanbul dışından da üyelerimizin artması ne kadar güzel...

Keşke tanışma topiğine yazsaydın yazını :) Olsun, fark etmez...

İzmit, İstanbul çok yakın be dostum. Gel buraya, gönlüne göre seç regal'ini, sen de katıl bu serüvene. Buradan İzmit'e götürme konusunda da handikap yaşarım dersen, söz ben götürürüm...

Tek silindir, çift silindir arasındaki farkı teknik bilgisi kuvvetli olan arkadaşlar detaylı olarak izah ederler ama regal aynı fiyat ve teknik donanım segmentindeki diğer markalara göre bayağı öne çıkıyor. Eğer maddi bir sıkıntın yoksa (ki 1-1.5 milyarfark eder en fazla) gözünü kapat ve regal al derim...

Sevgiler...

Birkan
21.Haziran.2007, 11:02
Dostum ben izmitteyim. Ben motoru istanbuldan aldım ama burdada vezirçiftliğinde ustalar otomotiv satıyomuş.

http://www.yellowrockmotorcycle.com/

bu adreste bulabilirsin bayilikleri

pills11.com ;))

Jedaykin
21.Haziran.2007, 11:10
sarıkayalar sitesine baktım da bir bayi görünüyor.
KOCAELİ USTALAR OTOMOTİV YENİ BURSA YOLU VEZİR ÇİFTLİĞİ MAH.NO 145 KULLAR 0-262-3350622 3354938

iki silindir, tek silindir farkı konusunda -tamamen teorik bilgi olarak- internetten okuduğum kadarıyla farklardan biri titreşim farkı olabilir. motordaki titreşim konusunda okuduğum bir yazıda tek silindirin hareketinin motorda titreşim yarattığı söyleniyordu. iki silindir biribirine ters yönde hareket ettiğinden birbirlerinin tireşimlerini dengelediğini okumuştum. hatta bazı kaliteli tek silindir motorlarda aynı dengelemeyi yapabilmek için dengeleyici olarak ek bir ağırlık bulunuyormuş.

Birkan
21.Haziran.2007, 11:15
Aslında tüm motorların krank mili dengeleme görevi yapar. İnceleyen olduysa krank milinde muyluların iki yanında garip biçimli büyük çıkıntılar vardır. Bunun amacı hareket eden tüm aksamın (piston, biyel, segmanlar v.s.) ağırlık merkezinin krank mili eksene çakıştırmak ve denge sağlamaktır. Bu aslında motorun titreşimini azaltmaktan öte krank milinin dengelenmemiş merkezkaç kuvvetlerden ötürü kırılmasını önler. Kanımca tek silindirli motorlarda denge bu kadar sağlıklı olmaz. Titreşim olduğunu bende duydum. en az 2 silindir iyidir.

pills11.com ;))

yasers
22.Haziran.2007, 01:21
İnşallah maddi durumu düzeltince Regal Raptor alıcam bende ve katılıcam bu serüvene...
Cevaplar için tekrar teşekkürler,
Bayiye hafta sonu gidicem...
İyi günler..

KIZILELMA
22.Haziran.2007, 16:10
Satıcıdan önce servis varmı ona bak.Motor her yerden alınır izmirdende gelir.Servis gereksinimin olduğunda sana yardımcı olacak bu motorun servisi ve parçasını bulabilecekmisin.

yasers
04.Temmuz.2007, 23:16
Merhaba Arkadaşlar,
Sizin sayenizde İzmit'te Regal satan yeri buldum. Teşekkür ederim. Gittim, gördüm Regali. Vallahi tahmin ettiğimden daha güzelmiş. Resman Harley yaww.... Fiyatına 5500YTL dediler. Bu arada sorduğum model 250cc'nin normal olanı, düz direksiyonlu olan değil. Benim daha hoşuma gidiyor bu model. Mağazada çalıştıralım da sesini duy dediler ama bir süre çalıştıramadılar. Sanırım motor soğukmuş. Çalıştığında baya abartı bir ses çıkmtı. Meğer egzozundan susturucusunu mu ne sökmüşler.
Neyse sonuç olarak motor güzel ama sanırım alacağım zaman 2. el alıcam.
Yardımlarınız için çok teşekkürler.
İyi günler...

ÇeLeBi MuRaT
05.Temmuz.2007, 02:04
Bende gebzedenim kızılelmanın dediği gibi motoru satan bayi veya motorcu herneyse dostum bak adamlar sağlammı motoru ona göre al yoksa ortalık kurtlar vadisi gibi olmuş..neyse....

Buraxdj
26.Şubat.2008, 13:22
Bu aralar hava güzel. Bence atla trene gel istanbul a. Al motorunu , pır pır dön izmit e :)

Benden tavsiye çok heyecanlı ve güzel oluyor :) Ayrı bi anısı olur hem.

Ben motorumu Bursa dan istanbul a getirdim. Hemde kar , kış , yağmur da :) Süper bi maceraydı ;)

kou_efendy
21.Ağustos.2008, 09:27
mrbLar abiLerim aranıza yeni katıLdım bende izmitte okuyorum... izmitLi abiLerimi görünce tanışma topiginden önce buraya yazmak istedim... İyiki bu topigi okumuş her satırı biLgi kokuyo ( :

tatar
21.Ağustos.2008, 18:20
Aramıza hosgeldın . Ben bu sıtenın armasını ızmııte tasıyan tek kısıyım ayıptır soylemesı . Bunun nedenı bu sıtedekı arkadaslıgın ıyılıgını ve dostlugun yucelıgını gormektendır .Ben izmit merkezde oturuyorum .Ne zaman ararsan her konuda yardımcı olurum .

merter ( tatar )
izmit / Kocaeli RR

VENOM
23.Ağustos.2008, 18:37
dostum benim regal satılık ara görüşelim gsm:0546 629 96 48

nisso
28.Eylül.2008, 19:34
bende izmitten yeni katıldım aranıza izmitte servis varmı bilen?

kıvılcım
28.Eylül.2008, 19:46

KOCAELİ USTALAR OTOMOTİV YENİ BURSA YOLU VEZİR ÇİFTLİĞİ MAH.NO 145 KULLAR 0-262-3350622 3354938

şu an sana yakın olan ve servis olarak gözüken bu kardeşim ama sanayide çok iyi ustalar vardır ve ordaki arkadaşlar senle mutlaka ilgileneceklerdir istanbuldan motorsiklet alırsan bütün bakımlarını yaptırıp istanbuldan götürmeni tavsiye ederim yenden servis ayarlıyana kadar kafan rahat kalmış olur allah gönlne göre versin canavarına en kısa zamanda kavuşman dilegiyle

kıvılcım
28.Eylül.2008, 19:51

sana en yakın gözüken servis burası kardeşim ama kocaeli sanayide çok iyi ustalar var zaten ordaki arkadaşlarda senle ilgilenecektir istanbuldanda motor alıcak olursa bakımlarını istanbulda yaptırırsan bir daha servis ihtiyacın olana kadar oralarda iyi bir usta bulmuş olursun en kısa zamanda canavarına kavuşursun inşallah

aslanburclu
28.Eylül.2008, 21:16
öncelikle merhaba allah gönlüne göre versin.. bak aşağıda vereceğim ilanı incele durumun musait olunca ara makina ankarada istanbul plakalı yeni sahibini bekliyor..
http://www.sahibinden.com/emsalsiz_b9_class_WQQaXQQ10556510WQQpXQQdisplayite m