PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BU KİLİT NEDİR?

MEHMETONUR
21.Haziran.2007, 19:42
Cahilliğimi mazur görün değerli forum üyeleri :roll: ama motorun sol tarafında amortisöre yakın bulunan,anahtarla açılan bir kilit var. NEDİR acaba ? :?

http://img358.imageshack.us/img358/7813/goruntu273sl3.gif

carvalho
21.Haziran.2007, 20:02
Kask kilidi diye biliyorum. Park halinde kaskı oraya sabitlemek için... Emin değilim...

MEHMETONUR
21.Haziran.2007, 20:05
tesekkürler dostum.meraktan çatladım vallahi. Acaba branda için mi diye düşünüyordum.

aslanburclu
21.Haziran.2007, 20:06
istiap haddinden fazlada yüklenirse makina o alet şaseye vurup kırılıp düşüyor bilgin olsun

MEHMETONUR
21.Haziran.2007, 20:12
istiap haddinden fazlada yüklenirse makina o alet şaseye vurup kırılıp düşüyor bilgin olsun

:? yani yük miktarını ayarlamak için mi o kilit?

hosemario
21.Haziran.2007, 20:29
hakikaten bende merak ettim şimdi. kesin olarak bilen yokmu?

ugurcuk
21.Haziran.2007, 20:41
kask için o kilit scooter kullananlar bilir koltugun altında bi kanca vardır kaskı oraya takarsın koltuğuda üstüne kapadın mı kask orada sabit kalır kimse kaskı kopartmadan alamaz bu kilitde ole kaskın ceen bağlantı yerlerii buradan geçirin ve kilitleyin goreceksinizki kask buradan kurtulmuo kolay kolay hatta kopmadan hiç :D

aidikurt
21.Haziran.2007, 21:28

:) :) ya kask kildi o kardeşim yaşar baba sende oyle bir yazmışsınki arkadaşın kafası karıştı :)

emrahkucukgirgin
21.Haziran.2007, 23:25
:-) hatlar karıştı... Dur ben de biraz karıştırayım...

Hocam orası çekme halatı bağlamak için kullanılıyor. Başka motor çekerken yani...

bir iki kişi daha bişeyler sıkarsa iş tam çığrından çıkacak ....

MEHMETONUR
21.Haziran.2007, 23:42

:) :) ya kask kildi o kardeşim yaşar baba sende oyle bir yazmışsınki arkadaşın kafası karıştı :)

:shock: Karıştı vallahi ama toparladım şimdi. Çekme halatı özellikle çok yaratıcıydı :cheesy:
herkese çok tesekkurler...

Rüzgar
21.Haziran.2007, 23:53
Ya..soldamı sağdamı bilmem ama oralarda bir yerde ufak mini takım çantası yeri var ve kilitli olduğunu hatırlıyorum.İçinde takımlar mevcut.Ufak bir pense,anahtar, tornavida,v.s.. :mrgreen: :mrgreen:

Tayfun
22.Haziran.2007, 02:45
O kilit manita kilididir arkadaşlar, sarışın bi mantayı arkanıza alırsanız yolda giderken veya birşey almak için hatunu motor üzerine bırakıp bakkala çakkala girdiğinizde işe yarar, kitlersiniz hatunu bacağından oraya siz çözene kadar sizindir :P :P :P (zihni sinir procesi) :D

emrahss
22.Haziran.2007, 09:22
hakikaten bende merak ettim şimdi. kesin olarak bilen yokmu?

Başar, kardeşim sen hala burada mısın? Taa askere almadılar mı seni? :D Bu arada imza kısmındaki videoyu seyrettim, afilli olmuş, artık orjinallerini görürüz inşallah. Sevgilerle...

carvalho
22.Haziran.2007, 09:44
Kask kilidi diye biliyorum. Park halinde kaskı oraya sabitlemek için... Emin değilim...

Sakalımız yok ki :)

Manita kilidi ve çekme halatı olayı bomba yalnız... :lol: :cheesy: :mrgreen:

Aksu
22.Haziran.2007, 10:22
O kilit manita kilididir arkadaşlar, sarışın bi mantayı arkanıza alırsanız yolda giderken veya birşey almak için hatunu motor üzerine bırakıp bakkala çakkala girdiğinizde işe yarar, kitlersiniz hatunu bacağından oraya siz çözene kadar sizindir :P :P :P (zihni sinir procesi) :D
Karar sizin hangisi daha kıymetliyse onu kiiltle, kask mı manita mı

Tayfun
22.Haziran.2007, 12:03
Tabiki manita abi yaaaaaaaa :cheesy:

müslüm baba
22.Haziran.2007, 12:50
DÜŞÜP KAYBOLSUN VE KAFAN TAKILSIN DİYE KONMUŞ BİR KİLİT :mrgreen:

ÖYLE DEĞİLMİ ALPER

MEHMETONUR
22.Haziran.2007, 13:59
Ya..soldamı sağdamı bilmem ama oralarda bir yerde ufak mini takım çantası yeri var ve kilitli olduğunu hatırlıyorum.İçinde takımlar mevcut.Ufak bir pense,anahtar, tornavida,v.s.. :mrgreen: :mrgreen:

alet çantası sağ tarafta dostum ve çok zor takılıp çıkıyor. Radyotör hortumu sıkıştırıyor o bölgeyi benim motorda.

El_Mariachi
24.Haziran.2007, 21:54
yok yok kesin manita kilidi ahahahha
tayfun süpersin abi yaaa :cheesy:

KIZILELMA
25.Haziran.2007, 17:37
o alet çantasının adı alet çantası.Yani motorunda o olmasına rağmen bir alet çantan olduğunu sanma.Kendine bir alet çantası al.okey:)

ercan
09.Aralık.2007, 03:03
arkadaslar kaskınızı oraya takmayın kesip alıylar yani calıyolar...

aslanburclu
09.Aralık.2007, 03:22
hatta 2 kişi binince şase oraya vuruyor ve kilit komple kırılıyor ve düşüyor

Tayfun
09.Aralık.2007, 03:27
Bu topik küflenmişti artık ya :)