PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hararet Göstergesi Niye Yanar ?

HONEY
22.Haziran.2007, 13:56
Merhaba Arkadaşlar,

Bu sabah 3-4 km yol aldıktan sonra hararet göstergesi yandı hemen motoru sağa çektim fanları kontrol ettim çalışmıyordu tüm soketleri biraz oynadım sonuç değişmedi.

5 dakika sonra motoru çalıştırdığımda normal olarak hararet göstergesi sönmüştü. Motoru zorlamadan bir süre gittikten sonra fanların açıp açmadığını kontrol ettim fanlar çalışıyor herşey normal gözüküyordu.

Sizce gösterge neden yanmış olabilir fikri olan varmı ?

El_Mariachi
22.Haziran.2007, 14:53
dostum selamlar..
aynı sorunu ben de yaşamıştım. muhtemelen hararet müşüründe bi sorun vardır ve
yanlış gösteriyordur gösterge. yani fanlar çalışıyorsa bi sorun yoktur.
bende de aynı şekilde 3-4 km sonra yanıyordu ve kenara çekiyordum.
sonra servise götürdüm katrancıya, coşkun usta baktı dedi hararet müşüründendir bu,
sonra elinden müşürü düşürdü. yerine taktı düzeldi :mrgreen:
abi dedim bu yaa, yine yanarsa nolcak bole tv gostermeyinde vurursun ya onun gibi yere atmakla olur mu,
dedi yine yanarsa değiştiririz ama yanmaz dedi.. o gun bugundur yanmadı.. artık üfledi mi püfledi mi anlamadım :scared:

ama müşürün içinde bişiy sıkışmış felna olabilir sen bi servise göster yada kendin bi kontrol et derim.
bi at bakalım yere nolcak :mrgreen:
işin şakası tabi..

fanlar çalışıosa korkma sür, hararet müşürünü değiştirince düzelecektir.

hadi geçmiş olsun.. :)

KIZILELMA
22.Haziran.2007, 14:55
Elektrik tesisatına ilaveten herhangi bir işlem yaptırdınmı?Sis farı v.s
Muhtemelen lambası herhangi bir yerden şasi alarak yanmış olabilir.Suyunuda kontrol et.

HONEY
22.Haziran.2007, 14:59
Elektrik tesisatına ilaveten herhangi bir işlem yaptırdınmı?Sis farı v.s
Muhtemelen lambası herhangi bir yerden şasi alarak yanmış olabilir.Suyunuda kontrol et.

Evet mehmet abi mavi ışık taktı ama onunla ilgili olduğunu zannetmiyorum takıldıktan sonra epey kullandım

KIZILELMA
22.Haziran.2007, 15:03
kontrol etmekte fayda var.Çünkü motorlarımızın elektrik tesisatları evlere şenlik.

emrahkucukgirgin
22.Haziran.2007, 17:46
Baba ne mavi ışığı? nereye? Göstergeye mi? eğer öyle ise nasıl oldu? güzel görünüyor mu? ben de yeşil gösterge ışığına uyuzum da...