PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dün az kalsın kaza hakkın rahmetine kavuşuyordum,çok şükür ucuz yırttım...

onurbahattin
03.Ağustos.2013, 16:02
Dün Samsun'dan black sea motoridees gurubumuzla saat 3.30 gibi orduya oradaki grup arkadaşlarımızla iftar yapmak için çıktık ,yaklaşık 150 160km bir yol ordu tüneline girmedik sahilden geze geze gideriz dedik virajlı yollar acayip ilk viraja hızlı girdim virajı alamadım 2cm kaldı kalmadı yoldan çıkmama o hızla 70 80 km vardı stabilizeye mıcırlı yola girsem direk kayalara çarpıcam kask haricinde hiçbir korumada yoktu son anda yırttım Allah korudu ,çok şükür Allah kimseye kaza bela vermesin çok korktum ...

CELİL
03.Ağustos.2013, 16:18
Onur çok tehlikeli bir durum atlatmışsın Allah korusun çok kötü sonuçlanabilirdi ama büyükde tecrübe kazandın
uzun yolda özellikle büyük cc makinalarla yol alırken virajlarda onların rahat döndüğü yerlerde bizim makinalar daha zorlanıyor ve gurup sürüşünde bizim için büyük tehlike yaratıyor çok geçmiş olsun 8)

mrtckrt
03.Ağustos.2013, 18:06
çok geçmiş olsun gruptakilerin senin motrunun (ve tabi ki senin) performansını bilmeli ve ona göre yol almalılar CELİL abi çok haklı honda shadow un 100 ile döndüğü virajı biz 80 le zor dönüyoruz denizlideki grupla sürüşlerimde birebir tecrube ettim artık mecbur söyledim " biraz yavaş gidelim" diye evet çok gurur verici bir durum değil bira yudumlarken hafif tebessüm oluşturacak sohbetler olmuyor değil ama ne olursa olsun yaşamak ve kazasız belasız yol almak herşeyden önemli....

onurbahattin
04.Ağustos.2013, 02:21
Evet arkadaşlar bana çok iyi bir tecrübe oldu kulübümüzdeki en küçük motor benin bana en yakın olan vn800 diğerleri hep 1000cc üzeri... Kalkarken biraz geri kalıyorum ama hızlanınca onlardan kopmuyorum120 130 km gidiyoruz zaten Maximum...
İlk virajada hızlı girdim ve sonu az kala kötü bitecekti çok şükür vademiz dolmamış...
Bu arada viraja nasıl girmeliyim şuan girmeden yavaşlıyorum biraz yatırıyorum o şekilde dönüyorum ,ben yatırınca kayar diye korkuyorum tekerlere patlatıcı sürüyorum yanaklarına o sıkıntı olurumu acaba ?
Kardeşim abi yatır korkma ben yatırıyorum baya kaymıyor iki kişi ilen nerdeyse dizim değecek okuyor diyor :)))
Lastiklerimizin kalitesi nasıl acaba yol tutuşu falan???

CELİL
04.Ağustos.2013, 02:27
Viraja girerken hız kes motoru uygun şekilde döneceğin yöne yatıır ve kafanıda döneceğin yöne çevir nereye bakarsan motor oraya gider çıkışta gaz vererek yüklenirsin orjinal lastiklere güvenme iyi değiller 8)

onurbahattin
04.Ağustos.2013, 12:02
Viraja girerken hız kes motoru uygun şekilde döneceğin yöne yatıır ve kafanıda döneceğin yöne çevir nereye bakarsan motor oraya gider çıkışta gaz vererek yüklenirsin orjinal lastiklere güvenme iyi değiller 8)

Eyvallah abi teşekkürler , Celil abi son birşey sormak istiyorum ,iyibir şekilde bakılsa sorunsuz kaç bin km yapar bizim motorlar ona göre satmayacağım bir ara cc yükseltmek için ilan açmıştım ama istediğim motor satıldı , Dursun harley misali havası var :))) millet benim motora bayılıyor Samdunda :))))

CELİL
04.Ağustos.2013, 13:35
Eyvallah abi teşekkürler , Celil abi son birşey sormak istiyorum ,iyibir şekilde bakılsa sorunsuz kaç bin km yapar bizim motorlar ona göre satmayacağım bir ara cc yükseltmek için ilan açmıştım ama istediğim motor satıldı , Dursun harley misali havası var :))) millet benim motora bayılıyor Samdunda :))))

iyi bakılan makina bence 35 - 40 bin km gider sonra şanzuman sorun çıkarırsa dişli takımını komple yenilersin 800 tl gibi motor ömrü biterse piston sekman yenilersin olmadı gömleği yenilersin motor ilk günki gibi sıfır olur 800 -1000 tl gibi sonuçta bakımını yaptığın makina senelerce kullanılabilir 8)

onurbahattin
04.Ağustos.2013, 13:51
iyi bakılan makina bence 35 - 40 bin km gider sonra şanzuman sorun çıkarırsa dişli takımını komple yenilersin 800 tl gibi motor ömrü biterse piston sekman yenilersin olmadı gömleği yenilersin motor ilk günki gibi sıfır olur 800 -1000 tl gibi sonuçta bakımını yaptığın makina senelerce kullanılabilir 8)

Eyvallah abi teşekkürler...

Anilgardiyan
05.Ağustos.2013, 05:04
kardeşim virajda frene basma , vites değiştirme,viraja girdiğin şeritle çıktığın şerit aynı olsun , Celil abi söylemiş zaten , ben tekrar üzerine basarak hatırlatıyım ; viraja girerken viraj cıkışına bak sürekli , virajı takip et , unutma , bariyere bakarsan kendini bariyere yapışmış şekilde bulursun , her zaman aklında olsun ..

onurbahattin
05.Ağustos.2013, 09:36
kardeşim virajda frene basma , vites değiştirme,viraja girdiğin şeritle çıktığın şerit aynı olsun , Celil abi söylemiş zaten , ben tekrar üzerine basarak hatırlatıyım ; viraja girerken viraj cıkışına bak sürekli , virajı takip et , unutma , bariyere bakarsan kendini bariyere yapışmış şekilde bulursun , her zaman aklında olsun ..

Eyvallah dostum bu benim için çok tehlikeli bir deneyim oldu ben biraz hızlı girdim birde yolun bittiği çizgiye takıldım az kalsın yolun dılışına çokıyordum Allah korudu çok şükür ,bilmem bilirmisimiz Karadeniz'de ordu bolaman eski sahil yolu oldukça keskin virajlarla dolu acemi ye zor yani bundan sonra çizgi yada bariyer değil daima ileri bakıcam :)))))

korhan_751
05.Ağustos.2013, 10:44
ben benim motoru o tip virajlarda köküne kadar yatırıyorum nerdeyse, ama tabiki hız kesipte yapıyorum, lastiklere fazla güvenmiyorum. aslında harley de olsa yine güvenmem sonuçta 2 lastiğin üstündesin.

geçmiş olsun ucuz atlatmışssın kardeşim

onurbahattin
05.Ağustos.2013, 11:59
ben benim motoru o tip virajlarda köküne kadar yatırıyorum nerdeyse, ama tabiki hız kesipte yapıyorum, lastiklere fazla güvenmiyorum. aslında harley de olsa yine güvenmem sonuçta 2 lastiğin üstündesin.

geçmiş olsun ucuz atlatmışssın kardeşim

Lastiklerime o gün parlatıcı sürmüştüm o yüzdende kayar diye yatırmak istemedim ama yatırmak lazım inceden de olsa motoru,eyvallah kardeşim teşekkürler :cheesy:

Emre
05.Ağustos.2013, 13:23
Lastiklerime o gün parlatıcı sürmüştüm o yüzdende kayar diye yatırmak istemedim ama yatırmak lazım inceden de olsa motoru,eyvallah kardeşim teşekkürler :cheesy:

Ne olursa olsun lastiğe ekstra bir madde sürmek mantıklı değil arkadaşlar. Yer ıslak olmadığı sürece, lastikte de yağ, zift, sabun vs.. yabancı bir madde olmadığı sürece, yaz aylarında lastik ısındıktan sonra yatırmak sıkıntı olmayacaktır. Tabi bu arada virajdaki en güzel hız, kendinizi en güvenli hissettiğiniz hızdır 8)

Fatih
06.Ağustos.2013, 10:57
Eyvallah dostum bu benim için çok tehlikeli bir deneyim oldu ben biraz hızlı girdim birde yolun bittiği çizgiye takıldım az kalsın yolun dılışına çokıyordum Allah korudu çok şükür ,bilmem bilirmisimiz Karadeniz'de ordu bolaman eski sahil yolu oldukça keskin virajlarla dolu acemi ye zor yani bundan sonra çizgi yada bariyer değil daima ileri bakıcam :)))))

Allah korumuş gerçekten o yollar çok tehlikeli.Ne çekmiştir millet o yoldan.Allah kaza bela vermesin.

Emix
06.Ağustos.2013, 11:54
aman çok dikkat et dostum inan ucundan dönmüşsün lastiklerine kesinlikle güvenme lastiklere güvensen bile bizim asfaltara güvenme

biraz ileriyi görmeye gayret et hızını limitler içine düşür kesinlikle gittiğin yola bak yatırırken gözünü başka yere kaçırırsan kaza kaçınılmaz olabilir istediğin hıza düşür motoru dert etme zaten hemen ivmelenecektir motorun yetişeceksindir arkadaşların yanına.. çok çok dikkat et