PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor katki kullanmak

pegasus
08.Ağustos.2013, 20:26
Abiler ,
2 zamanli motorlarin yakitina katki gerekiyormu?

CELİL
08.Ağustos.2013, 20:41
Abiler ,
2 zamanlı makinaların benzinine yağ karışırmak gerekiyor ama oranlarını ben bilmiyorum Rona bilir 8)

Rona
09.Ağustos.2013, 00:33
Abiler ,

2 zamanlı motorların benzinine yağ karııştırılır yağın cinsi 10 numara yağdır .Genel olarak benzin depo kapağı veya motosikletin etiketinde karışım oranı yazar fakat İdeal oranı da 1 litre benzine 40 gr yağ şeklindedir.Bu oranda istediğin performansa göre oynama yapabilirsin. 35 gr performanslı , 40 cl ideal , 50 cl performansı düşürür ısınmayı önler.8)

sezar
09.Ağustos.2013, 10:32
2 zamanlı motorların benzinine yağ karııştırılır yağın cinsi 10 numara yağdır .Genel olarak benzin depo kapağı veya motosikletin etiketinde karışım oranı yazar fakat İdeal oranı da 1 litre benzine 40 gr yağ şeklindedir.Bu oranda istediğin performansa göre oynama yapabilirsin. 35 gr performanslı , 40 cl ideal , 50 cl performansı düşürür ısınmayı önler.8)

Yani bizim motorların benzinine yağ karıştırmamız mı gerekiyor? ben hiç karıştırmadım da şimdiye kadar? Bi sorun olur mu ki...

Rona
09.Ağustos.2013, 10:44
Yani bizim motorların benzinine yağ karıştırmamız mı gerekiyor? ben hiç karıştırmadım da şimdiye kadar? Bi sorun olur mu ki...

:? :? :? :scared: :scared: :scared: [smilie=redcolorz3_: [smilie=redcolorz3_: :lol: :lol: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bu kanıya nereden vardın bilmiyorum ama bizim motosikletlerimizin motorları 4 zamanlı dır.Yağ koyacak olursan başına güzeeel bir masraf açmaktan başka birşey yapmazsın .Sakın deneme depoya yağ koyduysan da depoyu bir şekilde boşaltmalısın.İnternetten 2 zamanlı ve 4 zamanlı motorların çalışma prensibi konusunda araştırma yapmanı şiddetle öneririm.8)