PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask Tavsiyesi

Mantar
12.Ağustos.2013, 17:41
Motor almak için adım adım ilerliyorum ama galiba motordan önce koruma kıyafetlerini almak daha mantıklı. Bütün parayı motora verip ondan sonra kelle koltukta gezmeyelim 8)

Kasktan başlamayı düşünüyorum. Daha önce spyder kullanmış bir arkadaşım kendi kullandığı kask LS2 F351 mono'yu tavsiye etti. http://sharp.direct.gov.uk/ sitesinde de 4 yıldız almış fiyatına göre güvenli ve güzel bir kask gibi. Tipi ve rengi de kapalı kasklar arasında chopper kullanımına gider diye düşünüyorum. Değerli fikirlerinizi bekliyorum :) Bu kaskın fiyat aralığında hangi kaskları tavsiye edersiniz? (Kask 130-140 TL civarında buarada)

snrhsn
27.Mayıs.2015, 02:20
o fiyata kask olmaz. canını emanet edeceksin kaskına.
250 - 500 ₺ arası kasklar (http://www.motosikletaksesuarlari.com/Kapali-kask-fiyatlari-251-500-TL/641)
500 + ₺ kasklar (http://www.motosikletaksesuarlari.com/Kapali-kask-fiyatlari-500-TL-uzeri/642)

okansardag
27.Mayıs.2015, 03:41
tavsiyem grex G9.1

Rainmaker
27.Mayıs.2015, 13:12
Paranın yettiği en pahalı kaskı al dostum, alabiliyorsan Arai al, Nolan al, Shoei al... Chopper kaskı diye bir şey yoktur, iyi kask ve dandik kask vardır...

Ben acemice ve bodoslamasına daldığım için bu dünyaya önce motoru aldım, sonra da aynı dükkandaki bi kaskı... Fakat hiç güvenmiyorum kaskıma... Ne zaman ki kaska 300 euro falan ayırırım, bir o kadar da lastiklere ayırırım, o zaman cc yükseltme, sağına soluna janjan takma işlerine gireceğim... düşünce akıllanıyor insan, umarım düşmeden anlarsın kaskın önemini...

LS2 ve GDR gibi markalar sadece ekonomik oldukları için ve ülkemizde bolca çeşit ve bedende bulundukları için tercih ediliyorlar. Biz millet olarak şekilciyiz, güvenlik falan bizim için anlamsız. 4 yıldız, beş yıldız anlamam ben... Elime alıp inceleyince dandik olduğunu anlayabiliyorum. Bak tekrar söylüyorum, ben de GDR kullanıyorum, çünkü 300 eurom yok kaska verecek ama bu kullandığımız kaskın dandik olduğu gerçeğini değiştirmez. Kimseye de tavsiye etmiyorum...

Nasıl ki Harley Davidson 10 bin tl ye satılmıyorsa, "iyi bir kask" da 100 tl olamaz abicim... Malzeme kalitesi, işçilik, kaskın raf ömrü (2 yılı geçmişse alma) elli bin tane parametre var, yeterince uzun yazdığımı düşünüyorum...

Rainmaker
27.Mayıs.2015, 13:16
param olsa bu kaskı alırdım ben :

http://www.n11.com/arai-kask-rx-7-rc-carbon-full-karbon-fiber-motosiklet-kaski-P37033705

ersupalit
27.Mayıs.2015, 22:42
Shark Raw veya Shark Vancore, chopper için hem şekil hem de sağlamlık yönünden çok uygun. Ben Shark Raw Soyuz kullanıyorum ve memnunum. Ancak mediumsan large iste çünkü kalıpları biraz dar diğer kasklara göre

Rainmaker
28.Mayıs.2015, 09:57
Shark Raw veya Shark Vancore, chopper için hem şekil hem de sağlamlık yönünden çok uygun. Ben Shark Raw Soyuz kullanıyorum ve memnunum. Ancak mediumsan large iste çünkü kalıpları biraz dar diğer kasklara göre

iyi seçim... tr de deneyerek alabileceğimiz bir yer bilen var mı peki? ben hiç shark satan dükkan görmedim :(

Ekrem Özdemir
28.Mayıs.2015, 10:43
2013 Teki konuyu nasıl hortlatmışsınız ama :)

Rona
28.Mayıs.2015, 12:02
Gerçek anlamda koruma istiyorsanız F1 veya MOTOGP de yarışan pilotların kullandığı kasklardan kullanmalısınız.Bu kasklar kişiye özel üretilip fiyatları da 10000$ civarındadır. :cheesy: Marka vermiyorum çünkü herbiri kullandığımız kaskların standartında üretilmiyor.Hepsi de en üst düzey malzeme kullanılarak en sert ve en acımasız dayanıklılık testlerine tabi tutularak üretiliyorlar.

Ekonomik şartlar gereği bu kasklardan kullanamayacağımıza göre benim edindiğim bilgiler ışığında düşüncem şudur.Markası ne olursa olsun uluslararası güvenlik sertifikalarına sahip tüm kasklar, max 50 km hıza göre oluşan kaza senaryolarına göre üretilip teste tabi tutulurlar ve üretilirler.Dayanıklılıkları hemen hemen aynıdır.Sadece fiyat farkları vardır.Bu da konfor,malzeme ve yapılan reklam tanıtım vs. ye bağlıdır.İşin diğer tarafı da hepsinin kullanım ömrü ve şartı aynıdır.

Kendi fikrime göre.Kask için bir tomar para vermek yerine marka seçiciliği olmadan uluslararası güvenlik testlerinden geçmiş (DOT ECE SHARP) üzerinde ve kullanım kılavuzunda bunu belirten serfikaları olan bütçeme uygun bir kask almak daha doğrudur.8)

sedarth
31.Mayıs.2015, 16:45
Gerekli hersey yazılmış sanırım, konu eskide olsa foruma girenlerin görmesi gereken en önemli konu aslında.Herseyden önce kask alırken ucuza kaçılmamalı zaten bahsettiğimiz güvenlik sertifikalarına sahip ürünler 300 üzeri fiyatlarla satışta oluyor.Bir diğer konuda gerçekten kapalı bir kask sahibi olmak gerekliliğine inanıyorum zira çarpışma anında çene ve yüz bölgemiz ilk temas yüzeyini oluşturmakta maalesef.Ayrıca kapalı bir kask alacaksanız kask içine monte güneşlik vizörü olan ürünlerden kaçının zira kaskın impact bölgesinde önemli ölçüde zayıflamaya sebep olur.Bu zayıflamayı Arai nin birkaç modelinde görmüyoruz fakat onların fiyatlarıda malum.Bu zayıflığı tercih edeceğimize bir güneş gözlüğüyle çözebiliriz bu sorunu diye düşünüyorum.Kafa tasınız için pazarlık yapmayın derim 8)
Saygı ve sevgiler.

uslu
05.Temmuz.2015, 05:27
o fiyata kask olmaz. canını emanet edeceksin kaskına.
250 - 500 ₺ arası kasklar (http://www.motosikletaksesuarlari.com/Kapali-kask-fiyatlari-251-500-TL/641)
500 + ₺ kasklar (http://www.motosikletaksesuarlari.com/Kapali-kask-fiyatlari-500-TL-uzeri/642)

2500 3000e 2. el zor alıyoruz zaten motosikleti paramız var biz keyfimizden 150 200tl lik kask gösteriyoruz. arkadaş güzel demiş param olsa bunu alırdım diye 8bin TL lik kaskı göstermiş.
paranızı cebinize koyun yada kredi kartınızı geçin mağazaya yardımcı olurlar. olmayan paraya kaskta veremezler :)

tbaylan
07.Temmuz.2015, 13:28
Gerekli hersey yazılmış sanırım, konu eskide olsa foruma girenlerin görmesi gereken en önemli konu aslında.Herseyden önce kask alırken ucuza kaçılmamalı zaten bahsettiğimiz güvenlik sertifikalarına sahip ürünler 300 üzeri fiyatlarla satışta oluyor.Bir diğer konuda gerçekten kapalı bir kask sahibi olmak gerekliliğine inanıyorum zira çarpışma anında çene ve yüz bölgemiz ilk temas yüzeyini oluşturmakta maalesef.Ayrıca kapalı bir kask alacaksanız kask içine monte güneşlik vizörü olan ürünlerden kaçının zira kaskın impact bölgesinde önemli ölçüde zayıflamaya sebep olur.Bu zayıflamayı Arai nin birkaç modelinde görmüyoruz fakat onların fiyatlarıda malum.Bu zayıflığı tercih edeceğimize bir güneş gözlüğüyle çözebiliriz bu sorunu diye düşünüyorum.Kafa tasınız için pazarlık yapmayın derim 8)
Saygı ve sevgiler.

sedarth'a şiddetle katılıyorum. Kesinlikle ucuz mala kaçmayın. Canınızı emanet ediyorsunuz. Bindiğimiz aracın kaportası biz sürücüleriz. Paran yoksa binme arkadaş o motora 50-100 liralık kaskla. Biraz birikim yap, bir süre sonra kaliteli bir kask aldıktan sonra biniver demir atına. Sevdiklerini üzmenin bir mantığı yok. Hadi bindin diye kaza yapacaksın gibi bir kaide yok. Ama kimse canını riske atmamalı. Hele böyle bir konuda asla atmamalı.

Sevgiler.

tb

anchorman
20.Ocak.2016, 18:15
Dün LS2 FF352 aldım sharp 4 yıldızlı. 166 liraya. En ucuza alınabilecek en iyi kask bence. ff351 ile karıştıran arkadaş çok fiyatları aynı fakat ff351 1 yıldızlı

CELİL
20.Ocak.2016, 18:26
Dün LS2 FF352 aldım sharp 4 yıldızlı. 166 liraya. En ucuza alınabilecek en iyi kask bence. ff351 ile karıştıran arkadaş çok fiyatları aynı fakat ff351 1 yıldızlı

Merhaba Burak bilğilendirme için teşekkürler
Kendini alttaki Tanışma başlığı linkinde tanıtırsan seviniriz 8)
http://www.raptorriders.com.tr/forums/newthread.php?do=newthread&f=27

2_rock
20.Ocak.2016, 19:39
Kask motor ekipmanları arasında en önemlisi can güvenliğiniz için bu yüzden Tuğrul a katılıyorum

Ufuk_
20.Ocak.2016, 22:46
Motor almak için adım adım ilerliyorum ama galiba motordan önce koruma kıyafetlerini almak daha mantıklı. Bütün parayı motora verip ondan sonra kelle koltukta gezmeyelim 8)

Kasktan başlamayı düşünüyorum. Daha önce spyder kullanmış bir arkadaşım kendi kullandığı kask LS2 F351 mono'yu tavsiye etti. http://sharp.direct.gov.uk/ sitesinde de 4 yıldız almış fiyatına göre güvenli ve güzel bir kask gibi. Tipi ve rengi de kapalı kasklar arasında chopper kullanımına gider diye düşünüyorum. Değerli fikirlerinizi bekliyorum :) Bu kaskın fiyat aralığında hangi kaskları tavsiye edersiniz? (Kask 130-140 TL civarında buarada)

LS2 F351 ben kullanıyodum ve memnun degildim çene bağlantısı cok rahatsız etti beni boğazıma deyiyodu seside cok fazla geciriyo.Kışın rüzgarlığı kapatınca kaskın içinde yağmur yağıyodu :) bide sağ yandaki vidasını kaç kez sıktım bilmiyorum.Güvenlik konusuna gelirsek düştüğümde artçım takıyodu hala yaşıyo :) tavsiyem biraz daha fazla bütce ayırıp başka kask alman.

pacasi_camurlu
27.Ocak.2016, 11:50
kasklar da üretim tarihi önemli bi konu bunu dikkate alarak alın ve yurt dışından kask alımında üretim tarihini sorun çok ucuza olmasının sebebi 2 yıldan eski olmalarından

kaskın içinde kaza anında darbeyi emmesi için köpük gibi bi malzeme var bunun esnemesi gerekiyor. 2 seneden sonra bu esnekliği kaybediyor ve darbeyi sönümleyemeyerek direk aktarıyor.

marushin kask hakkında yorumu olan var mı ( japondor kendisi )

detailer
27.Ocak.2016, 12:28

LS2 FF352 ses geçirme durumu nasıl?

pacasi_camurlu
27.Ocak.2016, 12:55
LS2 FF352 ses geçirme durumu nasıl?

ses sorunu bizim motorlardan çok racing ci arkadaşların sorunu zaten yaptığımız maksimum 135 filan sorun çıkmıyor onda da

tbaylan
27.Ocak.2016, 13:28
ses sorunu bizim motorlardan çok racing ci arkadaşların sorunu zaten yaptığımız maksimum 135 filan sorun çıkmıyor onda da

Furkan kardeşim kendi adına konuşur musun lütfen. Bende Vn800 var. Üstünde de Vance&Hines egzoz var. Bazen 160-190 km hızlarda seyrettiğim oluyor:::::::::::::::

detailer
27.Ocak.2016, 13:34

Şuanda stm diye bir kask kullanıyorum. O kadar rüzgar sesi alıyor ki 50 km hızla giderken bile rüzgar sesi olduğu gibi içerde.

Trkr
27.Ocak.2016, 13:36
Furkan kardeşim kendi adına konuşur musun lütfen. Bende Vn800 var. Üstünde de Vance&Hines egzoz var. Bazen 160-190 km hızlarda seyrettiğim oluyor:::::::::::::::

kardo büyük cc'leri kast etmiyor yahuuu :):p:p:p

Ferhat BASTEM
27.Ocak.2016, 14:21

kardo büyük cc'leri kast etmiyor yahuuu :):p:p:p

Böyle konu arasına dalıp, ortamı online geyiğe çevirmekten hazzetmem ama... vay anasını arkadaş! :shock: Demek ki yüksek cc sahibi olmak böyle bir şeymiş. anlayamayız... :(

tbaylan
27.Ocak.2016, 14:35
Böyle konu arasına dalıp, ortamı online geyiğe çevirmekten hazzetmem ama... vay anasını arkadaş! :shock: Demek ki yüksek cc sahibi olmak böyle bir şeymiş. anlayamayız... :(

İşin şakası bir yana; ben Nolan N64 fullface kask kullanıyorum. Gayet memnunum. Bir de kaskın ses geçirmesinden ziyade koruyucu özelliğini ön planda tutmak lazım. Sesten rahatsız olma durumu için eczanelerde ve koruyucu iş kıyafeti satan mağazalarda kulak tıkaçları bulunuyor. Onlardan kullanılabilir.

Ha ille de sesi geçirmesin diyorsanız Speed&Strenght marka yarım kaskım var. Nolan N64'ün yanında sessizlik abidesi resmen. Yaz aylarında tavsiye edilir. Ama koruyuculuğu olmadığını zaten söylemeye gerek yok.8)

penguennoktanet
27.Ocak.2016, 18:35
Benim iki kaskım mevcut. Birincisi LS2 FF370 çene açılır kask. Diğeri ise Caberg HyperX çene çıkabilir kask.

Bir kere ses almayan kask yok. Dolayısı ile olayı ses yönünden değerlendirmeyeceğim. Uzun yolda Alpine Motosafe kulak tıkaçlarım var. Normal tıkaçlara göre pahalı ama kesinlikle parasını hak ediyor.

LS2 ve Caberg arasında bir kullanım açısından bir karşılaştırma yapacak olursam (koruma açısından Caberg daha üstün) soğuk havalarda LS2 tercih ediyorum zira Caberg daha yazlık bir kask (havadar, çene altından rüzgar alıyor). Ama görüş açısı açısından Caberg kesinlikle 10 numara.

Nymphe
28.Ocak.2016, 04:08
Bende ki hijyen takıntısı gereği iç astarı çıkıp yıkanabilir olma özelliğini de ekliyorum kaska. Öncelik güvenlik testleri, sonra iç astar sonra tasarım açıkcası. Nolan da 400-700 tl arası bu özellikleri taşıyan kasklar var.

detailer
11.Şubat.2016, 20:53
Şu ikisi arasında kaldım;

http://urun.n11.com/kask/mt-blade-raceline-kapali-racing-kask-mat-siyah-P91162177

http://urun.n11.com/kask/ls2-ff352-fullface-siyah-kask-yeni-model-P94364277

MT Blade sharp'ta 3 yıldız, ls2 ff352 4 yıldız. Her ikisinde de iç vizör yok. Dış siyah vizör alsak ls2 vizör 35 lira, Mt 90 lira. Gelgelelim MT blade hep hoşuma gitmiştir. Ancak ls2 ff352 daha avantajlı. Sizce hangisini seçmeli. Bu gece n11'de motosiklet kategorisinde 30 TL indirim var, kullanabilirim.

FurkanC.
12.Şubat.2016, 00:47
Aga ufuk kardeşimiz var o ikisinide kullanmış biri bende de mt var şuan ls2 de denedim direk mt ye yönel derim ls2 yi düşünme

Mustafa Gözgen
12.Şubat.2016, 00:50
Abi mt revenge sharptan 5 yıldız almış fiyatı da uygun nasıldır acaba

wildworld
12.Şubat.2016, 00:53
Ben mt Revenge mat siyah kask kullanıyorum gayet memnunum hava kanalları biraz yetersiz kalabilir ses konusunda mutlaka alıyor ancak fiyat performans açısından tercih edilebilir diye düşünüyorum

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa Gözgen
12.Şubat.2016, 01:04
Teşekkür ederim bende şu an ls2 var 4 yıldızlı fuar zamanı veya yaza doğru mt veya nolan düşünüyorum bu arada belki forumda geçmiştir ama hudson fuarda bütün nolan ürünlerinde %50 indirim yapacakmış şu anki fiyatların yarısına fuardan alabilicez yani :D

Ufuk_
12.Şubat.2016, 02:15
Şu ikisi arasında kaldım;

http://urun.n11.com/kask/mt-blade-raceline-kapali-racing-kask-mat-siyah-P91162177

http://urun.n11.com/kask/ls2-ff352-fullface-siyah-kask-yeni-model-P94364277

MT Blade sharp'ta 3 yıldız, ls2 ff352 4 yıldız. Her ikisinde de iç vizör yok. Dış siyah vizör alsak ls2 vizör 35 lira, Mt 90 lira. Gelgelelim MT blade hep hoşuma gitmiştir. Ancak ls2 ff352 daha avantajlı. Sizce hangisini seçmeli. Bu gece n11'de motosiklet kategorisinde 30 TL indirim var, kullanabilirim.

İki kaskı da kullandım kesinlikle mt.Daha rahat camı daha geç buğulanıyo ve sesi biraz daha az geçiriyo.Ls2 nin çene bağlantısını çok geriye yapmışlar boğazına deyiyo ve cok rahatsız ediyo kayışı uzatıncada çene bağlantısını bağlamanın bi anlamı kalmıyo.

detailer
12.Şubat.2016, 02:17
351 ile karıştırılıyor deniyor, siz 352 kullandınız doğru mudur

HTC One M8s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ufuk_
12.Şubat.2016, 02:42
351 ile karıştırılıyor deniyor, siz 352 kullandınız doğru mudur

352 kullandım ben bide bu linkteki fiyat biraz pahalı 140 tlye almıstım ama bu yeni modeli galiba görünürde arka hava cıkıs yerinde değişiklik yapmışlar.

Nymphe
12.Şubat.2016, 02:43
Ls2 nin bu modelini kullandım çok buğu yapıyor sadece bunu söyleyebilirim

SM-T800 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ereneren
12.Şubat.2016, 02:49
bende shoei xr1100 var buhu konusu aslında düzenli olarak her yıl pinlock ları değiştirmek lazım yoksa yapıyo buhuyu

detailer
12.Şubat.2016, 11:43
Dün bayaa yorumlarınızı bekledim, yorum gelmeyince, Mt blade'e göre hafif olması, siyah vizörün daha ucuz olması ve sharp'tan mt'ye göre +1 yıldız daha fazla olmasından dolayı ls2 ff352 sipariş ettim. Ama yorumlarınızı okuduktan sonra içime sinmedi bu sabah siparişi iptal ettim. 30 lira hediye çekini yaktık ama yaza kadar bir daha kampanya olur diye tahmin ediyorum. Nasip :cheesy:

Ufuk_
12.Şubat.2016, 13:30
Dün bayaa yorumlarınızı bekledim, yorum gelmeyince, Mt blade'e göre hafif olması, siyah vizörün daha ucuz olması ve sharp'tan mt'ye göre +1 yıldız daha fazla olmasından dolayı ls2 ff352 sipariş ettim. Ama yorumlarınızı okuduktan sonra içime sinmedi bu sabah siparişi iptal ettim. 30 lira hediye çekini yaktık ama yaza kadar bir daha kampanya olur diye tahmin ediyorum. Nasip :cheesy:

İyi yapmıssın abi çene bağlantısı cok geride biraz daha zorlasalar ensemizden cıkartcaklarmış kayışları.

detailer
12.Mayıs.2016, 15:05
Geldi çattı bir kask tavsiyesi alma vakti daha :cheesy: Hiç memnun olmadığım ama beni idare eden (düşmezsek eğer) çene açılır kaskım var. Gözlük kullandığımdan çene açılır kasklar daha cazip geliyor. Ancak her ne kadar güvenlik nedeniyle kapalı kasklara baksam da içimdeki chopper rider canavarını durduramıyorum. Son tahlilde aklımda; soğuk havalarda ve uzun sürüşlerde kullanmak üzere çene açılır bir kask almak, yaz aylarında şehir içinde ve buluşmalara giderken kullanmak üzere açık bir kask edinmek var. Büyük ihtimal çene açılır kask olarak LS2 FF370 veya MT Flux alacağım, her ikisi de sharp 4 yıldızlı. Diğer taraftan açık kask için kafam karışık, internet üzerinden yaptığım araştırmalarda sadece şekline bakarak beğendiğim modeller şunlar;

http://urun.n11.com/kask/nitro-x581-classic-kask-turanoglu-motosiklet-P66299864
http://urun.n11.com/kask/mt-le-mans-sv-solid-gloss-black-pilot-yarim-gozluklu-P110338372

Açık kask kullanan arkadaşların marka model ve açık kask kullanımı hakkında her türlü önerisini alabilirim.

knn80
12.Mayıs.2016, 16:30
Geldi çattı bir kask tavsiyesi alma vakti daha :cheesy: Hiç memnun olmadığım ama beni idare eden (düşmezsek eğer) çene açılır kaskım var. Gözlük kullandığımdan çene açılır kasklar daha cazip geliyor. Ancak her ne kadar güvenlik nedeniyle kapalı kasklara baksam da içimdeki chopper rider canavarını durduramıyorum. Son tahlilde aklımda; soğuk havalarda ve uzun sürüşlerde kullanmak üzere çene açılır bir kask almak, yaz aylarında şehir içinde ve buluşmalara giderken kullanmak üzere açık bir kask edinmek var. Büyük ihtimal çene açılır kask olarak LS2 FF370 veya MT Flux alacağım, her ikisi de sharp 4 yıldızlı. Diğer taraftan açık kask için kafam karışık, internet üzerinden yaptığım araştırmalarda sadece şekline bakarak beğendiğim modeller şunlar;

http://urun.n11.com/kask/nitro-x581-classic-kask-turanoglu-motosiklet-P66299864
http://urun.n11.com/kask/mt-le-mans-sv-solid-gloss-black-pilot-yarim-gozluklu-P110338372

Açık kask kullanan arkadaşların marka model ve açık kask kullanımı hakkında her türlü önerisini alabilirim.

Mehmet ben MT Kaskın Raptor Modelini kullanıyorum ( Çene Açılır ) genel olarak memnunum çene açılır düşünürsen bir incele istersen.

detailer
12.Mayıs.2016, 16:45
Mehmet ben MT Kaskın Raptor Modelini kullanıyorum ( Çene Açılır ) genel olarak memnunum çene açılır düşünürsen bir incele istersen.

Sharp'tan 3 yıldızlı MT Raptor, 4 yıldızlı LS2 FF370 ile aynı fiyat olmasından dolayı onu eledim. MT flux ise 4 yıldız ve şeklen LS2 ff370'den daha şık ve kaliteli duruyor. Aralarında 50-60 liralık bir fark var. O yüzden LS2 almazsam MT flux alırım diye düşünüyorum. Tabi benim incelemelerim hep kağıt üstünde yazılı incelemelere göre yaptığım tercihler. Belki de benim kafama MT Raptor daha iyi oturacaktır, şuan ön inceleme yaptığım için son kararı elle kask muayenesi sonrası verebilirim. Raptor'u da listeye alıyorum, yorumunuz için teşekkürler.

denizintruder
12.Mayıs.2016, 16:58
Sharp testi hakkında çok ta tarafsız olmadığına dair bir kac dergide makale okumuştum.
Bunun dışında kendi kafanızın şekline biçiine göre seçmelisiniz. Ben shoei kullanıyorum açık bir kaskım var ls2 ama berbat bence. Size tavsiyem nolan ,agv ,shark ,diesel ( agv ), bell, arai , schubert , suomi gibi bilinen markalardan secmeniz. Motosiklette konforunuzu arttırdikca guvenliginizi azaltirsiniz. Ben ilk kaskimi alirken bana siz beyninizin degerini olcun biz ona gore size kask verelim dediler siz de buna gore buna hareket etmelisiniz :)

detailer
12.Mayıs.2016, 17:15
Sharp testi hakkında çok ta tarafsız olmadığına dair bir kac dergide makale okumuştum.
Bunun dışında kendi kafanızın şekline biçiine göre seçmelisiniz. Ben shoei kullanıyorum açık bir kaskım var ls2 ama berbat bence. Size tavsiyem nolan ,agv ,shark ,diesel ( agv ), bell, arai , schubert , suomi gibi bilinen markalardan secmeniz. Motosiklette konforunuzu arttırdikca guvenliginizi azaltirsiniz. Ben ilk kaskimi alirken bana siz beyninizin degerini olcun biz ona gore size kask verelim dediler siz de buna gore buna hareket etmelisiniz :)

Tavsiyelerinize katılıyorum 8) Onun dışında aslında hiç bir kaska güvenmiyorum. 60 km hızdan sonra bir kaskın sizi koruması ancak çarpma şeklinize bağlı olarak sizi koruyabilir diye düşünüyorum. Kullanılan malzeme plastiğin bir türevi (yanlışım varsa düzeltin lütfen), her halükarda uygun açı ve sertlikte bir darbe ile darmadağın olacaktır. Kask güvenliğin küçük bir parçası bence. Uygun hızda sürmek, yolu iyi okumak, düşmeyi bilmek, tecrübe vs. bunlar kafayı koruyan unsurlar. İyi bir kask kullanılmasından yanayım, ama işte gönlüm de "arada açık kaskla gez" diyor :cheesy: Azıcık delilik olmasa biz de zaten motosiklete binmeyiz :cheesy: Napıçaz böyle bilemedim :yorgun:

detailer
17.Mayıs.2016, 17:35
Arkadaşlar kask arayışım devam ediyor. LS2 FF370 çene açılır kaskın hiç bir bedeni olmadı bana, yani "kask denenmeden alınmaz, her kask her kafaya uymaz" atasözüne canı gönülden katılıyorum. Mağazada çok seçenek yoktu. Ama caberg stunt'u görmekten çok memnun oldum. Kask fullface, bana hafif geldi, iç pedleri yumuşacık, görüş açısı geniş, dış tasarımı ince ve çok zarif, baktığınızda ben kaliteliyim diyor. Ama forumlarda yazılan, kaskın içeriye ses ve rüzgar aldığı yönünde, bu nedenle ondan da vaz caydım :cry:

detailer
18.Mayıs.2016, 15:58
Arkadaşlar olaki caberg aldık sizce kırmızı mı siyah mı?

Siyah http://urun.n11.com/kask/caberg-stunt-mat-black-kask-P85880490

Kırmızı http://urun.n11.com/kask/caberg-stunt-blade-mat-siyah-kirmizi-kapali-kask-P94055523

Bahadır
18.Mayıs.2016, 17:52
Arkadaşlar olaki caberg aldık sizce kırmızı mı siyah mı?

Siyah http://urun.n11.com/kask/caberg-stunt-mat-black-kask-P85880490

Kırmızı http://urun.n11.com/kask/caberg-stunt-blade-mat-siyah-kirmizi-kapali-kask-P94055523

Siyah her motora uyar abi 8)

FurkanC.
18.Mayıs.2016, 18:05
Bu paralara çıkabiliyosan eğer bell vortex ve qualifer kasklarada bakmanı tavsiye ederim nolanda aynı zamanda onun dışında ls2lerdense mt kasklar daha kaliteli f/p olarak

detailer
18.Mayıs.2016, 18:18
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160518/4aacb5e47fb775e9cd0345b9ae83ced5.jpg

Realferman55
18.Mayıs.2016, 23:28
Mehmet abi kararı verdi ve kirmızı olsun 1 lira fazla olsun diyerek kirmiziyı aldı, kaskın hayırlı ugurlu olsun mehmet abi :)

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coni-blaze55
19.Mayıs.2016, 01:43
Yelekteki pack lede uyuyor aslında hayırlı uğurlu olsun mehmet abi :)

MUSTAFA48
19.Mayıs.2016, 02:06
paranın yettıgı en pahalı kaskı almalısın benım fıkrımde ls2 kasları guzel bır kask ve orta ölceklı butceye hıtap edıyor ıstersen bır bak kasklara

detailer
19.Mayıs.2016, 12:15
Arkadaşlar ls2 kalıpları benim kafaya uymadı. Caberg stunt kirmizi kaski kafam içinde rahat ettiğinden, görme açısının çok iyi olduğundan, şeklini çok begendigimden, caberg kalite ve güvenliğine inandigindam tercih ettim. N11.com 50 lira indirim kuponu kullanarak 485 liraya aldım. Aynı fiyata isim yapmış başka markalar da vardı ancak caberg stunt şekli ile aynı kalite ve fiyattaki diğer kasklardan ayrılarak gönlümü kazanmayı başardı. Tavsiyeleriniz için çok çok teşekkür ederim.

Kask elime ulaşınca detaylı fotoğraflarını paylaşacağım.

Eray Aksoy
16.Mart.2019, 22:48
Arkadaşlar yeni bir başlık açıp konu kirliliği yapmamak adına buradan sormak istedim.Kask almak için araştırma yapıyordum.İnternette gördüğüm kasklar ya enduro yada racing tipinde.Bizim Chooper lar için nasıl bir kask olması lazım ? Yani oturuş pozisyonumuza göre rüzgar kanalları,şekli ve şemali nasıl olmalı ? Malum buranın havası yazın fena.Yarım kask almay düşünüyorum.Şehir içi onu kullanırım.Bir tane de tam kask alır onu da uzun yollarda kullanırım.Biraz detaylı ve benim kalın kafamın anlayacağı biçimde anlatırsanız çok sevinirim.Ömer Hocam buna da sakın Eşofmanlı Şevket Hoca videosu yollama peşinen söyliyeyim :cheesy:

CELİL
16.Mart.2019, 23:02
Ben yarım kask kullanıyorum
Güvenlik sertifikası olan havalandırma girişleri ve içinde açılıp kapanan güneş vizörü olan yarım kask işini görür zaten Antalya sıcağında kapalı kask kullanmak mümkün değil 8)

Eray Aksoy
16.Mart.2019, 23:06
Ben yarım kask kullanıyorum
Güvenlik sertifikası olan havalandırma girişleri ve içinde açılıp kapanan güneş vizörü olan yarım kask işini görür zaten Antalya sıcağında kapalı kask kullanmak mümkün değil 8)

Sağolasın Başkanım.Peki güvenlik sertifikasında neye dikkat edelim ? Yani farklı farklı sertifikalar var ? Senin kask ın bir resmi var mı ?

Mehmet A.
16.Mart.2019, 23:07
Abi kaskın tam kask olması gerekir. Yarım kaskların kafadan çıkması ve yüz hatlarına gelecek zararı korumama durumu var.

Hatta bizim geçen seneki festival sürüşümüzden tek bir örnek ahmeti boynundan arı sokmuştu. Boynu açıktı.

Yollarda lastiklerin parçaları yada çöp taş gibi etkenler araç lastiklerinden fırlayabilir. Eğer yüz açıksa yüze çarptığında dikkat kaybı yaşayıp kazaya sebep olabilir.

Şehir içi olayı içi ise 40km hızla yapılan bir kaza bile motorcu insanının ölümüne sebep olabilir.

Geçenlerde online geyikte racing kasklı chopperciler diye bi gırgır yapılmıştı [emoji16][emoji16][emoji16]

Şahsi ve genel tavsiye ilk zaman darlansanızda zorlansanızda tam kask kullanın şehir içi dışı ayırmadan. Çünkü açık kaska alışıp uzun yolda kapalı kullanınca alışmak zor olacağı gibi uzun yol konforunu da bozar sonrası pişmanlık olur.

Vesselam [emoji16][emoji106][emoji4]

Mehmet A.

Eray Aksoy
16.Mart.2019, 23:12
Abi kaskın tam kask olması gerekir. Yarım kaskların kafadan çıkması ve yüz hatlarına gelecek zararı korumama durumu var.

Hatta bizim geçen seneki festival sürüşümüzden tek bir örnek ahmeti boynundan arı sokmuştu. Boynu açıktı.

Yollarda lastiklerin parçaları yada çöp taş gibi etkenler araç lastiklerinden fırlayabilir. Eğer yüz açıksa yüze çarptığında dikkat kaybı yaşayıp kazaya sebep olabilir.

Şehir içi olayı içi ise 40km hızla yapılan bir kaza bile motorcu insanının ölümüne sebep olabilir.

Geçenlerde online geyikte racing kasklı chopperciler diye bi gırgır yapılmıştı [emoji16][emoji16][emoji16]

Şahsi ve genel tavsiye ilk zaman darlansanızda zorlansanızda tam kask kullanın şehir içi dışı ayırmadan. Çünkü açık kaska alışıp uzun yolda kapalı kullanınca alışmak zor olacağı gibi uzun yol konforunu da bozar sonrası pişmanlık olur.

Vesselam [emoji16][emoji106][emoji4]

Mehmet A.

Mehmet iyi ve güzel demişsin ama burası Ankara değil ki bir şekilde idare edebilelim.Havalar yazın gölgede bile 50 dereceye kadar çıkabiliyor.Nem ise %98.Nefes dahi alamadığın bir ortamda şehir içi veya dışı tam kaskı nasıl kullanabileceksin ? Ben şahsen tek bir sürücüde dahi tam kask görmedim yaz sıcağında.

Eray Aksoy
16.Mart.2019, 23:18
Öffff bu kask deli bir şey miş gerçekten.Daha güzelleri var mı bilemedim ama bu çok fena duruyor.Resmen ateş ediyor.Değişik renkleri de var.Bell Rouge muş markası.

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

Mehmet A.
16.Mart.2019, 23:18
Bilemedim şimdi [emoji16][emoji4]
Yaz sıcak tabi bunlar egzantirik şeyler [emoji16][emoji16][emoji16]

Mehmet A.

CELİL
16.Mart.2019, 23:23
Bu modeller nazi kaskı denilen modeller ve kesinlikle bu modellerden uzak dur en düşük korumaya hatta korumamaya sahip 8)
Kask güvenlik sertifikaları uluslararası geçerliliğe sahiptir örneğin ECE gibi 8)

Öffff bu kask deli bir şey miş gerçekten.Daha güzelleri var mı bilemedim ama bu çok fena duruyor.Resmen ateş ediyor.Değişik renkleri de var.Bell Rouge muş markası.

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

Eray Aksoy
16.Mart.2019, 23:33
Bu modeller nazi kaskı denilen modeller ve kesinlikle bu modellerden uzak dur en düşük korumaya hatta korumamaya sahip 8)
Kask güvenlik sertifikaları uluslararası geçerliliğe sahiptir örneğin ECE gibi 8)

Başkanım ben şimdi alırsam gidip alakasız saçma sapan bir şey alır sonra da pişman olurum.Bana biraz hangi tarz ve modellere bakmam gerektiği konusunda bir tavsiye,link falan versen olmaz mı ? Yani ben neredeyse bunu alacaktım.Allah tan stoklarda kalmamış.

Ömer
16.Mart.2019, 23:35
Eray kask sıkıntılı bir konu.
Ben ilk çene açılır ile başladım, sonra yarım kask ve şuan ş.içinde yarım uzun yolda full race kullanıyorum. Ama ne alırsan al güneş vizörü olsun.

Bu arada o baktığın nazi kaslarından uzak dur, ilk sebep güvenlik ikincisi ise bizim gibi Gürbüz insanlar için kelebek havası veriyor :)

Şevket hocadan selamlar [emoji1787][emoji869]

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CELİL
16.Mart.2019, 23:37
Başkanım ben şimdi alırsam gidip alakasız saçma sapan bir şey alır sonra da pişman olurum.Bana biraz hangi tarz ve modellere bakmam gerektiği konusunda bir tavsiye,link falan versen olmaz mı ? Yani ben neredeyse bunu alacaktım.Allah tan stoklarda kalmamış.

Örneğin ben bunu kullanıyorum bu tarzları seviyorum ve rahat kullanışlılar 8)
https://m.n11.com/mt-kask-mt-avenue-mat-titanium-renk-gunes-vizorlu-yarim-kask-P41408338?BEDEN=M&gclid=CjwKCAjwvbLkBRBbEiwAChbckW2NShoF886y8Yh46kZ9 RmeIGB6Rk935SapS-u2CD2M83zxbp36FDRoCIWYQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

mt-kask-mt-avenue-mat-titanium-renk-gunes-vizorlu-yarim-kask-P41408338?BEDEN=M

Eray Aksoy
16.Mart.2019, 23:40
Eray kask sıkıntılı bir konu.
Ben ilk çene açılır ile başladım, sonra yarım kask ve şuan ş.içinde yarım uzun yolda full race kullanıyorum. Ama ne alırsan al güneş vizörü olsun.

Bu arada o baktığın nazi kaslarından uzak dur, ilk sebep güvenlik ikincisi ise bizim gibi Gürbüz insanlar için kelebek havası veriyor :)

Şevket hocadan selamlar [emoji1787][emoji869]

Bu kask Bell Rogue kaskı.DOT onaylıymış.Bu DOT sanırım Amerikan sertifikasıymış.Altta teknik bilgilerini paylaşıyorum.Yani bu iyi değil mi ?

Özellikler: Hafif kompozit kabuk
Optimum sürücü konforu için dayanıklı ve yenilikçi kabuk
Ayarlanabilir ağızlık çıkarılabilir astar özellikleri
FidLock manyetik bağlantı kolay ağızlık çıkarmak / koymak için
Maksimum konfor ve boyut aralığı için 3 kabuk ve EPS boyutları
Çıkarılabilir ve yıkanabilir iç astar Kullanışlı hoparlör cepleri
Premium paslanmaz çelik D-halkalar ve metal rozetleri
Beş yıl garanti
DOT onaylı

Eray Aksoy
16.Mart.2019, 23:44
Örneğin ben bunu kullanıyorum bu tarzları seviyorum ve rahat kullanışlılar 8)
https://m.n11.com/mt-kask-mt-avenue-mat-titanium-renk-gunes-vizorlu-yarim-kask-P41408338?BEDEN=M&gclid=CjwKCAjwvbLkBRBbEiwAChbckW2NShoF886y8Yh46kZ9 RmeIGB6Rk935SapS-u2CD2M83zxbp36FDRoCIWYQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

mt-kask-mt-avenue-mat-titanium-renk-gunes-vizorlu-yarim-kask-P41408338?BEDEN=M&gclid=CjwKCAjwvbLkBRBbEiwAChbckW2NShoF886y8Yh46kZ9 RmeIGB6Rk935SapS-u2CD2M83zxbp36FDRoCIWYQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Başkanım bu benim paylaştığım kaskın sağlamlığı daha iyi değil mi ?

Beş yıl garanti
DOT onaylı

CELİL
16.Mart.2019, 23:49
Başkanım bu benim paylaştığım kaskın sağlamlığı daha iyi değil mi ?

Beş yıl garanti
DOT onaylı

Bu kask Nazi kaskla kıyaslanmaz bile ama linkteki kask orta kalitede bu modelin daha iyileri var onlara bakabilisin 8)

Ömer
16.Mart.2019, 23:49
Kullanım tarzı olarak kaza esnasında racing kullananlar gibi yüz üstü düşme zor ihtimal olsada düştükten sonra yuvarlanınca açık kısımların zemine süreceğini unutma, tecrübe ile sabit. O zaman iyi ki açık kask (NAZİ) kullanmamışım diyorsun.
En fazla biraz terlersin o olur [emoji6]

Eray Aksoy
16.Mart.2019, 23:52
Bu kask Nazi kaskla kıyaslanmaz bile ama linkteki kask orta kalitede bu modelin daha iyileri var onlara bakabilisin 8)

Kullanım tarzı olarak kaza esnasında racing kullananlar gibi yüz üstü düşme zor ihtimal olsada düştükten sonra yuvarlanınca açık kısımların zemine süreceğini unutma, tecrübe ile sabit. O zaman iyi ki açık kask (NAZİ) kullanmamışım diyorsun.
En fazla biraz terlersin o olur [emoji6]

Peki bunun hakkında ki yorumunuz nedir ? Ama sanırım Başkanım ın kaskı gibi vizörü aşağıya inen daha iyi olur gibi ?

Özellikleri:
· Malzemesi: Termoplastik
· Türü: Açık Kask
· Kaskın ağırlığı:1200 gr.
· Çoklu Kabuk Yapısı
· Güvenlik sertifikaları:UN ECE REG 22.05 DOT
· Sharp****
· Dahili Güneş vizörü: Yok
· Çizilmez cam ya da UV filtreli cam:Var
· Gelişmiş Hava Kanalları
· Çene bağlantı sistemi:Mikrometrik
· Yıkanabilir ve çıkarılabilir astar:Var
· Çene rüzgar pedi ve burunluk:Yok

2014

CELİL
16.Mart.2019, 23:53
Güvenlik için tartışmasız en güvenlisi kapalı kask ona şüphe yok 8)
Ama gerçekci olalım hiç kimse antalyada 40 derece sıcak altında kapalı kaska dayanamaz :)

Eray Aksoy
16.Mart.2019, 23:55
Güvenlik için tartışmasız en güvenlisi kapalı kask ona şüphe yok 8)
Ama gerçekci olalım hiç kimse antalyada 40 derece sıcak altında kapalı kaska dayanamaz :)

Ben kimseyi kapalı kask ile görmedim Başkanım.Hele ben hiç dayanamam.Yazın yollarda yürümüyor,çöllerde susuz kalmış gibi resmen sürünerek gidiyorum.Mümkün olsa portatif klima yapıp 7/24 sırtımda taşıyacağım :)

CELİL
16.Mart.2019, 23:57
Peki bunun hakkında ki yorumunuz nedir ? Ama sanırım Başkanım ın kaskı gibi vizörü aşağıya inen daha iyi olur gibi ?

Özellikleri:
· Malzemesi: Termoplastik
· Türü: Açık Kask
· Kaskın ağırlığı:1200 gr.
· Çoklu Kabuk Yapısı
· Güvenlik sertifikaları:UN ECE REG 22.05 DOT
· Sharp****
· Dahili Güneş vizörü: Yok
· Çizilmez cam ya da UV filtreli cam:Var
· Gelişmiş Hava Kanalları
· Çene bağlantı sistemi:Mikrometrik
· Yıkanabilir ve çıkarılabilir astar:Var
· Çene rüzgar pedi ve burunluk:Yok

2014

Bu pilot kask modeli havalı güzel ama kullanışsız
Neden diyicen

Kısa vizor kullanışsız ağzına sinekler girer :)
Siyah vizor kullanışsız gece görüşü zor sorun :)
Üstünde Havalandırma kanalları yok kafan terler :)

Ömer
16.Mart.2019, 23:58
Eray sana kendi yaptığım yöntemi tavsiye edeyim.
Bir mağazaya girip farklı tarzlarda kasları al ve tak, aynada kendine bak ve ne hissettiğini düşün.
Doğruyu bulacaksın

Eray Aksoy
17.Mart.2019, 00:03
Eray sana kendi yaptığım yöntemi tavsiye edeyim.
Bir mağazaya girip farklı tarzlarda kasları al ve tak, aynada kendine bak ve ne hissettiğini düşün.
Doğruyu bulacaksın

Aslında doğru ve en güzeli bu.Ama sıkıntı benim tecrübesizliğimde.Bir kaskı alıp bakarım ve hoşuma giderse alırım.Ama o kaskın yapısı racing motorlar için uygun olabilir ? Yani öne yatarak kullanan adamlar için tasarlanmış bir şey olabilir ? Bunu bilmem mümkün değil.Sizler gidip nasıl bir şeye bakmanız gerektiğini bilerek onlardan seçebilirsiniz.Ama ben gidip "Abi nasıl bir şey almam lazım Chopper için ?" dediğimde hem fiyattan geçirirler hem de satmak istediklerini "Bu iyidir" diyerek elime tutuştururlar.Zira Manavgat da gerçekten insan sağlığı bazlı düşünen ve tecrübeli olan satıcı yok.Adamların tek derdi para ve işletmelerini bakkal mantığı ile işletiyorlar maalesef.

Ömer
17.Mart.2019, 00:35
Aslında doğru ve en güzeli bu.Ama sıkıntı benim tecrübesizliğimde.Bir kaskı alıp bakarım ve hoşuma giderse alırım.Ama o kaskın yapısı racing motorlar için uygun olabilir ? Yani öne yatarak kullanan adamlar için tasarlanmış bir şey olabilir ? Bunu bilmem mümkün değil.Sizler gidip nasıl bir şeye bakmanız gerektiğini bilerek onlardan seçebilirsiniz.Ama ben gidip "Abi nasıl bir şey almam lazım Chopper için ?" dediğimde hem fiyattan geçirirler hem de satmak istediklerini "Bu iyidir" diyerek elime tutuştururlar.Zira Manavgat da gerçekten insan sağlığı bazlı düşünen ve tecrübeli olan satıcı yok.Adamların tek derdi para ve işletmelerini bakkal mantığı ile işletiyorlar maalesef.Eray sen mağazaya girip farklı tarzlarda kaskları dene, önce kask bedeninin ne olduğunu sonra senin için tarzın olacak modeli belirle. Almak zorunda değilsin
Sonra İnternete bak fiyatları kıyasla.
Kendini daha iyi hissedeceksin

Bu arada unutmadan, bu sıkıntıları bizim yaşamadığımız yanlışını kafandan sil. Bu bir süreç ve yaşamayan yoktur [emoji869][emoji1787][emoji106]

Eray Aksoy
17.Mart.2019, 00:44
Eray sen mağazaya girip farklı tarzlarda kaskları dene, önce kask bedeninin ne olduğunu sonra senin için tarzın olacak modeli belirle. Almak zorunda değilsin
Sonra İnternete bak fiyatları kıyasla.
Kendini daha iyi hissedeceksin

Bu arada unutmadan, bu sıkıntıları bizim yaşamadığımız yanlışını kafandan sil. Bu bir süreç ve yaşamayan yoktur [emoji869][emoji1787][emoji106]

Eyvallah.O halde en iyisi Antalya ya gitmek olacak.Orada büyük bir mağazada çokça seçenek bulurum.Burada seçenek çok az çünkü.Yalnız son bir sorum olacak izninle.Kevlar pantolon meselesi var.Olsa olsa İstanbul da olur.Büyük beden,yani 4 veya 5XL beden Kevlar Kot pantolonu nereden temin edebilirim ? Deneyerek almak elbette daha iyi olur ancak adamlarla önce telefonda görüşüp konuyu hallederim.Küçük veya büyük gelirse değişime yollarım.Olan kargo parasına olur ki onu da artık kabullenmem gerekecek.O bedenlerde bulamazsam dahi belki yaptıracağımız birini bulabiliriz ?

Ömer
17.Mart.2019, 00:54
Eyvallah.O halde en iyisi Antalya ya gitmek olacak.Orada büyük bir mağazada çokça seçenek bulurum.Burada seçenek çok az çünkü.Yalnız son bir sorum olacak izninle.Kevlar pantolon meselesi var.Olsa olsa İstanbul da olur.Büyük beden,yani 4 veya 5XL beden Kevlar Kot pantolonu nereden temin edebilirim ? Deneyerek almak elbette daha iyi olur ancak adamlarla önce telefonda görüşüp konuyu hallederim.Küçük veya büyük gelirse değişime yollarım.Olan kargo parasına olur ki onu da artık kabullenmem gerekecek.O bedenlerde bulamazsam dahi belki yaptıracağımız birini bulabiliriz ?Forumun biryerlerinde imalatçı bir firma vardı ama bulunca linki paylaşırım

Eray Aksoy
17.Mart.2019, 01:04
Vallahi süper olur.Onu aradan çıkarmış olurum en azından :)

newmoon06tr
17.Mart.2019, 01:17
Eray selam,
Ekipmanımı motorumu almadan aldım, alevli spyder hayallerimi süslediğinden dolayı, kaskımı da siyah-gri renklerde full-face LS-2 320 modelini tercih ettim. Ankara grubumuzdaki arkadaşlar beni full-face konusunda ikna ettiklerinden dolayı, nazi ve açık kask tercih etmedim. İlk başlarda kaskı tatktığımda daraldım, bundan nasıl nefes alıyorlar diyede çok hayıflandım. Fakat kullandıkça alışmaya başlıyorsun. Rüzgarı kesmek için bir çene aparatı mevcut, acele kaskı taktığım zamanlar, çene aparatı üst tarafta kalıyor ve inan ki düşük km.de giderken bile o aparatın yukarıda kaldığını alttan gelen rüzgar dan dolayı hissediyorum. Full-face kask ile bütünleşmeye başladım, fakat itiraf edeyim açık kasklarda hoşuma gitmiyor değil. Denemedim/kullanmadım hiç, rüzgar durumu, sesi izole/kesme durumu nedir bilmiyorum. Bu gün bir açık kask alacak olsam, ki bu benim tercihim, canlı kanlı görüp denedikten sonra; hoşuma gitmesi durumunda aşağıdaki linkteki kask olurdu, linkteki mağaza da tesadüfen manavgat'ta :)
Senin yaşadığın yer olması dolayısıyla, git bir dene derim. :)

https://urun.n11.com/kask/ls2-verso-mat-titanium-kask-P323246241

Eray Aksoy
17.Mart.2019, 01:34
Eray selam,
Ekipmanımı motorumu almadan aldım, alevli spyder hayallerimi süslediğinden dolayı, kaskımı da siyah-gri renklerde full-face LS-2 320 modelini tercih ettim. Ankara grubumuzdaki arkadaşlar beni full-face konusunda ikna ettiklerinden dolayı, nazi ve açık kask tercih etmedim. İlk başlarda kaskı tatktığımda daraldım, bundan nasıl nefes alıyorlar diyede çok hayıflandım. Fakat kullandıkça alışmaya başlıyorsun. Rüzgarı kesmek için bir çene aparatı mevcut, acele kaskı taktığım zamanlar, çene aparatı üst tarafta kalıyor ve inan ki düşük km.de giderken bile o aparatın yukarıda kaldığını alttan gelen rüzgar dan dolayı hissediyorum. Full-face kask ile bütünleşmeye başladım, fakat itiraf edeyim açık kasklarda hoşuma gitmiyor değil. Denemedim/kullanmadım hiç, rüzgar durumu, sesi izole/kesme durumu nedir bilmiyorum. Bu gün bir açık kask alacak olsam, ki bu benim tercihim, canlı kanlı görüp denedikten sonra; hoşuma gitmesi durumunda aşağıdaki linkteki kask olurdu, linkteki mağaza da tesadüfen manavgat'ta :)

https://urun.n11.com/kask/ls2-verso-mat-titanium-kask-P323246241

Ali Abi çok teşekkür ederim.Ah keşke imkanım olsa da yekpare,full face bir kask takabilsem.Ama yazın sıcaklar 50 dereceyi buluyor.Temmuz,Ağustos ve Eylül de pert sin yani.Mayıs,Haziran ve Ekim de ise 30-40 derce arası.Nemler neredeyse %100 seviyesinde.Yani burada öyle bir kaskı ancak Aralık tan Mart a kadar takabilirsin.Linkini verdiğin mağaza bizim Yasin in.Adıyaman'lı bir arkadaş.Yarın bir gidip bakarım.Fiyat olarak da internetten dahi epeyce ucuz.Burada Erdem Motor da var.Ancak burada bulabildiklerin,çeşit falan çok az.Ama gidip bakmakta fayda varmış açıkçası.Ama bu modelden ziyade başkasına bakarım.Biraz daha Chopper vari bir görünümü olsa daha güzel olurdu.Bu daha ziyade Scooter kaskı gibi duruyor.Ama canlı görmek farklı olur elbette.

Eray Aksoy
17.Mart.2019, 18:47
Eray selam,

https://urun.n11.com/kask/ls2-verso-mat-titanium-kask-P323246241Ali Abi Selamlar,

Biraz evvel Manavgat Motor da kask ve diğer malzemelere baktım.LS2kask olmadı.Güneş vizörü olan modeller en fazla 2XL olurmuş.O da bana biraz dar geldi.Saçlar uzamaya başlayınca bir numara kafa da büyümüş oldu.Başka markalara bakmak istedim ama elinde yoktu.Güneş vizörü olmayan bir tanesi uydu ama onun da interkom bağlantı yuvası yoktu ve çok çirkin bir yeşil rengindeydi.

Yazlık ve kışlık montlara da baktım.Söylediğine göre 2XL dan büyük üretilmiyormuş.Ancak ben internette bir kaç yerde 6-7 XL a kadar mont gördüm.

Kevlar kot ise yoktu.Olan pantolonlar da en fazla XL dı.Pantolon konusunda da yardımcı olamadı.

Yani işin özü şu.Adam bıkkın ve bezgin bir tavır içindeydi."Yaa bakarsın gel bir sigara iç önce" diyerek kendisi bir sigara yakıp oturdu ve bilgisayarına gömüldü.Sonra ben de çıkıp gittim.Antalya da büyük mağazalara gidip bakacağım.Tek sorun olmaması gereken bir kask için "Bu olur.En iyisi ve olması gereken bu" dediklerinde inanıp alırım.Zira onun yanlış kask olup olmadığını bilemem.Malum tecrübe olmayınca ikna olmak pek de zor olmuyor.Kendini satıcının insafına bırakıp inanıyorsun.

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mxsrn
17.Mart.2019, 19:09
Merhaba Eray abi, Antalya’da yaşadığınızdan dolayi fullface kask size işkence olur. Shark Raw kaskı bana göre chopper kullanıcılarına yakışan en güzel kask modelidir. Yüz maskesi olsa da yarım kask olarak geçmektedir. Yüz maskesini keyfe göre sökebilirsiniz. Tavsiye ederim8)2015

Eray Aksoy
17.Mart.2019, 20:09
Merhaba Eray abi, Antalya’da yaşadığınızdan dolayi fullface kask size işkence olur. Shark Raw kaskı bana göre chopper kullanıcılarına yakışan en güzel kask modelidir. Yüz maskesi olsa da yarım kask olarak geçmektedir. Yüz maskesini keyfe göre sökebilirsiniz. Tavsiye ederim8)2015

Kask güzel gerçekten.Ama bunu da burada kullanmamız mümkün değil.Bu da full kask gibi kapandığından dolayı sıcaklarda bizi fazlasıyla bunaltır.Çeneliği çıkarabiliriz ama bu sefer de sürüş esnasında yolda yüzümüze çarpacak ve çok can acıtabilen sinek ve arı gibi şeylere karşı savunmasız kalırız.Vizörü tam çene altına kadar inebilen kasklar en güzeli bu yüzden.Ayrıca kaskın fiyatı da 1600 lira civarında.Motora para vereceğim.Tüm ekipmanlar da ciddi bir rakam tutacak.Elbette güvenli bir kask için bütçeyi zorlamak lazım ama o rakamlara şimdilik çıkamam maalesef.300-700 lira arası bir bütçem var kask için.Ardından kevlar kot,mont,eldiven,ayakkabı gibi bir sürü daha ekstralar çıkacak.

Eray Aksoy
19.Mart.2019, 23:30
Kask bakarken "Pin Lock" dedikleri bir şeye denk geldim.Buharlanmayı önleyen bir cammış.Galiba her kaska takılmıyormuş ? Bu buhar camı hakikaten de faydalı mı yoksa olmasa da olur mu ? Yani işe yarayan bir şeyse ona uygun kasklara bakacağım ?

Ömer
19.Mart.2019, 23:38
Kask bakarken "Pin Lock" dedikleri bir şeye denk geldim.Buharlanmayı önleyen bir cammış.Galiba her kaska takılmıyormuş ? Bu buhar camı hakikaten de faydalı mı yoksa olmasa da olur mu ? Yani işe yarayan bir şeyse ona uygun kasklara bakacağım ?Soğuk havalarda çok işe yarıyor ama pahalı bir parça olduğu için çoğumuz kullanmıyoruz.
Tamamen konfor amaçlı, çoğu kaskta standart olarak pinlock bağlantı noktaları var.
Vizör buhar yapınca camı biraz aralayıp pratik çözümler üretiyoruz :)

Eray Aksoy
19.Mart.2019, 23:45
Soğuk havalarda çok işe yarıyor ama pahalı bir parça olduğu için çoğumuz kullanmıyoruz.
Tamamen konfor amaçlı, çoğu kaskta standart olarak pinlock bağlantı noktaları var.
Vizör buhar yapınca camı biraz aralayıp pratik çözümler üretiyoruz :)

Yani masraf yapmaya gerek yok diyorsun ? Doğru mu anladım ? 150 lira ortalamasında fiyat olarak.Hani faydasını çok görüp rahat edeceksem alırım ?

Ömer
19.Mart.2019, 23:54
Yani masraf yapmaya gerek yok diyorsun ? Doğru mu anladım ? 150 lira ortalamasında fiyat olarak.Hani faydasını çok görüp rahat edeceksem alırım ?Aynen öyle

Benzin pahalı paranı benzine sakla [emoji6]