PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka lastik hakkında...

faati
24.Haziran.2007, 22:21
Selam arkadaslar benim regalde standart arka lastik var 120 lik bir lastik kenda

fakat ben bu lastige güvenmiyorum daha kaliteli br lastik le değiştirmek istiyorum suya hiç gelemiyor gecen c.tesi virajda suya gelince yeri optum soyle bir... gerci ucuz atlattık allaha sukur...

o gunden sonra aklııma dustu... bu konuda onerilerinize ihtiyac duymaktayım yani lastik genişligi ve markası olarak tavsiyeler kastediyorum.

cevaplarınızı bekliyorum..

ugurcuk
24.Haziran.2007, 22:25
marka olarak metzeler kullanılıyor genelde ebat değişikliği konusunda bi fikrim yok

okan
25.Haziran.2007, 00:23
suyu görünce kaymayan lastik daha yapılmadı dostum.... çok normal kayıp düşmen ...

aslanburclu
25.Haziran.2007, 01:00
Selam arkadaslar benim regalde standart arka lastik var 120 lik bir lastik kenda

fakat ben bu lastige güvenmiyorum daha kaliteli br lastik le değiştirmek istiyorum suya hiç gelemiyor gecen c.tesi virajda suya gelince yeri optum soyle bir... gerci ucuz atlattık allaha sukur...

o gunden sonra aklııma dustu... bu konuda onerilerinize ihtiyac duymaktayım yani lastik genişligi ve markası olarak tavsiyeler kastediyorum.

cevaplarınızı bekliyorum..

sen bırak lastiği falan güzel kardeşim her lastik suda kayar okanımın dediği gibi ama sen önce suda kaymıyacak şekilde binmesini öğren veya bizim aidikurt ilre gecee ye danış koca musaözü barajının suyunda yatırmadılar battılar daldılar çıktılar

faati
25.Haziran.2007, 09:47
Walla arkadaslar iyi hos diyorsunuz.

Ama soyle bişi var o gunden sonra kuru yolda viraj alırken bile tırsar oldum.Yere bişi dokulmuşmu diye bakmaktan paranoya basladı.
arka lastik kayacakmış gibi geliyor.
siz ne marka lastik kullanıyorsunuz??

ToMCaT
25.Haziran.2007, 09:55
Öncelikle geçmiş olsun aman dikkat edelim.Doğru sölüyolar arkadaş ıslak ve mıcırlı zeminde ne taksan kayarsın önce sürüş tekniğini düzeltmen gerek.

KIZILELMA
25.Haziran.2007, 10:07
Öncelikle geçmiş olsun aman dikkat edelim.Doğru sölüyolar arkadaş ıslak ve mıcırlı zeminde ne taksan kayarsın önce sürüş tekniğini düzeltmen gerek.

Komutanıma katılıyorum.ama sen yinede o lastiklerden kurtul.Metzelerde yaz kampanyası vardı.Yanılmıyorsam Ön:22€ Arka:80€.
Bir araştır derim ben.

HONEY
25.Haziran.2007, 12:20

Komutanıma katılıyorum.ama sen yinede o lastiklerden kurtul.Metzelerde yaz kampanyası vardı.Yanılmıyorsam Ön:22€ Arka:80€.
Bir araştır derim ben.

dostum nerede bu kampanya

KIZILELMA
25.Haziran.2007, 12:55
Çetincan İthalat İhracat Dayanıklı Tüketim Malları Gıda Tekstil Ürünleri Pazarlama ve Tic. Ltd. Şti.

Posta Adresi:
Ankara Asfaltı No:111/A-B Bornova/İZMİR

Telefon:
[232] 347 57 22

Gsm:
[533] 500 33 80

Faks:
[232] 347 32 49

e-mail:
info@cetincan.com

RızaHoşgör
25.Haziran.2007, 17:26
evet motorlarımızın üzerindeki kenda veya duro marka lastikler çok sert.ama sert lastiklerinde avantajlı oldugu yerler vardır.bak musaözüne sıcak havada artçı ile sert lastikle gitmek bana avantaj sağladı.
dikkatlı ol derim.suçu lastikte aramayalım.şehir içi yeşillik sulamalarının yanından çok dikkatlı geçelim

ozzymania
31.Temmuz.2007, 12:18
Lastiklerin kalitesinden çok lastiklere bastığımız havanın basıncıda önemli.Ben daha önce ön arka kaç birim basmalıyız diye sorduğumda 28-30 denmişti.Motoru aldığımdan beride 28-30 lps'de kullanıyorum.
hatta bu konuda birde örnek vereyim.
Hafta sonu sancez ile birlikte karaburun'a giderken yolda lastiklerimin hava basıncını onun tavsiyesi ile 34-36 yaptım.Daha girdiğim ilk virajda sol tekerleği yanımda gördüm nasıl toparladığımı hatırlamıyorum ama ömrümden bir 2 sene gitti.
Akabilinde ileride bir başka virajdada sola dönecekken kendimi bir anda karşı şeridin emniyet şeridinde buldum.(şansıma yol boştu karşıdan araç gelmiyordu.10 sn fark ile) Ayrıca rüzgarı yüksek hızda giderken yanlardan gelen rüzgara göre ön lastik saga sola gidiyordu.Lastiklerin havasını indirip bir sonraki benzinciye kadar devam edip orada düzelttikten sonra pek bir sıkıntım kalmadı ama yinede ömrümden toplamda bir 5 sene gitti.
Yani şunu anladım motorun kullanım ve kişinin yol tutuş alışkanlığına görede lastikler çok etkili olabiliyor.

gecee
31.Temmuz.2007, 12:32
faati dostum,
evet lastiklerimiz o kadar güzel değil kesinlikle...
ama şoyle bi durum varki motor üstünde duruşun sürüşün cok etki ediyor,
suyu gördüğünde panik yapıp firen yaparsan veya motorun o andaki tepkisini anlayamazsan düşme ihtimalin yüksek ...
4 teker bile kuru zeminden bi anda suya girdiği zaman kayar ...bu lastiklerin o anki zemine hemen uyum sağlayamamasından kaynaklanıyor .

Lastiklerin kalitesinden çok lastiklere bastığımız havanın basıncıda önemli.Ben daha önce ön arka kaç birim basmalıyız diye sorduğumda 28-30 denmişti.Motoru aldığımdan beride 28-30 lps'de kullanıyorum.
hatta bu konuda birde örnek vereyim.
Hafta sonu sancez ile birlikte karaburun'a giderken yolda lastiklerimin hava basıncını onun tavsiyesi ile 34-36 yaptım.Daha girdiğim ilk virajda sol tekerleği yanımda gördüm nasıl toparladığımı hatırlamıyorum ama ömrümden bir 2 sene gitti.
Akabilinde ileride bir başka virajdada sola dönecekken kendimi bir anda karşı şeridin emniyet şeridinde buldum.(şansıma yol boştu karşıdan araç gelmiyordu.10 sn fark ile) Ayrıca rüzgarı yüksek hızda giderken yanlardan gelen rüzgara göre ön lastik saga sola gidiyordu.Lastiklerin havasını indirip bir sonraki benzinciye kadar devam edip orada düzelttikten sonra pek bir sıkıntım kalmadı ama yinede ömrümden toplamda bir 5 sene gitti.
Yani şunu anladım motorun kullanım ve kişinin yol tutuş alışkanlığına görede lastikler çok etkili olabiliyor.

oziii aman yaw dikkat et ...
34-36 ilk defa duyuyorum...
hayır ne yükleyeceksiniz ki bu motora o kadar hava basıyosunuz ...
ben 27-29 kullanıyorum veya 28-29....

ozzymania
31.Temmuz.2007, 13:17
oziii aman yaw dikkat et ...
34-36 ilk defa duyuyorum...
hayır ne yükleyeceksiniz ki bu motora o kadar hava basıyosunuz ...
ben 27-29 kullanıyorum veya 28-29....

Yüksel 34-36 kullanıyordu yanlış hatırlamıyorsam.Yanlışşam akşam kendisi düzeltir.
Ama şu farkı göz önüne almadık.Yükselin ağırlığı ile benim ağırlığım çok farklı.Neredeyse onun iki katıyım.Buda yaklaşık 20-30 kilo farkeder.Buda motor kullanımında dikkat edilmesi gereken bir etken diye düşünüyorum.