PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Raptor icin nasıl bir kask olmalı ??

Kino
09.Şubat.2007, 14:51
arkadaslar ;
birde size bu kask olayında fikirlerinizi almak isterim

bu raptorlara nasıl bir tip kask gider düsünceleriniz nedir?

tamam kaskım var ama arasıra inanın kask sanki motordan büyükmüs gibi geliyor rahatsız oluyorum.
trafik polislerinin taktığı camı ve cenelik ile yukarı kalkan kasklardan benimkisi.
aslında iyi gibi hani güneşe de hafiften engel oluyor cenelik ve cam kep gibi alın önüne gelince ama tip olarak uygun degil yani biraz kaba gibi

bizim raptorlara daha kibar ve kullanışlı olması gereken bir kask olması gerek yani raptorun tarzı itibarı ile farklı olması gereken bir kask.

ama o kadar kask baktım kataloglardan mağzalardan " ha işte bu " dedigim cıkmadı internette de aradım baktım yok yok yok abicim ..
ben göremedim bulamadım sizler nedersiniz.??

şimdi buna zevk meselesi demeyelim ...
mesela ferrari denildiginde kırmızı renkle beraber akla gelir. yani kırmızı yakıştırılır ferrariye ,
raptor denildiginde de nasıl bir kask gelmeli akla ..

ayrıca yazlık ve kışlık olarak 2 kaskmı alınmalıdır?

okan
09.Şubat.2007, 15:20
kino dostum ne çok derdin varmış senin beaa.. :D :D :D benim kulandığım kask da çeneden açıkmalı modeldir .. bencede en iyisi budur zaten...motorunun rengi neyse kaskınıda o renk al daha karizmatik duruyo...

Kino
09.Şubat.2007, 16:06
okan dostum
keşke dertlerimiz bunlar gibi olsa :mrgreen: , maksat bilgi düşünce alışverisi tabii ki. :roll:
renk önemli deil ben örnek verdim ferrari olayını
yani ferrari denince aklıma kıpkırmızı bir yarıs arabası geliyor

raptor denince nasil bir kask gelmesi gerekli insanın aklına (renk önemli deil tabii burada ya siyah yada kırmızı olacak )
mesela raptor denince nazilerin kaskı gibi bir kaskmı gelmesi gerekli aklımıza veya soft olanlar var kulaklıklı ondan mı acaba

neyse o kadar da önemli degil galiba.. :roll: :roll: :roll:

okan
09.Şubat.2007, 16:12
Nazi kaskının hiçbir güvenliği yoktur ... allah göstermesin kaza anında bi işe yaramayan kaskıda kafada taşımanın bi anlamı yoktur bence.. yine senin kullandığın çenelikliler en iisidir...
allah yolunu açık etsin .. sağlıcakla kal...

emrahkucukgirgin
09.Şubat.2007, 20:06
Grex çenesiz çok güzel görünüyor...

Ben kullanıyorum tavsiye ederim.. nolanın ikinci markası...

http://www.mototal.com.tr/grex_g03.asp

Ben bir de boyattım cillop gibi oldu... zaten ucuz olmasının nedeni boya kalitesi... yoksa malzeme standartlara uygun...

El_Mariachi
09.Şubat.2007, 22:12
ben nolan 1100E,101,102 modellerini cok beğeniyorum. hem cok da yakışıyor motora, kullanan ark.larda gördüm. kask biraz tuzlu ama sonuçta en önemli ekipman bence kask, iyisini almak lazım.

xerline
09.Şubat.2007, 22:17
bendede cenesinden acılmayandan var ve cok sinir oluyorum her sigara içeceğim zaman durmak zor geliyor yinede içiorum ama bi gün kaskla birlikte yanıp gidecegim :cheesy: ceneden acılanlardan alacagım, alacagım da bi fikir verin saglam olsun marka ismi falan bide resmi olursa super olur.

aidikurt
09.Şubat.2007, 23:41
bende cox trip var cok uygun bizim aletede uyuyor mat olanından aldım.Tavsiyemdir.Çenden açılıır.
http://www.ekonomikticaret.com/ekonomikticaret/images/47/500/msozen44.JPG

okan
10.Şubat.2007, 01:18
bende cox trip var cok uygun bizim aletede uyuyor mat olanından aldım.Tavsiyemdir.Çenden açılıır.
Alıntı resimini görmek için tıklayın (http://www.ekonomikticaret.com/ekonomikticaret/images/47/500/msozen44.JPG) kasklarımız aynıymış dostum.. bendede metalik siyahı var...gözlügüde çok işe yarıyo dimi yazın....

aidikurt
10.Şubat.2007, 01:34
eevet okan kardeş hem ceneden acılır hemde icten vizorlu dıye aldım yazın vizor cok hos oluyor bayada karizmatik duruyor :cheesy:

innocentbystander
10.Şubat.2007, 10:44
Bendeki de aidikurt'unkiyle aynı kask, markası Caberg yalnız. Satan dükkan aynı fabrika malı olduğunu, fason imalât/marka basma mevzu olduğunu anlatmıştı. Hatta benimki mat değil, okaninkiyle aynı o zaman. mat az daha pahalı mıydı neydi. Parlasın görünsün diye düşünmüştüm galiba. Yalnız cruiser motora yakışıyor mu bilemem. Bence biraz anten duruyor. Bana göre bu tarz motora en çok yakışan eski alman miğferine benzeyen, nazi denilen tip ama okan'ın da dediği gibi yeterli koruma sağlayacak bir şeye benzemiyor. Önce güvenlik deyip flip-up almam da bu yüzden. full-face denilen çenesi açılmayanlar iyice anten durur diye düşünüp onlara yaklaşmadım bile ama takanı da görmedim. xerline'inkini görmek lâzım. Aslında biz gençken madasret ile Bismarck miğferi (hani tepesinde sivri böyle ok gibi bi nane var ya, birinci cihan harbine kadar kullanıldı alman/prusya ordusunda) bulmak isterdik bitpazarından ama yoktu tabi.

her sigara içeceğim zaman durmak zor geliyor yinede içiorum :shock:

Abi sigara içmek için durmak daha iyi olur bence. Hem güvenlik hem görsellik açısından. Var mı başka hareket halinde sigara içen?

aidikurt
10.Şubat.2007, 14:23
bendede cenesinden acılmayandan var ve cok sinir oluyorum her sigara içeceğim zaman durmak zor geliyor yinede içiorum ama bi gün kaskla birlikte yanıp gidecegim :cheesy: ceneden acılanlardan alacagım, alacagım da bi fikir verin saglam olsun marka ismi falan bide resmi olursa super olur.
baba inşallah şaka yapıyorsundur eğer cidden motorda giderken sigara içiyorsan bişey diyemiyorum :evil:

okan
10.Şubat.2007, 15:44
baba inşallah şaka yapıyorsundur eğer cidden motorda giderken sigara içiyorsan bişey diyemiyorum :evil: arkadaşlar sigarayı bırakmayı deneseniz...34 yaşındayım daha hiç içmedim...haftada iki üç akşam da alkol aldığım halde... :D

El_Mariachi
10.Şubat.2007, 17:10
arkadaşlar okan abiye katılıyorum. aranızda en küçük galiba benim, ben de sigara hiç içmedim ama çevremde içen bir sürü insan var, içen farketmiyor ama kendisine verdiği zarar yanında çevreye de olumsuz bi etki bırakıyor. tabi herkesin kendi seçimi, :roll: ama bırakmak için bu iş ile ciddi ciddi uğraşan kuruluşlar var..

kask olayına gelince, ben de cox'un o modelini beğeniyorum, ama nolan daha çok hoşuma gidiyor.

www.nolan.it bu siteden nolan modellerini bulabilirsin. :idea:

herkese saygılar.. :D

Siyahİnci
11.Şubat.2007, 17:30
Bende de Airoh SV-55 flip-up çift vizörlü kask var.Bu arada günde 2-2,5 paket sigara içen biri olarak seyir halinde sigara içmeyi tavsip etmiyorum.

madasret
11.Şubat.2007, 19:50
markayı bilmem de en kullanışlısı çeneden açılan kask bence de... gerçi güvenli olmasa bile yazın kesin bir nazi kaskı alıcam :) güvenliği çok düşünseydim hiç motora binmezdim

xerline
11.Şubat.2007, 23:26
Slm beyler hepinizden ayrı ayrı alıntı yapmak istemiyorum bakıyorum koymusunuz ortaya beni taslıyorsunuz :)
berraber bir yere gidersek o 2-2,5 paket içen arkadas 4 pakete cıkarsa yanıma bir kişi daha bulmuş olurum :)
Bende biliyorum aslında içmemek lazım ama işim gereği alkol alamıyorum 12 saatte calısıyorsun e tabi dag başı tek eylencemiz buydu ama azaltıyorum. size birsey daha soyleyeyim ne kadar bagımlı oldugu mu anlayın. yatmadan once 1 sigara içerim ki bu ısıklar sonuk ve tamamen uyur pozisyonda olmalıdır yoksa sayılmaz (yani kesinlikle uyku tutmaz).
buarada 100-120 vs gibi hızlarda içmiyoruz zaten ama kaskımı merak edenler için söylüyorum sıradan cenesi acılmayan kasklardan sigaranın yarısından sonra başlıyor yangın tehlikesi :) ama tavsiye etmem

okan
11.Şubat.2007, 23:30
allah kurtarsın kardeş... çok içmesen ii olurdu ama yazdıklarına göre treni kaçırmışsın gibi geliyo bana ... hiç kullanmadığım için içenlerinde duygularını hiç anlayamamışımdır ne yazıkki..

yasinsubay
12.Şubat.2007, 01:52
bence en guzeli nazi kaskı manyak karizma duruyor :cheesy: iste ornek asagida
http://upload6.postimage.org/212095/DSCF3577_Large_.jpg (http://upload6.postimage.org/212095/photo_hosting.html)

aidikurt
12.Şubat.2007, 02:40
Slm beyler hepinizden ayrı ayrı alıntı yapmak istemiyorum bakıyorum koymusunuz ortaya beni taslıyorsunuz :)
berraber bir yere gidersek o 2-2,5 paket içen arkadas 4 pakete cıkarsa yanıma bir kişi daha bulmuş olurum :)
Bende biliyorum aslında içmemek lazım ama işim gereği alkol alamıyorum 12 saatte calısıyorsun e tabi dag başı tek eylencemiz buydu ama azaltıyorum. size birsey daha soyleyeyim ne kadar bagımlı oldugu mu anlayın. yatmadan once 1 sigara içerim ki bu ısıklar sonuk ve tamamen uyur pozisyonda olmalıdır yoksa sayılmaz (yani kesinlikle uyku tutmaz).
buarada 100-120 vs gibi hızlarda içmiyoruz zaten ama kaskımı merak edenler için söylüyorum sıradan cenesi acılmayan kasklardan sigaranın yarısından sonra başlıyor yangın tehlikesi :) ama tavsiye etmem
baba ne diyimki sana :cheesy:
valla en iyisi sen arka koltugun oraya bir aparat yaptır nargile bağlat orayada boylece yanma tehlıkesı yaşamazsın :D

okan
14.Şubat.2007, 11:31
aidi dostum kasklarımız aynı demiştim ya hani.. sen hiç içini söküp temizledinmi veya şöyle söölim sökülebilirmi yoksa sabit mi?..ben bi türlü cesaret edemedim astarını sökecem temizlemek için acaba takabilirmiyim yerine ...

xerline
14.Şubat.2007, 19:38
selam beyler birde resimlerin yanına fiyatlarını yazarsanız tam süper olacak :cheesy:

ÇeLeBi MuRaT
15.Şubat.2007, 00:28
Bence arkadaşlar çeneden açılır veya tam açık kasklar yerine kapalı kask kullanmayı yeğelerim Allah göstermesin bi kaza anında açık ve çeneden açılır kasklar denemelerde çok güvenli değil.Kapalı siyah bir kasktan yanayım ... :idea:

aidikurt
15.Şubat.2007, 11:34
Bence arkadaşlar çeneden açılır veya tam açık kasklar yerine kapalı kask kullanmayı yeğelerim Allah göstermesin bi kaza anında açık ve çeneden açılır kasklar denemelerde çok güvenli değil.Kapalı siyah bir kasktan yanayım ... :idea:
Kapalı kask en güvenlisi ama yazın tam bir işkenceye dönüşüyor.o yüzden ben çeneden açılır olanları tercih ediyorum.

El_Mariachi
16.Şubat.2007, 18:15
arkadaşlar ben kask konusunda 4 kask arasında kaldım,
X-lite 1002
nolan N101
nolan N100E
nolan N102

bu kaskların fiyatları hakkında net bir bilgi bulamadım, bilgisi olan veya bir yer tavsiye edebilecek bir raptorcu kardeşimiz var mı acaba?? :?:

xerline
16.Şubat.2007, 21:14
baba şunların fiyatlarınıda yazarsanız daha şık olur 8)

aidikurt
16.Şubat.2007, 21:18
ARkadaşlar fuara az kaldı fuarda kasak eldiven mont pantalon ne varsa almayı unutmayın cok uygun oluyor valla sonra fıyatlar katlıyor.Bilginize :!:

madasret
16.Şubat.2007, 21:59
motorda giderken sigara içme işini pek kafamda canlandıramadım açıkçası:) ama şöyle bir önerim olabilir kaskı iki adet şnorkel ile modifiye edin. birisinin ucuna sigarayı takın. diğerini de duman tahliyesi için baca olarak kullanın :mrgreen: tam kapalı kask da bile rahat rahat içebilirsiniz böylece :lol:

xerline
16.Şubat.2007, 22:38
Canlandıracam diye uğraşma kardeşim inşaallah karsılasırız ben sana ögretirim
:cheesy: su motor üstünde de sigara kadar usta olsam:)

okan
17.Şubat.2007, 00:03
motorda giderken sigara içme işini pek kafamda canlandıramadım açıkçası:) ama şöyle bir önerim olabilir kaskı iki adet şnorkel ile modifiye edin. birisinin ucuna sigarayı takın. diğerini de duman tahliyesi için baca olarak kullanın :mrgreen: tam kapalı kask da bile rahat rahat içebilirsiniz böylece :lol: allah iyiliğini versin emi.. nerdende aklınıza gelir bu işler yaaa..

lordskeldan
19.Şubat.2007, 23:57
Nazi Miğferi Gözlük ve Yüz Koruması = Baya hoş bir görüntü
Lakin Soğuk havalarda pek kullanışlı değil ve Tam kask kadar korumasa da ...
Bence olay bu

http://upload6.postimage.org/339013/SelimRR.jpg (http://upload6.postimage.org/339013/photo_hosting.html)

Arkadaşlar affedin görmemişin fotosu olmuş tutmuş heryere vermiş :mrgreen:
Az önce resim bölümüne ekledim ama sizi yormayım dedim :mrgreen: :roll:

aidikurt
20.Şubat.2007, 00:53
lordskeldan karizma manyak olmus ona diyecek bisey yok ama uzun yol ıcın rıskli

lordskeldan
20.Şubat.2007, 01:46
Sağolasın abi ama dediğin gibi uzun yola miğfere güvenip çıkılmaz
Soru: Güvenlik mi Süs mü??
Hatırlatma: Motor şakaya gelmeyzzzzzz
Ama Miferde yani şimdi kem küm :evil: .....

okan
20.Şubat.2007, 02:17
değişik bi şekil olmuş valla ...enteresan, millet motora bakmaz sana bakacam diye.. çok hoş ama ön cam olmadan olmaz ...öndeki aracın tekerinden bi taş fırlasa yüzüne ne motor kalır altında ne de başka bişe.. :lol: :oops:

Kino
20.Şubat.2007, 11:34
motora ön cam olurmu ; ya karizmayı bozuyor falan filan falan diyenler icin okan arkadasımızın bahsettigi bu konu cok önemli.
okan'dan epeyce feyz alacaz gibi.
allah kimsenin başına vermesin dostlar.

ayrıca benim cok başıma gelen kücük olay (herkesin başına gelmiştir mutlaka) hele de şimdi bahar geliyor
börtü böcekler
yolda kasksız giderken agzıma bir böcek giriyordu allahtan agzım kapalıydı ama dudaklarıma bir öpücük kondurdu :mrgreen: ve basımı yan cevirip tükürdüm , böcegin ne oldugunu göremedim :scared:
birde kask takıyorsak vizörleri kapalı tutmakta fayda var derim dogrumuyum bilmem :!: açacaksak da cenelikle beraber acmalıyız herhalde yoksa vizörden iceri girecek bir arı böcek iflahımızı keser gibime geliyor :scared: .

aidikurt geziler bölümüne yazmıştım yine buradan da hatırlatayım derim hangi fuar olursa olsun
:pls: fuarlara giden arkadaşlar benim gibi uzakta olanlar icin fiatta, kalitede, güzellikte dikkatinizi çeken kask - eldiven - mont diger raptora yakışan parcaların fiat listelerini ( dediginiz gibi uygun ucuz olabilir) firmaların web sayfasını tel numaralarını bizlerede duyurabilrse ben şahsım adına çok sevinirim. :alkis:

lordskeldan
20.Şubat.2007, 23:08
Okan abim taş konusu doğru valla
Gerçi Kino abimin Böcek muhabbetine çözüm yüz koruması
Fotoda tam belli olmasa da yüzümde pek açık yer kalmıyor ama
Taştan ne kadar korur onu bilemem :?
Gerçi oldukça kalın bişey yüzü komple rüzgar ve böcekten koruyor
Bizzat denedim :mrgreen:

madasret
20.Şubat.2007, 23:26
amerikan filmlerinde filan bakıyorum da bizim tarz motor kullananlar pek öyle vizörlü kask kullanmıyorlar. nazi kaskı veya vizörsüz kask+gözlük kombinasyanu daha karizma duruyor gerçekten de

lordskeldan
21.Şubat.2007, 00:30
Kesinlikle katılıyorum yüz maskesi de böceklere karşı etkili bir yol
Valla sanırım eski yarım kaskıma şimdilik veda edeceğim

turlabo
27.Şubat.2007, 13:55
bende de airoh MATHİSSE var ve gayet memnunum. lütfen çeneliksiz kask kullanmayın .nazi kaskını hele hele hiç kullanmayın.kaza anında faydasından çok zararı olan bir kask.çıkıntıları darbeleri daha da ağırlaştırıyor.
seyirhalinde ve durağanken sigara içmeyi kınıyorum :hayir: :-1:

yasinsubay
27.Şubat.2007, 19:37
bende de airoh MATHİSSE var ve gayet memnunum. lütfen çeneliksiz kask kullanmayın .nazi kaskını hele hele hiç kullanmayın.kaza anında faydasından çok zararı olan bir kask.çıkıntıları darbeleri daha da ağırlaştırıyor.
seyirhalinde ve durağanken sigara içmeyi kınıyorum :hayir: :-1:

Seyir halinde degilde dururken icilir bence

turlabo
28.Şubat.2007, 11:06
bence de

Kino
28.Şubat.2007, 13:39
:offtopic:
bence de hatta ; :pls:

ne giderken
ne dururken
ne otururken
ne yatarken içilmesin

5 sene öncesine kadar günde 3 paket :-1: (maç olan akşamlar , sadece akşam 1 paketi buluyordu), bu arada sigarasız 2 sene pipo , 2 sene sadece puro içtim ( :scared: adamın nefesini kesiyor :scared: ) sonra tekrar sigara ya devam ettim :-1: :-1:

5 sene oldu bıraktım ama bunda iki kızımında cok büyük rolü oldu. :+1: :+1: :cheesy: :cheesy:
herşeyin gerçek tadını almaya başladım inanın.

okan
28.Şubat.2007, 14:25
bravo kino baba sendende bu beklenirdi ... şimdi seni bir kere daha taktir ediyorum...

Kino
28.Şubat.2007, 16:13
:offtopic:

teşekürler okan

bak bu daha anlamlı gibi :cheesy:

http://www.resimyuklet.com/uploads2/load145404.jpg (http://www.resimyuklet.com/resim.php?cg=uploads2/load145404.jpg)

xerline
02.Mart.2007, 16:01
Büyük basarı kino kardesim valla cok güzel insaallah biz de basarırız bir gün ......
Keske alttaki resim gibi olsa ama oldurmek ten cok süründürüyor ki bu en kötüsü bence temiz bir ölüm verse inan ki bu kadar canım acımayacak içerken.... ama az kaldı bırakıcam bende önce bi stabile indireyim herkes gibi 4 yıl pipo içtim şimdi yok.

Bu arada su cenesi acılan kasklardan bir ikitane marka, isim ve foto gönderirseniz sevinirim ısparta küçük bir yer secenek olmadıgı için söylenen fiyatların abartılı olup olmadıgını anlayamıyorsunuz.

okan
02.Mart.2007, 17:32
xerline arkadaş sana benim kaskın fotolarını gönderdim...350 ytl ye almıştım cox marka...ayrıca güneş için vizörüde var..ben çok memnunum eskittiğim kasklar içerisinde en iyisi bu çıktı..markalara fazla para verme... :warn:
http://upload7.postimage.org/4020/kask1.jpg (http://upload7.postimage.org/4020/photo_hosting.html)

http://upload7.postimage.org/4029/kask4.jpg (http://upload7.postimage.org/4029/photo_hosting.html)

xerline
02.Mart.2007, 23:05
Eywallah kardeşim :|

emrahkucukgirgin
03.Mart.2007, 12:18
Gerçekten iyi bir seçim bence de... Ben açık kask kullanıyorum Grex marka ama COX da almak istiyorum.. bir tane çeneden açılır olsa iyi olur...

okan
04.Mart.2007, 00:56
bende göz kuruluğu var .. o yüzden kaskın camını açık gidemiyorum.. araba bile kullanırken kesinlikle kaloriferi açamıyorum..tek tedavisi olmayan göz hastalığıda bize çatmış anasını satimmm :cry:

ethanol
04.Mart.2007, 02:14
arkadaşlar bende alıcam kafa ölçümü nasıl alırım :)

aslanburclu
04.Mart.2007, 18:00
heyyyyyyy.

biraderler acele etmeyinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn.

11 martta fuardan bakarsınız. tek tek deneyerek seçerek .

eğer olmadı sirkecide markası cox değil ama baya kaliteli . satıcıda baya iddalı güzel bir vizörlü çeneden açılan ithall bir kask var. fiatıda 170 ytl . civarında. gerçekten çok güzel tam alıyodumyaşar abi fuarı bekle oraya bak eğer daha uygununu bulamazsan bundan veririm dedi.

satıcı : Emre PALDUN
firma : tümoparsan
tel : 0212 513 25 41
web : www.tumoparsan.com
E.mail: parekende@tumoparsan.com

xerline
04.Mart.2007, 18:02
okan kardeşim (aslında tam adamı denk glmişken sorayım madem) bende lens kullanıyorum belki herkeste belkide bende var sadece ama lenslerde kuruluk yapıyor bende kaloriferi acamıyorum ve uzun süre vizörü acık gidemiyorum bu senin kask ceneden acıp sadece günes için olan vizör acıkken durum ne güneş gözüğü gibi tüm hava içerimi doluyor yoksa işe yarıyor mu

okan
04.Mart.2007, 18:09
Kaskın kendi güneş vizörünü kullanmıyorum...polarize güneş gözlüğü kullanmanı tavsiye ederim...kaskın önü açıkken gidemezsin dayı hiç o konuda heves etme bence..göz kuruluğu tedavisiz biliyosun...

xerline
05.Mart.2007, 00:17
biliyorum da işte bir ümit

Kino
05.Mart.2007, 16:05
okan merak etme dostum göz kurulugu bende de başladı motoru aldıktan sonra :(

kask acık gittigimde göz rüzgardan iyi sulanıyor arkasında gözde su namına bir şey kalmıyor
birde bende gözlük de var 3,5 astigmat + 1 miyop

doktor bana suni 20 adet küçük plastik tüplerde iğne tüpü gibi göz yaşı verdi kurudukca ve kuruluk rahatsızlık verdikce bir tüp gözüme boşaltıyorum bilmem sende de kullanıyormusun göz yaşı ( göz damlası gibi bir şey galiba buda)

okan
05.Mart.2007, 16:14
3 yıldır kullanıyorum kino.. işim gereği arabayla sürekli uzun seyahatler yapıyorum ..yoldan gelince görsen beni sanki eroinman dersin...suni gözyaşı damlasıda bu anlamda pek işe yaramıyor ..illet bi rahatsızlık yani...

Kino
05.Mart.2007, 16:48
hadi yaa :(

desene ayva cicek açmış ( ayvayı yedik )

aidikurt
05.Mart.2007, 17:23
arkadaşlar bende alıcam kafa ölçümü nasıl alırım :)
valla kardeşim kasktan kaska değişiyor denemeden siparişle alınmaz fuardan alırsın deneyerek

Kino
08.Mart.2007, 12:49
bak mesela böyle kasklarda var :lol: :lol: :lol:

Agresus :!: :!: ben koptum abicim yaaa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:

http://img299.imageshack.us/img299/9850/altnmadalyasu2.png (http://imageshack.us)

ya bende, benim kaskta bir terslik var bir türlü dogru takamadım demekki hep yanlış takıyormuşum :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

okan
08.Mart.2007, 12:51
hehehe skandala bah yaa... nasılda becermiş o kaskı ööle takmayı ... çıkçıkçık alla alaaaaa.... :D :mrgreen: iyiki motora düz binebilmiş bacım... :mrgreen:

Kino
08.Mart.2007, 13:02
okan aslında

ceneliksiz ve visörsüz kaskların değişik kullanım şekillerinden örnekler :lol: :lol:

YARATACI bacım aslında bacı olduguda :?: :?: :?: yoksa sacları uzun bilader mi :?: :?: :?:

okan
08.Mart.2007, 13:16
çantası var omuzunda ordan bayan olduğu anlaşılıyo... :D

aslanburclu
08.Mart.2007, 14:16
arkadaşlar trafik polislerinin giydiği kasklar bir harika ve de açılır çene altıa bide rayban.gözlük tam karizma valla ben fuarda bulursam o modellerin siyahından 2 adet alacağım hem çok dayanıklı hemde baya hafif iç ve dış malzemeside süper kalite tavsiye ederim

tan21
16.Mart.2007, 01:55
akira japon malı kullanıyorum full face buğlanmayı önleyici aparatı var 1350 gr 90 euroya aldım

ethanol
16.Mart.2007, 03:11
bende de gri açılır çene buğuyu önleyicili kask var vizörüde fena değil ne çok kaliteli ne çok dandik :D 60 milyona aldım

siyahus
13.Mayıs.2007, 01:27
Bende bugun Cox'un çene den açılır metalik siyah renkli vizorlu modelinden aldım . Bayaa hoşuma gitti. Tabi bi tanede eşime aldım :)

Engin
13.Mayıs.2007, 15:10
Bende Cox yarım açılır kaskı almıştım ama tekrar geri verdim yerine Cox çene açılır Cox Trip modelinden alacağım, gelmesini bekliyorum. Fiyatı 150Euro ya ama ne yaparsın bir defa alınıyor, aldın mı senelerce kullanıyorsun.

75 YTL ye çene açılır modellerden de buldum, almayıda düşünüyordum ama satıcı sana verebileceğim iyi modellerim yeni gelecek diye satmadı bana, benim başka yerden aldığım Cox yarım açılır kaskımı aldığım fiyata geri aldı yerine Cox Trip satacak.

Bende "bir alayım pir alayım" mantığı ile Cox tercih ettim. Şu anda fiyat olarak buraya kadar yetişebildim.

okan
13.Mayıs.2007, 16:04
cox bencede en iyilerden ....

moonchild
16.Mayıs.2007, 17:50
Ben Lazer Granville kullanıyorum... Geçen sene bu zamanlar EURO'yla almıştım. COX alıcam diye gittim Granville aldım çıktım. :) Çeneden açılan modellerden... Ben bu modelleri kullanmaya devam ederim sanıyorum, çünkü hem kullanışlı hem de güvenli geliyor bana... Bir de düşük süratte çeneden açık vaziyette giderken süratlenmeye karar verince pıt diye indiriveriyorum aşağı, tam kapalı oluyor. İçi de annelerimizin çıtçıt tabir ettiği zamazingolarla takılıp çıkarılabiliyor ve yıkanabiliyor... O da iş gören bi özellik! Biraz fazla para verdim sanırım kaska ama içim rahat ve kullanışlı!

HONEY
01.Haziran.2007, 10:05
Selam arkadaşlar,

cox trip mat siyah modeli en uygun istanbuldan nerden bulabilirim

dd100e
01.Haziran.2007, 10:09
abi bence gp motoru gibi kapalıdeyilde yüzümüz açık olmalı kafamız ın arkası kapalı olması lağzım

okan
01.Haziran.2007, 10:11
o tip kasklar şehir içinde iyi oluyorda .. uzun yolda göz kuruluğu yapıyor...

carvalho
01.Haziran.2007, 12:06
Kaskı yakışıp yakışmamasına göre değil sağlamlık ve ergonomisine göre değerlendirmek lazım. Bu durumda yüzü açık kasklar pek de güvenli durmuyor.

Alırken de imkanlar ölçüsünde mümkün mertebe paraya kıymak lazım. Kafamızın güvenlik kalkanı o :) Varsın façamızı bozsun biraz...

ethanol
08.Haziran.2007, 14:29
öylede hocam yazında full kaskla gezilmiyor benim kask bunaltıyor beni sıcakda zaten altımızdaki motorda race değilki chopper ağı rağır gidiyoruz havalı havalı ben şimdi nazi kaskına yöneldim bir ara yolda v-strom kullanan bir arkadaşda gördüm çok hoşuma gitti tam yazlık :cheesy:

Kino
08.Haziran.2007, 14:56
ethanol

nazi kaskı iyi hoş hemide yazlık ama
aması var işte kenarları çıkık olduğundan dolayı darbe esnasında kafaya daha cok darbe geçişi yapıyormuş o dışa dönük kenar çıkıntısı

dersen ki kenarı çıkıntısız olanlardan bilemem , ama dikkat et o lazımlık gibi olanlar daha da riskli diye duıydum okudum falan filan

siyahus
08.Haziran.2007, 15:56
Ben 2 tanede nazi kaskına benzeyen taslardan aldım ama yanında o çıkıntılardan yok onunde sadece siperlik gibi bir uzantı var o kadar . Bi tane deri kaplama bitanede siyah alev desenli (desende siyah) . ama sunu bilin kafayı hiç koruma şansı yok anca kafa delinmez ufak düşüşlerde ama sarsıntıyı engelleyecek hiç bir düzenek yok içinde . Zaten üstündede yazıyo bu kafayı korumaz laf olsun diye üretilmiştir diye.

yenikoylu_ua
08.Haziran.2007, 16:55
Doğru söylüyorsun onlar kask takmayı sevmiyenler(büyük hata yapanlar)Ama ceza yemiyelim kafamızda varmı var demek için takılıyo

madasret
08.Haziran.2007, 21:00
arkadaşlar izmir öyle sıcak cox öyle bi terletip rahatsız ediyo ki nazi kaskı şu an için bana daha güvenli görünüyo (konsantrasyonu bozmaması açısından)

ethanol
09.Haziran.2007, 03:57
ethanol

nazi kaskı iyi hoş hemide yazlık ama
aması var işte kenarları çıkık olduğundan dolayı darbe esnasında kafaya daha cok darbe geçişi yapıyormuş o dışa dönük kenar çıkıntısı

dersen ki kenarı çıkıntısız olanlardan bilemem , ama dikkat et o lazımlık gibi olanlar daha da riskli diye duıydum okudum falan filan

sağol hocam dedinya artık aklımda sorarım :|

bir yanlış anlaşılma olmasın ben nazi kaskını taktım mı zaten öyle 100 ile 80 ile gideceğim bir yer yok sahilde ağır ağır 40 la 60 la yolumuzda efendi efendi gitmek için zaten ağır gitmek lazım hatunlar iyi göremez yoksa :P :P

o hızlarda kasksız düşsenizde zaten bir şey olmuyor düşdüğüm için biliyorum :lol: :roll:

işin eylencelik kısmı bir yana zaten ciddi bir trafik yada gezi yada uzun yol olsa bende o kalitesiz neüdüğü belirsiz kasklara asla güvenmem ama dediğim gibi zaten kısa mesafe ve yüksek süratlere çıkılamıycak ağır ağır hatta epey ağır gidilen yerler.

tabir biraz kaba olucak ama piyasa yapmak için diye biliriz altında güzel motor var hava güzel insanlar güzel sen güzelsin o sıcakda o güzelliği niye kapıyorsun terle boğuyorsun dimi 8)

Kino
09.Haziran.2007, 12:21
ethanol ve madasret dostlarım da , yenikoylu dostumda dogru diyorlar bir yerde

kasksız olmuyor olmuyor değil OLMAZZ

ama diğer taraftan da bakıyorsun İzmir MERSİN abicim yazın sıcakdan adam zaten bayılıyor bir de kask aman tanrım

sıcak bir tarafa Mersin de maalesef rutubet denen illet sıcaktan beter keşke kuru sıcak olsa yolda giderken nem vücudunu ıslatıyor

yani bu şekilde bir atmosfer ve de sen şehiriçi trafiğinde agır agır gidiyorsan nazi kaskının kalitelisini veya acık türden olanlardan takarsan ve riski göze alırsan diyecek bir şey yok ama :pls: 90 kez daha dikkatli olalım ve kızlara bakacaksanız lütfen sağda bir yere park ediniz öyle bakınız

açıkcası sahil boyu falan gezerken bende takmıyorum, zaten yavaş gidiyorsun kask olursa rüzgarı bile hissetmiyorsun ben kask taksamda 80 km zaten vurmuyorum ki .
ethanol kafana göre takıl be abicim , daraltma kendini ama üzme bizleride sonradan.

cannibal
09.Haziran.2007, 14:27
1 senedir nazi kaskı kullanıyorum yoldaki ses dışında herşey iyi zaten, sesede bi süre sonra alışıyo insan
isteyen eminönünden 50ytl ye alabilirler

ozzymania
21.Haziran.2007, 00:49
ben nazi kaskı yerine bir tane barel alıp sıyaha boyamayı dusunuom.Daha işlevsel olduğu kesin :D
Ben Cox'un trip modeli çeneden açılır kaskını almaya karar verdim.Hem çık hem koruma oranı daha yüksek.Tabi kullanmadan ne kadar rahat onu söylemek zor.

Jedaykin
21.Haziran.2007, 01:47
kask konusunda yazılanları da değerlendirince bana en uygun çeneden açılır kask gibi göründü. güvenlik açısından çok sorun yok ve düşük hızlarda sıcakta çeneyi açıp harareti düşürebiliyoruz :D .

peki izmirde bu tip kaliteli malzemeyi nerede buluruz. geçen gün çankayadaydım, bakındım biraz oradaki motorculara hep ucuz markasız şeyler var. airoh, nolan gibi markaları izmirde nerede bulabilirim?? ayrıca ceket de almam gerek düzgün birşey. bu tip alışverişler için uygun bir yer var mı yoksa feyizoğlu'ndan mı alsam internet üzerinden.

ozzymania
21.Haziran.2007, 10:24
kask konusunda yazılanları da değerlendirince bana en uygun çeneden açılır kask gibi göründü. güvenlik açısından çok sorun yok ve düşük hızlarda sıcakta çeneyi açıp harareti düşürebiliyoruz :D .

peki izmirde bu tip kaliteli malzemeyi nerede buluruz. geçen gün çankayadaydım, bakındım biraz oradaki motorculara hep ucuz markasız şeyler var. airoh, nolan gibi markaları izmirde nerede bulabilirim?? ayrıca ceket de almam gerek düzgün birşey. bu tip alışverişler için uygun bir yer var mı yoksa feyizoğlu'ndan mı alsam internet üzerinden.

Selamlar.Airoh bu sitede var.

http://www.pasificonline.com/?say=7&kategori=424

keops
20.Eylül.2007, 19:46
Tam kapalı kasklar sanırım yüksek hızlarda daha gerekli. Ben 70 i geçmeyeceğim o nedenle yarım açık tabir ettiğim kasklardan düşnüyorum. Nazi kaskıda değil tam kapalıda değil arada olan modelleden. Bunlardan en uygun fiyat/performans olan hangisidir kullanan bilen varmı?

sancezz
20.Eylül.2007, 20:53
benım o unlu kaskımı herkez bılır hırsızlar calmayınca onu fakır bır koyluye verdım bana dedı bu neguzel bır tas bole bende dedım cok guzel cıcek sularsın verımmı he kurban ver allah razı olsun dedı artık kaskım yok abee eytt bızım fakırclub dıye bır bolumumuz olsa fakır motoorcuları gıyındırsek heray benden baslasak malum onumuz kıs ben halen kısakolla motor kullanıyom allah rızası ıcın 3 ayların yuzu suyu hurmetıne :P :P :P :P :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :P :cheesy: :cheesy: :cheesy:

gençer
20.Eylül.2007, 22:41
benım o unlu kaskımı herkez bılır hırsızlar calmayınca onu fakır bır koyluye verdım bana dedı bu neguzel bır tas bole bende dedım cok guzel cıcek sularsın verımmı he kurban ver allah razı olsun dedı artık kaskım yok abee eytt bızım fakırclub dıye bır bolumumuz olsa fakır motoorcuları gıyındırsek heray benden baslasak malum onumuz kıs ben halen kısakolla motor kullanıyom allah rızası ıcın 3 ayların yuzu suyu hurmetıne :P :P :P :P :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :P :cheesy: :cheesy: :cheesy:

sançezz harikasın valla.. biliyormusun hayat seni sırtüstü getiremez çünkü kendine güvenin tam.. tebrikler..

emrahss
21.Eylül.2007, 08:24
Kino baba, ne konu açarmışsın be abi, yaz yaz bitmiyo, pehlivan tefrikası gibi valla :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

siyahus
22.Eylül.2007, 14:45
ben nazi kaskı yerine bir tane barel alıp sıyaha boyamayı dusunuom.Daha işlevsel olduğu kesin :D
Ben Cox'un trip modeli çeneden açılır kaskını almaya karar verdim.Hem çık hem koruma oranı daha yüksek.Tabi kullanmadan ne kadar rahat onu söylemek zor.

Ben COX trip çeneden açılır kullanıyorum metalik siyah rengini. Gayet güzel . Yazın kafayı terletiyo ama vizörün altını hafif açınca ferahlıyo. Yinede yaz için tüm ceneden açılır veya full face kasklar terletir hele bizim gibi düşük hızlarda gidenleri. Gülü seven dikenine katlanır.
Birde açık kask kullananlar : su anda farkında değilsiniz ama bir süre sonra sinüzütle boğuşmaya başlayacaksınız , havanın biraz serinlediği şü günlerde 50-60 la 1-2 saat motor kullanmak yüzünüzde geçici yüz felcine sebep olabilir. kukla gibi kalırsınız valla. Romatizma olursunuz . Aman dikkat , tek problem kaza düşme vs değil.

Saygılar.

aggasi
22.Eylül.2007, 21:37
yukarda geçen kask ın aynısı l beden bende satılık mevcut camın kouma bandı bile duuyo fiyatını düşüdüm 175 ytl sıfır gibidir

yeaks
22.Eylül.2007, 22:49
ya bence full face kask en iyisi çeneden açılanlar dahil yarım kasklardan nefret ediyorum zaten yüzünüzün heryeri ortada kafayı koruyoruzda yüz ne oluyo peki ? ayrıca full face kaskın gizemi var yüz gözükmüo hele bide güneş vizörlü oldumu allaaaah :mrgreen:

aslanburclu
22.Eylül.2007, 23:08
max marka açılır kasklarıda inceleyin fiatı 140 ytl.ve çok kullanışlı

okan
07.Ekim.2007, 17:01
raptor için olacak en iyi kask budur.... :mrgreen:

lazım olan malzemeler...bi adet sineklik...tornavida .. vida...
http://www.postimage.org/aV9Wm_0.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=aV9Wm_0)

http://www.postimage.org/aV9WBXS.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=aV9WBXS)

handojoe
07.Ekim.2007, 23:34
şehir içinde özellikle yazın o büyük kasklara gerek yok sanırım sadece başı korumak için bir kask yeterli olur gözede bir gözlük, elimize sözlük ve yola devam...

okan
08.Ekim.2007, 02:12
aynen HANDOCUUMM.. site şerifim... 8)

aslanburclu
08.Ekim.2007, 06:35
bu kask olayı iyice sünger gibi uzadı gitti yaww ule modlarım kapatın şu topiği yaw (tabii yine siz bilirsiniz silgi sizin elinizde bu topik açılalı valla ben 2 kask eskittim)

emresahin
08.Ekim.2007, 11:12
çene açılır kask kullanıyorum ve güvenli olduğunu düşünüyorum...ilk zamanlar açık kask daha hafif ve güzel geliyordu gözüme ama kaza hikayeleri dinledikçe kaskın hayata bağlanma noktamız olduğunu ve biraz terletsede şart olduğunu düşünüyorum artık!!!

Aksu
08.Ekim.2007, 18:56
şehir içinde özellikle yazın o büyük kasklara gerek yok sanırım sadece başı korumak için bir kask yeterli olur gözede bir gözlük, elimize sözlük ve yola devam...
Hando ne iş ya şehiriçinde ayrı dışında ayrı mı kask. Şehiriçinde yavaş mı çarpıyorlar adama. Gözlük senden, Okan dan da Sineklik ağıza sinek kaçmasın, sözlük ne işe yarayacak, iki gündür düşünüyom bulamadım, hani yeni kask alacam da yanlış yapmayalım diye soruyom.

kaanka
08.Ekim.2007, 19:23
max marka açılır kasklarıda inceleyin fiatı 140 ytl.ve çok kullanışlı

Abi sana zahmet bide nerde bulabileceğimizi yazarmısın.

aslanburclu
08.Ekim.2007, 19:33
sirkecide tumoparsan (motorsiklet parçası satılan sokakta doğu bankın yan sokağı) ama kanka kardeşim biraz sabret fuarda veya ikinci fuarda çok çeşit ve uygun fiyat ve taksitlerle bulabilirsin

kaanka
08.Ekim.2007, 20:07
Abi sağolasın tavsiyene uyucam. Fuarda görüşürüz inşallah, orada da tavsiyelerinden yararlanmak isterim.

Dewil&Rose
08.Ekim.2007, 20:27
Alıntı resimini görmek için tıklayın (http://www.ekonomikticaret.com/ekonomikticaret/images/47/500/msozen44.JPG) kasklarımız aynıymış dostum.. bendede metalik siyahı var...gözlügüde çok işe yarıyo dimi yazın....

Kaça aldınız birde nereden taksit yapılıyormu kredi kartına bilgilendirir seniz sevinirim
arkadaşlar

ozzymania
08.Ekim.2007, 20:28
raptor için bir kask yok.kafan için beynin için kask vardır.
şekile bakıp kask almayı düşünüyorsan/ız hayatınız ve sağlığınızı düşünerek söylüyorumki bırakın motora binmeyi.

tamiri olmayacak bir organı korumak için dünya standartlarına uygun bir kaskı kullanın.
kendimden biliyorum son yaptığım kazada kalitesiz bir kask olsaydı kafamda beynim kimbilir ne haldeydi.O şiddeti an be an yaşamış biri olarak şunu söylüyorum maddi olarak ne kadar zorlandığınız önemli değil.Dahada zorlanın ve en iyi kaskı yakışıp yakışmadığına bakmadan alın.

ve ayrıca uluslararası kask standartları ile ilgili olarak
;
http://www.regalraptor.net/forum/viewtopic.php?p=40508#40508

keops
15.Ekim.2007, 15:07
Arkadaşlar kazada ne olacağı belli olmaz evet ama benim yaptığım en yüksek sürat sadece 80 bu nedenle yarı açık çenesiz kasklardan düşünüyorum. Bu kaskları tecrube eden yada duyan arkadaşlarımız güvenlik ve model konularında yardımcı olabilirlermi.

carvalho
15.Ekim.2007, 15:12
Sevgili Keops. 40 km/h ile düz duvara çarpan bir otonun halini gördün mü hiç??? Araç hurda haline geliyor, o yüzden 80 km/h sürati sakın azımsama...

orkun
16.Ekim.2007, 01:00
en iyi kask alabildiğin en pahalı kasktır (yarım açılır yada tam kapalı; pırlantalı filan değil tabi) :)

ozzymania
16.Ekim.2007, 10:50
en iyi kask alabildiğin en pahalı kasktır (yarım açılır yada tam kapalı; pırlantalı filan değil tabi) :)

en iyi kaskların pahalı olduğu doğru ama marushinin kasklarınada 1200 YTL vermem.onun yerine yarı fiyatına shoei airoh nolan alırım.
aslında en saglamı full face kasklar kaza anında acılma derdi yok.cenının dagılma derdı yok ama kalitesi belli olan (nolan airoh shoei benim tek geçiceğim kasklar ) open face kasklarda zaten darbe anında acılmamak uzere tasarlanıyor.