PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : depo ve çamurluk üzerindeki desenler

Jedaykin
27.Haziran.2007, 17:13
sade görünüşü herşeyde daha çok tercih ederim. sade görüntü çok hoşuma gider. şöyle kafamda canlandırıyorum da depo ve çamurluk üzerinde bulunan desenler(logo hariç) olmasa motorun görüntüsü daha güzel olacak. daha doğrusu o şekilde benim daha çok hoşuma gidecek. onlarda çıkartma olarak oraya yapıştırılmış gördüğüm kadarıyla. hatta lifeng tanıtım videosunda da görüyorduk yapıştıran kadınları. peki boyaya zarar vermeden onları sökme şansımız olur mu? böyle birşey deneyen oldu mu hiç?

emrahss
27.Haziran.2007, 17:16
Emrah Küçükgirgin komple boyatmıştı. Fotolara bakabilirsin.

Jedaykin
27.Haziran.2007, 17:27
şimdi baktım boyanmış motorun resimlerine. gayet güzel olmuş. ama benim boyatma niyetim yok. orjinal boyayı değişitrmek istemiyorum ki kazalı düşüncesi yaratmasın. sadece desenleri çıkarıp logoyu bırakmak niyetindeyim. tahmin ediyorum o stickerlar çok sağlam yapışmıştır ve boyayı bozmadan sökmek için özel birşeler denemek gerekir yada mümkün olmaz hasarsız sökmek. merak etmiştim deneyen yada bilgisi olan var mı?

KIZILELMA
27.Haziran.2007, 18:02
Söküp boyatmayı düşündüğün gün sana komple depoyu krom kaplatmanı öneririm.İzmirde bir tane gördüm çok houma gitti.Hatta izmir regal resitali adlı başlıkta resimleri var.Grup olarak izmirde tur yapmışlar bahar aylarında oradan arada görebilirsin resmini.

Jedaykin
27.Haziran.2007, 18:15
resimlere bakınca hatırladım biliyorum o motoru. sahibinin ismi tolgaydı sanırım. ikinci elleri araştırdığım dönemde o da satıyordu bu aleti, aramıştım görüşmüştük. sonra başka kaynaklardan motorun kazalı olduğunu öğrendim almadım. duyduğuma göre daha sonra satmış. 2600 gibi bir paraya bırakıyordu en son.
bu arada boyatmaya hiç niyetim yok. olursa stickerları sökerim olmazsa kalsın böyle.

KIZILELMA
27.Haziran.2007, 18:17
o zaman kalsın sökme derim

deep-impact
27.Haziran.2007, 20:36
bu arada tolga motorunu sattı ve artık kavazaki 750 f artıf onda birde cıkartmalar yapıştırıldıktan sonra cila atılıyor galiba üzerine yani direk yapıştır geç olayı degil o yüzden cıkarırsan iz kalır bence saygılar.

KIZILELMA
28.Haziran.2007, 10:35
Serdarım bu ne iş.Satan satana.Neyse darısı başımıza.Arkadaşlara gördüğünde söyle istersen yazışmaların bir kısmını en azından tanışmak için RR İzmir başlığından yapabiliriz.Kendine iyi bak.

gecee
28.Haziran.2007, 10:49
ben de düşündüm sticker ları sökmeyi..hatta biraz ucundan kaldırdım fakat boya ve cila falan gerekeceğini düşündüğüm için vazgectim...

RızaHoşgör
28.Haziran.2007, 11:01
orjianal boya üzerinde yapılacak çalışmalar 2 el fiyatınızı düşürecektir yada alıcı portföyünüz azalacaktır .bilginize

Jedaykin
28.Haziran.2007, 11:12
aslında boya yaptıran veya yaptırmaya niyetlenen biri varsa ondan bilgi alsak. mesela emrahkucukgirgin boyatmış motoru. acaba boyatmadan önce stcikerları nasıl çıkardı ve çıkarırken boyada bozulma oldu mu? iz kaldı mı kaldıysa nasıl kaldı? bunları öğrenebilsek ona göre düşünürdük. boya bozulmadan çıkarabiliyorsak ve kalan iz de (iz kalırsa tabi) cila atarak düzelebilecekse uğraşmaya değer diyorum. sadece logo ile düz renk olarak çok iyi olacaktır.

yenikoylu_ua
28.Haziran.2007, 11:20
Bildiğim kadarıyla motor boyandıktan sonra logolar yapıştırılıyo sonra üstüne vernik atılıyo yani söktüğünüz anda boyatmak zorundasınız yoksa bütün karizma yerlerde hatta vernik boya yaşken atıldıgı için logolarda yaş boyaya yapışıyo alttaki boyada kalkıyodur muhtamelen

emrahss
28.Haziran.2007, 11:25
Sadece logoyu bırakıp diğer kısımları sökecek bir yöntem olduğunu zannetmiyorum. Yapacak arkadaş varsa görmek isterim ama sonuçların tatmin edici olmayacaktır kanımca.

emrahkucukgirgin
28.Haziran.2007, 11:26
Valla benim motoru biliyorsunuz siyaha boyadım... Alacak kişi girer bu siteye bakarsa kaza nedeniyle boyanmadığını görürü, bir sürü şahidim var... Air brush taklidi stickerları bir türlü sevemedim. Ben inanıyorum benim boya değer bile kazandırır motora... sonuçta yaptırmaya kalksanız 250 YTL den aşağı zor çıkar...

Jedaykin
28.Haziran.2007, 12:10
bu işe girişirken bir yandan da video çeksek elimizde delil olsa. :) :) şöyle bir detaylı videoya alsak motoru desek bakın motor sağlam bir sorun yok sırf keyfi sebeplerden boyatıyoruz. ve boyaya alınmak için sökülürken çekmeye devam etsek. satacağımız zaman bunu göstersek motor boyandı ama bu şekilde bak elimde delil var diye.
neyse bu işin geyiği zaten. kolay bir iş olamayacaksa hiç niyetim yok. bu şekilde de güzel.

KIZILELMA
28.Haziran.2007, 12:18
Motorlarınızı boyatsanızda boyatmasanızda hızla 2.el değeri düşüyor.Bu yüzden istediğinizi yapın.Yakında cep telefonu ile takas yapan bile çıkacaktır.:)

El_Mariachi
01.Temmuz.2007, 23:09
dostum ben de sana bu stikerları çıkarmanın olanaksız olduğunu su sekilde anlatayım. benim motoru mahalledeki
veletler devirmişti ve deponun üstü içe göçtü. tabi tam da stikerların orasıda biraz gitti
stiker acıldı. ben de bakalım cıkacak mı azıcık kaldırayım dedim. yook. boya ile geliyor ve drek alttaki metal kısım kalıyor.
eğer böyle bi düşüncen varsa arkadaşların da dediği gibi en iyisi boyatmak. ben de emrahküçükgirgin kardeşim
gibi iyi bir boya çalışmasının değerini arttırabileceğine inanıyorum.

Jedaykin
02.Temmuz.2007, 16:12
dostum ben de sana bu stikerları çıkarmanın olanaksız olduğunu su sekilde anlatayım. benim motoru mahalledeki
veletler devirmişti ve deponun üstü içe göçtü. tabi tam da stikerların orasıda biraz gitti
stiker acıldı. ben de bakalım cıkacak mı azıcık kaldırayım dedim. yook. boya ile geliyor ve drek alttaki metal kısım kalıyor.
eğer böyle bi düşüncen varsa arkadaşların da dediği gibi en iyisi boyatmak. ben de emrahküçükgirgin kardeşim
gibi iyi bir boya çalışmasının değerini arttırabileceğine inanıyorum.

çok teşekkürler. çıkarmanın kolay olcağına pek ihtimal vermemiştim ama belki fikri olan vardır diye sormuştum.