PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egzost sorunu

Birkan
29.Haziran.2007, 18:25
Motorun sol egsozundan daha fazla ses gelmeye başladı. Sebebi ne olabilir acaba. Altan motora gittim sağ bujiyi değiştirdi ama sonuç aynı. Anlıyamadı. Birde bu garanti var diye yaptırdığımız bakımları kendim yapsam 1/4 daha ucuza mal ederim. Nedir bu durum anlıyamadım. Yedek parçaları toplayıp motor oluştursan 0km 5 tane motor ediyor. Çok kötü....

okan
29.Haziran.2007, 18:47
eksozu sök ..çıkış ağzı aşşa gelecek şekilde yere vur.....soba borusu temizler gibi....(yerde yumuşak bişi olsun nikelajını bozma)....

benim eksozdan da ses geliyodu bu gün söktüm .. içinden dünyalar döküldü.......tabii içindekilerin ne olduğunu merak edeceksin ama.. ben kaynakla arka susturucuları çıkartmıştım.. onun çapakları kalmışş.. ses yapıyodu...şimdi kesildi ses..

belki senin eksozdada böyle kopan bi parça olmuş olabilir...bi dene istersen....

MEHMETONUR
29.Haziran.2007, 18:58
Motorun sol egsozundan daha fazla ses gelmeye başladı. Sebebi ne olabilir acaba. Altan motora gittim sağ bujiyi değiştirdi ama sonuç aynı. Anlıyamadı. Birde bu garanti var diye yaptırdığımız bakımları kendim yapsam 1/4 daha ucuza mal ederim. Nedir bu durum anlıyamadım. Yedek parçaları toplayıp motor oluştursan 0km 5 tane motor ediyor. Çok kötü....

Aynı sorun bende de var. 400km deyim su an.yaklasık 250km de basladı sol egsoz pat pat pat ediyor.o sıralar biraz zorladım moturu ama çok değil.Bir araba solluyordum yüksek devirlerde çalıştı biraz o kadar. sonra sol tarafta ses başladı.sağdaki normal. servise sordum birşey yok dedi ''MOTOR AÇILIYOR!!'' gibi uyduruklar ama tabi ki var. nedir bilemiyorum 500km bakımına bir girsin düzelmezse bakacağım bir çaresine.

emrahkucukgirgin
29.Haziran.2007, 18:59
Okanım nasıl çıkarttın arka susturucuları. kaça maloldu? ses nasıl oldu? Sadece ön susturucu çıkmış haline göre çok değişti mi?

okan
29.Haziran.2007, 19:03
bi yerlere resimli olarak attıydım ...ama nerde bulamadım....aslında kesik eksozların vidalı sökülebilen yeri kadarını söktürdüm bende.. ama çıkışları daha kapalı olduğundan dolayı ses eski tip eksozlarda daha güzel çıkıyor...

emrahkucukgirgin
29.Haziran.2007, 19:04
Seninki eski tip dar çıkışlı egzost muydu?

okan
29.Haziran.2007, 19:07
Seninki eski tip dar çıkışlı egzost muydu?ewet....bizde eski tipiz zaten... :( :( :P :lol:

şu likte takip edebilirsin...

http://www.regalraptor.net/forum/viewtopic.php?t=761&highlight=okan&viewall=1

Birkan
30.Haziran.2007, 09:09
Tamam... Bi bakayım...

tt06
03.Temmuz.2007, 18:51

Sorununa üzüldüm bahsettiğin sorun için sakın eğzostları sökeyim deme. Çünkü onları bilen birisi sökmesse onu yerine geri takmak zor olur.
Egzostlarından gelen ses eğer ki egzosta daha önce bi işlem falan yapmadıysan çapaklanma falan değil. Senin egzostların iç yaprakları kaynak yerinden kopmuş ve müthiş zırltı yapar onların garanti dahilinde değişmesi gerekir. Tabiiiiiiiiiiiiiiiiii sarıkayalar egzost gönderirse

ercan
19.Eylül.2007, 02:16
SES FAZLA CIKAR TABI MOTORUN ACILIYOR KARDESIM KAFANA TAKMA!!!,

deep-impact
19.Eylül.2007, 02:21
çok zor bir ihtimal ama sol susturucunun kendiliğinden çıkmış olması ihtimalide var eksoz içindeki sıkışmadan dolayı.çünkü benim öyle oldu.

tt06
19.Eylül.2007, 10:53
SES FAZLA CIKAR TABI MOTORUN ACILIYOR KARDESIM KAFANA TAKMA!!!,
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Motor açılınca ses fazla mı çıkar dalga geçiyosun heralde adam sol egzostan fazla ses geliyor demiş o zaman çift silindirli motorun tek silindiri mi açıldı diğer i de kafasına göre açılır heralde. Yok kardeşim öyle bişey senin egzost rahmetli olmuş .
Özellikle uzun yolculuklarda inanılmaz derecede ızdırağtır o ses sana tavsiyem garanti maranti diye motorunu bekletme zaten de göndermiyorlar 200 ytl ye egzost yapıyorlarmış daha önceki topiklerde adresi bulursun bence taktır kendi kafana göre kurtul

okan
19.Eylül.2007, 11:03
SES FAZLA CIKAR TABI MOTORUN ACILIYOR KARDESIM KAFANA TAKMA!!!,bu tip cümleleri samsundaki tamircilerdede duyuyorum .. hasta ediyolar beni...bilinçsiz bilinçsiz atılıp tutulan mesnetsiz hiç bi geçerliliği olmayan tamirci lafları....mekanikten anlamayan sadece belli başlı işlere yönelmiş mobiletten öte geçememiş ondan soorada karşınına koydunmu regal gibi motorları hık mık ne diiceni bilemeyen bir sürü tamirci tanıdım...kendi götürdüğüm servisteki çocuklarada bir yıldır bazı doğruları kabul ettirmeye çalışıyorum...ama nato mermer nato kafa.....hala lastik hava basıncından .. hava ayarından .. sübap ayarından bi haber işlerini yapıyorlar...

geçen gün gittim kendi ustam yoktu çıraklara sordum.....
dedimki sabit gazda gidemiyorum motor ileri geri salllama yapıyor ...
verilen cevap....
abi senin motor çok bakımlı ya .. o yüzden hep hızlı gitmek istiyor sen de gaz basmayınca altında ileri geri sallama yapar .. normaldir...
ahan size servis elemanının verdiği cevap...
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

siyahus
22.Eylül.2007, 14:00
verilen cevap....
abi senin motor çok bakımlı ya .. o yüzden hep hızlı gitmek istiyor sen de gaz basmayınca altında ileri geri sallama yapar .. normaldir...

HAHAHAHAHA yok yaaa komedi abi , adamlar ustasıda çırağıda motordan hiç anlamıyo zannediyolar milleti sallayıp duruyolar. Herkesin biraz motordan anlaması lazım , söküp takmak değil ama çalışma prensiblerini en azından bilmesi lazım. Neyin üzerinde hayatını geçirdiğini bilmesi lazım. Yoksa böyle cinliklerle adamı ayakta uyuttuğunu zannedenlerde cok olur. :)
Bu arda susturucuların alayını sökün zaten cıkan ses yüzünden hiç bi zırıltıyı duymazsınız :D

okan
22.Eylül.2007, 14:31
verilen cevap....

HAHAHAHAHA yok yaaa komedi abi , adamlar ustasıda çırağıda motordan hiç anlamıyo zannediyolar milleti sallayıp duruyolar. Herkesin biraz motordan anlaması lazım , söküp takmak değil ama çalışma prensiblerini en azından bilmesi lazım. Neyin üzerinde hayatını geçirdiğini bilmesi lazım. Yoksa böyle cinliklerle adamı ayakta uyuttuğunu zannedenlerde cok olur. :)
Bu arda susturucuların alayını sökün zaten cıkan ses yüzünden hiç bi zırıltıyı duymazsınız :Dhasarın ne olduğunu dün yine kendim keşfettim...zincirin 2 baklası kitlemiş ön dişliden geçerken zorlanma yapıyor...arka dişli büyük olduğu için orda sorun çıkarmıyor...bu yüzden her turda ön dişliye denk gelen yerde sıkma yapıyor... bu da sabit gazda giderken sallama yapmasına neden oluyor....
sonuç... daha önceden getirttiğim ön ve arka dişli takımını ve zinciri komple deiştirdim.. şimdi yağ gibi oldu....sayemde ustalar yeni bişi daha öğrenmiş oldu...
zincirin niye kitlediğine gelince.... o da sprey yağ kullanmamdan dolayı oluyo..katran gibi sarıp temizlesen bile çıkmıyor...yani sadece oringli zincirlerde işe yarıyo...oringsiz zincirlerde önce ince yağ sonrada gres yağ kullanmak lazım....temizlerkende mazot veya gaz yağı....