PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KÜÇÜK BİR KAZA VE KORUMANIN ÖNEMİ

MEHMETONUR
01.Temmuz.2007, 22:06
Bugün Bostancı'dan nişanlımı aldıktan sonra Erenköy civarından Bağdat Caddesi'ne geçme yollarını arıyorduk. Bir yerlerden bir altgeçide yöneldik.Tren yolunun altından geçiyor tabi ki. Giriş biraz ıslaktı. Tedirgin oldum ama mecburen sudan geçtim.Arkamda da araba vardı ve yakın seyrediyordu. Tünele girdim ve çıkışı yaklaşık 80 derece sağa dönüyordu ayrıca yokuş yukarıydı. aynamı kontrol ederek yavaşladım. 1. vitese geçtim ve debriyajı bırakmamla motor altımdan kaçtı.artçımla beraber yere düştük. sağ tarafa doğru. hemen arkaya baktık araba köşeyi döner dönmez frene bastı ve durdu. Ayağa kalktık silkelendik. Motor 10metre ötede ve sağa yatmış ve HALA ÇALIŞIYORDU. Ben dizliğimi pantolonun içine taktığımdan pantolunun sağ dizi yırtıldı. Mont sağ dirsek ve omuzluk sıyrıldı. artçım da aynı şekilde. Çok şükür sadece sağ kalça bölgem şişti ve morardı o kadar. Sırtlık ve mont sırtlığı da vardı. Hiç birşey olmamış gibi kalktım ama bir yandan korktuk öte yandan korkumuzla yüzleştik.

Bu arada ikimiz de kafaları yere çarpmışız ama kasklar o kadar iyi emmiş ki darbeyi kaskları inceledikten sonra çiziklerden farkettik.

Kasklar,montlar,sırtlıklar,dizlikler,eldivenler olmasaydı neler olurdu düşünmek istemiyorum.

Allah beterinden saklasın...En kötüsü böyle olsun...

yenikoylu_ua
01.Temmuz.2007, 22:12
geçmiş olsun kardeşim allah beterinden saklasın

inci
01.Temmuz.2007, 22:15
çok geçmiş olsun mehmet ...ALLAH beterinden saklasın sizi ve hepimizi ...iyi olmanıza çok sevindim

MEHMETONUR
01.Temmuz.2007, 22:16
Tesekkürler sağolun hepimizi korusun...

ugurcuk
01.Temmuz.2007, 22:25
çok geçmiş olsun kardeş inşallah son olur daha beteri hiç olmaz

müslüm baba
01.Temmuz.2007, 22:35
İşte en sıcak örnek aldığımız ders nedir.

1- Motor hareket halindeyken helede yer ıslakken asla birinci vitese atmayacaksınız, atmak zorundaysanız debriyeji yavaşca ara gazı vererek bırakacaksınız.

2- Önünü görmediğin virajlara çok yavaş ve temkimli gireceksiniz virajın içinde ne olduğunu bilemezsiniz.

3- Gideceğiniz yer ne kadar kısa olursa olsun korumalarınızı mutlaka takacaksınız çok sıcak olsa bile.

Kardeşim tedbirin işe yaramış sana ve nişanlına geçmiş olsun bunlar hep tecrübe nasıl cocuk düşe kalka büyürse motosiklet de düşe kalka öğrenilir.

El_Mariachi
01.Temmuz.2007, 22:48
dostum büyük geçmiş olsun. diğer arkadaşların da dediği gibi tedbirin nekadar
önemli olduğunu bi kez daha hatırlattın bize. şunu unutmamak lazım,
"o koruma kıyafetlerinin içinde sıcaktan pişmek, hastanede ziyaretçilere hoşgeldiniz demekten iyidir":!:

tekrar geçmiş olsun. arkadaşlar unutmayalım, kaskı sadece kalın kafalılar takmaz.

kazasız sürüşler herekese..

orçun
01.Temmuz.2007, 22:48
arkadaşım büyük geçmiş olsun her ikinizede allah daha beterinden saklasın benim başımada gelmişti allahtan ben motoru yatırmadım o günden sonra asla motoru 1. vitese küçültmüyorum müslüm babanında dediği gibi aragazı vermek kaymayı onlüyor tekrar geçmiş olsun kardeşim

ozzymania
01.Temmuz.2007, 23:00
sanada artçınada çok büyük geçmiş olsun.Umarım birdaha başına böyle bir kaza gelmez.
Korumaların önemini şimdi daha iyi anlamış bulunmaktayım.Yavaş hızda bile böyle kazalar oluyorsa ötesini düşünmek bile istemem.Müslüm babayada teşekkürler.Yine bilmediğim şeyleri öğrettiği için.

ToMCaT
02.Temmuz.2007, 00:07
geçmiş olsun kardeş ...

Engin
02.Temmuz.2007, 01:16
Kardeş sana ve nişanlına çok geçmiş olsun. Allah kaza bela vermesin. Ama gördüğüm kadarıyla sen motoru yaşayarak tecrübe ediyorsun. Çok geçmiş olsun.

lordskeldan
02.Temmuz.2007, 01:47
büyük geçmiş olsun

RızaHoşgör
02.Temmuz.2007, 06:07
geçmiş olsun.en kötüsü böyle plsun

HONEY
02.Temmuz.2007, 08:18
geçmiş olsun dostum

emrahss
02.Temmuz.2007, 08:41
Geçmiş olsun kardeşim. Yalnız bir dahaki sefere vites küçülttüğünde önce gaz ver soora debriyajı bırak. Yoksa kayma olayı kaçınılmaz.

sihirli_eller
02.Temmuz.2007, 09:37
geçmiş olsun

emrahkucukgirgin
02.Temmuz.2007, 09:44
Geçmiş olsun hocam... Lastik orijinal miydi?

okan
02.Temmuz.2007, 09:45
geçmiş olsun mehmet kardeşim... :( :( :( nişanlını motordan düşürdün diye kızı vermemezlik yapmasınlar soora.... :lol:

carvalho
02.Temmuz.2007, 10:23
Geçmiş olsun kardeşim. Küçük değil büyük kaza atlatmışsınız... Allahtan size birşey olmamış...

Korumanın önemini gayet net ifade ediyor bu olay... Hiçbirimizin kafası çelikten değil... Ne kadar tecrübeli olursak olalım kaza beklenmedik bir anda oluyor ve hakikaten geliyorum demiyor.

Tecrübe, sadece kaza riskini azaltıyor ancak asla sıfıra indirmiyor...

yasinsubay
02.Temmuz.2007, 11:45
Arkadasım cok gecmis olsun, full korumalarla binmenin mukafatını almıssın birde virajlarda cok dikkatli olmak gerekli ozellikle ani vites dusurmek viraj icinde cok tehlikeli

thoraman
02.Temmuz.2007, 11:56
çok büyük geçmiş olsun..

MEHMETONUR
02.Temmuz.2007, 12:00
Herkese çok tesekkür ederim. Hem iyi niyetleriniz hem de tecrübelerinizi paylaştığınız için...
Dün eve dönerken de fazlasıyla kaygılı ve tedirgindim. Sola normal dönüyordum ama sanki kazada olduğu gibi sağ tarafa dönerken kayacakmışım gibi geliyor. Kendime güvenimi kaybettim ama biraz zaman gerekli sanırım.

Soran arkadaşlara hemen söyleyeyim motorun orjinal lastikleriydi. Ne kadar kalitelidir bilemiyorum.

OKAN''geçmiş olsun mehmet kardeşim... nişanlını motordan düşürdün diye kızı vermemezlik yapmasınlar soora.... ''

Aile büyüklerinin haberi yok ama zaten bir daha düşersek nişanlım kendiliğinden terkedecek herhalde beni... :shock:

Bu arada kaza sonrası yerde yatan motorun hala çalışıyor olması normal mi sizce?

iakyurek
02.Temmuz.2007, 12:09
çok büyük geçmiş olsun...

emrahss
02.Temmuz.2007, 12:21
Bence lastikle hiçbir ilgisi yok. Sadece kontrolsüz vites küçültme ve de yerin ıslak olması.

FATİH
02.Temmuz.2007, 12:26
Çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın

alper_tim
02.Temmuz.2007, 14:55
çok geçmiş olsun dostum
allah beterinden saklasın bu sıralar başımızda bi uğursuzluk dolaşıyo hayrdır inş.

MEHMETONUR
02.Temmuz.2007, 15:01
çok geçmiş olsun dostum
allah beterinden saklasın bu sıralar başımızda bi uğursuzluk dolaşıyo hayrdır inş.

Haklısın ama çok şükür inşallah böyle atlatmış olalım...
Artık geçti herhalde soğumamak ama kendi adıma daha da dikkatli olmak gerekli...

kawa500
02.Temmuz.2007, 15:58
büyük geçmiş olsun.....Allah beterinden saklasın....